Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ywonnee
9. nov 2009

alex a ozaj neuveris co mi vyviedla svokra minule vianoce.... tak kupila som jej hodinky z mojho uboheho rodicovskeho za 950skk a ona ich darovala mojej svagrine lebo sa jej nepacili a ja som od nej dostala kavu za 50 sk..... skoro ma porazilo!!!! neslo o to kolko to stalo alebo co ale o to ze som jej to kupila preto ze tak velmi chcela nove hodinky a prosila kazdeho, vsetci na nu srali kupili jej somarinky za par centov a ja som jej z tych par drobnych kupila aspon znackove aj ked lacnejsie hodinka a ona ich dala dalej ze k meninam.... vrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

alexandrah
10. nov 2009

tak ma dneska sialene vytocila moja mama, ani nemam komu volat, muz ma stretnutie s klientom, tak az vecer, a ja tu chodim a nadavam, chudak pes sa ma boji ...proste zase klasika telefonat, rob toto, a hento, nerob ono - ja ze ja si aj tak urobim po svojom, jak keby ma nepoznala, no ale tema darceky, tak ona hned ze ocovi kupili akoze odo mna na vianoce sako, tak ma skasiruje, ja ze dobre, a muz mal nedavno narodky, a pritom ona mu len volala, tak asi 4 dni po, a len tak medzi recou, ze jej, ty si mal narodky, vsetko naj, vcera po mne poslala bombonieru ... oni vselico chcu, a potom ze najprv maju radi mojho muza, ako vlastneho syna a podobne, ale teraz ze sak oni cudzim nedavaju darceky, akoze on neni ich syn, tak je cudzi, ale ked im on da darcek, tak je dobry ... a ked my nahodou volame o den neskor, ze zabudneme na meniny, tak je ohen na streche, aj ked vravia, ze nic nechcu, keby sme aj tak nedoniesli, tak je zle ... zato oni, ked cosi, tak potrebuju od nas specialnu pozvanku, a potom ale zase reci typu - my neni sme na darceky, ani na posedenia, potom inde reci typu sak take neplanovane posedenia super, proste pokrytectvo jak hrom ... a potom ze a tebe svokrovci davaju darceky? ja ze hej (asi neni som pre nich "cudzia" - dokonca viac nez nasi ...), no a este ma vytocila so sestrou, lebo momentalne sme fakt v minuse s peniazmi, aj ked zarabame dobre, ale tie vydavky ... a slubili sme segre na svadbu (ako svadobny dar peniaze, lebo oni moc nemajiú), co bola pred rokom peniaze, s tym, ze teraz nemame, tak jej ich dame koncom roka 2009, a mama za nu oroduje, ze nech ich jej uz dame, lebo ona nema, chce si kupit cosi - pritom na svadobnych daroch dostala skoro pol miliona, kde su ...ja ze my nemame, to neni ze som ich odlozila, a su v sufliku, na vianoce ich dostane ...pritom nedavno sa spolu nebavili, a muz jej ich chcel dat skorej, a mama ze nedavajte jej ich, az na vianoce ... no vysomar sa z toho ... pritom ona mi - segra dala na svadbu ako dar nejaku blbu vazu, a na narodky cokoladu, tolko k reciprocite ..., a pritom sa so mnou segra teraz asi rok nebavila, ale uz 4 krat pytala odo mna, kedy jej dame tie peniaze ... mala som jej aj ja dat tu vazu za liter, a bol by pokoj, mama ze sak svadbu mali pred rokom, to uz sa ani nerata (co??? radsej vazu ako dost penazi??), sak nemohli minut vsetko, kupili si auto, boli na dovoske v afrike za 100 litrov, zariadili si byvanie, my jazdime na starom aute po nasich, cca 11 rocnom, aj ked my zarabame dobre, ale momentalne take vydavky, hypoteka, a makame jak draci, muz spi 3 hod. denne, aby sme mali aspon na nabytok do noveho bytu, ja mam radost, ked niekomu pomozem financne, ale podaj niekomu prst ... a proste si myslia, ze sme oslik potras sa, pritom uz melieme s posledneho, esteze mame platobne karty, kde mozme ist do debetu, lebo uz tam sme ...svokrovci su sice nemozni, ale aspon mili, sa snazia, zaujimaju sa, nasi nic ... , segra este pritom riskovi nic nedoniesla, ze aspon blbe dupacky ... na 30 tku mi dala cokoladu milku, tolko k narodkam ...no a moja mama ze nic nechce, ale opovazila by som sa zobrat to doslovne ... muz dosiel o 9 z roboty, zbity jak pes, zajtra ma pojednavanie, potrebuje sa vyspat, prisamvacku, esteze mam toho psa!!! a to moj foter reci typu, ze ked sa maly narodi, tak dam snad psa do utulku!!! (po 8 rokoch, sak by som ho zabila!!). ten pes mi pomaha ako vselikto iny, kto by mal stat pri mne, mama by mohla aspon teraz ze nepotrebujes nakupit, upratat pomoct, byva kusok od nas, ale nie, este ja jej autom vozim veci, co si rozkaze, ze chce ...nasi ziadna starostlivost, vnuk ich moc nezaujima, svokrovci zase tlacia na pilu, a najradsej by sa sem nastahovali, aby boli pri vnukovi, ja potrebujem iba, ked ma budes potrebovat, sme tu, zavolaj ...no ale nikoho takeho nemam ...

ywonnee
10. nov 2009

alex moja uuuuplne si ma sokla.... fuuuu chvilkami som sa citila ako keby si pisala o nasich len s tym rozdielom ze svokrovci chcu len aby moj muz makal v praci ako debil, makal u nich doma a ked ma volno tak treba zarobit aby svokrovci mohli s Diankou niekam na vikend( ale za jeho lova) no a ked povie ale ja mam rodinu a chcem byt aj s nimi tak sa spytaju a aku???? ved maly este nieje na svete a Laura nieje Tvoja!!!! ide ma porazit.... moja mama je rozvedena s mojim fotrom a ta radsej sa somnou uz 3 roky nebavi aby nemusela dat nieco na vnucata a aby mala na gemblovanie a svojho o 10r mladsieho frajera, moj oco je v poho ale ten co ma malo tak ece s toho nieco vyzmyka a aspon posle malej tych 15 niekedy 20 eur za 2 mesiace... respektujem ozaj nema a snazi sa chodit aspon raz za stvrt rok, no a moj nevlastny oco so zenou???? ty by sa roztrhly aby mi ozaj uprimne pomohly ale su velmi daleko a eur nemaju aby mi poslali tak ma prosia nech pridem byvat blizsie k nim a ksegre ale to moja starka nece dovolit lebo ona kupila mi tu byt a komplet ho zariadila a co jej robota vyjde nazmar.... ale to ze ja si na majetku nepotrpim ju nezaujima a to ze by som radsej bola v garzonke ale pri ludoch ktory ma maju ozaj radi a pomozu mi moralne a hlavne z detmi keby som nahodou ochorela to ju nezaujima!!! dolezity je pre nu majetok.... no tak som na nerva!!!! aj auto mi ex vratil v hroznom nepojazdnom stave, no miesto toho aby nam starka pomohla s kocikom a tak tak radsej dala opravit auto a povedala ze do konca roka mi to hadam vratite nie???? no mi premyslame ozaj z coho kupit vsetko ostatne ale pre nu bolo dolezitejsie auto nez kocik pre drobceka..... idem sa zblazdnit a pritom sa topui tak v peniazoch ze by nas nimi mohla zyplavit na viac nez na 10 rokov.... nastastie segra aj ked ma nasrala tymi mojimi vecmi, vie pochopit ako mi je a snazi sa mi pomoct aspon cim sa da aby mi to vynahradila lebo necakala ze otehotniem hned po nej.... asi jediny dobry clanok mojej krvy aj ked ma to svoje ale....

marinka
10. nov 2009

Holkýýý, my už jsme se Zuzkou v nové diskuzi, pojďte za náma!! 😵

alexandrah
11. nov 2009

ywonne - tu veru ja mam 100 chuti napisat, vykasli sa na starku!!! ale potom asi, ked ten byt eni vas, tak by ste si asi nemali z coho kupit ten iny blizsie pri ocovi a sestre?? tiez by som asi radsej byvala pri nich ... idem kuknut na tu temu k marinke a zuzke, uvidim, ci najdem, snad sa tam uvidime!!!

gabkapeto
11. nov 2009

ahojte...ja som v 33tt a pribrala som 13 kg... emam s toho az taky zly pocit ale moja doktorka ktoru by som najradsej vymenila mi stale opakuje ye vela priberam...a aby toho nebolo malo este som mala na poslednej poradni tlak 135/85 predtym vzdy 125,130/80...ma strasne naplasila ye ma posle do nemocnice,ye je to hranicny tlak u tehotnych...teraz mam nervy v ... lebo sa bojim ze ublizujem nasej princeznej..

jankohrasko
11. nov 2009

Ahojte, tak ja som pocas tehu pribrala z 49 kg na 75 kg, t.j. ze som pribrala 26 kg 😀 😀 😀
lekar bol total sokovany.. 😒
dnes cca 6 tyzdnov po porode vazim 55 kg 😀 tiez som myslela, ze to nezhodim

gabkapeto: ja som mala tiez vzdy tlak okolo 125/85 a nic mi nevravel Dr.

lentilka33
11. nov 2009

dievcata...chcela som sa opytat, ze ci mi neviete poradit nieco na strie? som iba v 8 tyzdni, ale uz mi brusko rastie..chcela by som tomu predist.
jedna indka, moja kolegyna tu v praci, mi poradila mandlovy olej.
nepoculi ste niekto o tom?

dakujem

PS
preferujem radsej olej ako krem....

crawler
11. nov 2009

lentilka: určo mandlový je skvělý, taky jojobový, apod. prostě oleje jsou na strie ok...ale to víš - záleží hodně na genech= elasticitě kůže...

lentilka33
11. nov 2009

crawler...no ja uz strie mam..lebo som kedysi velmi rychlo pribrala...
takze mam na bokoch a stehnach...dufam ze tentokrat tomu zabranim, ze sa budem stale mazat a pomaly priberat a nie tak nahle

dakujem ze si odpisala...
pekny vecer !

alexandrah
11. nov 2009

jankohrasko - no teda 26 je teda dost!!!!! ale vidis, mesiac po porode, a si skoro na povodnej vahe. ja teraz priberam uz malo, lebo moc nespim, tak som vycerpana, unavena, pribrala som 10 kil, z 46 na 56, tak to snad pojde tiez rychlo dole.
lentilka - hm, ja som kupila olej od welledy, taky nechtikovy, vseobecne kozmetika welleda je vraj vyborna, aj pre babo neskor, ale ja mam strasne male brusko, ako niekto iný v cca 5-6 mesiaci, podla mna fakt nic nezabera, proste genetika ... ale zase ked niekomu psychicky pomoze, ze mozno, tak sa radsej natieraj ... ja sa natieram tak raz za 2 tyzdne, ked sa mi chce ...nemam ziadnu ...niekto natiera aj klasika olivovym olejom, podla mna hocico, ini kupuju mast z lekarne, elastiq, a tak ...a veru, jak si napisala, najlepsie je priberat postupne, nie naraz vela ...

gabkapeto
11. nov 2009

jankohrasko:tak to ani mne na ten 125/80,len teraz sa jej nepacil ten 135/85...ja sa inak citim skvelo,len mam desny stres s toho ako ma postrasila..

verisek
11. nov 2009

holky mazte a mazte, urcite je to o tom jakou kdo ma kuzi,ale pres to bych tu kuzi nenechaval suchou, super je olej hipp, mleko palmers, galanic emulze a bioderma

jankohrasko
12. nov 2009

alex: Ty si tiez taka mušia vaha, neboj po porode to pojde rychlo dole a zvlast ked mas male brusko 😀 😀

gabkapeto: nemas syndrom bieleho plasta? Ja som u lekara mala vzdy viac ako ked som si merala doma.
Jedla som orechy a pila magneziu. Skus sa sledovat v priebehu dna (teda ak mas moznost)
A vraj sa tlak zvysuje aj ku koncu tehu.

alexandrah
12. nov 2009

jankohrasko - moze byt s tym tlakom, lebo ja som mala vzdy nizky, a teraz prekvapivo ok ...
no ja mam take prtate brusko, az fakt neviem, kde je ten risko poskladany 😀 dneska som bola na poradni, a bola tam jedna baba iba o tyzden viac ako ja, ale prisamvacku - pritom stihla baba, dvojnasobne brucho ako ja ... zato kope riadne, zvlast oblubuje moju slezinu na lavej strane, au 😉 dufam, ze to pojde dole, planujem aj cvicit, ale ako sa planuje, tak potom z toho asi nic neni, pri malom babatku!!!

gabkapeto
12. nov 2009

jankohrasko>no syndrom asi mam no moja doktorka o tom evidentne nechce ani pocut....orechy papam aj magnezium sumive,aj v tabletach...No uvidime v stredu,ale myslim ze uz budem chodit na poradnu len s nervami....a cez den sa mi moc neda merat aj ked sa snazim,ale to som stale v dakom pohybe a to mam tlak vzdy vyssi..

ingridp
12. nov 2009

baby, ja som pocas prveho tehu pribrala zo 60kg na 92kg, cize 32kilo! 😒
zhodila som potom za 1,5 na svoju vahu. islo mi to pomalicky dole, ale podarilo sa.
zato mam zdravu dcerku, ktora este ani raz nebola chorucka, tak to beriem z tej pozitivnej stranky.
teraz som v 21tt a tiez uz mam 8kg na sebe, takze asi kazde tehotenstvo mam sudene vela priberat.

alexandrah
12. nov 2009

clovece, tak to mas stastie, ze mas zdravu dceru, ved 32 kil, to uz je fakt o zdravie ... no nastastie vam nic neni, lekari ti nic nepovedali?? predsa len je to strasna zataz na oba organizmy ...

mataklinec
19. nov 2009

Ahojte , v tejto teme je už strašne vela stran a nemám čas to všetko čitat. Preto sa vás chcem opytat či je tu niekto aj taky čo málo pribral a mal dietatko zdrave a nebolo ani velmi maličke. Ja som totiz už v 35. týždni a doteraz som pribrala len 4 kg. A v 8. mesiaci nič. ☹ Mám trošku strach lebo naposledy mi malu merali v 30,tyždni vtedy bolo všetko ok. nebola ani maličká. Ale za 4 tyždne nič nepribrat a dokonca som 30 dkg schudla ☹
Ak ste niekto mali tiez takyto problem alebo mate ozvite sa prosim budem vdačná. dakujem 🙂

k.a.t.k.a.
19. nov 2009

ingridp ja som tiez pri malej pribrala 30kg 😝 ale podarilo sa schudnut na povodnu vahu 😎

teraz som 31tt a mam 5kg navrch 😎 snad to nedobehnem na tych 30 😅 ... mozno tym ze cakam chlapca, tak nepriberam az tak .. je pravda ze moja baba ma pri prvom tehu "obrala" o vsetko 😅 😉

zuzkaprofant
19. nov 2009

ingridp nic si stoho nerob ja som tiez pribralal 30kg moj maly ma pol roka a uz mam skoro vsetko dole len 8kg je na mne kamosky co pribrali 15kg este su teraz tucnejsie ako ja 😀 😀 to nie je stale o jedeni v tehu ale kazde telo inac prima tehotenstvo a nabera zasoby
alexandra nechapem ako si myslela ze nastastie ma zdravu dceru jasne ze ma podla mna zena co pribere 6kg sj stopankami nemoze mat zdrave dieta lebo to dieta nemalo cely vyvoj vyzivu jasne neterba sa prezierat ale treba jest a nedrzat dietu ked je zena tehotna
mne nikdy doky nic nepovedal a ani nik okolo mna len raz by niekto nieco skusil 😀

taky priklad mne sestricka u dokyho stale vravela ze jaka som pekna ze ona pribrala pri tehu 40kg a to az 2 krat 😀

ingridp
19. nov 2009

dakujem za povzbudzuje slova Katka a Zuzka, je prijemne to pocut, ze nie som jedina na svete, ktorej sa to stalo.
alexandra - lekarka mi na to veru nic nepovedala, strasne ma bolel chrbat ale z toho naporu a nohy. teraz sa snazim vela chodit, uz mam dcerku, takze neni cas vysedavat, ako ked som cakala ju a chodila do prace a tam sedela 9hodin s vylozenymi nohami bez pohybu. teraz lietam ako sarkan a aj tak priberam☹ proste to tak ma asi byt.

zuzkaprofant
20. nov 2009

ingrid vies su zeny co jedia a nepriberu a potom ako mi ze pozreme na jahodu a mame 4 kg navyse 😀 😀 podla mna ked je zena tehu si ma dopriat jasne nie prezierat sa ale nemala by byt hladna a drzat dietu a kedze cakas 2 dieta tak nemas cas ani kedy odychovat a nie este sa napachavat to sa neda 😀 😀 drzim palceky a neboj pochudnes tak ako aj ja som pochudla a kazdy si myslel ze nikdy ze ked tak po roku a to nedrzim dietku jem ked mam chut a jem na co mam chut ale maly mi nedovoli sediet 😀

kika99
20. nov 2009

ahojte. Ja sa Vam sem len na chvilu votriem, lebo potrebujem povzbudit. Som sice len v 8tt ale uz sompribrala 2kg. Bude to asi tym, ze sompred tehu aktivna cvicila taebo 3x do tyzdna a teraz nemozem cvicit,lebo mi lekar nakazal klud na lozku. Predtym som jedla delenu stravu, ale teraz mi idu na chut rozne veci a ked ma vecer chyti velky hlad neviem odolat. Bojim sa, ze o chvilu budem ako sud :(

kika29
20. nov 2009

kika99 ja som teraz pribrala zatial len2,5kg. Ale nemámm žiadne chute jem normálne neprejedám sa. Lenže pri prvom tehotenstve som pribrala 20kg ale to som mala chute na všetko možné. Jedla som za dvoch ako sa hovorý a nedávala som si pozor. Na čo som mala chuť zjedla som. Ked som išla rodiť mala som 72kg. Po prode mi hned zišlo 1Okg / dieťa, placenta, plodová voda/ a postupne zišlo ostatné. Takže moja váha sa dostála na podobnú hmotnosť ako pred tým. Ostálo mi asi 1,5gk ale to ani nezbadať. Takže teraz som zvedavá kolko priberiem. 😀 Ale ked máš na niečo chuť dopraj si. Nehovorým že sa máš prejedať ale daj si.

kika99
20. nov 2009

dakujem kika29. Ja si myslim,ze sa neprejedam, ani sladkosti nejem, akurat rano co si dam orechovu lupacku s jogurtom, to mi fakt chuti, potom normalny obed (restauracne porcie), nejake ovocie a na veceru ked ma to chyti tak zjem dve celozrnne peciva sice s nie moc zdravou salamou, ale mam na to chut. Chyta ma panika a komplex, ze vyzeram hrozne, lebo som este k tomu strasne unavena, takze mam kruhy pod ocami ao kvalite vlasov ani nehovorim- zhorsila sa mi :( Ja len dufam, ze babo je ok a ze jemu sa dri, pren ho vsetko vydrzim 😵

kacenika
20. nov 2009

Ahoj kika, vôbec sa nestresuj. Ja som pri prvom pribrala 25 kg - hrôza a des. Po 1,5 roku som bola chudšia ko pred tehu. Teraz čakám druhé, viac si dávam pozor na to čo zjem - hlavne večer a aj tak už mám 10kg hore. Niektoré ženy proste nech robia čo robia, priberú viac. A to aj denne cvičím asi 30 min a pri malom synovi mám tiež pohybu dosť. Radšej si to užívaj, pri bábätku to stratíš ani nebudeš veieť ako. A z tých kruhov pod očami a únavy si nič nerob. Ubehne Ti to ako voda a od nejakého 13 tt sa Ti zlepší pleť, aj vlasy, chytíš druhý dych.. Držím palce 😀

jaaty
20. nov 2009

mataklinec, bola som na tom z váhou ako ty. Pribrala som 6 kg za cele tehu, takže keď som išla do poradne, priadala som si aspoň 0,5 kg aj keď to bolo menej. Naša Hanka však napriek tomu vážila 4190 gr., pričom to, že bude taká veľká začali predpoklať asi 1-1,5 pred pôrodom. Tak to bolo aj s bruško-Hanka narodená v polovici mája a bruško mi začalo rásť začiatkom apríla. Keď som odchádzala 1.3. na materskú, vedeli o tom len najbližší kolegovia. Do polednej chvíli som nosila všetky svoje kostými - len s rozopnužtm gombíkom 😀 . Tak sa neboj, záleži to hodne aj od postavy. Ja niesom žiadne fifipierko, mám šrokú panvu- Hanka bola určite tam. ...a terza je z nej zdravé krásne dieťa, ktoré má v 2,5 roka 13 kg - takže akurát. držm palce

kika99
20. nov 2009

ahoj kacenika. Dakujem Ti za povzbudenie a mile slova. Tak sa uz tesim na 13tt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre