Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

estterka
17. júl 2010

@bubulacik ja som tak pribrala,naraz vela,ale malinkemu to neuskodi,neboj🙂ked to je tak individualne strasne,ja som najprv chudla,potom nic,teraz mam uz 12kg plus.a strie zatial nemam velmi,len take drobne na stehnach a na prsiach jednu vacsiu,natieram sa a dufam,ze to pomoze🙂 len sa neprejedaj velmi,lebo ja som jedla vela,ked som nepriberala dlho a zrazu to az priliz stupalo.dolezite je zdravo sa stravovat,drobec si z tvojho tela zoberie,co potrebuje,to vzdy-len aby tebe nic nechybalo po porode,preto vyvazena strava 🙂

bubulacik
17. júl 2010

@estterka neprejedam sa papam ked som hladna alebo mam na daco chut 🙂

lidiab
22. júl 2010

Ahojky, ja jsem zacinala s nadvahou - 75kg. Ke konci ctvrteho mesice jsem mela 70kg a pak zhruba v pulce sesteho jsem byla zpatky na svych 75kg. Pak jsem uz zacala pomalu pribirat a dnes mam 82, takze oproti puvodni vaze +7kg, ale pokud pocitam co jsem v prvnim trimestru zhubla tak je to +12kg. Takze nevim kolik mam vlastne rikat ze jsem pribrala 🙂 V prvnim trimestru jsem temer nejedla, bylo mi zle. Ve druhem jsem vylozene zrala a to furt a vsechno. Ted uz toho tolik nesnim, jim cim dal tim mene, uz se to nejak nevejde do briska a kdyz se prejim tak je mi blbe. Cvicim sporadicky, ale snazim se kazdy den alespon hodinu nekde venku chodit. Ruce i nohy mam v tech vedrech otekle, takze te vody jsem asi take uz dost nabrala. Co se tyce obleceni tak nosim to same co pred dvema mesici a je mi to jen trochu tesnejsi, ale male ne. S obuvi je to horsi kvuli tem otokum, pocitam ze posledni tydny budu nosit Crocsy.

zibritka
23. júl 2010

ahojte, ja som len v osmom tyzdni, ale za posledne dva som teda jedla statne... furt musim cosi vyzobkavat, bo inak mi furt škvŕka v bruchu a potom mi je zle... Ale najviac mi idú jablká a nektarinky. Mám ale z toho dosť stres, že budem jak balón týmto tempom a to by som nechcela. Poraďte, čím by som mohla tak nahradiť napríklad večeru? Minule som totiž zhltla konzervu makrel a potom mi aj bolo "skvelo" 😅

mimkao
23. júl 2010

Ja som toto tehu pribrala 12 kíl a teraz som dokonca pol kila schudla... 😒 Je pritom normálne, aj veľa pijem. Ale bábo mi nevážil dr. už dlhšie, tak snáď je všetko o.k. ... 😔

kukulinka
23. júl 2010

Já jsem dodnes přibrala cca 6kg, jím normálně, někdy i sladké, ale snažím se jíst celkem zdravě. Jsem zvědavá s kolika kily půjdu rodit. Ale roste mi jen bříško a prsa 🙂.Zdraví je podle mne přednější než nabraná kila. 🙂

terak
23. júl 2010

@kukulinka No já jsem se ted zhrozila, kdyz jsem stoupla na váhu. Do tretiho mesice nic, pak jedno dve kila v prubehu ctvrteho a ted za mesic vic jak 4 kila. Co to ma byt??? 😀 Od pondeli mam objednane krabicky, je pravda ze panskou verzi, aby bylo dost kalorii, ale abych nejedla nezdrave veci. Tak jsem zvedava... byla bych rada aby to byly max 2 kila za mesic 🙂

kukulinka
23. júl 2010

@terak jaké krabičky? myslíš dietbox nebo něco podobného? nevím, jestli to bude pro miminko vhodné....já jsem před těhu držela dietu a zhubnula cca 30kg, takže se také bojím, ale teď vážně dietu nedržím, jím pravidelně po 3hodinách, hodně ovoce, zeleniny, mléčné výrobky, atd.A jsem ráda, že je mimi zdravé.

terak
23. júl 2010

@kukulinka Ano neco podobneho, ale objednala jsem si panskou porci, ktera ma cca 7000 KJ. Konzultovala jsem to s MUDr. a vzhledem ke sve postave (mam i tak nadvahu asi 10 kilo) a k tomu, ze jsem doma na rizikovem, je to naprosto dostacujici. To jidlo prave vychazi kazde tri hodiny a ja se proste neudrzim kdyz si to mam hlidat sama. Takhle nade mnou visi bic a ja proste vim, ze nesmim 🙂 30 kilo?? 😲 Pani tak to jsi teda hodne dobra! Smirovala jsem fotky a postavu mas uplne v pohode, takze bych se nebala. Tech pet kilo na tobe nejde vubec poznat.

kukulinka
23. júl 2010

@terak Tak to je dobrý, hlavně ať to neublíží prckovi. Já jsem těhu začínala na 85kg, takže mám taky nadváhu, ale vím, jak to pak dám dolů, tak mi to nemrzí 🙂.Zatím přibírám jen na bříšku a rostou mi prsa 🙂.

terak
23. júl 2010

@kukulinka No ja muzu doporucit ty krabicky, vzdycky jsem s nimi zhubla. Problem je v tom, ze nejsem disciplinovana, takze za rok postupne po kouskach nabiram, pak diky krabickam zhubnu pet kilo za mesic a jede se znovu 😀 S tim pribiranim to mam jako ty, ale obavam se, ze bude hur. Holt se musime hlidat no a nesmime se spoustet 😀

linalina
23. júl 2010

tak to já až do 22tt jen 2 kila, ale teď najednou během 2 týdnů další 2. tak doufám, že to tak nebude pokračovat... 😖

tereza79
23. júl 2010

ja som prestala fajčiť keď som zistila že som tehotná a odvteda žeriem čo vidím,pri prvom som pribrala 12kg a teraz už mám pekných 8kg na sebe a to som prestala chodiť na aute a chodím všade peši ☹ no nechcem sa vidieť vo finále...

zbibo
26. júl 2010

Ahojte babule 🙂
Tak ja neoficialne 3,5 kg, oficialne 1,5kg. 🙂
2kg som pribrala hned v druhom mesiaci, lebo som skoncila s dietou ale to som este nemala tehu preukaz, takze v tehu mam za posledny mesiac +1,5 kg.
Kamoska v 18 t.pribrala iba 0,5 kg.Ale to vsetkozavisi od povodnej vahy.Chudunke skor priberu ako normalne alebo pevnejsie zeny.Ja som bola taka normalna a podotykam, brusko mi este neni vidno moc, mam tam iba taky spicik ☹

zabicka07
26. júl 2010

Ahoj, já jsem zatím přibrala 4,5 kg a to jím jak tank, snad 15 krát denně. Trošku si dovolím nesouhlasit s obecným tvrzením že hubenější holky přiberou více a ty statnější méně. Na začátku byla váha 58 kg při výšce 175 cm, takže jsem se dovolila zařadit mezi ty subtilnější, resp. normální. 🙂 Všechny kila mám jen na bříšku, nohy mi dokonce trošku zhubly, takže zatím paráda, běhám jak laňka, žádné zadýchávání, žádná nemotornost. Zatím vůbec žádné otoky, spíš naopak - ruce kostnatější, ale otoky můžou ještě přijít. 😖

snehulka24
26. júl 2010

ahojte, ja som pribrala asi 6 kil uz, ale to som bola na zaciatku trosku podvyzivena. Vsetko sa mi uklada na stehnach a bokoch. Nastastie ma to az tak velmi nestve, lebo verim, ze to pri dojceni rychlo zhodim. Ale aj tak sa snazim trosku doma cvicit, nejaku kalanetiku apod. Planovala som aj behavat, lebo som sa dozvedela, ze to dietatu nijako neublizi, ale ked mi zacalo tvrdnut brucho, vsetky plany som zahodila a teraz sa setrim.

ponyxx
2. aug 2010

ahojte, ja som naprv schudla takmer 1,5 kg, nieco zislo dole rannymi nevolnostami (komu by potom chutilo jest) a zacala som sa zdravsie stravovat, takze islo dole aj trochu tuku. Od vtedy som pribrala cca 3,5 kg. Hore to ide strasne pomaly a to mi namerali aj tehotensku cukrovku, tak to sa este uvidi, co budem mat za dietu :( To uz asi potom vobec nepriberiem...

mamama11
2. aug 2010

@tereza79 no ja som na tom podobne, len som neprestala fajčiť, lebo som ani nikdy nefajčila, len odkedy mi prestalo bývať zle, jem každú chvíľu, ale nemôžem povedať, že sa prejedám, som stále hladná, aj v noci sa budím na hlad, ale v noci sa nejdem najesť,ani za svet, lebo to by som už bola ako hromová guľa, ja už mám 9kg navyše, tak tiež mám hrôzu koľko to bude do konca, pri dvoch predchádzajúcich to bolo po 21kg, tak dúfam, že to neprešvihnem ☹

stojdulka
2. aug 2010

ja sa zatiaľ držím na 7kg tak dúfam že to do konca udržím do 10kg...veľmi by som rada, pretože nemusím zbytočne priberať ak je bábo v poriadku...a zatiaľ je 😉

mamama11
3. aug 2010

@stojdulka tak to klobúk dole, že sa ti to tak darí, ako si si naplánovala, mne už plány zožrali myši 😀

standa82
3. aug 2010

No po dnešnej kontróle mám už + 7,5 kg, ale necítim to na nohaviciach, takže všetko si asi berie bábätko. 🙂

terak
3. aug 2010

@standa82 Myslím, že jsi naprosto v pohodě. Já jsem 23tt a mám nahoře 6,5 kilo. Byla bych radsi aby to bylo míň ale asi to jinak nejde. Když vydržím do 12.8. tak od poslední kontroly (12.7.) budu mít 2 - 3 kila. Pokud budu ale zadrzovat vodu, muze to byt i 5 😀 😀 😀

amandamath
3. aug 2010

@zabicka07 si ma potesila. Ja som zatial pribrala okolo 2-3 kg. Tiez stale nieco chrumem, ale nejak sa to nelepi. Ked ste malo pribrali lekar sa nestazoval?

zipsy
3. aug 2010

ja som v 10. tyzdni a pribrala som asi 2 kg (na 60 kg) ale straasne mi narastlo brucho a zadok... stale sa citim byt plno, jem tolko co predtym (viac nez normalne) ... mam z toho dost depku, ked som takto rychlo zacala, kam to az pojde? :(

melisa281
3. aug 2010

no ja som v 30 tt a doteraz som pribrala 6,5 kg takže v celku pohoda. v prvom tehu som celkovo pribrala 12 kg tak asi teraz som na tom podobne.

stojdulka
3. aug 2010

@mamama11 ja som tiež rada že plním normy...kebyže priberiem tak ako pri dievčatách tak už to asi nikdy nedám dole, ono je sakramenský rozdiel mať deti v dvaciatke a v triciatke...kĺby dostávajú zabrať i bez nadmerného priberania 😉

mamama11
3. aug 2010

@stojdulka to je pravda, že čím viac rokov človek má, tým to ide ťažšie, ale keď sa tomu nedá príliš zabrániť, ako napr. mne, tak si to potom oddriem cvičením a keď dokojím tak možno aj nejakú diétu ak bude treba, trošku sa utešujem tým, že teraz keď čakám tohto drobca už bývame v dome a nie v byte a tu mám oveľa viac pohybu, tak hádam to nejako zhodím, teraz sa sústredím len na to, aby bolo bábo zdravučké a viem, že sa neprejedám, že jem len keď som hladná (čo je skoro stále 😀 ), tak hádam to stále takto rýchlo stúpať nebude 🙂

stojdulka
3. aug 2010

@mamama11 tiež bývame v dome a viem koľko je okolo roboty...no držím palce nech ti to vyjde 🙂

mamama11
3. aug 2010

@stojdulka ďakujem pekne, ja sa budem snažiť 😀 muža mám stále preč, tak robím všetko, čo sa dá a treba, či chla 😀 ská, či babská robota bez rozdielu 😉
tebe to vychádza pekne,tak ešte prajem nech je pôrod rýchly a dobrý a babuliatko zdravučké 😵 😵 😵

zabicka07
4. aug 2010

@amandamath: Lékař si vůbec nestěžoval, ani sestra nic neříkala. Její dcera prý na tom byla podobně, ze začátku těhotenství přibrala málo a ke konci se dostala na 9 kg a ještě stihla zvládnout i otoky. Pacientce přede mnou sestra říkala, že během posledního měsíce není neobvyklé, když maminka přibere co týden, to kilogram. Takže kdoví, jaká bude nakonec ta výsledná váha, zatím ťuk ťuk, držíme se. Jsem ráda, aspoň se nebudu muset po porodu tolik starat o hubnutí. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre