Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

brulka
11. jún 2010

nadja nic si z toho nerob. dolezize ze jes a ze jes zdrave a dobre veci pre babatko. mam kolegynu co je v 27 tt a oproti povodnej vahe pribrala len kilo. ona totiz v prvom trismestri schudla asi 6 kil. tie postupne dobrala a teraz ma len kilo naviac v porovnani z pred tehu. babatko je zdrave a pekne rastie, vsetko je v norme.

neboj babo si z teba vytiahne co potrebuje !!!!! papat musis za to aby ty si nemala neskor problemy sama so sebou. kojenie je narocne treba mat trosku rezervy 🙂 ale ono to vsetko este mozes dohnat. ved kazdy sme iny - vobec si s tym nelam hlavu 😉

ja som 28tt a pribrala som 10 kil. je zo mna riadna velryba a puchnu mi nohy. ine zeny priberu 10 kg za cele tehu. mna este cakaju daslie tri mesiace. no asi priberiem dost mam z toho des. ked porodim bude zo mna riadny slon a budem musiet sportovat a chudnut. ale ved najdolezitejsie je aby deticky boli zdrave. tie kila uz nejake zvladneme 😵

inac mpja sestra pribrala za cele tehu 23 kg (a pritom pred tehu stihlunka a miery 90,60,90) . po porode na druhy den mala 11 kilo menej. ona mala proste vela plodovej vody atd, po 6 mesiacoch po porode mala uz len 4 kg navyse oproti povodnej vahe. a rok po porode uz bola v povodnom stave.

takze tak s kilami by sme si nemali robit tolko hlavu 😉 tie co priberaju malo sa trapia ze je to malo, tie co priberu viacej zase ze su tucne ach jaj nam niet pomoci 😀 😀 😀

brulka
11. jún 2010

@nadja73 a mozno este lekarku prekvapis a bude ta brzdit 😀 , lebo spominana sestra pribrala skoro vsetky kila v posldenom trimestri, ona do siedmeho mesiaca pribrala len 5 kg co je absolutna norma. to az potom tan rapidne nabiehali tie kilecka 🙂

nadja73
11. jún 2010

@brulka no snad mas pravdu. opravdu ne nijak neomezuju, jim maximalne to, co se do me vejde. ja mam tuhle vahu uz nejakych 15 let, metabolismus mi asi dobre jede a tak se telo nemuze vzpamatovat z toho, ze by ted melo jet trochu pomaleji 😎 pri tom zvraceni jsem mohla zhubnout max 1-2 kg, takze ted muzu byt ve finale o 2-3 kg nahore, coz by asi bylo dobre. roste mi brisko, prsa, zadek a stehna mam taky porad "slusny", tak nevim, proc ta vaha neukazuje vic. ale uz jsme se domluvily s dr. ze se budu vazit v ordinaci, ze na me bude dohlizet 😎 treba je to nakonec jen blbou domaci vahou. je sice nova, elektronicka, ale mam zahadu. vazila jsem se pred spanim a mela jsem 61.2 kg, pak rano a to jsem vubec pres noc nebyla na zachode a mela jsem 60.7....a ted , at mi nekdo rekne, kam se ztratilo tech 0.5 kg? 😲 a to se vubec nepotim ani nic podobnyho, kam by se to mohlo ztratit.

brulka
11. jún 2010

ja vzdy vazim rano aj o dve kila menej ako vecer. ved zato sa vazim len rano 😀 😀 😀
to tie co priberaju moc by sa mali vazit rano aby boli oprimistickejsie naladene a tie co priberaju malo zase vecer 😉
nie to je absolutne nromalne - ja sice idem rano na zachod ale pochybujem ze tam sa podeju az dve kila.
proste voda, para co ja viem je to proste tak.
a nic sa neboj babo si z teba vycucne co potrebuje. to vzdy moja mama hovorieva - je gynekologicka ale uz na penzii 😉

nadja priste sa netrap, neboj ty este nejake tie kila priberies. ja ti docela zavidim aspon nebudes musiet po porode chudnut a budes hned top fit stihla 😉 . moja mama odchadzala po porode vzdy s povodnou vahou. a to nas ma tri baby. ja neviem po som ja a moje sestry, mys vsetky priberame dost 😅

nadja73
11. jún 2010

@brulka tyyy jo, 2 kilca, to je mazec 🙂 ja se normalne vazim vecer, ale ted jsem udelala ten experiment (noc x rano) a koukala jsem na to jak puk 😀
ok, prestanu se stresovat, stejne s tim nic neudelam a budu verit, ze mamasek si ze me vezme to, co potrebuje. na veceri jdeme ke tchyni, tak doufam, ze uvari neco dobreho a my si pekne posmakneme a vsechno ji snime 🙂
diky za pokec a ahoj 😵

brulka
11. jún 2010

nemas zaco nech sa dari 😉 a pochutte si vecer 😵

nadja73
11. jún 2010

@brulka diky, napodobne, at jsou holcicka s maminkou zdrave a stastne 🙂

mirmaj
11. jún 2010

ahojte...je naozaj smiešne ako niekto rieši, že pribral málo a ostatné zasa, že pribrali veľa 🙂 🙂 🙂 naozaj platí, že my ženy nebudeme nikdy spokojné a vždy sa nájde niečo čo budeme riešiť či je to dobre alebo zle. Ja podľa výpočtu som mala pribrať 7 až 11,5, som v 33tt a už mám 12kg tak asi mi to nevyjde podľa tabuľky....ale štíhla som nebola ani pred tehu takže teraz to trocha lepšie znášam 🙂 ale dúfam že to potom všetko zhodím a bolo by dobre aj niečo navyše 🙂

nadja73
11. jún 2010

mirmaj, ja byla se svou vahou v pohode, jen ta moje doktorka me rozhodila a znejistela, jestli je vsechno v poradku. po lonskem nevydarenem tehotenstvi se mi snad ani nikdo divit nemuze. jinak mam stesti, ze fakt nemusim vahu resit, ale jsem ted v tehotenstvi uzkoustnejsi, abych miminku dala vsechno, co potrebuje.

petzi
12. jún 2010

No ahoj mirmaj, ja som tiez pred tehu nebola nejaka stihla ,takze si s vahy tiez tazku hlavu nerobim..som v za 2 dni v 37tt a mam na sebe 12,5kg, takze si myslim ze je to v pohode, aj ked mi lekar (ktory je odomna o hlavu mensi) hovori, ze mam brzdit s jedenim. 🤐 To asi ja by som mala jemu hovorit, nech zacne viacej jest, aby narastol.... 😉 takze hlavu hore a nech su deturence zdravucke......my uz to potom zhodime, ked sa budeme okolo malinkych nahanat.... 😉

stojdulka
14. jún 2010

ahojte žienky 🙂 ja mám v 23tt +4kg tak sa nádejám že to v tomto tehu udržim do 12kg, nechcela by som veľmi pribrať, lebo pri predchádzajúcich tehu som pribrala veľa a spôsobovalo mi to problémy... 😉

zabicka07
14. jún 2010

Ahoj, já jsem ve 24. týdnu a doposud jsem přibrala 2 kg. A to teprv za poslední dva měsíce, protože teď jím opravdu hodně, cíleně, aby byl váhový přírůstek vůbec nějaký. První trimestr ani ťuk, váha minus 1 kg oproti váze na počátku těhotenství. Každá jsme jiná, ale hlavně, že se miminka vyvíjí tak, jak mají. 😉

zabicka07
14. jún 2010

Nadja 73, dívala jsem se do těhotenské průkazky a v 17 týdnu jsem měla 57,25 kg, tedy mínus 0,75 kg oproti váze na počátku těhotenství. A nikdo se nad tím nepozastavoval, nikdo mě nikam neposílal. Z ultrazvuku jsme věděli, že velikost miminka zcela odpovídá gestačnímu stáří a že je v pořádku. Dokonce mi ani neřekli, že bych měla víc jíst, protože asi ze svých zkušeností tuší, že každá maminka ke konci těhotenství stejně přibere, ať chce nebo ne. 🙂 Takže se vůbec nestresuj. 😵

nadja73
14. jún 2010

@zabicka07 no, nase miminko by taky melo odpovidat, ted cekame na vysledky triple testu, ale musim se priznat, ze jsem zacala teda vic jist, hlavne, kdyz jsem byli o vikendu u mamky a ta nam podstrojovala kupy jidla 😀

zabicka07
14. jún 2010

Výkrm od maminky moc dobře znám. Taky jsme byli u rodičů o víkendu a výsledek - taška jídla "na přilepšenou". 🤐 Před chvílí telefonát, ať pořád jím, i když nebudu mít hlad. 🙂 Maminky jsou starostlivé...

tosomja
14. jún 2010

ahojte, ja som na začiatku schudla zo 46 kg na 42, a teraz som v 38 tt a vážim 48 kg. takže tiež nič moc, ale mne zase doktor povedal, že dieťatko bude menšie...dúfam, že nebudeme musieť byť v inkubátore 😒

tosomja
14. jún 2010

@tosomja vlastne v 36 tt... 🙂

lenka23
14. jún 2010

ahojte, ja som začínala na 57 kg, túto váhu som si držala asi do 3 mesiaca a teraz som v 36 tt a mám 71 kg. Ale všetko to mám len v brušku našťastie.

mirka285
14. jún 2010

lenka no ja som zacinala na 56,teraz mam ako ty 71,ale som v 38 tt a veru to mam vsade,na zadku,aj na stehnach...no neviem si predstavit ako by som mohla mat 15 kil v brusku 😀 😀 to si len myslis lebo sa stale obzerame v zrkadle a uz dobre nevnimame ktore partie sa nam zagulatili 😝

kukulinka
16. jún 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Já před otěhotněním zhubnula 30kg, takže se obávám, že to poleze nahoru. Zatím jsem na necelých 3kg, který jsem přibrala na stehnech a na zadku a už i bříško roste. na první poradně jsem měla před 14dny plus 1,5kg. Váha skáče a pak najednou vyskočí o kilo nahoru a je to. Snažím se jíst zdravě, i když nějakou sladkost si také dám, neříkám, že ne. 🙂

mamama11
16. jún 2010

@kukulinka ja som pred tehotenstvom príliš nejedávala, stále som diétovala, aby som nepribrala a teraz jem ako strhaná, každé dve hodiny musím niečo do seba dostať, lebo by som asi odpadla, neviem, či je to odpoveď organizmu na to moje vyhladovanie pred tehotenstvom, ale tiež som sa bála, že to bude na mňa skákať jedna radosť a zatiaľ mám +2kg, čo som celkom spokojná, predchádzajúce dve tehu som pribrala totiž po 21kg, tak teraz by som nechcela viac ako 15kg

medyna
16. jún 2010

ahojte, ja som v 25 tt a uz som pribrala nieco vyse 9 kg... 😠 ale kdesi som citala, ze ked ste mali pred tehotenstvo nizke BMI (nepamatam presne hodnoty), tak by sa malo pribrat viac.... Ja som mala 43 kg pred tehotenstvom, takze by som mala pribrat od 12 - 18,5 kg ☹
A aj k tomu zrejme spejem 😖

tutinka81
16. jún 2010

ahojky tehulky,jsem tady uplne nova 🙂...dnes jsme ve 23+2 a zatim jsme pribrali 4,5 kg...pred tehotesntvim jsem vazila 53,5kg...brisko se nam zacalo kulatit az od 20.tydne...konecne se muzeme chlubit a ukazovat 🙂

stojdulka
16. jún 2010

@tutinka81 máme rovnaký termín pôrodu a dokonca aj rovnako priberáme tiež mám +4,5kg hoci som začínala z vyšej váhy...pri predchádzajúcich tehu som priberala po30kg ale teraz by som to chcela udržať v +12kg tak uvidíme 🙂

drzkosa
18. jún 2010

ahojte, no ja som sice na konci 1. trimestra ale vaha mi stupa rychlo ☹ mam uz 4 kg navyse. Moja povodna vaha bola podvaha (52 kg/ 170 m)

tutinka81
21. jún 2010

@stojdulka my cekame prvni 🙂...od zacatku jsem pocitala s tim,ze vaha pujde rychle nahoru,ale kupodivu zatim moc nepribirame...jeste mame pred sebou tri mesice,tak uvidime...hlavne ke konci!...drzim palecky 🙂

venika86
22. jún 2010

ahoj holčiny, já jsem dnes 22+5 a nemám nahoře ani dvě kila.
Nevím, jestli to není stresem, máme menší problémy s bobískem. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to půjde takhle pomalu. Myslíte, že by to mohl být problém?

standa82
22. jún 2010

No dievčenec, prprvom tehotenstve som pribrala 8 kg a išlo to pomaly. Teraz pri druhom som už pribrala od začiatku tehotenstva 5,5kg. Ide to rýchlo, aj bruško sa skôr zaokrúhlilo. 🙂 Hlavné je, že bábo v poriadku, už má 17 cm 🙂

zabicka07
23. jún 2010

Venik86 - stres váhu jistě velmi ovlivnňuje. Také jsme si prožili svoje, u miminka vyšla velmi vysoká hodnota NT v rámci screeningu v 1. trimestru, takže jsem při tom trápení také nepřibrala skoro nic. Teď nás ve 20. týdnu jakž takž uklidnili a váha jde trošku nahoru. Takže psychika má dle mého názoru na přibírání maminky významný vliv. Po včerejší poradně mám ve 25. týdnu přírustek 2,5 kg, sestra říkala, že to je ještě dobrý, že to ke konci doženeme. Sice ne asi na těch ideálních 12 kg, ale aspoň bude pak míň práce (snad) s hubnutím po porodu. Musíme myslet pozitivně. 😵 Venik86, přeji Ti, aby výsledky u miminka vyšly dobře.

drzkosa
23. jún 2010

ahojte, no ja som v 13 tt a uz mam cca 4 kg hore ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre