Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzka11
30. okt 2009

Ywonne - gratulace k preziti 😉 Hod si nohy hore, dej si veceri, zabal se do deky a at je ti hezky.)))

Ja byla odpo s Adamem na dlouhe prochajde, on chrundil,me malem primrzly ruce ke kocaru - trosku jsem podcenila obleceni...ted piju asi 3 caj, jsem natisknuta k topeni a je mi faaaajn 😉

Porad premyslim nad tim nazvem, nemas nejaky tip ty?

marinka
30. okt 2009

Ywonne, bobku, tak už dneska jenom lehárko, přesně jak píše Zuzka 😵 A dobrou chuť, dožeň ten dnešek, ať nám ještě nezhubneš 😉

Zuzi, no už je fakt kosica, já jsem dneska taky přišla z venku úplně vyzmrzaná a taky jsem se prolívala čajíkama 😵

Já jsem přežr.., manžílek dovezl od tchýně úžasné palačinky a kunk-pao s opékanýma brambůrkama a ještě mi koupil croissanty s čokoládou, tak jsem si dala všechno a teď funím 😀 Jestli zítra nebude na váze těch 54 kg, tak mám asi nějakého upíra, co mi přes noc vysává všechny kalorie z těla 😅 😀

alexandrah
31. okt 2009

mari - ja zjest tolko co ty, tak mam denne + 2 kila, je to nespravodlive!!! ja mam uz 56, a pritom jem uz len tak raz denne - dnes napr. spagety, teraz 1 hruska ... nejak nevladzem, ale priberam aj tak, pritom maly ma iba 2 kila ... ale vraj je to vzhladom na moju konstrukciu ok, pri porode bude mat cosi cez 3 kila, tak to staci ...
zuzka - mozme si dat taky vseobecny, napr. pomoc mamiciek po porode, alebo vseobecne rady po porode ... alebo ako sa vratit k povodnej postave, alebo tak nejak ...???
ywonne - tak napis, ako to s tym ex je, hoci aj do IP
baby, mne nikto nevari, muz dojde neskoro, ani nevie varit, ja uz nevladzem, tak si ledva tie spagety, vcera dokonca som len isla do azijskeho bistra na rychlo na cinske rezance, zase jedlo na cely den, uz ani nevladzem varit, mäso sa mi v chladnicke rozmrazuje uz 3 dni, asi ho mozem zajtra rovno vyhodit ...proste nevladzem ...
mari - uz sa tesim na superstar v nedelu!!!!!

marinka
31. okt 2009

alex, uznávám, je to nespravedlivé, já po včerejšku ani gram nahoře 😅 Ale víš jak, všechno má rub a líc, co já jsem si zase v životě vyslechla, že jsem anorektička, když jsem tak hubená ☹ Dokonce i učitelky se mě před celou třídou ptaly, kolik vážím 😖 A spolužačky se mě zastávaly, protože se mnou chodily na obědy a viděly, kolik toho sním 😅 A o Vánocích mě jsem vždycky snědla z rodiny nejvíc cukroví a přibrala jsem nejmíň,takže to "je to nespravedlivé" jsem v souvislosti se svou postavou slyšela už mockrááááát 😅 😀

No a ten včerejšek teda,ale fakt se stydím 😔 😀
snídaně: dva kousky buchty
svačina: nic, byly jsme na procházce
oběd: kuřátko s bramborovou kaší a zeleninou
svačina: půlka Pribináčku po malé, jeden dílek buchty
večer: jedna palačinka s marmeládou, s malou kuřecí kung-pao s opékaným bramborem, croissant s čokoládou

ywonnee
31. okt 2009

ahojte tak som vcera po 2 miskach kapustnice a 3 rozkoch zalomila a uz som nevedela o svete... v noci som sa zobudila ze idem spat do spalne ale akosi som sa tam nedostala... skoda ze som nemala fotak, moj drahy nevedel asi ako uspat deti tak sa naskladali na moje letisko a tam krizom cez seba spali aj s nim.... tak som opet spala v obyvacke 😀 😀 😀 rano ked som vstala o 9:00h tak bola doma uz len moja dcera a jeho dcera a poriadok a to ticho bolo na nezaplatenie.... dievcata prisli ku mne ci si uz mozu zapnut telku a cely den si uzivam ten pokoj s nimi.... su ako anieliky.... pribrat som ece stale nejako nepribrala ale pockam do utorka asi iste to bude nieco viac lebo poctivo papam....

alex s mojim ex to bolo asi tak ze som si kupila svoj vlastny byt s pomocou mojej starkej kedze ma dost penazi tak mi rada pomohla kedze on nemal ani floka. od kedy sa nam narodila mala bol ako vymeneny, zacal pit, hrat automaty a prisiel aj o pracu. jeho rodicia toho mali uz plne zuby kedze zistili ze ma mlati aj pred malou.... jedneho dna ho vzali do vysetrovacej vazby ale zlutovala som sa nad nim a to bola najvacsia chyba... ked ho pustili dala som mu 2 sancu,nasiel si pracu ale prisiel exekutor a on nemal odkial vziat skk, tak som mu na pozicku rucila mojim bytom.... asi tak o mesiac to zacalo znovu a ja uz som to neuniesla a kopla som ho do zadku.... samozrejme kym chodil na sluzobky mal tam plno inych(viem to od gynekologa) a mna dal strazit bratom svojho kolegu.... no a dnes je brat jeho kolegu moj muz a ocinko nasho vytuzeneho chlapceka Maximilianka a sme velmi stastny.... dokonca ja moja dcerka viac lubi tohto mojho muza ako vlastneho otca.... no a preco ten problem s peniazmi???, no on si zmyslel ze prestane platit pozicku aby som si ju platila ja .... no nastastie ma tak uzastnych rodicov ze to zacali platit zanho a aj vyzivne platia zanho lebo vedia ze Laura je na speci strave a ze by nam tie peniaze velmi chybali.... no este ze su oni super a idiot ako je on si takych rodicov nezasluzi 😠 😠 😠 nestastie je on pre mna uz uzavreta kapitola a malu im davam len kvoli jeho rodicom,pretoze im verim ze sa podstivo a vzorne o nu staraju ked je tam....

no a moj dnesny jedalnicek:
ranajky: prazenica so slaninkou a 1 roztek a paradajka
desiata: jogurt par piskot a hruska
obed: kapustnica a sulance od vcera
olovrant: idem este len nachystat....

kocky dakujem ze ste na man vcera mysleli a drzali mi palceky.... zvladla som to ale teraz uz viem ze Maximiliankom som s plodenim skoncila.... aspon zatial 😀 😀

sumer
31. okt 2009

My sme pribrali 30kg a pomali ale iste to ide dole vdaka Bohu 🙂 zatial to ide pooomaaalinkyyy,ale chcela by som sa dostat na moju vahu pred teho.Ak uz nebudem moct kojit lasku tak to pojde rychlejsie cviky hadam pomozu 😅 este11kg dole. Veci na oblecko su drahe 😒 hm...hi hi

alexandrah
1. nov 2009

vidite, ma to jednu vyhodu, ze som nepribrala tak vela, kupila som si v podstate len tehu gate, vsetko ostatne nosim este moje XS, prip. S veci (len bundu mi uz teraz zicla mama).
ywonne - no skoda, ze clovek zaslepeny laskou ... skoda ze si pristala na to rucenie bytom ... on nema pracu? lebo keby prestal platit, ze mas platit ty, tak exekutor by najpr isiel po vsetkom jeho majetku, plate a tak, az potom by ziadal od rucitela ... no ale skoda, dokelu, kde sa stala chyba, ze fajn rodicia, a takeho syna vychovali ...aspon ze oni sa teda staraju!!!
mari - inak, viem o com pises, ja ked som bola mala, cca do takych 14 rokov som skoro nejedla zase - aj som bola chuducka - robila som sportovu gymnastiku a tak, ale proste mi nechutulo jest, tak mna zase nutili jest, ucky v skole sa vyhrazali, ze ma postavia pred celu jedalen, a budu ma krmit ... no mala som z toho horory!!! az cez pubertu som sa rozjedla, ale potom to zase silo do stratena, proste od mala tolko zjest nevladzem 😀
no dneska sme mali oslavu muzovych narodiek, takze: 2 kusky makovnika, 2 hrianky s cesnakovou pomazankou, 1 kusok piskotovej torty, kusok chipsov ... (boze, to som fakt jedla iba to?? - ale nejak mi to neprislo, doobeda som spala, potom sme boli nakupovat, potom chystali oslavu, potom oslava a spat ...).
inak - ywonne - si mi urobila chute s kapustnicou, dostala som chut na kyslu kapustu ... 😀
baby, dneska superstaaar!!!

ywonnee
1. nov 2009

ahoj alex myslela som na Teba uz od vcera vecera, ze ako sa mas ked nevladzes... napadlo ma nakupte si hotovky do mrazaku alebo maju v bille aj chladene hotove jedla tusim od chef menu.... nieje to boh vie co ale aspon nebudes hladna a budes moct odpocivat... moj muz to tak riesil kym som bola v nemocnici, sice len sem tam lebo on vie varit a aj rad vari... no neviem Ti inak pomoct ale mala by si nieco podobne vymysliet aby si nam nebola hladna 😅

dokoncujem vcerajsi jedalnicek
olovrant: jogurt s piskotami 1 mrkva
vecera. opet ta kapustnica a cela smotana k tomu

dnes som stihla len kafe a 3 topinky s nutelou mnamka ale nejako mi nestacilo tak som vyhnala muza kupit parky.... ozaj kocky uz mam +1,2 cha parada velmin sa s toho tesim... ale mam problem s vecami co som si kupila na tehu.... na brucho su ok ale zo zadku a stehien mi ubudlo hooooodne moc a nejako to na mne lieta.... muz len chodi a obzera si ma a vytesuje sa ze mi tehotenstvo prospelo a budem seeeeexy vraj mamicka 😀 😀 😀

ywonnee
1. nov 2009

ozaj kocky dnes rano som sa zobudila na vonu cerstvej kavy vedla mna na stoliku a muz mi s peknym usmevom len tak dal darcek, ze vraj mi uz dlho nic len tak nedal.... ked som to rozbalila bol tam moj oblubeny parfem tak sa veeeeeeeelmi vytesujem.... musim si ho dnes dat ked pojdeme k svokrovcom na obed... 😝 boze je taky bozsky, nevimenila by som ani za vsetky miliony sveta.... tak sa zatim majte utekam si umyt hlavu a chystat sa na nedelny obed...

marinka
1. nov 2009

Ahojte holky, včera jsme byli v jednom kole, dopoledne jsme byli koupit dáreček pro jednu malou kamarádku, ke které jsme pak odpoledne šli na oslavu narozenin a pokoupila jsem ještě nějaké drobnosti pro prcka. No a odpoledne jsme slavili, bylo to moc fajn, holky se spolu pěkně vyblbly a pořád se objímali a dávali si pusinky 😀 Dneska odpoledne přijede na návštěvu taťka s manželkou, tak teď uklízím..

zuzka11
1. nov 2009

Gratulace Anincce 😵 Krasne si to uzije, Mari a udelejte nejake fotky, at se potesime s vami.....

Ywonne - strasne......ex debil, jak pise Alex, clovek je nekdy hluchy a slepy....a nekdy se lidi taky zmeni.....jeste, ze ma ty ferove rodice....a u tebe mam velkou radost ze skveleho chlapa, ktery ma jasno a vazi si toho, co ma.......

Ali - ja bych asi do hotovek nesla, maji strasne Ecek, ale co si treba uvarit polevku a namrazit?Tak to ted delam ja, kdyz je cas na vareni, udelam vic a pak jen rozmrazim, dodam opecenou zeleninu, treba syr a je to.....nebo kuskus je behem minutky.......

Ja si v tehu koupia asi 3 trika, z toho jedno tehotenske, jinak v norm.obchode.....a ten cerny bederni pas - skvela vec.....

My jdeme dneska s kamaradama na obed do pizzosky, moc se tesim........a Adam byl vcera uzasne hodny, dai jsme ciste rodinny den, sli jsme si vsichni 3 zabehat, pak doma obed, pak prochazka a kaficko v centru, a pak Narodni muzeum, tam vytuhnul🙂))))

alexandrah
2. nov 2009

😀 ywonne - ten tvoj muz je fakt poklad!!!!! my si tiez davame darceky len tak, je to super, clovek sa potesi aj drobnosti!!! 😀 inak, veru, obcas kupujem take ze mrazene pirohy, to len hodim do vody a tak, vcera som ale robila mäso s ryzou + omacka, takze sme dneska jedli 😀 inak, my ked navarim, tak vsetko zjeme, ja moc nemrazim - raz som navarila asi 6 litrov keloveho privarku - nasi mi nastruhali kotol kelu, bol sice vynikajuci, ale nosila som ho vsetkym kolegyniam do robot,y ktore potom nosili muzom na veceru (aspon vsetkym chutil 😀 ). hotove kupujem asi iba hranolky, s tymi sa mi nechce kaslat ... nejak to uz dobojujem ...
takze dneska som aj jedla: 2 kusky makovnika, potom kuracie prsia + ryza, potom paprika so solou a kalerab so solou (milujem osolenu zeleninu, manzel nakrajal a nachystal), a trochu chipsov ...dneska som bola hotova, v noci 3 hod. spanku, do 03 am, potom hore, potom spanok az od cca pol 2 do 5 po obede, uplne vycerpanie!!! ale superstar som kukla!!! chodur bol fakt uzasny, mari, aj ked ben je mily a zlaty, uznaj, ze tam fakt nema co robit, jak povedala marta!!! zajtra mam prvy den materskeho kurzu, som zvedava. a vo stvrtok idem uz na kontrolu do porodnice 😲

marinka
2. nov 2009

Ahojte kočky,
tak jsem dnes měla první monitor, srdíčko v pořádku, asi tak 18 minut z dvaceti prcek spal 😀 a zrovna jsem měla poslíčky, tak to šlo pěkně na grafu vidět a dr. mi říkala, že ať se nebojím, že to ještě nejsou ty pravé kontrakce, tak jsem si říkala, že kdyby takhle bolely kontrakce, tak rodím klidně každý den 😀 😀 Čípek se za ten týden nezkrátil, takže se určitě ještě rodit nechystám 😉

alexandrah
2. nov 2009

ahoj, super, ze je vsetko v poriadku!!!!! ja som mala vcera v noci riadne bolesti, ale dneska ok, az na trpnutie ruky ...

ywonnee
2. nov 2009

ahojte kocky ako Vas tu citam za chvilku budete vsetky po a uz tato tema bude na nic bez Vas.... potom ked nejaku novu vymyslite dajte mi vediet nech Vas nestratim z monitora 😀 😀 😀

marinka od ktoreho tyzdna mas tie poslicky???? ja som pri malej mala od 30t ale teraz mam pocit ze ich zacinam mat skor.... dnes som u doktora myslela ze uz to na mna prislo alebo co 😅 😅 😅 ale nie mala som strasne bolesti a zajtra mam prist zas nech zisti co sa deje lebo som vraj otvorena na 1 cm a pekne ma sprdol ze preco nemozem ist do nemocnice 😠 nemam kam dat malu.... no uvidime ako to dopadne zajtra... suseda sa ponukla ze bude strazit malu hoci aj mesiac aj viac len nech idem odpocivat... aj svokra ma dnes strasila ze ona porodila mojho muza v 30 tyzdni ze tiez to takto zacalo tak som si pomyslela super, ja ece neceeeeeem rodit. ved je to ece krpate mimko...zato je strasne aktivny a aj dost velky....

vcera bol u svokry supis obed, hovadzi vyvar a knedlo vepro zelo 😝 😅 mnam zblajzla som 5 knedli a riandu porciu kapusty aj maska... mnam mnam dali sme si za tym vinko co nam pomalicky dozrieva a doma som potom uz len odpadla spat lebo mi nejako nebolo dobre tak som nestihla ani vecerat....

dnes som sa vazila a to 1,2kg je akosi fuc 😠 😠 😠 doki povedal ze to nevadi ale ze sa mam dalej stravovat aspon tak ako do teraz a hlavne mi dal magnezko a odporucil Centrum Materna s DHA... no kupila som si ale ked som videla tu cenu skoro ma otocilo na zem.... kaslat na to hlavne ze bude maly v poriadku... idem si vyprazit kuriatko a upiect zemiacky mnam dnes som nestihla ni obed tak to teraz dohanam chlebom a tak... 😀 😀 😀

crawler
2. nov 2009

věříte tomu, že se dá přibrat 3kg za týden v 16.tt? 😲 mě se to povedlo ani nevím jak - ale jezením to nebude - jím normálně jako dřív...

alexandrah
2. nov 2009

ywonne - neboj, bud sem zavitame, alebo vymyslime novu temu pre nas 😎 ty si vlastne nic nepribrala? to si normalne prirodny ukaz!!! ja som si dala to kura s ryzou, mnam!!! teraz kinder bueno, ale uz sliedim, co by som na veceru ... bud este mäsko, alebo makovnik (nejak ficim na makovniku v posl,. dobe!!!!! 😎 ). mam hroznu chut ny vyprazany karfiol, len sa mi ho nechce ist do tej zimy kupit a potom robit, to je cela kuchyna zasrata ... ale asi si kupim, mozno zajtra?? zajtra idem na masaz, tak sa vytesujem!!!
ywonne - vidim, ze ty v poho vinko - aj ja som dost vinkova (vecer 2 deci je super!!), kedysi, teraz si dam iba na oslave, nie ze by som nechcela, ale muz ma strazi, a ked tam max 1-2 deci!!! strasne!!!! ale pritom lekari vravia, ze aj 2 deci denne je ok, no ja som mala tak mozno 5-6 krat za cele tehu ... uz sa tesim, kedy si s kamoskou sadneme na dobre vino, (no neviem kedy 😒 ). moja, skoda s tou nemockou a malou, chuda, tiez pre nu byt mesiac u cudzich ... neda sa ze by si bola doma, ale viac menej nerobila nic, len oddychovala??
ja som dneska spala 8 hodin!!! rekord!!! (urcite som to zakrikla, a dneska neviem ...), tak som aj vladala, tak som 3 hod. zehlila ... uz mal muz chudak 3 kosele ...potom som si hodila vonavy kupel, idem na chvilu ku knizke, a potom rozhodnutie superstaar!!

marketakra
2. nov 2009

Crawler muze to byt, mne jde taky vaha nahoru skokem a ne postupne. + staci kdyz mas zacpu a mirne zadrzujes vodu... mne vyslocily 4 kg behem 2 tydnu ( priblizne ve stejnem tt)

marinka
2. nov 2009

Alex, tak co říkáš na Superstar? Já jsem to přesně tak tipovala, říkala jsem si, že Ben má příliš mnoho obdivovatelek,že ten ještě nevyletí 😉 Jsem celkem spokojená, Paulínu nemusím vůbec a Markéta nezpívala špatně, ale taky jsem z ní nebyla nějak na větvi..A co včera?? U mě klasika, nejlepší Chodůr a pak se mi hrozně líbila Leona. A Dominika taky nebyla špatná..

alexandrah
2. nov 2009

marketakara - aj mne to skakalo, najprv mesiac a pol nic, potom 2 kg za tyzden 🙂
mari - sak to, lenze jaksi tie baby asi nepochopili, ze to neni modelingova sutaz!!!!! strasna skoda markety, ta bola uzasna, a pauliny mi bolo luto, jak sa na nej spustil ten medialny kolotoc - uplny hon na carodejnice, a pritom baba nic neurobila, to nebolo voci nej fer, a su tam aj horsi - ben, smajda, a mne sa nepaci ani lacho, nepomozem si ...
no vcera - clovece, mne sa snivalo o chodurovi!!!!!!!!!! ten je jasna superstar, je proste dokonaly, nikto taky nebol po vsetky sutaze superstar, uzasny, cim dalej, tym ho viac milujem!!!!!!!!!!!! (a pritom ako hovori moj muz, vlastne nespieva ziadne nejake prvoplanove hity, a aj tak su z neho vsetci posr ...yyy), leona fantasticka ..., bendig uzasny, marketa skvela, aj dominika ... trochu ma sklamava monika, a to som ju spolu s chodurom tipovala do finale, ale asi ne ...no a smajda som si myslela, ze to bude pruser jak mraky, spievat elan, ale chlapec sa prekonaval, na svoje moznosti ...

marinka
3. nov 2009

Alex,no to je holt nespravedlnost těchle soutěží, kam hlasujou hlavně holky, puberťačky a ty posílají hlasy Benovi, Šmajdovi a Lachovi a myslím, že jim je jedno, jak zpívají, hlavně že to jsou pěkní kluci 😅 Takže je sice bez debat, že Markéta zpívá 1000x líp než Ben, ale prostě neměla tolik fanoušků 😒
Jinak já Chodůra asi taky miluju 😀 😀 Né, je fakt úžasný, pouštím si skoro každý den na netu opakování toho, co zpíval a prostě bomba! 😵 Ten jestli to nevyhraje, tak mě asi klepne!

No a co papáníčko a přibírání? U mě furt stejné, dneska 53,7 kg, už se smiřuju s tím, že těch 54 kg asi bude konečná 😅

Včerejší papání
snídaně: dva kousky perníku s oříškama
svačina: ještě jeden kousek perníku, dvě řady Studentské pečeti a asi dvě hrstï lískových oříšků 🙂
oběd: menší kuřecí řízek s bramborovým salátem
svačina: úúžasná rajská polívečka s těstovinama od tchýňky 😵
večeře: zapečené těstoviny s brokolicí a nivou
u telky: několik Opavia piškotů

katherine27
3. nov 2009

Ahojte kočky..prosím poradte ako pribrať..začala som na 69...konečne 2 týždne dozadu + 1Kg..dnes poradňa a opäť 69, som z toho nešťastná..vôbec som takú váhu nečakala..prvé 3 mesiace som len grcala, ale teraz už v pohode papám..bruško mi rastie a ja začínam mať obavy, aby nebolo baby slabé a pod....neviem čo s tým...je pravda, že včera mi obed nesadol..tak som ho hneď vygrckala a hnačkovala celý deň, išla zo mňa samá voda....prečistilo ma teda riadne..ale to bolo fakt jediný krát...neviem čo mám robiť..

marinka
3. nov 2009

katherine, nic se neboj, na miminko to nemá žádný vliv 😉 Podívej se na mě, já za dva dny začnu 38 tt a přibrala jsem cca 6,5 kg a to jsem začínala jako pěkný hubeňour. Jím hodně, ale kilečka nahoru nelezou..Miminko je v pohodě, nebude to žádný cvalda, kolem tří kilo, ale nemá na to vliv, kolik jsem přibrala jako spíš tělesná konstituce, prostě mimčo bude hubeňour po mně 😉 Vůbec se neboj, většina těhulek začne stejně přibírat až po 20 tt, do té doby nic, jebo třeba jen kilečka. Ještě se ti to rojede 🙂

katherine27
3. nov 2009

Ja mám pocit,že sa stravujem ako pred tým, keď som nebola tehu..a teda ja som nikdy nedržala žiadne diety, dala si na čo mám chuť a pod..som veľká gurmánka..takže nepociťujem, že by som teraz jedla dvojnásobne, resp. mala nejaké nájazdy do chladničky..bere mi ovocie, doboška Mila a zemiaková kaša..ale jasné, že jem aj iné...
Ale nikdy by ma nenapadlo, že ja budem mať problém s priberaním v tehotenstve..to mám teraz začať jesť každý večer čipsy a oravskú slaninu?
..som z tej váhy strašne nešťastná..ach jaaj...

vichy77
3. nov 2009

ahojte. marinka ma pravdu najviac idu kila hore asi od toho 20-25 tyzdna. Ja do do 20 tyzdna 3 kila, 28 tt. dalsie 3 kila, 35 tt. hore 4 kila..

marinka
3. nov 2009

katherine, co blázníš, kdybys jedla čipsy a slaninu, tak budeš mít možná nahoře dost kileček, ale na stehnech, na zadku a tak podobně 😀 a miminku tím nic dobrého nedáš..Když jíš normálně, nedržíš diety, tak má miminko všechno co potřebuje bez ohledu na to, jestli přibíráš nebo ne. To s tím vůbec nesouvisí!!! Vůbec nemusíš stresovat, ono se ti to přibírání možná ještě tak rozjede, že si budeš říkat, že si budeš říkat opak, že už by se to mohlo zpomalit.. 😉
Přesně jak píše vichy, teprve to půjde nahoru.. 😉

nika
3. nov 2009

ahojki holky, taky jsem moc v těhu nepřibírala, začala jsem až v posledních 6 týdnech cojsem byla doma z práce. do té doby minimum.
celkem jsem přibrala cca 9 kilo ala to tak že jsem nejdříve v těhu shodila 7 pak nabrala navíc jen dvě nad původní váhu.
jedla jsem vše co normálně, minimálně teda sladké, kteér jsem před těhu milovala.

jinka v porodnici jsem nechala 8 kilo, a teď doma další 3 shodila za týden.

užívejte si těhulkování a kašlete jeslti přibíráte málo nebo hodně, hlavně je mít zdravé miminka a ony si samy vezmou co potřebují.

marcela22
3. nov 2009

Ahojky kočky🙂

Aj ja už som veľakrát premýšlala nad tým že by sme si mali založiť nejakú novú tmu keď už všetky "staré známe" budeme mať po pôrode. Takže dúfam, že vymyslíme nejaký "vhodný" názov témy a budeme sa tam naďalej stretávať 😉

U nás nič nové - teda okrem toho že spíme čím ďalej tým menej, včera som dokonca poslala manžela kúpiť kojeneckú váhu, aby som vedela, koľko si malý vytiahne, keď ho kojím. Neustále u toho zaspáva a potom sa kojíme celú večnosť 😠 No a niekedy z toho vydrží spať aj tri hodinky a niekedy už za hodinu pýta znova...som z neho jeleň 😝

Inak už mám len necelé kilo naviac a to sa teda riadne cpem 😅 hlavne tie sladkosti..........

A chcela som Vám toho toľko napísať a teraz ma nič nenapadá...to ako naschvál ☹

nika
3. nov 2009

marcelka s tím kojením je to u nás stejné, taky spíme u jídelka 🙂 váhu nekupuji jen mne to stresuje, ikdyž je fakt že nevím kolik malá vypije, ale snad dost. zatím přibíráme sice pomalu ale jo.

marcela22
3. nov 2009

Nika naši drobci sú narodený v jeden deň 😉 No a on po pôrode schudol z 3500g na 3260g a teraz má 3360g čiže pribral len 80g za týždeň. Tak neviem či mám viac prikrmovať alebo ešte počkať, už som z toho docela nešťastná... 😔
Mňa tá váha paradoxne ukľudňuje, mám rada "prehľad" a teraz sa vytešujem, keď si vytiahne napr. 100ml 😀 to je ale málokedy a trvá to večnosť 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre