Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

montinka
25. apr 2008

veru to ukludnilo aj mna ked tu vsetky pisu kolko kg stratili porodom. 🙂

heppu
25. apr 2008

som myslela ze je to menej ale ak je to nejakych 10 a priberiem aj 15 nahodou tak je to ok.

huncut
26. apr 2008

ahojte..takže ja som po pôrode vyše mesiaca a vážim 44-45kg..rodiť som šla ako 52kilová... po pôrode hneď zišlo 5kíl a potom to šlo postupne, veruže kojenie tiež spraví svoje takže nebojte sa...schudnete pri drobcoch raz dva... veď budete v jednom kole 😵 ani apať nebudete stíhať, ja som na začiatku stihla ledva na vécko odbehnúť...

huncut
26. apr 2008

a zabudla som pred tehulkovaním som mala 43kg..takže do leta aj to bude..hoci manžel nechce aby som už chudla.... 😒

montinka
26. apr 2008

teda huncut tak to si nepribrala vela. hm no ale ako sa to tu spomina kazda pribera inak. hm ja mam +9 uz teraz ale tak nevadi ked vsetky pisete ze to pojde celkom rychlo dolu.

bambulka026
26. apr 2008

No ja som za cele tehu pribrala 24kg.
Po porode islo hned 7 dolu a 5 mesiacov po porode som mala svoju povodnu vahu.
teraz ma maly 7 mesiacov a ja mam 4kg pod povodnou vahou. Asi je pravda, ze pri zhadzovani kg velmi pomoze i kojenie...

bobula
28. apr 2008

ahojte babenky, ja zacinam 33.t.t mam + 7 kil, neviem ako je to s priberanim v poslednych tyzdnoch, ale zatial som spokojna v vahou- aj tak hlavne je, ze maly je v pohode 🙂
Huncut a kolko mala mala ked sa narodila? ....
zelam vam vela vela zdravicka a maminke vela pohodicky a spanku 😉

danka86
28. apr 2008

moja skusenost je, ze strasne rychlo🙂 mne to zacalo stupat zavratnou rychlostou aspon podla mna.. v 33tt som mala +6kg a teraz mam + 13kg a je to na mne aj pekne vidiet, aj ked mi to islo hlavne do bruska, opuchla som jak bublina 😀

chell
29. apr 2008

ahoj holky tak se musim "pochlubit" jsme dnes dostali pochvalu 🙂
naposledy kdyz sme byly u doktora v 28 tydnu tak sme meli + 15kg a pan doktor se zlobil ze to je moc a ted v 31 tydnu mam +14, bez toho aniz bych se nejak omezovala nebo tak, ac sem dostala za ukol dodrzovat jakousi dietu...jelikoz ale spis jim min tak sem jedla kdykoli sem mela chut..
miminko je velky jak ma (1700-1750g) a prej optimalni na to aby pri porodu melo 3200-3400...
takze ono pokud se fakt neprezirate tak to telo si pribere jak potrebuje.. vsak ono vi lip nez doktori co momentalne potrebuje 🙂 ale potesilo me to pac sem se bala do jaky vahy jeste porostu abych se vubec ke konci unesla pac nohy obcas pri prochazkach trpi...

majula009
29. apr 2008

Cauko, tak ja uz mam na sebe plus 18 kg, a vsetci mi vravia ze je to moc, dokonca polemizuju o mojom bruchu, ci to nebudu dvojcatá..no nie sú tí ludia trápni? Sama som z toho na nervy a oni este rýpu do živého... ☹ ☹

heppu
30. apr 2008

majula nic si z nich nerob hlavne aby bolo miminko zdravucke a mam kamosky co pribrali aj 30-35 kg a teraz su z nich kocky to sa schudne a 18 kg je este v pohode si myslim ja som v 26 t. a mam uz 9 hore tiez a aj keby bolo 18 kg tak sa nic nedeje

ninka123
30. apr 2008

majula, nic si z toho nerob, ja uz mam tiez +16 a myslim, ze som este neskoncila-ak nemas problemy s klbami, mozes kaslat na okolie, hlavne aby bolo babo v poho, potom treba riesit ostatne... 😉

felixko
1. máj 2008

ja mám už navyše 5kg a ešte kde nič tu nič. tiež som poznamenala poznámky okolia typu, na teba to tehotenstvo veľmi vplýva, celá si nejaká opuchnutá a pod. A tiež sa netajím tým, že mi veľmi chutí jesť. Snažím sa jesť zdravo, aj sa trošku obmedzovať, ale kto to pozná ten vie, že tehotenské chute sú neovládateľné. sama by som tomu nebola verila..

tunylyk
1. máj 2008

ja som pribrala od začiatku tehu 4kg,posledné 2mesiace ani gram,pritom normálne papám,dokonca aj neskoro večer,až mi to divné bolo.No bruško mi pekne rastie,dosť dopredu,vraj sa nemám obávať,berie si z mojej slaninky 😀

felixko
1. máj 2008

inak.. v sobotu 3.5. mám svadbu, tak mi držte palce, aby som sa obliekla do šiat,lebo na skúške som v nich ledva dýchala.

vikulik
1. máj 2008

gratulujem felixko,prajem len vsetko naj.a prosim ta na vahu sa vykasli.. 😝 Najdolezitejsie je zdrave babatko a verim ze v satach budes suprova

tunylyk
1. máj 2008

felixko blahoželám,nech všetko dopadne na 1 🙂 ja mám na tu svoju len najlepšie spomienky.Sestra sa vydávala tehu a od skúšky po skúšku za týždeň a pol jej vybehlo bruško,ale šaty síce narýchlo,ale celkom v pohode prispôsobili tak,že sa cítila dobre.

vejinka
2. máj 2008

ahojte zienky..takze pred tehu 59 prve tri mesaice klesla na 53 a uz som sa skoro dostala na povodnu vahu mam 58kg. 😉

mum_to_be
2. máj 2008

ahojte, no ja sa tiez snazim jest zdravo, ale tak to bolo uz roky rokuce aj pred tehotenstvom. vzdy som chodievala na aerobik. teraz som 10tt a mam asi o 1 kg navyse. zle mi vobec nebyva, na zaciatku tehotenstva som sa bala cvicit (len sa snazim prechdzat a chodit peso po schodoch) a posledne 2 tyzdne uz cvicim (ale len jemne a doma) a jazdim na stacionarnom bicykli. moja mama so mnou aj segrou pribrala tusim 20 kg, to je moja nocna mora. dufam, ze nepojdem v jej slapajach. ja nie som typ na diety, tak neviem, ako by som sa toho po porode zbavila... no ved uvidime, ako to pojde... drzte sa.

tunylyk
2. máj 2008

mne stacionárny bicykel neodporučili,ale schody sú fajn

felixko
2. máj 2008

no, zajtra svadba, šaty som zapla, hoci sa mi v nich ťažšie dýcha, ale vydržím. stihla som zjesť 4 zákusky, do večera už nesmiem nič kalorické.

pensadorcallisto
2. máj 2008

Ahojky... Ja som na tejto stranke pravidelne, ale az teraz som sa zaregistrovala... Akurat dnes som si vsimla, ze ak si nedam pozor, tak mozem riadne pribrat... Som este len v 5.tyzdni, ale kazdy do mna nieco pcha a ak nie, tak zasa predomnou sa objavi take fantasticke jedlo, ze nemozem odolat. Aj dnes idem s kamoskami poklabosit a k tomu vsetkemu sa tam bude dost vela jest.. Ja som pred 1.tehotenstvom mala 55. Pribrala som max.8 kil. Po kratkom case som klesla na 54, mam vysku 170. A kazdy vravel, ze som ako susina, comu som nechcela verit, ale ked sa spatne pozeram na foto, tak mali pravdu... Stale sa drzim na 54-55. Proste vaha bola pre mna vzdy dolezita. uz len kvoli tomu, ze cez vikend som sa stale mohla ojest a ziadne negativa som nepocitili.. Ale radsej byt tehotna ako chuda... hahaha... Len sa bojim,ze priberiem dost vela.. Dietovat nechcem, to je jasne.. Som starostliva matka. Ale zasa sa nechcem ani prezierat..tak uprednostnujem mensie davky viackrat denne. Ale niekedy ma to jedlo proste zlomi a len jem a jem a jem...

uhlikova09
2. máj 2008

Ahojte takze ja som prirala cez tehu 24 kil 😅 po porode 10 išlo dole a ostatne som zhodila do roka 😀

tunylyk
2. máj 2008

pensadorcallisto - ja som mala vždy nejaké to kilo navyše a teraz nie a nie pribrať,stále iba 4kg,smejem sa,že ťahá z mojej slaninky 😀

meggietn
2. máj 2008

Ahojte, ja som zatial schudla 1 kg, čiže mám 64kg. Až posledné 2 dni mám žravé chúťky, zjem všetko čo mi príde pod ruky. 😀

slunickooo
2. máj 2008

tak já zatím nic nepřibrala, ale ono to přijde 😀 😀

felixko
2. máj 2008

asi pred 5 rokmi som mala 15 kíl navyše, potom sa mi ich ani neviem ako podarilo zhodiť a váhu som si udržiavala na 60kg pri výške 173, preto sa teraz tak ťažko zmierujem s priberaním. ale čo nespravíme pre tie naše radosti?

oraia
3. máj 2008

felixko ...ja som na tom podobne, po prvom porode sa mi podarilo zhodit na 56kg pri vyske 170cm....a teraz idem hore s vahou zavratnou rychlostou, mam pocit ze uz len pri pohlade na jedlo priberam,ani toho vela nepojem lebo nemam na nic chut a aj tak si moje telo robi co chce, kazdy pohlad do zrkadla je pre mna utrpenim :o) ....a nehovoriac o tom ze fucim ako byk pri sebemensej aktivite, toto mi fakt leze na nervy...:o)

mikulka
3. máj 2008

Holky, jsem v 18 tt a zatím jsem nic nepřibrala, začala jste některá přibírat až později? Podle UZ je vše v pořádku. První tři měsíce jsme hodně zvracela a ještě občas zvracím, tak možná proto...

numi
3. máj 2008

mikulka, já taky zvracela zhubla jsem 1kg a to jsem nabrala až v 19+6tt, teď jsem v 27+3 a mám od začátku těhu 4 kg nahoře 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre