Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

scandya
6. jan 2009

ahoj chymenitta33- mozem sa spytat ci sa ti potrhalo brusko alebo boky? ja som 22tt a mam 79kg a zacinala som 66 tiez. ja mam sportovu postavu a zatial sa netrham. Inac zlate miminko mas 🙂

gumidek
7. jan 2009

Ahojky, tak jsem ve 23. tt a mám nahoře 6 kilo a už mi u doktora hrozí dietou. Dneska navíc nastupuju do nemocnice kvůli tlaku, tak tam se mnou budou řešit i jídelníček, abych se pokud možno vyhnula dvaceti kilům navrch těsně před porodem.
Přemýšlím, proč někteří doktoři to neřeší a u nás už je problém tohle... snad bude všechno ok.

jasom
7. jan 2009

gumidek: ja som tiez v 23tt a pribrala som 9,5 😒 😀 a dr. tiez ma upozornil menej papat a ze ked mi stupne tlak a budem mat v moci bielkovinu tak bude zle. Ja som za 1 mesiac pribrala 4 kg. 😲 ale zatial dr. povedal ze menej papat. Je to individualne.

bertica.h
7. jan 2009

no..ja sa radšej nevážim..ale myslím,že kolečko už je hore🙂)

jasom
7. jan 2009

bertica.h: a ty nemusis na poradni hlasit kolko si pribrala ked si uz 20tt?

meusicka
7. jan 2009

baby nerobte si starosti s priberanim. kazda sme ina a inac aj priberame. ked tak treb troska obmedzit sladkosti a radsej ak pride velky hlad, tak si dat len nejake ovocie, alebo hoci aj susene ovocie. no ale ked genetika zaveli, ze sa bude priberat tak sa bude aj tak. u nas je to naopak, ja som sa na zaciatku aj bala, ze priberam malo, ved na to ze sme uz zacali 38tt som pribrala zatial len 8kg. ale hlavne ze nase babatka rastu tak ako maju a mi maminy si to uz poriesime nejak. po porode nas bude stat dost energie vstavat k mrnusom a so vsetkym si poradit, takze ak aj priberiete viac, aspon budete mat z coho chudnut 😉

zuzkaprofant
7. jan 2009

aj mne doky vravel ze som rychlo pribrala ze mam menej jest a to ja jem 3 krat denne male porcie a sladkosti vobec tak ked mi teraz povie ze mam obmedzit jedenie tak mu poviem svoje ohlade predsa nemozeme byt s babaetkom aj tak uz na mna kazdy krici ze malo jem 😀 😀 ja som ten typ ze priberem za tyzden aj 5 kg a aj 5 viem schudnut 😀 😀 ale to by som musela len cistu vodu pit 😀 😀

ale tlak a vsetky vyslekdy mam doteraz super tak uvidime co bude ale je do indivindi u kazdej niekto sa napchava a nepribere chodi 4krat do dna na zachodik a ja raz za tyzden tak jasne ze priberem aj s cistej vody 😠

evinka
7. jan 2009

Tak já mám nahoře od 12.tt (1. vážení v poradně) do 21 tt. 4,5 kg z toho 2 kg za 14 dní přes vánoce (ale to jsem nabrala vždycky). Jinak do 12tt, jsem 3 kg zhubla, takže od počátku mám nahoře 1,5 kg. A mojí dr. se to taky nelíbí (Začínala jsem totiž na 96 kg) a pokaždý mi připomíná, ať si hlídám váhu.

aponchie
7. jan 2009

ja jim 10x denne 😝 pac je mi desne zle jinak tak jsem zvedava ani se nevazim az pristi tyden na poradnu a to se radsi vazim doma me to prijde trapne tam pred zenskyma co stoji frontu u sestricky na lekare..v prvnim trimestru jsem 3kg shodila a ona ironicky ha ha prej jen tolik rikam jo a ona zvazte se rikam ne pac se nebudu vazit v riflich oblecena jako 😀

bertica.h
7. jan 2009

jasom..áno..vážim sa tam..aj mi to píšu do průkazky..ale teraz som 2tt nebola..tak za tie 2tt som pribrala myslím🙂)
Musím úpriznať,že som sa veľmi rozožrala..desím sa toho,že by som pribrala 18kg ako s Viktrokou..chcem sa tomu vyhnuť.. 😖

lyongirl
7. jan 2009

bertica - aj ja sa desím, že priberiem toľko, čo pri Alexovi - cez 20kg a narodil sa o 1,5 mesiaca skôr, čiže keby som ho donosila, no neviem, koľko mám na sebe. Ale keďže mám už teraz na sebe 12,5kg, tak sa tomu asi nevyhnem 😒

bertica.h
7. jan 2009

ja som rodila v 39tt a mala som hore 18kg
akurát mi nedalo a zvážila som sa(ešte stále mám 4kg dole z mojej váhy pred otehotnením)..ale viem,že to dlho trvat nebude..žeriem..stále..a začalo mi sladké chutiť..čo som sa doterza vytešovala že ho ani videit nemožem 😒
snažím sa konpenzovat ovocnými šalátmi..ale nejde to

lyongirl
7. jan 2009

aj ja som kompenzovala ovocím, ale už sa nedarí, stále jem, aj keď už sasnažím dávať pozor a všera som zjedla toľko sladkého....
Mám dni,kedy zjem nejaké hlavné jedlo len 3x a dám si aj ovocie a skoro žiadnu sladkosť a potom mám dni, kedy by som len jedla, snorím, čo si spravím z chladničky a nato zjem aj 6 bonbónov 😀

janja2502
7. jan 2009

lyongirl: mam otazku: bolo vsetko smalym v poriadku ked sa narodil tak predcasne? ja sa bojim, ze sa aj mne narodi predcasne, lebo som skoro zacala citit pohyby.

bemo
7. jan 2009

Ahojte holky, tak i já se přidám. I když dohromady nemám s čím, protože jsem zatím nic nepřibrala, měla jsem první tři měsíce hrozný nevolnosti, díky kterým jsem shodila 8 kg a teď to pomalu nabírám zpátky. Zatím mě žádné extra chutě nechytly, jediné co mám hodně ráda jsou jogurty. Termín máme 05.04.09

lyongirl
7. jan 2009

malý je ok - asi šťastie od Boha.....

hupcza
7. jan 2009

tak já mám 29 tt a 6 kg hore
asi takový průměr - mám ale dojem, že se mi to vrazilo hlavně do prsou 😀

morgiana
7. jan 2009

Ahoj holky, taky bych se rada pridala........ja jsem nazacatku a dnes jsem se objednala a zaplatila na pilates a plavani.........nedam tomu vic jak 7 kilo 😎

hupcza
7. jan 2009

morgiana: tak to ti držím placec 😀 - chodím na jogu (už od doby před těhu, jen jsem změnila power na gravid), na plavání i těhu cvičení
ale faktem je, že akvitita šla dolů a jde to znát (squash nebo fitko jsem zkrátka vypustila)
sice ještě ve 27 tt jsme dopla své normální gatě a na doma stále chodím v netěhu, lidi mi ještě nedávno nevěřili, že jsem těhule ..... ale 6 tam zkrátka je už dnes 😅
ono jde spíš o to, jakou máš figuru a jak se ti to rozvrství než na absolutní hodnotě

vov
7. jan 2009

Ahojky, já mám nahoře už 3kg ☹ Ale je to tím, že jsem doma a přestala jsem cvičit. Ale chystám se k cvičení vrátit, neboť ty 3kg mi naskočily za poslední měsíc!!! Až jsem se při stoupnutí na váhu lekla...
Hupcza, jak se Ti daří udržet tak krásnou váhu? Hlídáš se v jídle?

zuzkaprofant
7. jan 2009

hupcza to nic nejes preboha ved kde to babo mas ja som ani take brucho v 8tt nemala 😉

fodorka33
7. jan 2009

tak toto som este nevidiela-hupcza vsimla som si fotku bruska v 27tt a neverim vlastnym ociam....ja som mala take brusko asi v 13tt....ja som doteraz pribrala 19kg ale ja si mylsim ze je to v pohode....na hlavu sa kvoli tomu nepostavim..hlavne ze je maly v poriadku a ja tiez....akurat je tu ta nevihoda ze mozno budem dlhsie zhadzovat....ale tak ja som rada cvicila aj predtym takze to nebude problem...🙂a vazne si z toho netreba robit hlAVU KOLKO priberiete ono je to individualne....

luciferek
7. jan 2009

tak já začínám 20 tt a zatím jsem nepřibrala ani ťuk 😅

hupcza
7. jan 2009

zuza: no on je vynalézevý po mě ...ale sedí někde hooodně blízko močáku 😀

vov: jé ..na jídlo mi nikdo nesmí sahat (samo, že jsme vysadila tataráky, krvavé steaky apod.) ....ale omezovat v jídle fakt nemůžu - raději se (i v netěhu) najím a pak se jdu hýbat - ale v těhu těch možných sportů fakt moc není ☹

fodorka: no proto jsem psala, že dát si cíl 7 kg není úplně ok, když já s celkem ok přírůstkem mám hore 6 a nejde to niajk zásadně vidět
tedy jen moje krásné pevné dvojky se změnly na něco od čtyřek výše 😅

mima22
7. jan 2009

ahojte,uz ste sa aj vazili po vianociach ze kolko ste cez vianoce pribrali?
ja este nie ja az v pondelok pred poradnou aby som sa nemusela dopredu rozculit.
naposledy na poradni 17.12 som mala plus 12,5kila.vy ste ako na tom?

pajinkaa
7. jan 2009

já jen přes vánoce přibrala 2,5 kg ☹
celkem zač 33 tt + 13 kg už.. 😠

misa.ottovka
8. jan 2009

Ahoj holky, tak já taky přidám svůj nárůst. Ted ve 24tt mám už 4,5kg nahoře, všechno jsem nabrala přes svátky, bo do 4 měsíce jsem měla hrozný nevolnosti. Dr. mi říkala že váha je v pohodě, ale já nevím zdá se mi to dost.

tehula
8. jan 2009

no ja som od poslednej poradne zrazu nabalila za mesiac na seba asi 1,5, ak nie pomaly cele 2kg.
Chyta ma z toho depka, lebo cvicim 4x do tyzdna, neprezieram sa, vecera byva skoro ako som bola zvyknuta a zvacsa ovocie alebo ryby s certvou zeleninou a kila letia hore......brucho rastie jak huby po dazdi.
Nemyslela som, ze to pojde tak rychlo hore.......nechcem si ani predstavit, kolko do porodu naberiem.

Hupcza, jednoducho zavidim. 😅

hupcza
8. jan 2009

tehu: hele ještě není všem dnům konec 😀

tehula
8. jan 2009

hupcza: neviem, zaraza ma, ze sa pise, ze od 2.trimestra je potrebne zvysit aj energeticky prijem, no ja by som povedala, ze nezvyseny. Nepocitujem vacsi hlad, nemam vacsie chute.......a myslim, ze sa stravujem niekedy az mozno pod normu. Vazim sa denne a zrazu mi ta vaha vyhupsla takto zo dna na den. Najhorsie je, ze citim, ze uz sa mi nalepil nejaky ten cm aj na boky a stehna.
Asi mam zrovna hormonalnu depku, ale citim sa total naprd ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre