Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marcela22
8. sep 2009

Zuzi u nás to väčšinou dopadne rovnako-ked niečo upečiem, tak z toho polovicu zjem ja sama. A to nás tu býva 6 😅
Antiviro je ochutené mlieko pre deti (evidentne aj pre dospelých 😀 ) obohatené vitamínmi, predáva sa v takých malých krabičkách so slamkou ako majú aj džúsy. Naozaj neviem či ho máte aj v Čechách, ale je to slovenský výrobok a na obale nie je nič po česky tak ho asi nevyvážajú...inak mali by je fakt super! 🙂
A ďakujem za gratuláciu k váhe, ja tipujem že Tvoj malý bude mať presne 3156g a 51cm 😀 😀 😀 (napísala som prvé čo ma napadlo, inak fakt netuším🙂 )

Ladida najneskôr o pár dní to určite budeš mať za sebou!

Nikush, určite sa to zasa na dlho stopne, ale je divné že si tak rýchlo toľko pribrala...ale ak to neriešil doktor, tak to určite bude O.K.!

No a ja som tiež nejedla moc vzorovo, na raňajky rybyčky z konzervy s jedným rožkom - po dlhej dobe ma chytila chuť na rybu..., na desiatu zasa Antiviro a pár guličiek hrozna, na obed špagety so syrom a kečupom (teda u mňa skôr syr so špagetami a kečupom 😀 ) a teraz ešte 3talianske guličky a niekoľko perníčkov...

marinka
8. sep 2009

Zuzko, nám na vyhnání nakonec pomohl sex, ale až den před termínem 😅 Ale začalo mi po něm parádně tvrdnout břicho a ráno v poradně mě dr.poslala rovnou do porodky, protože na monitoru už byly krásně pravidelné kontrakce a já furt, že jenom poslíčci a tvrdnutí 😀 A pak nám porodní asistentka v kurzu radila skořici, tak prokrvuje a dále se může zkusit červené vínko a teplá vana, tření bradavek a teď mě dost zaujala diskuse o tom nápoji podle nějaké Ingeborge, nebo jak se jmenuje 😀 To určitě zkusím taky! 😀

Marcel, já jsem měla na oběd taky špagety,ale s tuňákem 🙂, na sníďu rohlík s medem a pak ještě broskev, půl koblížku po malé a Miňonky 🙂

zuzka11
8. sep 2009

Mari kdyz u nas je ten sex mam pocit fakt charitativni.....vam se to fakt libi? Ze bych teda byla frigidni? ☹ Vinko jsem si dala vcera, teda bile....a byla to namka, zahucelo do me...... 😉 na tu diskuzi jsem koukala a musim priznat ze ten napoj s ricinem me nejak nelaka.....a dat do nej panaka.......ted jsem zkusila 4,5km ostre chuze a 1km behu a NIC......teda uvidime, co na te kontrole......tak skorici si nasypu rano do jogurtu 😉

Marci - takove chute znam...ja nekdy kolem 20tt dostala silenou chut na hranolky...no nejedla jsem je kolik let a ted tohle, tak hned sly do trouby a jak se po nich zaprasilo 😉 Co zabralo na "vypuzeni! Sonji u vas?

marcela22
8. sep 2009

Marinko a nemáš prosím link na tú diskusiu o tom nápoji??? Asi by som ho skúsila aj keby to bolo z mrtvej žaby 😀 😀

A Tvoje raňajky boli teda super-hyper sladké 😀 😀 😀 Zírám 😀 😀 😀
Inak som zistila že keby sme s malou nechodili každý deň doobeda von tak by som jedla vkuse až do poobedia... 😝

Mne dosť stvrdlo brucho včera hneď ako ma doktor vyšetril (iba pohmatom) a aj on si to všimol až sa zlakol že "ejha ale stvrdlo" no a odvtedy mi tvrdne docela často...keď sme boli s malou na prechádzke chvílami som musela zastaviť, mala som pocit že som zhltla kameň, hrozne ma to ťahalo...donedávna som si nebola istá kedy mám vlastne stvrdnuté bruško, teraz skôr neviem kedy nemám...môže tvrdnutie nejako uškodiť dieťatku alebo to súvisí len s pôrodom - teda napr. predčasným???

Ja som dnes začala piť maliník, už som od minula zabudla ako hrozne mi nechutil 😝 myslíte že keď si doňho dám citron tak to nejako ovplyvní účinky? Viem že bylinkové čaje by sa mali piť neochutené ale toto je na mňa moc 😅

ywonnee
8. sep 2009

Marcelka ani mi nehovor... mam plne skrine veci po mojej dcerke a nieco aj po muzovej dcerke a na uzv to vyzeralo na chlapceka ale este to nechcel uplne potvrdit ze uvidime o 2 tyzdne... este ze segra ma dvojicky chlapca a dievca tak sa mi hadam nieco ujde... ☹ ☹ ☹

zuzka11 no myslim ze sa to uz pomalicky rozbieha ... aj ked nejem drobcek si ma odkial vycuckavat ved pri dcerke som pribrala skoro 30kg a ece 10 mi ostalo... 😅

marinka
8. sep 2009

Marcelko, tady je odkaz: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Fakt tam hodně holek píše, že jim to zabralo, že do 4 hodin po vypití se rozjely kontrakce nebo prdla voda, tak si myslím, že na tom něco bude 😉 Já ho zkusím určitě, ta slivka mi tam nevadí 😀

Tvrdnuí nevadí, pokud to není extrémně, děloha se připravuje na porod a to je dobře 😉 Mně už břicho taky tvrdne a i při tom bolí jako u MS, ale zatím to není často, takže nechci ani brát magnézko..

Čajík si můžeš osladit, to na to nemá žádný vliv 🙂

Zuzi, no já teď na sex nemám chuť absolutně vůbec 😅 S Aničkou jsem i občas měla, ale teď fakt ne. Ale občas se přemůžu kvůli manžovi, ale spíš to řešíme jinak, než klasickým sexíkem 😉 😀 Ale pro vyvolání se teda přemůžu, na mě to dost působilo už asi 14 dní před termínem, že se mi potom rozjížděly kontrakce, ale vždy to během noci nebo po teplé sprše odeznělo..

jmisa
8. sep 2009

Zuzko, z hraček si vezme do ruky akorát nějakou obyčejnskou řehtačku, takovej ten zavírací špendlík. Pak huláká na oběšence na kolotoči, co má nad postýlkou a ještě má v postýlce dvě hračky od Lamaze, ale zatím spíš rve za šňůru od zavinovačky, co má pod sebou jako podložku a ono to ejbe s těma hračkama a ony cinkaj a šustěj a on si nejspíš myslí, že to dělá ta šńůra, protože u toho docela vejská 😀 A jinak největší hračka je teď jeho ruka, rve si ji furt do pusiny.

marcela22
8. sep 2009

Zuzi, ja teda na sex moc chuť nemám,a le keď už sa nechám "ukecať" tak je to vždy vlastne dosť dobré... ale ukecať sa nechám len tak "sviatočne" 😅
No a na vyvolanie pôrodu nám sex nepomohol absolútne, jediné čo mi "pomohlo" bola vyvolávačka, pretože ešte 4 dni po termíne som bola úúúplne zavretá s dlhým krčkem...

Ywone, ja mám v pláne, že ak to bude chlapec tak tie vecičky po malej predám cez bazary a inzeráty a nakúpim chlapčenské🙂 Ono sa to tak celkom dá, síce je to zložitejšie ako tie vecičky proste "využiť" ale je to aspoň ako-tak dobrá možnosť...

Marinko ďakujem za odkaz! Myslím že ak to nebude vyzerať ku koncu "nádejne" tak sa tým supišdrinkem aj predávkujem 😀
večer už som ten čaj prežila ľahšie, chutil nejako lepšie než ráno, ale asi sa mi to len zdalo🙂 stačil by mi tam len citron, inak nesladím, tak to by šlo...ale asi si zvyknem aj tak. A už papám aj ľan, dala som si ho večer tak sná´d nebudem v noci behať na WC 😅 😕

Jmisa ten zatvárací špendlík mala aj naša malá a hrozne ho zbožňovala 😉

zuzka11
9. sep 2009

Dobre ranko!

Holky moje, asi uz se to chysta, pry do konce tydne, v noci jsem porad behala na zachod, velka, mala - vsechno se stridalo, kontrakce byly......tak uvidime, ted jsem jako lemra jen pred pocitacem, kontrakce prestaly, je jen bolest v podbrisku....no, uvidime, kazdopadne pokud nic, tak v patek rano nastup jeste na prohlidku, pry neni na co cekat, G.ma cca 3kila, ale cekat dele by nemelo cenu, placenta by mu nemusela stacit a vody uz taky nema extra hodne.......jej, chytam malinko paniku.......

Mimo tema, ale zeptam se zkusenych matek - mari, marci - Jmiso tebe ne, ne ze bys nebyla zkusena matka, ale latkujes🙂)) - holky, uvedte me prosim do taju plinek - jak je to s tim rozmezim kil, kdyz bude mit G.cca ty kg, tak koupit New Born...ale cca do kolika kil? Pisou 2-5? Nosi je miminka do tech 5ti nebo jen do 4 a pak se prejde na ty dalsi? Moc diky, jsem z toho jelen a najednou mam pocit paniky a vsechno chci nakoupit predem 😀

jmisa
9. sep 2009

Zuzko, tak je předem do zásob nekupuju 🙂 stejně nevíš, jak malej rychle poroste, jak bude mít tlustý nožičky, bříško apod.
Já měla do porodnice balík newborn z DM drogerie a zkraje to Alex měl kolem sebe omotaný několikrát. V šestinedělí měl cca 4,2 kila a měl ji na sobě u doktorky a ještě tam měl hooodně místa.
Ale dneska se dá koupit všechno všude, tak bych se nezásobila 🙂 Navíc mu nemusí vyhovovat značka, může mít z ní vyrážku atd.

A už si jdu látkově mlčet 😀

A přeju Ti rychlý porod. Kde vlastně budeš rodit?

zuzka11
9. sep 2009

Jmiso - vis, jak jsem to myslela 😉 kazdopadne moc diky...ja mam taky do porodnice nachystany new Born z DMka a pak mam jeden balik doma pro 4-6kg a asi uvidime.....Jinak rodim na Bulovce, uvazovala jsem i o Motole, ale stacilo mi jet tam min.tyden pro jeden papir a uz nikdy vic, s tou nahradni dopravou a obizdkama.....jen z Andela to jelo 40min! Na Bulovku patrim, mam tam dr.kamaradku, tak pak uvidime, jestli to byla dobra volba.......zacinam se trosku bat 😕 😔Tys byla zelezna lady nebos mela taky trosku strach?

alexandrah
9. sep 2009

marceli - ja by som ziaden caj nevypila neochuteny!!! proste by som sa z neho po .... aj keby bol ako ucinny.
mne uz tvrdne brusko castejsie, a nie iba na par sekund, ale ked sa trochu viac namaham, tak mi stvrdne, kludne aj na hodinu alebo viac, a to beriem magne. 22.9 idem do poradne, uvidim, co mi povie. ja neviem, ale mne ten cas zatial dost rychlo ubieha. kym mozem, tak sa snazim si urobit nejaky program, aj listky do divadla mam, to este stiham. (na 4 predstavenia zatial) 😎 dneska zatial caj - ale kukate, jak som skoro hore?? 😀
vcera - uz ani neviem - moc som nestihala, cez den ovocie, a vecer polievka a kari ryza. a este tusim 1 kolacik 7 days. 😀

jmisa
9. sep 2009

Zuzko, já se bát nestihla, měla jsem víc než dva týdny do porodu a praskla mi ta voda, takže pak jsem byla klidná, muž byl hysterickej za oba 😀 😀
No a u porodu omámená dolsinem jsem byla klidná úplně, jak říkal doktor, když mi pak zašíval prasklej čípek - klika, že má paní dolsin a je jí všechno jedno 😀
Myslím, že až to přijdeš, tak budeš klidná, prostě kluk musí ven a až vyleze, tak to je něco úžasnýho a až se prvně přisaje, tedy aspoń já bulila jak želva. 😀

zuzka11
9. sep 2009

O je, doufam........nejak jak vim, kdy asi to prijde, tak mam pocit, ze jeste musim zaridit milion veci....jasne , ze je muze stejne dobre zaridit manzel, neni nesvepravny, ale kdyz ja mu to chci tak ulehcit 😀 A jsem zvedava, jestli pri kontrakcich budu "klidna" 😉 Proste uvidime......A jsem zvedava na manzela, pro nej taky premiera, mam pocit, ze uz ted se o me strasne boji....mame to i trochu komplikovanejsi, ze ma dneska vecer nebo nejp.brzo rano jet do Vidne, puvodne do patku vecera, dneska mi ale rekl, ze jen na ct, ze tam proste "nevydrzi"......

Alex - ty jsi dneska ale ranni ptace, copak se to deje? 😉

marinka
9. sep 2009

😵 Ahojte holky,
tak jsem doma z poradny, všechno v pořádku, čípek 2-3 cm, dostali jsme pochvalu 😵 Na velký utz jdu až za měsíc, na začátku 34 tt, docela pozdě teda 😅 ,ale dr. má předtím dovču 😠

Zuzi, nakoupila jsem si už věcičky do porodky, sehnala jsem ty kalhotky 5 ks za 80 Kč 😀 Jsou to stejné, co jsem měla v porodce s Aničkou,nohavičkové.. Už mi zbývají akorát plínky, to si počkám na nějakou akci a koupím buď Pampersky nebo Huggies 2-5 kg..Anička je se třema kg měla obrovské 😅

zuzka11
9. sep 2009

Mari a do kolika kilo je cca Anicka nosila? Ja mam jen jeden balik, tam jich je 28.......

misskkaa
9. sep 2009

ja som doteraz pribrala 18kg,ale vcera som bola na poradni a mala som 2kg dole...nechapala som ako je to mozne...i ked v poslednej dobe mavam silne tlaky medzi prsami a tym padom mi nechuti ani jest...pripada mi to akokeby som mala zas tie nevolnosti co na zaciatku tehu... ☹ niezeby mi to vadilo,ale ide mi o dietatko aby malo spravnu vahu...uzivam anacid...tak dufam ze to mozem... 😒

zuzka11
9. sep 2009

Misskkaa - neboj, pokud te pali zaha, nebo jak pises , mas ty tlaky, tak je normal, ze hubnes...a ve tvem tydnu se ma i vaha zastavovat a pak mas i trochu pred porodem zhubnout....takze klid, mimco se ma urcite fajn a jsi uz daleko, i kdyz by se melo narodit ted.....bude to OK, uvidis

misskkaa
9. sep 2009

zuzka11 teraz este nie,este ma cas mesiac...nech je tam kde je...ja uz to nejak vydrzim z tym palenim zahy... 😀 ..
vedela som ze vaha sa ma zastavit,ale nie schudnut preto mi to neslo do hlavy..hlavne to ze mam male brusko...vyzeram ako baby co poznam a su v 24tt... 😵

alexandrah
9. sep 2009

baby, u mna cudne, uz viackrat sa mi stalo, ze ked som si dala rano na lacny zaludok caj - lebo som nachladnuta, tak som ho pekne krasne vyvratila ... rano mam problem nieco zjest ...
zuzka - no u mna s tym spankom divne, vcera som vstala o pol 1 pm, dneska cca o 7 ... v noci som furt behala na wc, + upchaty nos, tak som uz rano nespala, ale teraz som taka unavena, ze sice nezaspim ,ekd si lahnem, ale chodim ako matoha ...
ja uz mam tusim 53, ak sa to teda drzi ... odvazim sa este zajtra ..
ja idem na velke sono v 30 tt, cize 22.9

gababa
9. sep 2009

Ahoj,
mám +5kilo, bolesti v podbřišku, šílená únava! V prvním trimestru jsem byla naprosto v pohodě ☹.
Snídaně: tousty se sýrem (dva), caro
Svačina: jahodový smetanový jogurt
Oběd: segedin s knedlíkem
- teď chystám ovocný salát

marcela22
9. sep 2009

Zuzi no super, už by sa Ti to aj mohlo rozbehnúť - dnes je krááásny dátum a hlavne čím skôr to začne, tým skôr budeš mať malého pri sebe!!!!!! 🙂 Určite to všetko zvládneš a bude to moc krásne! Tiež má pocit že mám toho ešte tak strašne veľa na práci, lež porodím...len mi nenapadá nič konkrétne 😀 Jemine ale hrozne sa bojím ako svokrovci zvládnu s malou čas keď bude manžel so mnou pri pôrode...budem tlačiť jak divá len aby mohol ísť rýchlo domov za ňou! Pri prvom pôrode bol so mnou 12 hodín, teraz dúfam, že to bude max. 3 😀 Inak sa budem naozaj báť o jej bezpečnosť 😒
Ja som mala pre malú a aj teraz nachystané do pôrodnice Pampers New Born, tie 2-5kg, vážila 3800g a boli jej dosť veľké, takže určite môžeš nakúpiť ešte pár balíkov týchto najmenších. A hlavne keď ich máš to menšie balenie, ja som kúpila to veľké, v pôrodnici počítajú že sa minie tak 8 plienok denne, ale je to hodne individuálne.
No a potom sme prešli na tie 3-6kg a tie nosila hrozne dlho...ale ona bola taký nejedlík a málo priberala...

Alexandra, tiež mám niekedy pocit že mám bruško tvrdé snáď aj niekoľko hodín vkuse...ale u mňa sa to strieda s vytláčaním bábenka - stále tam natláča chrbátik a zadoček a potom mám brucho totálne napnuté a bolavé...
Kamoška to tiež tak mala s tým čajom na raňajky, vždy ho vyvrátila...asi by bolo dobré skúsiť dať si ráno hneď niečo "husté" teda napr. pečivo a tak, to tekuté sa tam proste asi neudrží...
A páááni, žeby si pribrala??? 😀 😀 😀

Gababa, možno je to len také obdobie - nejaká jesenná únava...sná´d to rýchlo prejde a ešte si tehu užiješ s peknými pocitmi 😉

No ja som dnes zatiaľ docela papkala:
raňajky: rožok so syrom, dve rajčiny, jedna uhorka, káva s mliekom
desiata: zavináč a pol rožka
obed: zemiakové halušky s kyslou kapustou a potom asi pol balenia Cini Minis 😅 a pár guličiek hrozna...

alexandrah
9. sep 2009

hehe, marceli, len sa smej!!! no uvidim zajtra, kolko vazim ... ja bude nepriberam, alebo potom naraz, ziadne ze pekne postupne ...
ja mam zase trochu problem so psom, kym my budeme v porodnici, asi poprosim svagra s frajerkou, nech u nas 1 noc prespia...
s tym pecivom je to pravda, len sa mi nechce rano behat po cerstve ... ale ked si dam naprl polievku, tak je to lepsie, no cudne s tym cajom. uvarila som si dnes kukuricu!!! (este som sa do nej nepustila), este mam normalne rano, tak sa najem tak cca o 1-2 hodiny ...ale ta uhorka - narobila si mi chut, milujem uhorky so solou ... musim dneska kupit, ideme na tyzdenny nakup, tak si urobim zasoby ...
boze - a mnam, halusky!!! zeby som uvarila na vikend???
ja som zatial mala dneska: caj, a 1 7 day kolacik, a polievku trochu. teraz popijam kolu, nech sa trochu preberiem 😀 (ja proste milujem kolu, ale v tehu sa samozrejme obmedzujem)

marcela22
9. sep 2009

Alex, aj ja to tak väčšinou mám, dlhšie nepriberám a potom ani neviem ako nabehnú 2-3kg a potom zasa nič...takže to by si mala tuším +5kg?
A psík sa bojí sám? Alebo kvôli venčeniu??? A akého máš vlastne psa? Ešte si sa tuším nepochválila...
No ale Teba keď chytí pôrod niekedy ráno tak im tam v polovici zaspíš 😀 S tým Tvojim prehodeným režimom... 😅
pečivo tiež nemávam čerstvé, to lež by som poň zašla tak by som trikrát odpadla, pretože keď sa ráno do max. hodiny od zobudenia nenajem a nedám si kávu, tak doslova padám na hubu 😝 tak mávam z predošlého dňa ale ujde to...no polievku som na raňajky ešte neskúšala, iba kedysi po opici keď bolo treba 😀 a to mi bolo zle už pred ňou tak neviem čo by so mnou urobila 😀
Tiež mám hrozne rada kolu a kofolu, a tiež si občas kľudne dám. Veď to pomáha aj proti nevoľnostiam. Ale ja pijem aj kávu aspoň jednu denne tak tú kolu len výnimočne. A teraz mám spravenú dnes už druhú kávu, lebo už tretí deň ma bolí hlava tak asi migréna-utlmená magnézkom...
Na sociálke som zistila že nárok na materskú nemám tak mi bude pokračovať rodičovský príspevok na druhé dieťa...

ywonnee
10. sep 2009

no holki tak ja som v tom zas nejaka divna... uz sa pomalicky s jedlom rozbieham ale nejako sa mi podarilo schudnut 1,5kg... som s toho trosku nesvoja... dufam ze to nijako neohrozi mimco... asi obmedzim pohyb a prerabku bytu necham len na muza a svagra... inak pekny den Vam vsetkym dnes sa asi vyberiem do zahrady pooberat urodu... 😀

alexandrah
10. sep 2009

marcela - ale kde, teraz je to teda + 7 kg, mala som 46 na zaciatku ... ale to bolo asi moc malo, ja teda priberam dost!!! 😕
psik sa sam neboji, on aj tak spi, ked je sam, ale presne, vencenie, papanie ... a tak. ja mam orieska, ale vyzera ako o 1/2 mensi zlaty retriever. to s tym porodom mas pravdu - keby to tak nebolelo (dufam, ze nebude), tak ja budem mat rano esdte noc 😎 ja kavu nepijem, neznasam ju, ani mi nechuti, aj je mi z nej zle (aj pred tehu), tak sa utesujem, ze aspon kolu ... hlavne ked sa ptrebujem prebrat, lebo vstanem "moc skoro" - co je tak do 11 doobeda 😀
ja rano nepotrebujem jest, ale je lepsie, ked si dam cosi ako napr. vianocku, alebo nejake pecivo, alebo si kludne urobim aj instantnu polievku, a vypijem. to mi urobi dobre na zaludok. dneska som v jednom kole, tak som jest este nestihla, ale periem, upratujem, a uz 2 hodiny stojim pri sporaku, a varim jeleni gulas (prvy krat v zivote, nasla som si nejaky recept na internete, podla seba si ho zmenila, prihodila kopec korenin, a snad bude dobry ...). ja som dost velky gurman, nevarim casto take kompletne jedla, ale bavi ma to, ked uz, tak cosi kulinarske, lebo ja toho inak moc nezjem. pocuj, ked ta boli hlava, skus si dat nejaku masticku ämne pomaha matovy olejcek), alebo kludne 1 paralen (alebo cipku), ked ta uz 3 ti den boli, to je dost ...

marcela22
10. sep 2009

Ywonne ak na to doktor nič nehovorí tak sa neboj, určite je všetko v poriadku!!!

Alex, ahááá mne sa zdalo že si mala 48kg. 46kg je taaaak málo na dospelú ženu že môžeš kľudne veselo priberať ešte!
Pôrod určite zvládneš, neboj! Spať sa Ti pri ňom asi dať nebude,ale bude to O.K.!!!!!! 😉
Joooj ja keby som sa ráno nenajedla tak by som fakticky do hodiny odpadla, alebo by mi bolo minimálne straaašne zle, najmä pri námahe...ale to mi robí hlavne tlak, mávam smrteľne nízky a hlad mi ho ešte zníži...
Guláš bude určite super, mňam, to som dávno nemala - divinu! Kde si ju zohnala??? V obchode je myslím dooosť drahá...
A neboj pri malinkom si asi zvykneš variť pravidelne a rýchlo - ale to príde "samo"...a hlavne Ťa to bude viac baviť, lebo bude pre koho variť 😉
No mňa tá hlava bolí zasa ,ale to vždy len niektoré časti dňa tak neviem čím to je...včera mi tá káva pomohla super, až do dnešného poobedia som mala pokoj, teraz trochu bolí ale snáď to vonku nejako "rozchodím" 😝
Tá mastička ma veru nenapadla, super, tip ďakujem! musím niečo pohľadať, niečo mentolové alebo také nejaké...
no idem ja do tých zemiakov - ideme vyberať tak sa teším 😠

alexandrah
10. sep 2009

jaj, marceli, to ja som mala bezne na VS medzi 40-42 kg!!! to 46 je uz kopec!!! a pritom nevyzeram nejak vychudnuta, prsia mam pekne krasne trojky!!! (niezeby som sa z nich vytesovala ... 😒 ). take narastli ... aj ja mam nizky tlak, ale odkedy sportujem pravidelne, tak mam dobry. aj cez tehu dobry. prave som zjedla danette cokoladovy puding, nech aspon nieco, ale idem cosi zjest. inak, to mäso sa mi vari uz hodinu, a furt nic ... to sa asi vari dlho, ze?? vravia, ze aj 3 hodiny ... no ja som divinu jedine z obchodu(raz za cas kaslem na to), ja moc nevarim gulase a tak, tak som si povedala ze ked uz, tak nech je aspon nejaky neobycajny ... a nasi varili raz divinu, a bolo to super !! no ja inak varim akoze kazdy den take rychle vecere, ako cestoviny, zapecene jedla, alebo toasty, alebo rybie prsty, mrazene slivkove gule a podobne ... ale myslela som take ze napr. cevabcici, alebo nejake zapekane mäso, halusky ... take co nevaris na kazdy den, neni cas, len asi na vikend ...inak pripravujem poctivo manzelovi veceru, vracia sa neskoro a hladny chudacik ... ani to odo mna neziada (to by som prave na just neuvarila), ale inak by nic nejedol ...takze takto zase varit budem, to sa nebojim. len niekedy mam chut na nieco specialne, a to som 1/2 dna v kuchyni, to sa na veceru neda, + polievka, salat, pomazanky. ... veru, inak aj mentolova masticka by ti pomohla.

marinka
10. sep 2009

Ahojte holky,
tak mě se přibírání nějak zpomaluje, nebo co, měla jsem +5,5 kg a zase mi to spadlo na 5 kg a jím furt stejně 😅 Zítra začínám 30 tt..

Alex, a kolik že to měříš? Už jsi to možná psala, teď nevím..

alexandrah
10. sep 2009

no ja som prtata, 160 cm!!! ☹ 😒 😖 😲 😢 ale zase pre sportovca je to vyhodne. mari, a ty? ty teda teraz vazis 48 + 5 kg? cize jak ja, 53 kg?
inak, ten gulas sa super podaril, som tam dala snad cez 10 druhov korenia. ale bola som v kuchyni 5 hodin, v teple, na porazenie!!! 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre