Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ceeruti
28. dec 2007

Holky,v ktere casti těhu se nejvice pribira??Ja mam nahoře 3,5kg,ale to jsme ted 3 shodila,protože jsem si pripadala jak tank..Ale to nejvetsi pribirani me asi ceka že?

xsuzzi
28. dec 2007

ceeruti: a jak jsi shodila? 😨
já už nevim co mám dělat 😔
jsem v šestym měsíci a mám 17 kg nahoře ☹
ale ono to prostě nejde zastavit ☹
neznám nikoho kdo by měl v mým tt tolik kg jako já teď 😢
už nevim co s tim.Za šest měsíců nabrat 17 kg to prostě nechápu a hlavně už nevim co s tím 😔
měli jste taky někdo tolik kg v tom tt co jsem já??? 😨
určitě ne 😔 😒 ☹

norik1
28. dec 2007

Baby, ja mam zatial 5,5 hore (20tt), ale take 3 pripisujem tomu, ze som ihned prestala fajcit... 😝 zatial sa velmi neprezieram...aj ked niekedy to nejde, ale to neslo ani pred tym.

Ceeruti, ako ti to slo? Nebojis sa co ti povie Dr? Chudnut by sa velmi nemalo...vraj... 🤐

kachnicka01
28. dec 2007

xsuzzi... bud v klidu, ja mam uz asi 15nahore (mozna vic, radsi sem se nevazila) jako a to se necpu..fakt to nechapu!!!!!!!! 😅 Mam z toho taky obavu, jak to budu schazovat..ale kamaradka pribrala 22 a 8mesicu po porodu byla jako tycka - hubenejsi nez pred tehu!!! tak nejak doufam, ze to snad pujde samo 🙂 nejvic me nastval znamej, co radil manzeloj, at mi zamkne lednicku 😠 ze jeho manzelka pribrala jen 6 kilo - hahaha jenze ja se fakt nepreziram!!!! Nevim nechapu to 🙄

ale mam fakt radost, kdyz tu ted ctu zpravu od tebe, ze v tom nejsem sama 😉 muj dr mi rikal, ze tam ma tehulku, co ve 20tt mela nahore 27kg!!! takze myslim, ze muzem byt v klidu.. a taky zalezi na tom, kolik meris 🙂

tak se drz a nesmutni 🙂

jitka711
28. dec 2007

xsuzzi, netrap se tím, já jsem se od začátku těhotenství hlídala. Nejedla sladký, nepřejídala se a přibírala jsem. Dokonce myslím, že kolem 5 měsíce a 6 měsíce jsem přibrala pokaždý 4kg! Zajímavý je, že jsem to vždy přibrala v týdnu, než jsem šla k doktorovi. termín mám v půl února a už jsem přibrala 20kg.Nejsi v tom sama 😉

jitka711
28. dec 2007

To si taky vyslechu vždy přednášku u doktora, jak se nemám přejídat, nejíst ovoce a sladký. Taky jsem přestala kouřit, na to mi doktor řekl, že by to na to nesváděl 🙂

berunda
28. dec 2007

zuzi, ja bejt tebou tak si s tim nelamu hlavu, tech 17 kg. treba uz ted ty posledni mesice tolik přibírat nebudeš. A kdyby, jsi proste tehule. Hlavne každá těhulka je jiná, jinej metabolismus, typ postavy atd. mysli hlavne na to že máš v sobe dětátko a bud v klidu a hlavně nehubni. Užívej si těhotentví 😉 Schválně zhubnout v těhotenství že si někdo připadá jak tank.... je fakt dost hazard, pracuji v oboru a vím o čem mluvím 😵 😉 🙂 . a opravdu není hrdinství když v těhotentví hubntete, neblbněte 😉

norik1
28. dec 2007

Baby, moja kolegyna pribrala 47 kg a vravela, ze sa na nu chodili medici pozerat! Muselo to byt ponizujuce... Nieco zhodila, ale teraz bojuje s rozlisovacou dietou...

Ozaj mysleli ste na zadrziavanie vody? To su sice kila, ale nie tuk a to zlezie ihned po porode...

norik1
28. dec 2007

Jitko, co som citala? NEJIST OVOCE? to fakt? ja zijem na mandarinkach a bananoch...a Dr mi nic take nepovedal... Ibaze ma nebude rodit, ak vela priberiem. To je pristup, co?

jitka711
28. dec 2007

tý brďo 😲 47kg, tak to je útěcha 😉

kachnicka01
28. dec 2007

tak to muselo byt peklo byt jako ocumovana opice... to zadrzovani vody me taky napadlo. Ale vite, co je zajimavy? Ze jsem vzdycky byla strasne citliva na svou vahu a jednu dobu jsem hodne blbla uz na hranici podvyzivy - proste mi pekne hrabalo... ale jak sem tehotna, tak ackoliv pekne kynu, pripadam si sexy a hezka...proste zazrak 🙂 samozrejme nevim, jak to bude po porodu, ale ted je to super pocit 😅

norik1
28. dec 2007

A to som videla jej fotky pred a po tehu 😎 Pred tehu 45 kg, po 92 kg... no a porodila a je tu...teraz to fakt krasne zhadzuje, len to chcelo pevnu volu.... no a priznala, ze fastfoody, hamburgery, kolaciky, zmrzliny boli zakladom jej jedalnicka. Dovtedy Twiggy, pol taniera polievky denne - ved jest budem ked otehotniem - a potom uplne bez medzi vsetko a vkuse... Takze tych cca 15-17 fakt nie je vela 😉

ceeruti
29. dec 2007

xsuzzi-popravde jsem nežrala..jen pila vodu s citronem a 2 parky denne,za 3 dny jsem to mela dole,jinak ja jsem normalne špekacek..Merim 173 a moje normalní vaha je 75,ale pri hormonalní stimulaci jsem za rok pribrala 5 kg a ted ty 3,5 kg,takže mam 8,5 kila dohromady nahore.. 😝

ceeruti
29. dec 2007

norik1-me Dr řekla,že bych nemela "žrat" protože mam po autonehode poškozenou pater,tak aby tu zatež pater zvladla,ale už pri 3,5 kg nahore chodim na injekce do zad..jsme zvedava,co budu delat za par tydnu..A k Dr jdu až zy 3 tydny,tak ji řeknu vahu stejnou,ja se važim doma 😀

vilkakatka
29. dec 2007

Tak ja sa hrdo hlasim, ze mame +19kg (39tt+1) ... a to som si myslela, ze sme uz presvihli dvadsiatku 😝 ... hlavne, ked som sa tolko prejedala za posledny tyzden 😎
Ale ved po porode pojdu dole ... nic ine si ani nepripustam 😀

ceeruti
29. dec 2007

Berundo-shodila jsem to proto,kvuli zadum hlavne..nerada bych skoncila na voziku!! A chodit každy den na obstriky pro me také není žadna slast..Takže ja se držet musim..Psala jsem mail Dr do CARu,zda je v tom problem a není,takže je pro smerodatne,co řekne Dr co me miminko vyrobil...

mien
29. dec 2007

Aj ja som pribrala už veľa ja som iba v 17.týždni a už mám 6 kg na sebe neviem čo bude ďalej, ale ja som si na vine, lebo niekedy to preháňam. Ja sa vás chcem spýtať či pri pôrode v každej nemocnici priviazu nohy, lebo moja kamarátka rodila v nemocnici kde budem aj ja, a jej priviazali nohy, podľa mňa je to trošku také ponižujúce

ceeruti
29. dec 2007

Pokud nejsou zdravotní problemy,tak bych se možna jen trosku hlidala,ale neřešila bych to..Já si pribirani dovolit nemužu..
Segře prisli na cukrovku,takže si musi važit jidlo a dodrzovat jidelnicek( rodi na zacatku unora a shodila na te diete tak,že ma o 2 kg mene,než pred těhu a Dr ve Španelsku na to noc neříkaji,takže predpokladam,že jsou to kluci také z oboru a vedí co delaji.. 😎 Takže moje 3 denní dieta opravdu nebyla hrdinství,nybrž nutnost...

niko
29. dec 2007

ahoj holky, tak já jsem 20 týden a mám 5kg nahoru (ráno), 7 kg večer - myslela jsem, že přes vánoce to bude horší, ale přibrala jsem pouze 0,5kg. Největší váhový přírůstek byl v 17 týdnu (až o dvě kila za týden)

mien
29. dec 2007

niko, to je podľa mňa super ja som iba v 17 tt a už hups 6 kg v 20 budem mať asi aj 11

cherie25
29. dec 2007

baby netrápte sa, ja som pribrala 20kg a už z nich nemám nič.A to som ani nekojila a ani som sa nejak extra nesnažila.

loss
29. dec 2007

no ja uz mam 10kg navyse 😅 a co myslim ze este 10kg pribudne

xsuzzi
29. dec 2007

berušky děkuju moc za podporu 🙂
snad máte pravdu a pujde aspoň něco dolů z té šílené váhy až porodím 😨
jinak někdo z Vás psal,že záleží na tom kolik měřim atd....tak já jsem právě mrňousek,o to to je horší 😒
mám 160 cm a výchozí váhu 60kg,no a teď to už víte 😠
no snad to zvládneme a nebudu vypadat na celý život už jako lachtánek 😀
tak děkujeme moc 😵

loss
29. dec 2007

xsuzzi zlatko netrap sa ja mam 158cm a pred tehu som vazila 59kg teraz mam 69 kg a ratam ze do 80kg to potiahnem
mam kamosku ktora pribrala 45kg v tehu a sla rodit mala cez 100kg a teraz ma 11mesacneho synceka a svoju vahu spat 😵

zrzuska
29. dec 2007

ahojte 🙂
ja som sa prve mesiace drzala. este som sa cudovala, ze nepriberam. potom mi to islo pekne kazdy mesiac +2-3kg a najviac som pribrala v 6.mesiaci tusim- +5kg 😲
inak som pribrala zatial +15kg (som vazila na zaciatku 57kg a teraz je to 72kg) no a 2.1. idem do poradne, tak som zvedava kolko budem vazit a este po sviatkoch 😲 😝 😀
no co, niekto priberie malo niekto vela ale hlavne je, ze su drobceky zdravucke 😉

ahoj lossik. ako sviatkujete? pekne sviatky ti prajem este tak dodatocne 😅
inak teraz sme boli medzi sviatkami na poslednom velkom uzv a budeme mat dievcatko. doki nam to potvrdil 😅 😅 😅

loss
29. dec 2007

Lucka to je super
aj ja vam zelam pekne sviatky a uzi si novy rok 🙂
ja som bola v nemocke bola som chora mala som vysoke teploty ale uz je dobre trapi ma len natcha ale inak fajn aj my mame od dvoch lekarov potvrdene dievcatko takze sa uz Nellinkujeme a kupujeme ruzove 😵

adrous
29. dec 2007

ahoj holky no ja mam 7 kilo nahore a snad tak moc nepriberu mela jsem nadvahu kvuli stitne zlaze ☹

mien
2. jan 2008

Ćaute baby, ako vidím tak už vôbec nepriberáte, lebo nepíšete, alebo ste sa po Vianociach nevážili

huncut
2. jan 2008

Ale priberáme... som v 29tt 3 dni a mám +6kg.... čiže už mám 49kg...no a jedno kilo pribudlo počas dvoch sviatočných týždňov

weroni
3. jan 2008

baby my sme v 18 tt a od zaciatku tehu sme nabrali styri kilecka 🙂
prve tri hned v prvom trimestri a to posledne niekedy teraz 🙂 tak sa tesim lebo pred tehu som sa zbytocne snazila vyse troch rokov odpichnut vyssie z 55 kg, teraz konecne aspon nieco 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre