Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

suki
20. aug 2007

Ahojky, já mám termín zítra a přibrala jsem 12-13 kg za celé těhotenství a jedla jsem tak, jak jsem zvyklá. Naštěstí mě moc nepřepadaly žádný velký chutě,ale je pravda, že mám bříško hodně nahoře a že mi tím pádem tlačilo na žaludek, tak jsem toho naráz moc nemohla sníst, protože se mi to tam nevešlo. Tak jsem jedla častěji,ale menší porce. Těď mi bříško kleslo, tak to cítím, že sním více,ale už to mám zapár, tak to nevadí. 😀

majdiska
20. aug 2007

tak zajtra veľa šťastia 🙂

maryam
20. aug 2007

katulka, neboj, nebude to take strasne, ja nemam vahu, tak sa nestresujem 😀 a tiez som pribrala tak asi jak ty do 17-teho tyzdna, ale mne sa to furt nezda, ja si nepripadam taka tlsta
😀 ono, troska sa mi zda, ze som sa pribrala po celom tele - rovnomerne a inak mi to slo asi na prsia a na brucho...

svantica
20. aug 2007

ahojte baby, ani my doma nemame vahu, takze sa vazim vzdy iba na poradni. tak ako som uz predtym pisala, pribrala som doteraz 11kg a v mudrych knihach som citala, ze priberanie v tehotenstve ide aj podla indexu BMI. a podla neho by som mala pribrat 13,5 - 18kg. tak som zvedava 😀

flow111
20. aug 2007

no mne sa tych 25 nahodou rozmiestnilo na brusko a zadok takze som ako taky tank 😅 😅

katulka1
20. aug 2007

Maryam si zlatá, ani mne sa to nezdá, ale mozno preto, lebo som pred otehotnením schudla 8 kíl. Ale ďakujem za odpoveď 🙂 😎 .
A koľlo si pribrala doteraz?

flow111
20. aug 2007

svantica mne to podla BMI vychadzalo do 12 a pozri kde som skoncila 😅 😅 😅

svantica
20. aug 2007

flow, tak to ja nechapem. ten zahadny mechanizmus priberania. mam pocit, ze teraz priberiem aj z mrkvy. 😀. myslim si, ze nabehnute kila pojdu sup sup potom dolu.

flow111
20. aug 2007

svet vod to nejak przijeme ked budeme okolo malych pobehovat a trochu cvicit... 😀 tymto sa teraz utesujem no dufam, ze mi ten elan vydzi 😀 😀

danuska24
20. aug 2007

Ja som zatial pribrala 1,5 kg, a v poradni uz na mna trosku krivo pozerali, ze by to mohlo byt aj trocha viac. No pokial je drobcek v poriadku, tak to nevadi. 🙂

mirka21
21. aug 2007

prajem dobré ránko mna dnes už o šiestej ráno zobudil hlad a to sa stalo prví krát dostala som strašnú chuť na čokoládové rošteky 😉 neuveríte normálne so sa obliekla a šla som si ich kúpiť do obchodu a práve sa nimi napchávam a potom sa čudujem čo tak moc som pribrala +13kg no hrúza 😠

mareli
21. aug 2007

mirka21: neviem ako daleko je obchod, no dobra sprava, dala si si aspon rannu chodzu nalacno 😀 predtym ako si zjedla rozteky. vidis, ked sa na to pozries z ineho uhla, hned to vyznie lepsie 😀

marinka
21. aug 2007

mirka, musím říct, že jsem se zasmála, ale chci tě uklidnit, že nejsi v těhu sama - mně se taky před pár týdny stalo, že jsem pozdě večer dostala hroznou chuť na sladké a doma jak na potvoru nic nebylo. Ale ta chuť byla tak velká, že jsem přemluvila manžu a zejeli jsme nakoupit sladkosti do Hypermarketu a ještě skoro v posteli jsem se ládovala nugetou 😀

janab78
21. aug 2007

Ja jsem ve 26tt a pribrala jsem 3,5 kg. Vubec nenabiram, protoze mam nemocna strivka. Takze ja byt vami, tak jsem rada, ze vam to jde nahoru. Po porodu to hned zhubnete a nemusite mit strach, ze budete mit predcasny porod nebo, ze mimi bude malicke.

onno
21. aug 2007

Ahoj jsem v 21tt a zatím jsem nepřibrala ani 1kg.Doktor mně řek že je to normální. A že mám být ráda.

majdiska
21. aug 2007

Ahojte 🙂 . Ja sa väčšinou ráno budím, nie na prázdny žalúdok ale na kopance v brušku. Hladná moc nebývam, ale zato drobček chce svoje 😀 a aj si ti pýta svojím pravidelným spôsobom.

mirka21
21. aug 2007

majdiska to je normálne to aj ja sa budím na kopance a nie len ráno ale aj v noci a niekedi si ani v noci nepospím 😉

majdiska
21. aug 2007

no ja v noci spím dobre. moje maličké je hore celý deň a noci spí

mirka21
21. aug 2007

no zato u nás je to naopak cez deň spíme v noci sme hore 😠

majdiska
21. aug 2007

keby to tak bolo, aj keď sa narodí budem celkom spokojná. 😉 ale to si nenavyberám. ale včerajšia búrka mu dala zabrať. človek by neveril ako bude reagovať 😀

atevi
21. aug 2007

Ja som pribrala 8kg, po pôrode som bola ľahšia o 5kg a ďalšie 4 som zdodila za pol roka.
Kamaratka pocas prvych mesiacov schudla a priberat zacala az v druhej polovici. Niekto briberie 20kg niekto o polovicu menej. Optimalne je vraj
10-12kg.

jana822
21. aug 2007

ahoj chcem ti len povedat že s priberania si nerob nič. Mojej kolegyne dcera pribrala 25kg, alebo kamoska pribrala oklo 28 kg.tak su zeny co priberu viac ine menej.maj sa krasne

tevina
22. aug 2007

Ahoj,když jsem byla poprvé těhotná tak jsem přibrala asi 25 kg.Tedˇjsem těhotná podruhé tak jsem zvědavá,ale budu se víc hlídat,abych nedopadla jako poprvé.

maryam
22. aug 2007

katulka, nemam vahu, ale myslim, ze som doteraz mohla pribrat asi tak - ako to citim 8 kg, alebo mozno ani nie, ono to trocha "stagnovalo", som zvedava, kolko to bude do konca tehotenstva, aj ja akurat citam, ze zeny, ktore pred tehotenstvom vela nevazili, priberu okolo 13-14 kg, tie "moletnejsie" 11-13 kg.

virava
22. aug 2007

ahoj všem, já jsem v 16 týdnu a přibrala jsem již 12 kg a nadšená z toho vůbec nejsem...

mareli
22. aug 2007

virava a myslis si ze viac papas, ci ide to samo? a cvicis?

petasllov
22. aug 2007

Ahojte, ja som na začiatku 18. týždňa a pribrala som zatiaľ len 1,5 kg. Takže som celkom rada. Len sa mi zdá, že mi prestalo rásť bruško. Za posledné 2 týždne som nepostrehla žiadny nárast, tak dúfam, že je všetko v poriadku, lebo na sono idem až v polovici septembra.

suki
22. aug 2007

Podle mě si to tělo udělá jak potřebuje. Někdo jí hodně a nepřibre skoro nic a pak někdo jí málo a přibírá, jak kdyby nedělal nic jinýho, než se,že se cpe. Hlavně, že budete mít zdravé miminko 😀 a to ostatní se po porodu spraví postupně... 🙂 Přeji krásná zdravá miminka 😀

kalo
23. aug 2007

Holky klid...jen v porodnici kila lezou rychle dolů...Já když přišla po 6ti dnech z porodnice domů, měla jsem o 8 kg míň...
Já osobně bych vážení v těhotenství u doktora zrušila. Každá ženská se přirozeně děsí každého nabytého kila a to těhotenství si neužívá, když leze pořád na váhu. Myslím si, že těhotenství je jediné období v životě, kdy si každá může dopřávat a baštit bez výčitek (svých i okolí) a nemusí se hlídat. (samozřejmě tím nemyslím přibrat za 9 měsíců 30kg, to ne, ale tak nějak normálně a neřešit to
😉 )

mareli
23. aug 2007

to kalo: no vidis, to je tvoj pohlad. ja naopak, odkedy viem, ze som tehu, tak si davam este vacsi pozor. hlavne aby som jedla zdravo a vyvazene, ziadne hluposti a sladkosti. proste len to najlepsie, predsa aby si aj to dietatko vzalo len to najlepsie. trebars predtym, som dokazala cely den prezit iba na jogurte a ovoci, ked som nemala cas jest. no teraz si vzdy dam vyvazeny obed alebo veceru. a tiez aj doktor hovori, ze je lepsie sa strazit, nie v zmysle malo jest ale zdravo jest.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre