Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

funy
2. okt 2008

pensadorcallisto a kolko si pribrala na vahe a kolko mas obvod bruska. ja mam obvod uz 103 cm. ale mam ho velmi nizko, vobec mi nejde hore. mozno preto aj krvacam a spinim a tvrdne brucho. neviem.

sloto
2. okt 2008

baby ja ked tak citam na co vy mavate chut tak dostavam tiez chut na nieco dobre 😀 ja zase musim mat kazdy den natierkove maslo, co som pred tym nemusela. proste si neviem predstavit teraz den bez natierkoveho masla 😀
no a sladke mi moc nechuti, ale ani ovocie poriadne teraz moc nemusim, ale tak papam ho kvoli babtku.
no ale som zvedava kolko nakoniec priberiem. az sa toho desim. najviac ma pobavi, ked mi moj muz povie ze mam aj tak maly zadok - pritom ja som nikdy nemala malyyyy 😀

ivitka32tt
2. okt 2008

ahojte ja mam zase opačný problem,zatial som pribrala iba 8 kil a brusko mam velke tak na piaty mesiac doki hovori že je vsetko o.k,ale aj tak mam divny pocit ked vidim všetky tie velke bruska okolo mna 😕

petka_s
2. okt 2008

ivitka,nestresuj sa!
vcera som bola v porodnici na cviceni,
a tam zenska v 35 tt,a ziadne brucho!
a to myslim vazne,
iba taku malinkatu gulku,
ze si da dlhe tricko a nikto by nepovedal ze je tehu.
tak sa nestresuj 🙂

tinus20
2. okt 2008

ja som teraz v 20tt a pribrala som asi 3kila mozno 3,5...podla mna je to fakt individualne kto kolko pribere..a som zvedava ako skoncim v 40tt🙂)ale dufam ze to nebude viac ako 20kg

susanh
2. okt 2008

Tinus tak to sme rovnake. Ja som v 21. tt a pribrala 3,5 kg 🙂

casiopeia
2. okt 2008

Ivitka v klidu já jsem v 31tt a mám nahoře cca. 4,5kg. 😎 doktorka mi na to nic neříká, takže v poho. Jím normálně,ale prostě nepřiberu. Je teda pravda, že mě docela dlouho trápili nevolnosti. A bříško mi narostlo dá se říct až teď během posledních 14ti dnů. 😉

samantha22
2. okt 2008

Ahojte 🙂
Tak ja som v 13+4tt podľa PM
A v 12+4tt podľa UZV.. Takze ani neviem v ktorom presne som 😉 Ale pribrala som už 2 kilá.. Kedže mám predíspozície a nepatrím medzi najchudšie... Čakám, kedy sa to "rozbehne" viac 😠 😠 😠
Ale ani by som sa nepohnevala, keby nejak extra nie 😉

ivitka32tt
2. okt 2008

Diki baby 🙂tak už mam lepsi pocit 😀 tak držím palce nech nám to dobre všetko dopadne

katyl
3. okt 2008

caute, pripajam sa, pri prvom dietati som pribrala za cele tehotenstvo 10 kg, posledne 2 mesiace ani gram, ale to som bola studentka VS, takze stale som lietala chodila peso..... 😝 dcerka sa narodila s hmotnostou 3,5 kg a za par tyzdnov som mala povodne rifle na sebe
teraz som skoro na konci tehu, cakam druhe dietatko po 11 rokoch a pribrala som 10kg 😉
Teraz mam klud, vsade sa vyvazam autom, pesi chodim len na prechadzky a aj to len pomalicky... 😀
Tak uvidime, ci sa este nieco nalepi 😀
Priznam sa, ze som mala pocas tehu zracie obdobie, ale aj casy, ked mi vobec nechutilo. Vobec som sa neobmedzovala, jedla som tak ako mi chutilo, kavickovala s cukrom, ostala som uchylna na gumenne cukriky(zelé) 😀
Takze ono je asi vela dane geneticky, pripadne momentalnym stavom organizmu. Pri dojceni aj tak vsetko pojde do mliecka, aspon dufam 😀

pensadorcallisto
3. okt 2008

Petka_s, tak o tom kyslom co pises... Ja uz skoro 3 tyzdne cakama na balik, co mi poslala mamca. Su v nom totiz kysle rybky... Tu ich vobec nedostat a mamca mi zo SVK poslala 2 sklicka... Mohla aj 3 alebo 4, ale co uz... 😀

Funny, obvod neviem kolko mam, ale moja vyska je 170cm, predtym som mala 54 kil, IBM 18.7... No a teraz mam 62 kil a to ma este cakaju 3 mesiace.... 😝
Len asi posledne 3 tyzdne doslova hltam sladke...

Sloto, mne predtym kazdy vravel, ze musim pribrat, ze nemam ziaden zadok... A teraz, ked sa pozriem do zrkadla, tak ten zadok tam dost jasne vidno... 😀 😀 😀

Katyl, Ja som tiez pri prvom tehu mala to iste ako ty... Lietacky do skoly, skusky atd, takze za cele tehu som vtedy pribrala do 8 kil a ked som po 2 tyzdnoch od porodu isla domov, tak v pohode som na seba nahodila nohavice, ktore som mala pred tehotenstvom... A to my kazdy vravel: impossible... A za par dni som bola ako predtym.... Teraz ako ty, sa vyvazam autom, na prechadzky moc nechodim, lebo lekarka mi nariadila vela oddychu, takze castejsie lezim ako stojim, manzel ma este podporuje v jedeni kolacikov a roznych dobrot... Uz minule som ho varovala, ze ma musi ochanit predo mnou samou.. A on nic.... 😀

Ale uz sa nejak nestresujem, horsie boli tie prve mesiace, ked som zacala priberat, teraz sa uz nad tym nepozastavujem...Ved aspon nech si uzijem teraz 😀 😀 😀

sloto
3. okt 2008

no akurát s tým mojím zadkom - práveže ja som nikdy nebola chudá - mám predspozície k priberaniu - som taká tá klasická hruštička - veľký zadok a široké boky - takže to že mi môj drahý povie, že mám malý zadok - tak to vraví asi fakt len zo srandy :-d
ale mne osobne je teraz jedno koľko priberiem. hlavne aby malé pekne rástlo, zhadzovať sa bude potom, popri každodenných starostiach a radostiach. načo sa teraz stresovať?
ja som si povedala, že aspoň teraz keď som tehu tak si doprajem, veď predtým som aj tak stále len diétovala....

katyl
3. okt 2008

pensadorcallisto 😀 😀 😀
som rada, ze nie som sama leniva, okolo mna vsetky baby cvicia, joguju, pilatesuju,
vselico studuju, nakupuju, chodia na kurzy dychania, rodenia, satky, dojcenie....
a ja si pospavam a vegetim
manzel mi kupuje hrozno, ovocicko, maskrtky a ja si len uzivam 😀
ale nastastie nemam ziadne vycitky svedomia, sak som zvladla jedno, zvladneme aj druhe, nie? 😎

pensadorcallisto
3. okt 2008

Katyl, tak to mas pravdu... Jasne, ze zvladneme 😉
Nastastie nemam problem zhodit kila, ale vies... Ked sa male narodi, tak dietovat sa urcite nebude, pretoze maly bude potrebovat aj kvalitne mlieko...Predtym som nemala dostatok mlieka, takze som to nahradila Bebou... Ale vzdy je lepsie mat cerstvo "pripravene" ako zohrievat vodu, potom ju ochladzovat a ani sa nevyspat 😀
Inak, ja som tiez chcela skusit nejake tie cviky, ale mala som aj obavy, ci to neuskodi malemu, no nakoniec aj tak musim oddychovat, takze cvicenie ziadne... Predtym som kazdy den stravila hodinku cvicenim, teraz uz ma to ani netrapi....
Inak, odkedy zacina 7.mesiac? Pretoze niekde citam 27. tyzden, potom zasa 28.

pensadorcallisto
13. okt 2008

Ahojky, tak ja som bola v sobotu u lekarky, vaha +10 ki -28. tyzdenl... Jem ako drak, ale co uz... Hlavne sa prestanem napchavat sladkostami, nech sa necitim ako taky velky slon, hoci fakt to vidno len na tom brusku... 😀 😀 😀
Moja hranica bola +12 kil a to som este akoze zvelicovala... takze posuvam to na +15 😀 😀 😀

funy
13. okt 2008

pensadorcallisto.
ja idem az 27.10. do poradne, takze za tie tyzdne este asi dost porastiem.
xixi
tak potom napisem kolko uz mam. myslim, ze to bude cez 10 uz vtedy a to este pridu skoro 2 mesiace potom....
juj xixixi

jindri
13. okt 2008

ahoj, přidávám se 😉 jsem 29tt a mám 4,5kg nahoře od začátku, což je krásné, ovšem za poslední 3 týdny mám přírustek 2,5kg, což už tak krásné není.
Vlastně se tomu ani moc nedivím, protože poslední měsíc žeru jak mlejn! 😀 Nikdy v životě jsem neměla takovou chuť na sladké. Snažím se to kompenzovat pravidelným cvičením, plaváním, chodím se psem, ale kampak toto povede 😀 nevím, nevím 😀

lucie_25
13. okt 2008

Ahoj holky,
taky přídám svou váhu. Jsem 24.týden a mám 4 kg nahoře. Tak nevím jestli je to ok nebo není, chtěla bych taky přibrat do těch 15 kg maximálně tak snad se mi to podaří. Jinak já mám docela chutě na sladké celé těhu.

jaja257
13. okt 2008

ahoj,
ked si citam kolko priberate tak dostavam depresiu. Ja som uz ako male prasiatko, mam navyse 13 kg a to nie je koniec. Len ja priberam tak zaujimavo. Tyzden dva nepriberiem ani deko a potom zrazu mam na vahe plus 2 alebo 3 kg. Takto to ide uz hadam dva mesiace, teda miesto odporucaneho pol kila za tyzden ja mam cele kilo. No ani si nechcem predstavit ako skoncim...... ☹

smardik
13. okt 2008

ahoj já do 37+1 přibrala 15 kg takže ted mám určitě víc a to jsem sladké nejedla skoro vůbec protože na něj od začátku těhu nemám chut

daduda
13. okt 2008

ahoj děvčate, v prvním těhu jsem přibrala 22 kg, docela síla, ale všechno jsem do roka shodila, každý den jsem musela mít něco sladkého,

taďka při druhém těhu jsem ve čtvrtém měsíci, zatím jsem nepřibrala ani kilo, za první tři měsíce jsem 2,5 kila zhubla, no a sladké mi neukazujte, to vůbec nemůžu, onehdá jsem zkoušela jednu kostičku čokolády a myslela jsem, že to nedám, hrůza chuť. Raději si dám domácí kyselé zelí, nebo kukuřičky ve sladkokyselém nálevu, okurky NEEEE. 🙂
Uvidíme co bude dál....

leonka20
13. okt 2008

ahojte baby, no jak si citam vase prispevky, tak ma zacina chytat poriadna panika. vy urcite ste monotehulky,, ja cakam dvojicky a som v 19 tyz. a pribrala som 3 kg. no chyta ma des, idem na poradnu az buduci tyzden, boze ci su moje deti v poriadku, ani vysledky testov z krvi zatial neviem, dufam ze rastu. prejedanim absolutne netrpim, skor jem lebo musim jest kvoli malym, sladke moc nie ale za to maso, slane, kysle tak to mozem. ovocie papam kazdy den ale naozaj nie som ina s tym priberanim? ☹

gabii83
13. okt 2008

jaja257 nie si sama, ja som v 27 t.t a som pribrala zatial 10, sa mi tiez zda nejak vela, aj som sam pre seba tazka, som bola vzdy tenucka, zacala som 49 kg. teraz 59. a este priblizne 3 mesiace. no ja mam strasnu chut na sladkosti, ale snazim sa ovladnut 😝 , tazko mi to ide. ale okrem toho na vsetko, kysle, slane....atd. cely den by som vedela jest. hocico, len aby som mala nieco v ustach, hruza. tak som zacala vela pit, aby som necitila hlad, a papam dost vela ovocia a polievocky. ale samozrejme nehladujem kvoli babu, len sa snazim ovladat ako sa len da, s tukmi a kaloriami a cukrom hlavne. 16. idem na OGTT. ak nebude v poriadku, neviem ako vydrzim bez sladkeho 3 mes. ale som optimista. 😀 😀

jaja257
13. okt 2008

gabii83: ja som na tom rovnako, hlavne sladke, kysle ani nie,len sladke. Aj ja som sa bala OGTT a dopadlo to tak, ze vysledky som mala hlboko pod hranicou. Hranica je 7,8 a ja som mala 4. Tak sa neboj dobre to dopadne.

jindri
13. okt 2008

o testu cukrovky mi ani nemluvte😀 , z představy, že si už nedám žádný dortíček či čokoládu na mě šly mdloby 😀 Test mi dopadl dobře, nějaký 4 a něco .... teď jsem si vzpomněla, že mi ráno říkala sestřička v poradně, že příště mi test udělají ještě jednou. Taky vám ho budou dělat znovu? 😕

gabii83
13. okt 2008

no dufam, ze budes mat jaja pravdu 😀 , gratulujem ti k negat. testu ogtt
jindri - ja idem prvy krat na ten test, a ja tiz neviem si predstavit posledne mesiace bez sladkosti.

munu
13. okt 2008

ahojte tehulky, ja som v 19.tyzdni a pribrala som zatial 7 kil.. celkom dost.. dufam, ze uz to tak rychlo nebude stupat

lestep
13. okt 2008

ahojky. já jsem v 29 tt. přibrala jsem celkem 8 kg. Mojí výchozí váha ale byla 50 kg, takže si myslím, že je to pohoda.. jsem zvědavá, kolik ještě naberu..

pensadorcallisto
14. okt 2008

Ja som zacinala na 54 pri vyske 170 cm, teraz uz mam 64... Vcera vecer sme sa ale s manzelom na tom vyborne pobavili... Ja mu stale vravim, ze som tucna, ze som ako slon a pomala ako korytnacka a on, ze to tak nie je... No vcera sme sa zacali smiat, ze som ako tulen, zacal ma napodobnovat ako chodim a tak... Slzy tiekli potokom, ale nastastie od smiechu.. 😀 😀 😀
Uz dlho som sa tak dobre nezasmiala a hlavne sama zo seba...
Inak, ja fakt neviem ako tie kila naskakuju... Mamca mi poslala balik zo SVk a v nom moje vytuzene kysle rybky, lebo tu ich nedostat... Nanestatie balik cestoval takmer mesiac, takze z mojich rybiciek nakoniec nebolo nic, skoncili v odpadkoch... 😠

hlavinka
14. okt 2008

Tak to vam zavidim vasi nizkou vahu 🙂 Ja jsem od zacatku tehu pribrala 18 kg ☹ A jeste mi 2 mesice chybi (minimalne). Tak to fakt nechci videt. Ale rikam si, ze to je asi z velke casti voda, protoze treba rano mam o 2 kila mene nez vecer, jak jsem za cely den otekla....No, uvidime....Kazdopadne jsem si na zacatku tehu rikala, ze to nebude vic jak 15 kg 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre