Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

radulka77
7. nov 2007

kristina-tvb: ahoj, ja som práveže sklamaná že priberám veľmi pomaly.. som v 18t. a ešte len 1kg! Ale konečne mi začína viac chutiť tak sa snažím papať.. 🙂

davida
7. nov 2007

radulka nemusíš byť sklamaná ja som počas celého tehotenstva pribrala 6kilov,môj doktor bol spokojný, vraj budem mať ľahký pôrod a tak aj bolo.ako prvorodičke mi trval 3hodiny 20minút a nič strašné sa nekonalo.malý mal 3650g a po porode som ešte o 2kilá ľahšia jak pred ním 😀

radulka77
7. nov 2007

hmm tak snáď to bude ok, veď tie najväčšie prírastky na váhe ma hádam len čakajú v tom 5mes. si myslím.. no ale keď doktor nič nenamietal na moju váhu tak snáď to je v norme.. Keby to aj mne tak vyšlo s tým pôrodom to by som bola velice happy.. mám z toho trochu des.. a hlavne z výberu pôrodnice..špekulujem nad BŠ.

davida
7. nov 2007

ja som z trnavy,ktorá nemá zrovna dobrú povesť a tiež som špekulovala.chcela som isť do topolcian rodiť do vody odhovoril ma doktor že ako prvorodičke mi to nedoporučuje,tak som ostala doma.Ináč sprcha mi ani trochu nezmierovala bolesti tak som rada,že som tam neišla a ušetrila si 5000sk,voda asi na mna nebude ☹

radulka77
7. nov 2007

hmm ja práve tiež rozmýšlam do vody.. videla som reportáž minule v tv a chválili si to, že sa aj v 80% vôbec nenastriháva, že sa pekne prirodzene otvorili ženy v tej vode.. no veď asi je to o tom, čo povie doktor v posledných fázach tehu.. 😒

radulka77
7. nov 2007

a k tej povesti.. no BB nemocnica je des..teraz som tam začala chodiť k novému doktorovi, ktorý je síce super, ale to prostredie je zúfalé.. a teda zatiaľ čo počúvam ženy čo tam v nedávnej dobe rodili tak žiadna prechádzka ružovým sadom veru.. ☹

davida
7. nov 2007

ja som mu hovorila,že tam chcem isť práve kvôli tomu,že nenastrihávajú,ale on mi povedal,že tam strašne zle zašívajú a že má veľa pacientiek,ktoré sa vrátili v katasrofálmon stave.mna teda nastrihli zašili a bolo to na celom mojom pôrode to najnepríjemnejšie.ale rana bola zachvíľu zahojená za dva týždne som mala kľud.

radulka77
7. nov 2007

no sakriš tak vidíš to.. tie názory sa fakt líšia.. musím to predebatiť s doktorom potom, ale to má ešte čas našťastie.. 😉

fifinka05
7. nov 2007

ahoj,Ja som v 33 tyzdni a doteraz som pribrala 8-9 kil,nedavno som bola na sone a doktorka mi povedala,ze mam male brusko ,ze ona ma vacsie 🙂ale Ja sa citim ako bombicka 🙂)

kristina_tvb
7. nov 2007

fifinka05: ahoj, no ani nehovor, ked sa mam pre nieco zohnut, no hroza. Ale tebe sa to uz aspon pomalicky blizi. Ja to u seba tymto tempom typujem minimalne na 15 kg, a to dufam, prinajlepsom. Jedine, ze by sa to priberanie zazracne zastavilo. Ale nejak drzat diety a hladoviet urcite nemienim.

danca27
7. nov 2007

Fifi no tak to je super váha none?..taky bych chtěla přibrat tak maximálně do 10kg☹Jenže jak dostane miminko chuť na dorta tak jsem v koncích☹.... 😅

sandrika
8. nov 2007

Radulka to ja by som bola rada, keby som pribrala len 1 kg lebo neboj teraz to už pomaly príde, kedy máš termín?

majkabudka227
10. nov 2007

Ja koncim pomalicky 16-ty tyzden a mam plus 3,5kg. Myslim ze zatial tak optimalne, len nech to tak ide aj nadalej.

petasllov
10. nov 2007

Mne sa momentálne priberanie na 4 týžne zastavilo, stále mám +6 kg. 🙂

vera113
11. nov 2007

Ahojte, tak pekne som si to prečítala a musím zhodnotiť, že moje "menšie obavy" sú na teraz fuč... Ja som v 26týždni a doteraz som pribrala 6kg za každý mesiac 1kg. Moc som toho vraj nepribrala, ale aj tak mám už teraz pocit, že chodím jak s nákladiakom 😀

huncut
12. nov 2007

No ja som v 22 týždni a mám niečo vyše 3,5 kg navyše.... ale pred tehu som vážila 43 kg, vraj chudšie by mali pribrať viac, tak neviem..bruško mi pekne rastie... je to veru u každej individuálne, a top si dávam pozor čo papám, aby to bolo hlavne zdravé.... a z každého rožku trošku, ale veruže niekedy neviem odolať a maškrtím ostošesť...aj vy máte také skúsenosti...

radulka77
12. nov 2007

sandri: 12. apríla ale už to tuším prichádza tie kilečká.. už mám +3kg 🙂

danca27
12. nov 2007

Holky já si stejně myslim,že ty kila jdou prostě nahoru, protože šíleně žerem..kdyby to bylo jen na mimíškovi a tim ostatním tam uvnitř, tak přibereme max 6 kilo🙂)) no ne?? 😉 😅

maryam
12. nov 2007

danca, nestresuj, ja som mala tiez obdobie kedy som "silene zrala", to zasa prejde, a z pribratych kil si nic nerobim, ved sa to zasa zhodi, nie?

huncut
12. nov 2007

No ja mám tiež také skúsenosti, boli dni, že by som len a len jedla...až som sa sama na seba hnevala...

radulka77
12. nov 2007

ale jasné že väčšina váhy je v brušku, ale tak doktori nás tlačia udržať sa v tabuľkách, ale veď tak kým to nie je veľmi málo alebo veľmi veľa tak je to v pohodke.. veď každá sme iná a telo si pýta čo potrebuje.. 😉

maryam
12. nov 2007

ved prave, ja som pribrala urcite minimalne 17kg doteraz a to mam este mesiac pred sebou a nikto mi to nechce verit 😀 , ked im poviem, ze som v osmom mesiaci...
Znama pribrala 25kg, rodila dva tyzdne dozadu a vsetkym sa zdalo, ze ona "dobre" pribrala, ze tak to ma byt, ked je tehotna, len ja sa im zdam nejaka "tenka" 😀

radulka77
12. nov 2007

tak záleží aj od postavy a aj od toho ako ti spaluje, ako čerpá živiny drobček.. bože tie ich kecy.. nech sa stará každý o seba.. už keď mi niekto povie že musím jesť aj keď mi nechutí tak mám nervy.. Najradšej by ma štopali ako dáku hus! 😠

huncut
12. nov 2007

To aj mne lezie na nervy, to neustále ...musíš jesť za dvoch...
ozaj Maryam a koľko si mala pred tehotenstvom, že ti teraz vravia že si moc tenká

maryam
12. nov 2007

no pri vyske nejakych 162cm som mala 48kg, teraz mam dobre cez 60kg

radulka77
12. nov 2007

boože tak je v pohode, čo chcú aby si bola ako tank?? 😉

huncut
12. nov 2007

ja mám tiež výšku 162cm a mala som 43kg ako som spomínala, teraz pomaličky idem na 47kg

maryam
12. nov 2007

huncut, to si musela byt kost a koza, lebo mna s mojimi kilami furt "buzerovali", ze som podvyzivena a ze mi kosti trcia

radulka ved prave, som rada, ze sa viem hybat a nikto ma nemusi obuvat aj doma robim vsetko sama

radulka77
12. nov 2007

ja mám 164cm a mala som 52kg a teraz mám 54-55kg ako kedy.. 😉

jul
12. nov 2007

no ja som uz v 38tt a mam +18 kil a to som si myslela,ze budem mat maximalne +15 😒 za posledne 2 mesiace (7 a 8 mes.) som pribrala dokopy az 8 kil 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre