Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

annika
4. sep 2007

Megie! Na ultrazvuku si ešte nebola? Môj malý mal na poslednom uzv, a to bolo v 30 tt., 1390 g. Je to v norme, len toľko povedal doki, a na +5 kíl, nič.

zuzannas
4. sep 2007

Ahoj Megie, ja som mala v 30tt tiez len +5kg, a potom sa to rozbehlo...teraz uz mam +9kg 😀 ale uz by som hadam nemala posl.mesiac priberat... 😖

gvet
4. sep 2007

ahoj zuzannas neboj to si pribrala malinko ja som v 29tt a uz mam navise 14KG.

megie
5. sep 2007

annika, bola som na sone, ale ona mi nepovedala odhad váhy. Len zapísala tie divné značky do tehu knižky (BPDxFOCD 7,31 v 29tt, TADxAPD 23,73 v 28+2tt, FL 23,73 v 28+2tt, týždeň podľa PM 30+2, záver(týž. podľa veľkosti)28+2. Ale odhadovanú hmotnosť alebo dlžku mi nepovedala, len to, že sme menší o 2 týždne, ale že to je v norme.

zuzannas, dúfam,ž e aj pri mne sa to rozbehne. Jem normále, a aj troška viac ako predtým, a nepriberám inde, len do brucha, tak dúfam, že to stačí. 🙂

leuse
5. sep 2007

holky, já jsem v 9tt a už mám 2kg nahoře. úplně se bojím, jak to půjde dál. Ale musím min 3x denně jíst, jinak je mi úplně špatně z hladu.. ach jooo, netěším se na to shazování 🙂

sandrika
5. sep 2007

leuse nič si z toho nerob ja som v 7 tt na začiatku a už som nabrala 3 kg, ale ja to dávam do súvisu aj s vysadením HAK, lebo inak tomu nerozumiem nejem o nič viac ako predtým.

zuzannas
5. sep 2007

Megie, jasne, to staci, nic neboj, to je praveze super, aspon nebudes mat ostaru po porode so zhadzovanim,,,a aj ja som pribrala iba do bruska..kazdy vravi, ze keby mi brusko nevideli, tak vobec nevidno, ze som tehulka..mne zas doki na posl.prehliadke povedal, ze je malinky o 3 tyzdne vacsi, tak som vysadila uz vitaminy a snazim sa jest radsej menej (aj ked urcite nehladujem!)

blumka
5. sep 2007

ahojte, ja som od zaciatku tehu pribrala uz 6 kg, ale vobec to na mne nie je vidno. Vsetko mi ide do bruska. Vcera som u dokiho videla jednu babenku. Podla mojho skromneho odhadu vyzerala tak na 7-8 mesiac, ale len zboku, zozadu vyzerala ako modelka... 😅 🙂

katulka1
5. sep 2007

Leuse, Sandrinka, nebudte v strese, u mňa to išlo tiež tak rýchlo. klop klop klop 🙂 teraz sa to spomalilo. som v 20. tyždni a pribrala som doteraz 5,5 kg. Ale asi mi pomohlo, že som začala 2X tyždenne chodiť. Takže len klud 😎 😎 😎

xsuzzi
5. sep 2007

holky tak já se taky jdu poradit,řadím se k Leuse a Sandrince,jenže oni přibrali 2 3kg.Jenže já sem přibrala už 6 😔 mám výšku 160 cm a momentální váhu 65 😒 sem z toho zoufalá a nemyslim na nic jiného.Je fakt,že sem přestala pracovat,hýbat se,kouřit,tudíž nabírám,ale já tak jím,že to nejde zastavit.Jak říkali holky jak sem se nenajedla bylo zle,teď už je to lepší,ale jím furt hodně.Bojím se,že to bude horší a horší až miminko bude růst,protože teď to ještě nemůže být vidět,takže prostě tloustnu z jídla.Když teď už mám 6 kg nahoře,to budu mít jako ve 20tt 12 a ve 30tt 18 a ve 40tt skoro 30?To takhle pujde rychle pořád?

bibinka
5. sep 2007

xsuzzi- vykašli sa na ručičku na váhe, najdôležitejšie je mimi. ak ti chutí, papaj ,ale nepreháňaj to, tzn.nepodľahni tomu, že musíš jesť za dvoch. v pohode si daj porciu a ak pocítiš, že si po polhodine od jedla ešte hladná, tak si pridaj. ale ver, že každá žena priberá inak. možno ak aj priberieš viac, po pôrode tozhodíš ani sa nenazdáš.hlavne sa nenalievaj vodou a minerálkami , nesoľ atď.
ja mám 10kg navyše, za desať dní mám termín a pred týždňom sa mi podarilo"zhodiť" pol kila-to som jedla samé hrozno a broskyne. 🙂 ale už je to zase späť 😀 .
pri prvom synovi som nabrala 12-13kg myslím a na krstinách som mala oblečené nohavice veľ.36.ale potom s príkrmami to šlo zase horeeeee ☹

flow111
6. sep 2007

xsuzzi ja som na tom podobne mam skoro 30hore a neviem to zastavit...no utesujem sa tym, ze to zhodim po porode... 😉 ved to mam uz len par dni 😅

xsuzzi
6. sep 2007

holky jste zlatý 🙂
bibnka:já mám hodně ráda nektarinky a broskve a víno,to teď taky dost jím,ale měla jsem třeba období jak říkáš,že sem se napala a za půl hoďky mohla jíst znovu,vím,že je nesmysl si dopřávat fakt za dva,ale já měla takovou chuť dycky na něco,že jak ssem si to nedala bylo mi zle,tak sem se asi rozjedla 😒

flow111:tak ty máš 30,ale za chvilku TP a určitě si vysoká a to se nepočítá😀 snad to holky po tom porodě schodíme 😨 spoléhám na to

a myslíte si tedy,že to můžu mít třeba tak,že teď hodně jíme a že se to třeba zpomalí?Upraví samo?

edimon
6. sep 2007

xsuzzi: Ahojky....já mám nyní +10kg...tedy v pátek jsem měla 😀 ..se po víkendu u mamky trochu bojím jít na váhu 😅 ...taky jsem tak do 20 týdne docela přibírala...cca 2,5kg za měsíc (když nepočítám první 3 měsíce..to jsem i něco zhubla a díky nevolnostem)..ale pak se mi to trochu zbrzdilo (dobrý je taky pohyb no..třeba plavat chodit..to se ti podaří i něco zhubnout..a je to pro mimi dobrý😉 ..hrozně jsem to řešila...ale už to nějak moc neřeším..hlavně aby prcek měl všechno. Pokud máš hlad, tak se určitě nadlábni...ale jez spíš zdravé věci..jako ovoce, zelku a mléčné výrobky...Pokud se necpeš sladkým a tučným jídlem, tak vůbec neměj výčitky 😉 ..horší by bylo, kdyby jsi byla až moc hubená a nemohla přibrat 😉

mipa
6. sep 2007

ahoj kocky,ja som pribrala 25kg a o dva tyzdne mam termin i ked mozno porodim skor. ako xsuzzi mam 160cm a tiez som zacala dost priberat uz na zaciatku tehu..je to dost vela ale kamosky hovoria ze to nie je moc vidiet..ale dr mi hrozne vynadal az mi blbo bolo a musim drzat dietu ale moc to nepomaha proste sa tie kila na mna lepia, cele leto som jedla len melony a nektarinky a ine ovocie a dr ma zprdol aj za to, pretoze ovocie je len cukor a ze lepsie je jest zeleninu co som ja nevedela a myslela si ako zdravo sa stravujem 🙂 najprv som mala hlavu v smutku ale bola som na ultrazvuku a maly je v poriadku a uz ma vyse 3kil 😀

xsuzzi
6. sep 2007

tak já sem v životě nejedla sladký a teď si na něm právě každej den pochutnávám 😨 mám závislost na máku,takže každej den amkovej koláč 😒 je to úplně neovladatelný 😀 a to tučný jídlo...no.... 😀 ale nebudu to řešit,máme v plánu taky chodit plavat celou zimu,tak snad to nebude pořád jenom nabývat a taky by se to mohlo časem i zastavit né???!!! 😅

mipa jsme malý no,tak na nás bude vše vidět 😒

mipa
6. sep 2007

ano to mas pravdu, a tych 25 navyse sa podpisalo aj inak, mam strasne strie snad aj za usami 😀 a to som sa cele tehu mazala kremikmi od vymyslu sveta a nic, mam strie aj na rukach 😝 ale vobec mi to nevadi hlavne ze sme zdravi a tie kila navyse zhodim som si ista 😉

xsuzzi
6. sep 2007

mipa:to víš,že jo!Nic si z toho nedělej!!!Hlavně,že jste v pořádku!!! 🙂

sandrika
6. sep 2007

xsuzi no ja som celkovo od vysadenia HAK pribrala 5 kg, a to som ich vysadila len pred mesiacom. HneĎ na to som otehotnela. Teraz som 1 kg schudla, ale kôli tomu, že som 3 dni zvracala a dnes som ešťe nejedlôa lebo mi nechutí.
Ale máme v BB jarmok tak sa chystám, aj keď je to nezdravé dať si pečenú klobásku. Raz za celé tehu mi neuškodí.
Nevojkaj sa to potom zhodíš, snaž sa len nejesť po tej 20-tej, nemalo by sa po 18- tej , ale to aspoň ja nezvládnem a hladná nezaspím.

majcik
6. sep 2007

Joooj, upokojili ste ma, plnostihle zienky. Ja som mala vychodiskovu vahu 61 kg pri 165 cm a tiez si musim davat pozor na priberanie, skor mam sklon k nadvahe.. ale tak snad nepriberiem 22 kg ako moja mamina pri tehotenstve so mnou 😒 Zatial som iba prisla o 2,5 kg, ale samozrejme, nie je mi za tym ani trochu luto 🙂

sandrika
6. sep 2007

no mojas mamina somnou mala rovných 100kg a teraz 62 tá pribrala vyše 30 kg tak dúfam, že ju nebudem nasledovať, ale zle mi je presne z toho z čoho jej so suru a z mliečnych výrobkov mám strašnú kyselinu brr
z ostatného jedla mi je len ťažko na žalúdku mám pocit akoby mi netrávilo. No ja mám teraz 170 cm a 61 kg

janaitalia
6. sep 2007

Ahojte,ja som v 22t a pribrala som zatial 5kg.Myslim,ze je to individualne,ale chuti mi velmi jest,niekedy idem az prasknut.Tak asi budem dobra buchta.

sandrika
6. sep 2007

ja som ale fakt pribrala z vysadenia HAK , lebo tie 4 kg som nabrala hneď po vysadení, tosom ešťe nebola tehu a už 2 týždne si držím tých 61 kg to len ja som si namýšlala, že top je z tehu a bála som sda že budem príliš tučná, mama ma stále upozornuje, že keď veľa priberem bude sa mi ťažko rodiť

listicka20
6. sep 2007

Sandrika - moje mamina taky nabrala v těhotenství přes 20 kg, a já jsem skoro u konce a nahoře mám sotva deset. A nejvíc jsem nabrala zezačátku. Věřim tomu, že tělo si řekne o to, co potřebuje, někdo potřebuje posílit, někdo naopak zhubne...

sandrika
11. sep 2007

listička díky dnes mám 60 kg takže to brutálne hore nejde 😀

lubkaaa
12. sep 2007

ahojte. chcem sa opýtať na vaše názory ohľadom tohto: neviem, či máte nejaké knihy o teh., ale ja mám a v nej píšu (ale videla som to aj v iných knihách..) že po 32,tt by sa malo priberanie spomaliť a dokonca po 38.tt by sa už namalo priberať.. ale veď keď si uvadomíme, tak práve od 30.tt bábetko najviac priberá-vtedy len ono samé (od 30,tt do 40,tt) priberie cca 2kg!! a v knihách píšu že by sa už nemalo priberať!! nie je to divné?? alebo to myslia akože by už malo bábetko priberať len z našich doposiaľ "nazbieraných" tukov? čo vy nato?

flow111
12. sep 2007

lubkaaa no tie knihy su mudre ale skutocnost je vzdy ina... 😉 hlavne ak vezmeme do uvahy to, ze ked si v 38tt tak mas mensi tlak na zaludok a aj vecsi apetit 😅

lubkaaa
12. sep 2007

ale fakt to v nich píšu.. ale mne pripadá "na hlavu padnuté" hlavne to, že bábo najviac priberá a žena by už nemala.. 😖

marinka
12. sep 2007

lubko, záleží na tom, kolik přibereš v průběhu těhu.. Když přibereš víc do 30 tt, tak už potom moc přibírat nemusíš, protože i když mimčo nabírá hodně, opravdu si bere z těch zásob, které jsi vytvořila ty. Já to vidím u nás na říjenkách, kde většina holek píše, že v posledních týdnech už vůbec nepřibírají, nebo dokonce hubnou. Ale pokud někdo nepřibere moc, tak může přibírat až úplně do konce, když nemá žádné zásoby, ze kterých by si mimčo bralo. Ale v obou případech jsou samozřejmě výjimky 🙂

sandrika
12. sep 2007

ja som čítala a aj počula , že nepriberá sa už len posledný mesiac 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre