Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ivkaivka
28. júl 2009

mne po uhorkach travilo zle aj pred tehotenstvom. Ale neviem si povedat nie 😅

alexandrah
29. júl 2009

ale uhorky su vraj strasne zdrave, ale uz som zabudla, na co 😀

nikush4
29. júl 2009

ahojte baby. ja som uz v 16tt a od zaciatku tehotenstva som do teraz pribrala len 0,8kg je to podla vas v poriadku? jem normlane ako aj pred tym ale moja vaha sa vobec nehybe stale som na tom rovnako.

lea132
29. júl 2009

nikush ja som prve pol kilo pribrala az v 19 tt, tak sa nestresuj 🙂

stylly
29. júl 2009

tak holky dneska jsme byla na kontrole a kilo a půl je nahoře,..hurááááááááááááááá 😀 😀

klauduska
29. júl 2009

nikush,ja som do 16tt tiez pribrala len 0,5 kg a zacala som priberat az na dovolenke od toho 18-19tt...momentalne som v 24tt a mam uz 5,5 kg navrch,zrazu to akosi rychlo ide hore.... 😅

alexandrah
29. júl 2009

baby, co stresujete, este priberiete, budte radi, ze neni ste tlstee

babulka123
29. júl 2009

alex.. a ... ja som a ... zijem.. a pribrala som 20 kg.. a aj tak zijem..

miroslava89
29. júl 2009

ja som pribrala 7kil..a nie som ani v polovicke tehu...ja sa budem coskoro gulat asi..

alexandrah
29. júl 2009

babulka - jasne, to neva, hlavne ze ste ok, ale tu baby stresuju, ze nepriberaju, tak som chcela aspon cosi pozitivne 😀 , vsetko je strasne individualne, inak sa mi strasne paci, co si napisala, ze uzasny manzel a s nim cakas dieta, ja to tiez tak citim, je to super!!!

ivkaivka
29. júl 2009

baby, nestresujete sa pre kila, moja kamaratka ked rodila mala navyse 6kg a maly mal 4.20kg. Ved ked si vezmete babo vazi nejake 3 kg aj nieco, nejaka vaha je placenta, plodova voda plus zväcsene prsia. Takze zase prehanat to tiez nie je ok. Treba jest tolko, kolko telo pyta a neprejedat sa, to nie je dobre.

romaroma
29. júl 2009

miroslava89 ale šak ty máš v sebe deti rovno dve 😎

januska26
29. júl 2009

No baby ja som doteraz tiez pribrala mozno par gramov, snazim sa to nebrat tragicky, ved snad to coskoro pride, len mi je zvlastne, ze ked pojdem v 20tt na sono a budu zistovat pohlavie a mam uz citit aj pohyby, ze nebudem mat takmer vobec brusko a pritom taky cloviecik je uz vnutri🙂)je to v poriadku?

babulka123
29. júl 2009

alex.. to som rada.. hehehe

inak baby nestresujte ze nepriberate, ak by nieco nebolo ok s babatkom dr. vam to povie..
nieje zarucene ze musite pribrat..

simona444
30. júl 2009

baby len sa nestresujte,jedzte normalne babo si zoberie to co potrebuje a v tych prvych mesiacoch toho je malinko potrebuje asi tolko zivin co je v 0,5l mlieka...hlavne nechudnite (naschval) bo jedna znama zacala dietovat ako tehotna a hned si ju aj v nemocnici nechali a mala problemy...

aknecak
30. júl 2009

No ahojte babky, tak som si vas precitala a sa hrozim sama nad sebou. Vacsina tu ma problem, ze nemoze priberat, no zato ja asi priberam za vas vsetkych. Som v 14 tyzdni a vcera som bola u doktora a to mi rucicka ukazala, ze som pribrala uz 8 kil, dobre pocujete, 8 kil......To nie je ani mozne.....A nemozem povedat, ze sa prejedam, jem velmi zdravo, hlavne ovocie, tak uz fakt neviem co mam robit. Ved to ja do konca tehotenstva budem ako slon.....

Ak ma este niektora taky problem, prosim napiste a hlavne, co vam na to povedal doktor. ja som v zahranici a doktor mi povedal asi tolko, ze vase telo to potrebovalo, no neviem, nie som si tym ista.....

POMOOOOOOC

dianab
30. júl 2009

Ahojte mamičky! Ja som v 12 tt a pribrala som niečo nad 2 kg. Dúfam, že takto normálne to bude pokračovať počas celého tehu.
Chcem dať jednu question: Aj Vy máte taký neprekonateľný hlad cca každé dve hodiny? Ja idem zomrieť, keď si niečo nedám. Cítim, akoby som od žalúdka až do úsť mala také prázdno... A to som jedla rohlík a croissant na raňajky a pijem jak dúha - vodu samozrejme 😀 😀 Keby som sa nekontrolovala, tak zjem všetko naokolo. Stojí ma to dosť námahy dať si primerané množstvo jedla ☹
Ako ste na tom?

klauduska
30. júl 2009

dianka,tak ja som tento problem nemala....mavala som nevolnosti,hlavne k veceru,takze som od obeda vacsinou nejedvala alebo jedla a slo to von.... 😒 Ale doobeda mi neskutocne chutilo a tiez som zjedla vsetko co mi do cesty prislo... 😀

skus si davam kazde 2 hod.,ale take len nieco mensie,ovocie,piskotky,pagacik,.....

kwetinnka
30. júl 2009

Aknecak a kolko si vazila pre tehu...lebo hovori sa aj ze velmi chude zeny priberu viac na zaciatku...aby si mala zdravy zaklad 😀

aknecak
30. júl 2009

Kwetinnka, mala som pred tym 59.5 kila, nikdy som nebola nejaka baculka, no nikdy som nebola ani chuda....skor sportova postava, lebo som pred tym tak 5 - 6 krat do tyzdna robila nejaky druh sportu. No teraz mi u doktora navazili 68 kil, skoro som odpadla....Sice uz nosim tehotenske nohavice a trosku mi dabralo brucho, zadok a stehna, no na 8 kil neviem, kde sa zmestilo.....No a doktor povedal,ze je to v pohode, no vidim, ze tu zeny priberaju tak 2 kg. No a fakt musim povedat, ze sa neprejedam a zdravo sa stravujem.....

monika131
30. júl 2009

dianab - na ja tiež papkám tak cca každé 2-3 hodiny, ale malé množstvo. A večer si dávam už iba ovocie, nektarinky a melónik. Ja som pribrala už 10 kg, ale cítim sa v pohode. 😀

aknecak - ja so v prvom trimestri pribrala 4 kg, o chvíľu končím druhý a už som pribrala 10 kg. Ale ja si z toho ťažkú hlavu nerobím, mne viac záleží na tom, aby bol náš drobček zdravý ako na tom, koľko priberiem. A nakoniec, po pôrode sa budeme mať čo obracať okolo drobcov, takže schudneme, neboj. 😀

kwetinnka
30. júl 2009

Tak ak ti Dr nezakazal tak by bola skoda s tym sportom alebo aspon nejakym cvicenim uplne seknut,ja kym som nevedela ze som tehu som chodila cvicit,a potom tiez,neskor mi dr zakazala na chvilku...a teraz chodim stale...a cim vacsie je brusko tym lepsie to je aspon na ten chrbat...ved o svaly vobec nejde:o))Ja som do teraz pribrala 11 kg,a nemam pocit ze by sa mi to ukladalo inde nez na brusku.A niekedy mozes jest co len chces,aj tak sa tie kila nalepia

lenickan
30. júl 2009

ahoj holky, připojím se k vám, já jsem do dnešního dne přibrala 1,5kg, některé holky nepřibraly dokonce nic!!
Je to individuální a jak píše monika po porodu to půjde samo🙂

alexandrah
30. júl 2009

ahoj ivka - stretavame sa aj tu, mam uuuplne presne rovnaky nazor, ako ty!!
aknecak - podla mna mal lekar pravdu, asi to telo potrebovalo, skus jest aj kopec zeleniny, to je este zdravsie, a menej sa z toho pribera, ako z ovocia 🙂

valentovasasa
30. júl 2009

ahojky holky, tak jak jste na tom s přibíráním? já jsem v 33t a zatím jsem přibrala 0.2kg
😀

ivkaivka
30. júl 2009

valentovasasa, to si sa nepomylila s tymi 0,2 kg????

beruska5
30. júl 2009

ja sem k dnešnému dni o 17kg težší.Dvojčata 😀

k.a.t.k.a.
30. júl 2009

ja som zatial nepribrala nic 😎 ale pri prvom som pribrala 30kg 😔 zacinala som na 52kg a skoncila na 82kg 🙄 najhorsie boli posledne mesiace co den to kilo 😝 telo si zadrziavalo vela vody ... preto si teraz davam pozor 😅

alexandrah
31. júl 2009

katka - ked kukam na tvoju fotku, tak si neviem predstavit na tebe tych + 30 kil!!!!! jeeej, a teraz kukam, aj ja keby som cakala dievca, tak je to *Michaela.

aknecak
31. júl 2009

Katka, 30kg je riadne dost a mam taky pocit, ze ja asi tak isto priberiem......Len sa chcem spytat, ci si potom nemala problem sa tych nadbytocnych kilogramov rychlo zbavit. Aj mne sda zda, ze aj moje telo zadrziava hrozne vodu....ako mozem tomu zabranit? Myslim,ze este by som s tym mohla nieco robit, len mi poradte.....dakujem moc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre