Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lubkaaa
12. sep 2007

ja konkr. (písané pri 32,tt):"koncom tohto mesiaca (8.lunárneho) by sa malo priberanie spomaliť, ak aj naďalej priberáte, obmedzte príjem cukrov a mliečnych nápojov" a potom: "dokonca od 38.tt môžete aj schudnúť"

marinka
12. sep 2007

lubkaa, no je fakt, že já jsem od 30 do téměř 38 tt (za dva dny) přibrala jenom kilčo, takže na mně to platí - ale každá jsme jiná 🙂 Moc bych to neřešila, tělo si řekne, co potřebuje..

mirka21
12. sep 2007

tak ja som bola po mesiaci (v pondelok) v poradni a sestrička z dokim skoro omdleli a ja hlavne za mesiac som pribrala 6kg a to som 34tt a tak isto sa mi dvihol tlak mám ho vysoký tak idem budúci týždeň znova a povedal mi že ak sa mi tlak nepolepší a to priberanie budem musieť ísť do nemocnice až do porodu ☹ tak teras držím dietu katastrofa (zakázal mi všetko soliť,syry,minerálky)papať hlavne ovocie a zeleninku 😖

taninka
13. sep 2007

baby ja mam obavy som v 7 tt a dost som asi pribrala, nebola som teda nikdy chuda taka som moletnejsia aj prsia som mala odjakziva velke ale teraz je to hroza :( tymto sposobom budem mat aj cez 100 kg :( a to normalne nejem a neprejedam sa :(( co mam robit ?

nanika
13. sep 2007

Taninka, s tym nic nenarobis, skus napisat, aky mas jedalnicek a o akom case papkas, mozno ti bude vediet niekto poradit, aj ked pises, ze sa neprezieras...

veva1
13. sep 2007

tani- podla mna to len preto ze si na zac. tehu a telo sa spamatava z tolkych hormonov.Ono sa to trosku ustali.Nie je pravidlo ze ked teraz vela priberas tak to tak bude az do konca tehu.A este kludne mozu prist aj tehu nevolnosti tak ,to mozes este aj schudnut. Nejedz blbosti,pomenej naraz,radsej castejsie a hlavne zeleninu. 😉

taninka
13. sep 2007

no rano papam jogurt na desiatu ovocie alebo nejaky keksik na obed polievku a druhe jedno a na olovrant zase nejake ovocie alebo nic a vecer bud jeden krajicek chleba alebo broskynu.

taninka
13. sep 2007

a pomaly budem mat 100 kg uz teraz a to sa bojim ze mi lekar bude nadavat aky som bachros, ale na mne to nieje az tak vidiet a uz vobec nie tych 100 ks :( mam velke prsia , a teraz aj brusko :( mam depky

veva1
13. sep 2007

no tani ako to takto pekne vydrzis tak nebudes urcite priberat. Telo si moze aj zhromazdovat vodu,ale tiez len urcite mnozstvo a to sa deje mozno teraz. Tak este dodrzuj poriadne pitny rezim,chodievaj na prechdzky,neskor plavat a po porode mozes byt na tom este lepsie ako pred tehu 😉 Drzim ti palce.A ak by sa predsa nedalo a chytila by ta zravost,tak sa snaz aspon nevysedavat doma pred tv,ale si radsej niekam vyjdi menej toho zmastis. Hlavne si teraz z vahy nerob stresy,lebo vdaka nemu sa ti ulozi viac tuku a tiez ani nehladuj,lebo telo si robi o to vecsiu zasobu.

nanika
13. sep 2007

Jes naozaj primerane, neviem, kde je chyba, skus si ten jogurt dat na veceru a chlebik rano. Ak neumieras od hladu, skus veceru do 6 hodiny a ovocie sa snaz spraskat dopoludnia. Vela bab pribera prave ovocim. Len hlavne dostatocne pi, v tomto case by si nemala zadrziavat vodu, tak dodrziavaj pitny rezim. Nic ine ma nenapada, uz len vylucit ten keksik, ten ti netreba a ak papkas velmi sladke ovocie, skus ho zamenit za ine, hrozno byva strasne cukornate, s bananmi to tiez netreba prehanat. Ale ako aj veva1 pisala, nic nie je iste, ako to bude nasledovat. Potesim ta ale, baby, ktore sa v tehotenstve neprezierali, necpali sladkym a snazili sa jest zdravo, mozno aj pribrali 20,30 kg, ale po porode isli dole ako po masle 😀

taninka
13. sep 2007

no baby ste zlate , tak ja to skusim jest len do siestej, pijem velmi vela 2,5l vody len tak praska vo svikoch, ste ma ukludnili , hrozno nejem ani babany skor jablka a broskyne. kava mi napriklad prestala uplne chutit. ja sa len bojim aby mi lekar nenadaval

veva1
13. sep 2007

tani-naozaj nedepkuj. Doki nebude nadavat pretoze si ta odvazia teraz a budu pozorovat ako priberas,ci nie extremne. Urcite ti vsak nasadi dietu,lebo vazis naozaj dost,aby si nemala neskor komplikacie s tlakom atd,ale ty uz vlastne dietujes tak sa nic pre teba nezmeni. Neboj od teraz pojde kazde kilecko len do drobceka ok?

taninka
13. sep 2007

oki tak sa to nejako skusim vydrzat a potom napisem co mi povedal lekar. vidis tlak ma ani nenapadol ze mozem mat s nim problemy :((

veva1
13. sep 2007

tani-klud tvoje telo je uz iste na nadvahu dost zvyknute,horsie je ked niekto priberie strasne rychlo naraz.Drzte sa obaja a urcite daj vediet ako pokracujes.

zsuzsu
13. sep 2007

Ahojky. Ja som pri prvej schudla -9kg. Aj ma zaevidovali do nemocnice, že také niečo ešte nemali. Pri druhej som to dobehla a pribrala 20 kg. Tiež nie som ta modelka postava, ale nič mi nepomohlo, aby som to zhodila. Naozaj ma to začalo vytáčat až po skoro 9 rokov, keď som povedala dosť. Drastická dieta, ale pomáhalo behom pol roka skoro 20 kg dole. Už som si aj zvykla nepapať, a tešila, že aj keď nebudem modelka, ale aspoň budem niako vyzerať. A teraz? Nečakane a neplánovane som ostala tehotná, a mojím snom sa môžem znova rozlúčiť. A teraz mi je už jedno, tak si vychutnávam to, čo som pol roka nemala, Ale zatial to ide len velmi ale velmi pomali hore.Ale ako sa poznám, teraz to nebude -9, ale asi znova okolo tych 20. Bohužial. Ale aspoň že sme zdravé... 😀

veva1
13. sep 2007

zsuzsu 😉

sandrika
17. sep 2007

Ahojte bolo niektorej z vás tiež už v 8 tt vydno bruško,,,Je to predsa skoro, ale mne ho v obtiahnutých vecich vydno a vydí ho aj mama a drahý , nie lej ja, no a hlavne to bolo vydno v mojich šatách po polonoci, pribrať som nepribrala...

ally.sm
17. sep 2007

Ahojte holky,no já už taky začínám být na prášky,už mám 20 kg nahoře!!!! Bojím se,že to pak nedám dolů...

veva1
17. sep 2007

sandri mna sa v 6 tt pytali kedy mam termin,take zdute som mala brusino 😉

ally-sak teraz to uz ustane a ked nie porod je blizko tak si uz nerob starosti.Po porode sa zatnes a pojde to dolu a ak to bude betarik tak ani nevies ako pojdu dole 😉

maryam
17. sep 2007

ally, veru veru, ty si uz pomaly "v cieli",
znama pribrala sice len 10kg, ale ked kojila syna, tak extremne rychlo to aj zhodila, dokonca zostala chudsia ako pred tehotenstvom - len kost a koza...
A hovorila, ze dost toho zje.
Takze ziadne stresy.

maso
18. sep 2007

taninka: uplne s tebou sucitim, ja som bola vzdy stihla, pred rokom som sa zaokruhlila, no a teraz zase priberam, som len v 16.tt a uz mam 6 kg navyse, a stravujem sa celkom fajn ... dokonca cvicim ... skus si zohnat na doma nejaku kazetu s cvicenim pre tehotne ... je to velmi fajn, dobre sa citim, nie je to nic narocne, je to hlavne posilovanie ... tiez som zufala, lebo v teme, kde si pisem s babami, ktore maju ten isty termin ako ja, ziadna nepribrala tolko ako ja 😒
ally: drzim palce, teraz uz s tym nic neurobis a radsej sa sustred na babatko, ked prestanes kojit, budes urcite uz ok 🙂
sandrika: ja som mala trochu brusko este pred otehotnenim a tym padom mi ho bolo akoze hned vidiet, aj teraz mi ho je vidiet, ale viem, ze je nas dost vela, tak som v pohode a machrujem s bruskom 😎

xsuzzi
19. sep 2007

Holky a kolik myslíte,že bych přibrat při výšce 160 cm a původních 59 kg,když už teď mám 6 kg nahoře? 😖

mipa
19. sep 2007

hm ja som bola tak isto xsuzzi, a to mam teraz 25navyse, ale to nemusi byt tvoj pripad lebo ja priberam aj zo vzduchu, som sa tesila ze posledny mesiac uz nepriberiem a za posledne dva dni som pribrala skoro 1,5kila comu vobec nerozumiem ako je to mozne za taku kratku dobu tak to zvalujem na zavodnenie 😝 esteze mam uz zajtra termin lebo keby som mala byt este dlhsie tehu tak som jak slonik 😀

andilek
19. sep 2007

já jsem v 37tt a mám nahoře 13 kg a to jsem ležela 3 měsíce v nemocnici, bez jakéhokoli pohybu a rozmazlovaná svojí rodinou (samé čokoládky, řízečky a tak) 😀

radka_26
19. sep 2007

ahojte ja som tiez v 37tt a pribrala som 14kg, ale nechapem to. Som sportovkyna, vkuse som chodila plavat a cvicit, jem striedmo, vobec sa neprezieram, a buuuum mam podla mna dost kil navyse.....dufam, ze to pojde rychlo dole......inac vyzeram ako pavuk....vsetko sa mi uklada na prsiach a v brusku🙂))))))))))))))))

megie
20. sep 2007

radka, ja som tiež ako pavúk, len ja som doteraz pribrala o polovicu menej, ako ty, teda 7kg, ale zase som len v 31-32tt. No, ale za posledné 2 týždne som pribrala 2kg! 😵 sa teším..ale naozaj. 🙂 Ak to pôjde takto až do pôrodu, tak budem mať +15kg..čo by ma veľmi potešilo..pretože si myslím, že hned 10kg nechám rovno v pôrodnici.. 🙂

lubkaaa
20. sep 2007

chcem sa opýtať, aj vám niekto vraví, že máte malé/veľké brucho? lebo mne svokra nie raz povedala, že na "svoj " mesiac mám veľké brucho.. a pravdupovediac začína mi to liezť na nervy.. 😠

certica
20. sep 2007

lubi, tak mne s tymto vsetci liezli na nervy pri prvom tehu, stale, ze ved ty nemas ziadne brucho... na jednej strane som bola rada, ze to tak je, ale na druhej ma uz nebavilo pocuvat tie reci. a co teraz??? 🙄 ale paradoxne rodina sa tejto temy nikdy nechytala, to skor kolegovia, okolie, znami...
ako keby sme mali byt vsetky naklonovane, s rovnakymi postavami, bruchami,... 😀
som zvedava, co ma caka teraz. zatial som nepribrala ani neschudla, zle mi nikdy nebyvalo, uvidme dalej. zatial som prakticky len na zaciatku - 11tt
😉

lubkaaa
20. sep 2007

ale chapeš, mne to zneje ako výčitka, že preboha aké máš brucho! a pritom človek za to nemôže.. (to chlapi..za to môžu.. 😉 ) vieš čo ale keby som pribrala zo 20kg, tak by mi mohla niečo "na to" hovoriť, ale veď ja som v norme 9kg (34.tt).. ach 🙄

certica
20. sep 2007

tak sa usmej a povedz, ze ty si svojim bruchom a kilami nadmieru spokojna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre