Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ywonnee
23. sep 2009

alex bola som profesionalna tanecnica, cha volakedy som mala aj nadhernu figuru.... no deti vsetko menia... teraz ece neviem co budem praktizovat ale celkom sa mi zapacil tenis a mame aj kurty blizko bytovky tak okrem pohybu s detmi zacnem asi aj s tym tenisom...

alexandrah
23. sep 2009

vazne ywonne? a aky tanec? ja som studovala aj profesionalne balet!!!
marceli - no u nas sa taky posledny mesiac uz chodi do porodnice, tiez mam super gynekologa, ale idem k nemu na buduce naposledy. potom uz inde. tiez pojdem na testy koli streptokokovi v 34 tt (alebo 35). a neni si unavena koli tomu zelezu? ja som ok take 2 hodiny po zobudeni, a potom!!!!!!!! dneska k nam dojde vecer aj navsteva s malym babom, tak po 10 vecer, potrebuju prespat, mam navarit, ale som uplne mrtva!!!!!!! nejak sa vyburcujem!!!!!!§ ja som si pisala s nejakymi babami, ze muz sa na tom pouceni k porodu moc nedozvie, iba ze ma pomahat a tak, to vie aj sam. tak tam asi nepojdeme, ale na epi je to povinne, tak musim ist. a neni v 39 t uz neskoro, to uz mozes aj rodit, co ked tam budu nejake komplikacie, a tvoj porodnik ta ani pred porodom neuvidi?

pipussa
23. sep 2009

kocky, v prvych mesiacoch sa nesmie cvicit na brusko ?? vobec ?
ja musim cvicit, kvoli krizovej chrbtici...

alexandrah
23. sep 2009

ja neviem, podla mna sa nesmie, iba ked ti to lekar zakaze, tak opatrne mozno ... nie brusaky, ale mozno su aj ine cviky ... inak aj ja mam ked necvicim sialene bolesti chrbta, ale chodim uz mesiace kazdy tyzden na masaze, a pomaha to, masiruje ma od obliciek hore - cize krize nie, ale aj tak lepsie ako nic.

marcela22
23. sep 2009

Ywone, no teda, profesionálna tanečnica 😕 To bol vždy môj sen...aj ma zaujíma aké tance si tancovala 😉
Tie kurty závidím, milujem tenis ale nemám kde hrávať... 😒

Alex, mne tie E-Coli zistili práve z toho steru v 34tt, streptokoka však našťastie nemám...
Z toho nedostatku železa som tiež dosť unavená, teda aspoň myslím že je to z toho, niekedy fakt meliem z posledného...a ešte pri malej a všetkých tých domácich prácach, manžel teraz robí každý deň do pol šiestej tak som s ňou takmer celé dni sama, do toho ešte dochystávam čo sa dá...a ešte ma aj tá hlavička dole strašne tlačí...dnes mi bolo už párkrát fakt do plaču že jednoducho nevládzem 😅 Ale to som skôr precitlivená 😝 😀
No a tu v okolí sa chodí väčšinou až od toho 38-39tt do pôrodnice na kontroly, mám so sebou všetky potrebné papiere v tehupreukaze a tiež poznačené všetko, čo je dôležité, tu to tak proste funguje...ono aj tak budem chodiť do nemocnice k jednému doktorovi ale je len malá pravdepodobnosť že s ním budem aj rodiť, keďže je ich tam veľa...takže je to asi jedno 😉 No a môj doktor má na mňa aspoň viac času ako tí v pôrodnici, vždy mi robí UZV, meria bábätko, kontroluje krček a placentu, množstvo plodovej vody, pupočník...čo viac si môžem želať 🙂

marcela22
23. sep 2009

Alex a ešte som zabudla k tomu poučeniu manžela - v mojej pôrodnici je to povinné, preto tam ideme...inak manžel už pri prvom pôrode bol a vtedy ho nikto nijako nepoučoval, ale to bola druhá pôrodnica...takže žiaľ teraz na to ísť musí, aj keď s tým čo si zažil pri tom prvom pôrode by mohol poučovať už aj on 😀
Inak tam povedia len ako sa má správať pri pôrode a k partnerke, ako jej uľavovať od bolesti atď...zajtra napíšem presne ak budeš chcieť 😉

ywonnee
23. sep 2009

marcelka a alex: od 6 rokov som tancovala moderne tance,neskor hip hop a brakedance ale po 18tke som vypadla do sveta a tancovala 3 roki gogo... kym som neodisla tak sme chodievali aj na sutaze a tak... nebola som sice jednicka ale bola som dost dobra a dufam ze mala bude po mne ved uz teraz sa kyve do kazdej hudby...

a to ozaj musi ist muz na to poucenie??? pri malej v Trnave nemusel ist tak teda neviem... ja sa asik spytam mojho dokiho lebo on nam bude pri porode....

ywonnee
23. sep 2009

marcelka ako tak citam ako to sama musis zvladat tak mam az strach ,pretoze moj pracuje skoro kazdy den do 20h a casto odchadza ked mi este spime a prichadza ked uz mala spi... milujem tyzdne ked ma nocne,doobeda pospi a do vecera sa venuje len nam a vela mi pomaha aby som opet nepotratila,lebo toho roku nam mimko odislo uz 3x nastastie na zaciatku... no dufam ze to nejako zvladneme... tebe drzim palceky a mala Ta aspon pocuva??? urcite je milunka... ta moje je ako vysypane vrece certov...

marcela22
23. sep 2009

Ywone, no teeeda, tak to pomaly začínam závidieť - moderne tance a hip hop som vždy "žrala" a čo-to z nich viem, ale nikdy som nechodila do žiadnej tanečnej a tak...naši boli stále v tom že by ma to prestalo baviť a boli by to vyhodené peniaze...preto tiež dúfam že aj malá bude chcieť niečo tancovať - čokoľvek a určite ju v tom podporím!
S tým poučením k pôrodu je to naozaj veľmi individuálne, v tej minulej pôrodnici to treba nebolo, v tejto zasa áno...ale keby som napr. do rána rodila tak poučia manžela priamo "na mieste" veď to je v podstate len pár viet...radšej sa spýtaj ako je to v tej Tvojej pôrodnici aby ste nemuseli potom v strese a zhone ešte hľadať niekoho kto Ti manžela "poučí"...

No a to mám tento týždeň taký "osamote" lebo švagríkovi už začala škola, tak je na internáte a svokrovci majú poobednú. A manžel musí čo najskôr nadrobiť vyše 50hodín, aby prešiel na akýsi iný pracovný čas či čo to...inak donedávna som to mala tak že som s ňou bola doobeda, potom som ju uspala a keď vstala tak už s ňou bol manžel alebo apsoň tak napol so mnou a svokovcami a tak...možno som už aj rozmaznaná z toho že mi pomáhali a teraz zrazu nemá kto. A to zrovna keď už naozaj nevládzem ako predtým, som ubolená a nervozna a tak...po pôrode bude mať manžel chvílku snáď dovolenku a potom už nejako nabehnem sama s deťmi na nejaký režim...určite to aj Ty zvládneš, ono sa to vždy dá nejako zorganizovať, určite!!! A veľmi ma mrzí že ste prišli toľkokrát o dieťatko, to muselo byť hrozné:( O to viac držím palčeky aby tentoraz už bolo všetko len a len dobré!!! A už máš polovicu za sebou 😉

alexandrah
24. sep 2009

ahojte kocky - no aj ja dufam, ze maly zdedi nejaky pohabovy talent po nas - obaja sportovci, a ja + tanecnica, tak snad sa na nieco chyti. ja som po nejakej dobe tiez prestala, potom na VS som zacala chodit na kraso a gymnastiku a potom zase pauza, a ked ma porazalo z toho, ze do roboty, domov, upratat, spat, do roboty, kamoska, ze preco zase niekde nechodim, sak ma to bavilo a poobne, tak som si pomyslla, ze ked sa da, tak v kazdom veku - apelujem na teba marceli, cas sa da najst, a ked to cloveka bavi, tak aj 70 tke, tak napokon som dopadla, ze som mala kraso trening o 6 rano pred robotou, dalsie 2 hodiny po orobote, kazdy den okrem vikendu, a milovala som to!!!!!!!!§ uz sa neviem dockat, kedy sa zase po porode pripojim, zisli sme sa tam super parta, super na zdravie, psychiku, migreny, bola som zimomrava, no proste vsetko perfektne!!!!!!!!! nehovoriac o tom, ze ma to bavi, da sa chodit aj na take drobnejsie sutaze, cize aj motivacia, aj mi to ide!!!!!§ no uzasne!!!!!
u nas v porodnici to poucenie pre manzela neni povinne, tak fajn, moj muz tiez robi kazdy den do 8 aj viac, ale aspon mozem byt na pn, a mame dost penazi, ale cely den tiez sama. (so psikom!!!!).
marceli - napis, co a ako ma manzel, ale sak asi take ze masirovat, podavat jedlo, pomahat sprchovat a podobne ... rozpravat sa, povzbudzovat, no co uz tam ine vymyslia???

marcela22
24. sep 2009

Alex, ahojky🙂 Teda aj krasokorčulovanie, to obdivujem odjakživa! Ale na korčuliach neustojím ani sekundu, takže asi by bol lepší ten tanec 😀 Horšie je že neviem čo by na to môj chrbát, lebo mám rázštep prvého stupňa v krížovej oblasti už od narodenia, ale len posledné roky mi to robí problémy...ale máš pravdu, začať sa dá v každom veku a myslím že určite si nejaký ten krúžok nájdem! Len musím prečkať materské a spol. 😀
EPI už mám vybavenú, teda ak ma to chytí počas pracovnej doby anesteziologov a prídem včas do pôrodnice, tak nebude problém...a na tom poučení manželovi vlastne doktor iba vysvetlil, že môže nastať situácia keď ho požiadajú aby odišiel zo sály a v tom prípade má jednoducho ísť, inak v podstate skoro nič nehovoril, len všeobecné info. Ale Ty si to vystihla presne v čom má pomáhať, mňa manžel držal na nohách (doslova) asi 6 hodín a to mi úplne stačilo 😅
Inak možno budeš nakoniec rada ak si ticho sadne do kútika a dá Ti pokoj 😀 Doktor nám hovoril že jedna rodička začala na manžela hnusne vrieskať na sále, že za to môže on až ho museli poslať preč. Uf to musí byť dobrý trapas 😀 😝

A ako si na tom s papaním?🙂

Ja dnes:
raňajky: rožok s Nugetou, káva s mliekom
desiata: kúsoček chleba s paštekou po malej
obed: pečienková omáčka s knedľou
olovrant: jedna malá forneta po malej
večera: zatiaľ 3 fornetky s carom s mliekom a ešte si možno dám pečené zemiačiky, manžel ich robí🙂 a mám hcuť na pomaranč...

marcela22
24. sep 2009

Marinka, Ywone, kde ste? 😉

ywonnee
24. sep 2009

Marcelka tu som,akurat som chystala malej veci a mala som co robit dostrikovat kabatik aby som jej ho na zajtra zabalila... ide k starim rodicom... wow tyzden len pre mna ..

ja som sa s jedlom nejako rozbehla ale dnes vynimocne som nestihala ani jest.
ranajky : kava nejake piskoty
obed: rozok s pastekou
a teraz vecera: halusky s tvarohom a slaninou
neskor este asi zbuchnem grep a pojdem hajat... hmmm teda mozno lebo konecne mam draheho doma a mala sa uz chysta spat 😝 😝

marcela22
24. sep 2009

Ywonnee ahoj, nebude Ti za malou smutno? Či ten pokoj asi aj tak stojí za to, čo? 😀 Ja som tiež rada keď je chvílku s niekym iným ako so mnou, to je žúúúúúúžo 😀 Ale potom už mi chýba 😝
Ale super že aj ona bez Teba toľko vydrží, to bude mať aj super tréning na obdobie keď budeš v pôrodnici. Ja teda fakt neviem ako to malá vydrží bezo mňa...a už vôbec neviem ako vydržím ja bez nej 😅 ☹ 😀

ywonnee
24. sep 2009

Marcelka ja som si uz v podstate zvykla,mala tam chodi od malicka odkedy som sa rozisla z jej otcom. tak aj za nim sa velmi tesi a ja si konecne dam v klude byt do poriadku,muz nebude tak casto v praci tak budeme mat dost casu aj pre seba pretoze kto vie ako dlho ho potom nebudeme mat 😅
toho sa on trosku desi lebo je velmi rad somnou a moc nam to nevychadza...
urcite to zvladnes, budes mat plne ruky uzlicka stastia tak Ti to tam ubehne ako voda a budes s oboma... ja sa dost aj bojim toho dvojmaterstva lebo mne tu nikto nepomoze,muzova rodina ma moc nemusi a moja je veeeeeelmi daleko... no dufam len ze drahy nebude tak casto v praci.... ale myslim ze to zvladnem... a ako sa citis???

marcela22
24. sep 2009

Ywone tak to je fajn že ste tak obidve zvyknuté. Aj ja dúfam, že pri malinkom mi to v pôrodnici bude ubiehať a nebude mi veľmi smutno, ale najmä večer mi bude asi dosť ťažko 😖 Ale tak bude chodiť za mnou na návštevu a tak...nejako to určite zvládneme🙂
A Ty to tiež určite zvládneš s dvomi drobcami a aj nejaký čas na manžela určite bude, najmä ak Ti pomôže vždy keď bude môcť a tak-bude mať potom z toho "výhody" aj on 😀
No a ako sa cítim? V podstate celkom dobre, síce ma takmer stále niečo bolí ale nie je to také hrozné. Len mi v poslednej dobe nejako menej chutí jesť, napr. večer jem len "z povinnosti"...ale zasa cez deň to také tragické nie je 😅 😀 No a po tom ako dobre som sa cítila dnes v tej pôrodnici je mi tak nejako ľahšie "na duši" nemám taký strach a začínam veriť a dúfať, že všetko bude v pohode a pôrod krásny 😉

ywonnee
24. sep 2009

len aby tie navstevy pre malu nemali opacny efekt a neplakala za Tebou... moja si zo zaciatku zle zvykala,nesmela ma vydiet odchadzat lebo bolo vresku aj na 2 hodiny a kolkokrat kym som sa nevratila....
ale myslim ze ked to bude teraz len ten jeden krat zvladnete to...

alexandrah
24. sep 2009

ahojte, marceli - sak to je jasne, ze ked mu povedia, aby odisiel, tak odide, to su len asi take pro forma pre nejakych blbcov, co by nepochopili, prednasky. uvidim, ako bude, moze byt naozaj vselijako. dufam, ze to zvladneme. to mate dost blbe, ze anesteziologovia iba cez tyzden, to preboha ktory lekar v nemocnici ma taku pracovnu dobu?? to len u nas, ako za socializmu!!!!!!!!! hrozneee!!!!!!!! sak ti by mali byt k dispozicii cez den aj v noci!!!!!! sak aj cez vikend su operacie, a tam treba anesteziologov, ci povedia pacientom - pockajte do pondelka? do 8 rana, ked cvika anesteziolog??? no strasne!!!
dneska som jedla - lebo tu bola navsteva, tak som aj varila pre nich: hruska, kuracie sote (s ananasom, kukuricou a olivami + omacka) a ryza, zeleninovy salat, potom 2 hrianky s cesnakovou pomazankou, 3 kusky babovky, a par bonbonov tofiffee, a trochu pukancov... no ako vidim, je toho pozehnane ... vidis, ja bude nejem, alebo sa potom rozjem az strach!!!!!!

marcela22
24. sep 2009

Ywone toho sa aj ja bojím aby práve viac neplakala keď ma uvidí, ale skúsime raz a uvidíme. Ona je celkom rozumná a na veľa vecí síce najskôr plače ale potom si nechá vysvetliť a pochopí a zrazu už to nie je problém...napr. teraz trénujeme zaspávanie - musela som ju vždy držať za ruku keď zaspávala a niekedy aj pol noci, ak sa jej nedarilo tvrdšie zaspať. Ale dva dni dozadu som si povedala že už mám toho plné zuby (predsa len ležať pol noci na jedno boku ešte teraz s bruškom bolo hrozné) a povedala som jej že mám "au" na ruke a nemôžem jej ju dať. Najskôr asi 10minút rev, potom to nejako pochopila a nakoniec zaspala. Večer už toľko nevymýšlala, včera to skúsila ale neuspela a dnes už úplne v pohode-ešte prehlásila že je na "ruku" veľká 😅 Tak podobne to bolo aj s cumľom a mnohými "drobnosťami" tak snád zmákneme aj tú pôrodnicu...

Alexandra, vieš, oni sa tým tiež asi len tak nejako "chránia" že keby niečo tak oni upozorňovali popredu...a jasné že to zvládnete!!!!!!!!!!!! A s tými anesteziologmi to je asi tak že kým to nie je "životne" súrne tak ich proste nevolajú. Sú tam na celú nemocnicu traja, tak nestíhajú, to by tam žiaľ museli byť celé dni 😝 teraz to síce chápem ale ak budem mať už super kontrakcie a nebudú tam tak budem inak hovoriť 😅 😀 😀 😀
A papanie len a len chválim! A vôbec toho nebolo veľa, veď hruška sa ani nepočíta, kuracie soté je ľahké šalát sa tiež nepočíta (minimum kalorii) no a ten zvyšok je "normál" 😉 Papaj kým Ti chutí aby mal malinký zásobu na dni keď Ti chutiť nebude 😉

Ja som nakoniec zemiačikom odolala a dala si len pomaranč, ale zostalo mi nejako zle 😝

klauduska
25. sep 2009

Ahojte,

tak podavam cerstve info z poslednej poradne:
32tt a + 8 kg 😉

marcela22
25. sep 2009

Klauduska super 😉 A inak všetko v poriadku?

marcela22
25. sep 2009

Baby baby, dnes Vám píšem ÁČKO 😠 Kde ste, ste v poriadku??? Alex, Marinka, Ywone...

alexandrah
25. sep 2009

marceli - mas veeeeeeeeelmi peknu fotku!!!!!!!!!! a super ti idu tmave vlasy!!!!!!!!!!§§ no dneska to bolo biednejsie, do nejakej pol 8 bola: hruska, siesta a cerealna tycinka, o 8: to kuracie sote a ryza, potom jablko, pukance. musela som cosi obehat v robote a hladala som pediatricku a podobne, vybavovacky v meste (napr,. listky do divadla, hehe 😅 ). inak, nas druhy syn (ak bude) bude asi tiez Filip. 😀

marcela22
26. sep 2009

Alex, ďakujeeeeeeem! 😉 Neboj, ja som tiež mala dnes biednu stravu, vyskytol sa nám taký rodinný problém týkajúci sa mojej sestry a som z toho nejako mimo, ani som tu dnes nebola až teraz a aj to len aby som sa odreagovala trochu...ak neporodím tento víkend z toho stresu tak budem prenášať asi do Vianoc ☹
My už máme pediatričku ako-tak dohodnutú, už u nej máme prvú dcérku tak zostaneme u nej. A páči sa mi že na prvú kontrolu chodí k bábätku domov a nemusíme nikam ísť. Len či tu budem mať aspoň trošku upratané, že 😅
Na aké predstavenie sa chystáte? Ja by som tak niekam išla, odkedy máme malú tak sa takmer nikam nedostaneme, hrôza...ale zasa si našťastie vieme aj nájsť čas s manželom len pre seba tak to ešte ide...
A s Filipkom budem držať palce, aj keď by sa hodilo aj nejaké dievčatko, že? 😉
No a ja som dnes zjedla:
raňajky: 3 kúsky trdelníka (taký koláč s orechmi)
desiata: nič, boli sme nakupovať
obed: asi tri lyžičky zemiakových halušiek od malej (potom prišla návšteva tak nič viac 😝 )
olovrant: 2kúsky tvarohového koláča
večera: grilované mäso s chlebom
a niekedy medzi tým pár kúskov Hermelínu...

Zajtra to snáď dobehnem, dnes bieda 😖

alexandrah
26. sep 2009

ahojte, nop drz sa, ja sa so sestrou nebavim uz niekolko mesiacov ... mam aspon klud, predtym to boli nervy ...vraj je zo zakona, ze pediatricka musi dojst na prvu navstevu domov, dufam, ze aj moja dojde, aj ked sa zdrahala, ale sak bude december a vobec ...ja som dneska nejak unavena ... len ci ma to v noci neprejde, vcera som zaspala o pol3, ale este som si o 5 po obede dala slofika na 2 hod ... my sme uz boli na 2 predstaveniach - balet gala, potom v astorke (ady hajdu, farkas, siskova sladeckova a tak), potom mame este na 2 do snd - chrobak v hlave a amadeus, a kupila som este do divadla west, taka komedia, tam som este nebola. si to musim preddivadelnit, lebo sa asi dlhsie nedostanem, a mame radi dovadlo. a zajtra mozno do kina, a ked stihame, na dostihy??? uvidime ... zhaname zrkadlo do kupelne, len cez vokend nerobia, musime na mieru ... tak tam budem musiet ist sama cez tyzden. si uz zbalena do porodnice??
ja dneska: kuracie sote, tender, pukance, studentska pecat 3 rady. (hehe, ked jem iba cokoladu, nepriberam, ale nemozem potom ostatne 😎 😀 ). som sa uz dlho nevazila, skusim mozno zajtra ... odkedy je risko dolu hlavou, mam aspon volnejsi zaludok 😵

stylly
27. sep 2009

Já taky 26tt a 59,5kg

marinka
27. sep 2009

Ahojte holky, tak po delší době zase nakujuju 😵 Ani nevím moc co psát, zatím u mě žádná změna, přibraných 5,5 kg a to teď byly opravdu žrací dny, v pátek nás pozvala tchýně na večeři a měli jsme boršč, kačenu se zelím a knedlíkem a pak ještě chlebíčky a bábovku, myslela jsem, že prasknu, ale bylo to výborné, tchýně je opravdu skvělá kuchařka 😉 No a včera jsme byli u taťky a grilovalo se krůtí masíčko a měla jsem asi 4 domácí trubičky a několik malých makových koláčků a spoustu malin a ostružin a oříšků ze zahrady a v noci mi teda bylo blbě, protože jsem byla fakt přejezená a dnes na váze ještě míň než včera, tak já to fakt nechápu 😅

sakura77
27. sep 2009

marinka,"nedrazdi"!!!! 😀 ja som tiez 32 tyzden-ale mam raz tolko kg ako ty!!! 😅 ako to ty zeno robis??? 😉 🙂

marinka
27. sep 2009

sakura 😀 , to není dráždění, to je nešťastný povzdech, protože jestli zase přiberu jenom 8 kg jako při prvním těhu, tak to všechno nechám v porodce a pak budu jak z koncetráku při kojení 😅 ☹

marcela22
27. sep 2009

Alex keď ja sa s ňou chcem baviť aj naďalej, vždy sme boli aj super kamošky nie len sestry, skoro každý deň si voláme a tak...ale teraz spravila podľa mňa a zvyšku rodiny obrovskú chybu a ranila tým nás všetkých, nehovoriac o tom že si pravdepodobne ničí život...uvidím čo mi povie dnes do telefonu, či už sa chytila trochu rozumu...hrozne v to dúfam, inak ma z toho už asi porazí ☹
A tí pediatri to už majú zo zákona? S malou sme to tak nemali, to sme mali iného doktora a k nemu sme museli ísť my, to zasa bolo pre zmenu straaašne horúco.
Vy ste ale divadelníci! Toľko predstavení som nevidel aza celý život! Ale to je preto že nemám príležitosť ísť do divadla, inak ho mám tiež veľmi rada!
Do pôrodnice už som zbalená, ešte od minulej stredy, lebo som sa v pondelok naľakala že už sa to blíži...uvidíme dokedy sa mi tie veci v taške budú krčiť a tlačiť 😀
Ja som dnes spapala:
raňajky: Activia tvarohová
desata: nič
obed: kurací vývar s domácimi rezancami, kúsok varenej kuraciny s pečenými zemiakmi a červená repa
potom 1 kúsok tvarohového koláča, niekoľko vaječných venčekov, hruška
no a odvtedy sa vlastne nevládzem ani pohnúť takže už asi nespapám nič 😅

S tou čokoládou na tom niečo bude, ale tiež nemôžem zjesť nič iné, keď už si dám viacej sladkého, tak musím dať pozor čím to ešte zajem. A ja už mám pravdepodobne +9kg...čím to bude??? 😅

Marinka, aj ja už začínam ticho ((a už vlastne aj nahlas 😀 ) závidieť! Ja v poslednej dobe priberám stále síce po troškách a postupne ale ešte sa to nezastavilo...a Ty už si nepribrala večnosť. Asi prídem k Tebe a budeme sa stravovať spolu, Ty máš určite nejaké zázračné suroviny doma 😀 😀 😀
A potom prídeš Ty k nám, aby si pribrala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre