Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

weroni
6. jún 2008

no baby ja 40 tyzden a +18 kg 🙂 😀

tanulik20
6. jún 2008

ahojte ja v 37tt a mam +7kg

benitas
6. jún 2008

ahojky 🙂
no ja som stale +6kg uz asi 3 tyzdne, zacinala som 54kg a teraz 60. No ja som malinka mam 158 cm, tak mi vsetci hovoria, ze ako gulatiem 😀 . Asi to na mne krici, lebo som pribrata vsade, nielen v bruchu, ale nevadi mi to. 🙂

montinka
6. jún 2008

benitas aj ja meriam 158cm.😀

barbiek
7. jún 2008

ahojte baby, ja som doteraz pribrala uz 12kg, takze ked niekto pise ze pribral 4kg alebo 8kg ak zavidim

dididi30
7. jún 2008

ahojte.....ja mam 164cm a 19 kil navyse 😀 nevadi mi to vooooooobec.
benitas, ja som tiez zacinala s 54 kilami 😉 vela kil mi nabehlo v poslednych 2 mesiacoch a stale naberam 🙂
no co zabijem sa ked mi chuti? 😅

darlinka
7. jún 2008

Ja som doteraz pribrala +13kg (168cm) a tiez si myslim, ze vela z toho je voda, tomu sa neubranime. A tiez som stale hladna, ale zjem malo, skor velmi casto 🙂 . Inak pri prvom babu som mala hned po porode -8kg. A vacsinou to je tak, ze stihle baby priberu viac - musia si vytvorit vacsie zasoby tuku pre malinke a pevnejsie kocky priberu menej. Tak sa velmi netrapte a rieste to az ked to bude aktualne... 😉

weroni
7. jún 2008

didi moja predtehu vaha k vyske 180 cm bola 55 kg 😅 teraz mam 73 😉 🙂 (konecneeeeeeeeeeeeee 😀 😀 )
ale inac poviem vam ze co som sa nadejala ze po porode mi nieco z toho zostane tak vcera som stretla kamosku co ma dve deti a ta je este chudsia ako som bola ja pred tehu ☹

miyya
7. jún 2008

babulky ja som zatial pribrala 2 kg, dúfam, že to neni málo. ja mám dáko problém priberať. teraz na 164 cm mám každé ráno váhu 51 kg. Nuž hádam sa mi to zdvihne. ja by som bola rada keby som pribrala ešte aj zo 15 kg a viac. bojím sa, že kojením schudnem velmi. a to si ozaj neviem predstaviť.

claudinka
7. jún 2008

iba 2 kg??? fuuuha klobuk dole.. ale to este len zacnes, neboj ty nic.. ja som tiez na zaciatku tehu dokonca schudla.. a teraz kde su tie casy 😝 ja som zatial pribrala nejakych 9 kg..

wodana
9. jún 2008

Aj ja si myslim, ze pokial sa zdravo stravujes a dost hubes. Neries to. Ja som pri prvom pribrala 8 kg a z nemocnice som odchadzala na vahe pri ktorej som otehotnela. Jednoducho pozitivne myslenie robi zazraky.

betina
9. jún 2008

ahoj holky,

tak se taky přidávám. já teda tloustnu, že mě do porodnice povezou bagrem. Jsem 23 týden a mám již 12 kilo nahoře 🙂 jsem celá oteklá - dvojitá brada 🙂 a rozjel se mi teda podvozek (zadnice), ale něka to neřeším. je teda pravda, že jsem teď vypozorovala, že co týden, tak zhruba 1,5 kg navíc.

scharfinka
9. jún 2008

Ahoj kocky,tak ja mam pri sve vysce 176 cm 11 kg navrch - pred tehu jsem mela 62 kg a ted mam 73kg....je pravda, ze se neladuju sladkostma (krom obcasneho zhreseni🙂 spis do sebe futruju ovoce a zeleninu, jim mensi porce a castejs a je fakt, ze lidi kolem rikaji, ze mi roste jen brisko...ale aj kdybych pribrala kde jinde, je mi to fuk... 🙂

achy
9. jún 2008

Ahojte,
taky se přidávám, do porodnice by se mi tenkrát ten bagr asi taky hodil- přibrala jsem 30kg a měla jsem bez 3 kg 100!!!!!!!!!!( zustalo mi 10kg nahoře) u druhého- jsem nabrala "jen" 15kg( ty jsem schodila a ještě ubrala 6kg z těch 10-ti) u třetího do 11tt +2kg( bohužel nedopadlo dobře),ale kg mi už zůstala(takže+6kg), no a teď jsem 8tt a +1,8kg.............. 😒

miriamka
9. jún 2008

Baby,nebojte,rychlo schudnete.
Ja som pribrala 14kg,z porodnice som isla o -9.5kg lahsia...po 2 tyzdnoch doma mam dole dalsie 2kg takze vela uz navyse nemam 😉

lanka
9. jún 2008

Du vám pokazit statistku - od 14tt jsem nabírala zpět co jsem zhubla na začátku (1.5kg), poté to skočilo v 22tt o 3.5 kg nahoru oproti původní váze. A dál stojí čiže dnes 29tt, 3.5 kg nahoře
Výchozí váha 52.5 Kg při výšce 174cm. Jsem zvědavá jestli po porodu budu vidět a nebo zmizím úplně. 😀

anett1
9. jún 2008

baby tak ako napísala miriamka raz dva to schudnete ja som počas tehu pribrala 28 kg a už my treba schudnúť iba 4 kg síce ide to už pomaly no mala my začala chodiť tak to pôjde dole raz dva nebojte sa 😉

miriamka
9. jún 2008

Veru,tie kila pojdu dole tak ako isli hore 🙂

ingulka
9. jún 2008

ahojte, ja som 23tt a zatial +6kg... zda sa mi to primerane ;) a hlavne je, ako to clovek na sebe citi...

tekvica
9. jún 2008

no, ono kazdemu tie kila dole nejdu po porode. to by nebolo tolko obeznych mladych mamiciek, neteba sa zbytocne utesovat...

pinco
9. jún 2008

skor sa netreba zbytocne stresovat! 😉

vejinka
9. jún 2008

ja mam zatial +8..ale iba o kilo viac ako som mala pred tehu.

tekvica
9. jún 2008

pinco,

no to uz vobec nie 🙂

stres nepomaha k nicomu. len vies, kazdy napise, ze kila pojdu dole po porode. nieco pojde, nieco mozno nie, kazda sme ina, mame iny metabolizmus.

osobne nerada pocuvam tutuli mutuli sladke reci, len aby som bola spokojna 😉 , radsej mam realitu.

no ale len nech sme vsetci zdravi, to je zaklad

pinco
10. jún 2008

tekvica, ved ja si tiez nerobim nadeje, ze budem stihla lanka. Je mi jasne, ze cvicit treba, tak ako som bola zvyknuta aj pred tehu, ze nemozem do seba ladovat a nic nerobit, ale postavu si treba vydriet. Teda aspin v mojom pripade. Ale su baby, ktore schudnu hned (tie asi ani nestresuju, lebo vedia, ze v ich pripade sa im nic nenalepi). A bohuzial poznam aj baby, ktore beru tehotenstvo ako druh diety - ze ved ma tuku dost, tak babo si zoberie z jej zasob, tak jest netreba, aspon schudne... 😒
Tak ja mam radsej optimistickejsi pohlad na to priberanie, budem sa postavou zaoberat po kojeni. Ale jasne, ze prejedat sa netreba. 😉

horajda
10. jún 2008

cafte baby, no a ja to mam najlepsie lebo nemame vahu tak ani neviem kolko som pribrala ale myslim si ,ze nie viac ako dve kilecka,ale viem ze to este postupi ☹ ale neva pri kojeni to zhodim,len si davam aj trosku pozor lebo potom ked vela priberiem tak sa ani citt nebudem dobre a nohy budu opuchat

pinco
10. jún 2008

horajda neboj nic, v poradni ta zvazia a aj ti to zapisu 😉 Ale ked si do teraz len tak malo pribrala, tak sa vobec nemusis bat nejakeho extremu

mywiel
10. jún 2008

Nohy ti mozu opuchat aj ked vela nepriberies to s kg vela nema, to je zla cirkulacia krvy a lymfy lebo maternica tlaci na cievy, a aj kvoli zvysenemu hormonu oxcitocin ktory je potrebny na porod (kontrakcie) aj chude tehule maju opuchnute nohy.

pinco
10. jún 2008

No presne, tie nohy moc stravou neovplyvnis. Akurat treba pit vodu. Ale nie naraz vela, lebo to sa zasa vraj drzi v tele... Takze casto a po malych davkach 🙂

mywiel
10. jún 2008

Vodu zadrzuje sol, takze obmedzit na min. solenie. 😉

horajda
10. jún 2008

aha, tak to som nevedla baby,pit sa snazim dost a pravidelne tak snad ma to nepostihne!no ja som v uk tu nas nevazia takze asi budem musiet niekedy zbehnut k niekomu na navstevu co ma vahu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre