Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

luciaa86
9. máj 2011

@borkap ja uz 25 kil ☹ a stale to ide hore..zly tlak nemam ani nic..len moc opucham uz teraz asi to je voda alebo co..uz sa bojim aj jest 😒 doktora klamat musim sak by ma tak vyhresil za tolko kil naviac 😠

simasara
9. máj 2011

@luciaa86 Dřív všichni nabírali 20.30 kg, ale teď je trend přibrat co nejméně, hlavně přeci ať jsou miminka v pořádku

luciaa86
9. máj 2011

@simasara presne tak...zo synom som pribrala 20 kg....a teraz s dcerkou sa bojim ze to potiahnem aj na 30 ☹ ale hlavne nech su deti zdrave....ale ako pisem strasne som zacala opuchat teraz posledne 2 tyzdne sama voda...prsten uz ani dolu nedam pomaly ....som zvedava ako to pojde po porode dole

borkap
9. máj 2011

@luciaa86 Nooo ja tiez idem stale hore, uz je to 26 kg. A tiez troska zatajujem 🙂 Lebo by ma poriadne zkritizovali 😖 Tlak v pohode, tiez som ale strasne naliata vodou... Prstienky nenosim uz asi 3 mesiace, topanky som si musela kupit o cislo vacsie, aby som mohlaniekam chodit... Ale uz sa nam to krati, hadam to potom rychlo zbehne nadol 🙂

zora256
9. máj 2011

@tepka Ahoj!
A vitamíny pre tehotné neberieš?Ja beriem od začiatku Femibion a je fajn,lebo sú vňom všetky vitamíny a tak tehotné nemajú rôzne chute a jedia,len normálne keď sú hladné a toľko koľko ony potrebujú aby sa najedli,takže sa zbytočne nepriberá.Ja som za min.mesiac pribrala 1kg,a to aj malý,takže nič na mne nie je.Tak skús ak neberiš ešte niaké vitamíny. 😉

tehuli
9. máj 2011

@petula25 a kolik si nabrala zatím:D taky někdy mám dva malé obědy:D

tehuli
9. máj 2011

@zora256 já zase slyšela že se po nich nabírá..známá to jedla a nabrala:(

tepka
9. máj 2011

@zora256 Beriem od začiatku najprv calibrum baby plan a teraz calibrum mami to sa dá aj počas dojčenia brať... 😅

zora256
9. máj 2011

@tehuli Ahoj!
Tak to závisí aj od genetiky,a aj od toho či má dostatok tuku,vtedy priberajú baby keď nemajú tuk,ktorý bábo potrebuje,a sú baby ktoré sú veľmi na slané a tak sa veľavody priberá a aj im puchnú nohy.A aj od toho či má tehotenskú cukrovku tie priberajú viac.A aj vysoký tlak pridá.

zora256
9. máj 2011

@tepka Ahoj!
Tak to je fajn,tak to máš možno genetické,alebo máš niečo ztoho čo som písala tehuli?Ale tak to ani nevadí po pôrode to dáš dolu,alebo skús jesť zdravšie.A skús vynechať sladké a slané.A piť nechutené minerálky alebo vodu z vodovodu.Pohodové tehu! 😉

petula25
10. máj 2011

@tehuli Ahoj🙂 no ja som zatial pribrala 4 a pol kila.. a Inak tiez beriem aj vitaminy, podla mna je hlupost, ze by pribrala z vitaminov... ak niekto pribral ked bral vitaminy, urcite by pribral aj keby ich nebral.. ja papam rozne vitaminy s kyselinou listovou, uz mam od zaciatku treti druh..a popritom aj omega 3 mastne kyseliny na vyvoj mozgu.. ja by som urcite kazdemu doporucovala brat vitaminy, lebo tie prave potlacaju chute, lebo chute su vlastne nedostatok vitaminov a mineralov.. a ty si na tom ako s vahou?🙂

tepka
10. máj 2011

@zora256 Ahoj no pijem ani veľa nejem toho ako vždy fakt..je to ok myslela som si že to bude horšie ale vôbec už nepriberám hojda sa to kg hore kg dole ale zase moc to nevidno čo som rada skôr tie prsia a bruško asi tammam najviac:D možno to bola fakt voda na začiatku ked mi meškali..ale ja to už neriešim je to daň za dieťa strie a priberanie je to v norme...mám kamošky tie pribrali po 25kg a pohoda daktoré hned zhodili po 2 mesiacov a boli jak triesky..tak to je idividuálne...

zora256
10. máj 2011

@tepka Ahoj!
Presne tak ako píšeš,to všetko sa oplatí vydržať pre našich anjelikov,tak pohodové tehu! 😉

zora256
10. máj 2011

@petula25 Ahoj!
Presne ako píšeš o tých vitamínoch,aj ja som natom tak ako ty.Ja som zatiaľ pribrala 5kg aj pár gramov a to som už v 32tt.Tak sa držkajte! 🙂

tepka
10. máj 2011

@zora256 jasnee...dakujem aj tebe no a kedy máš termín???? 🙂

tehuli
11. máj 2011

@petula25 AHOJKY, NO JÁ JSEM PŘIBRALA ZATÍM 6KG....:-/ DLE DR.PRÝ V POHODĚ PROTOŽE JSEM BYLA DROBEK. NORMÁLNÍ VÁHA TAK 51-52 PŘI 167CM. TAK JSME ASI NABÍRALA NEJDŘÍV NA SEBE A PAK NA MIMI TAKŽE JSEM ZAČÍNALA 52,2 A TED MÁM 58,2🙂MRKNI NA FOTKY PRÝ TO STEJNĚ NEJDE POZNAT🙂
NA TĚHU CUKROVKU ZATÍM TEPRVE JDU, ZA TÝDEN TAK UVIDÍME..ALE MYSLÍM, ŽE BYCH NABÍRALA DALEKO VÍC..KÁMOŠKA UŽ TED MÁ ASI 9KG A JE O TÝDEN MÍN JAKO JÁ...
JINAK VITAMÍNY JSEM BRALA NA ZAČÁTKU ŽELEZO, PROTOŽE JSEM BYLA UNAVENÁ A MĚLA HO MÁLO, A TAKY TU LISTOVKU PRVNÍ TŘI A PŮL MĚSÍCE, NO A TEDKA JEN VAPNIK ALE JEN KDYŽ SI VZPOMENU PRÁVĚ JSEM NECHTĚLA DO SEBE CPÁT VITAMÍNY..PRÝ JSOU TY DĚTI PAK HROZNĚ VELKÉ TAKOVÍ OBŘÍCI, ŘÍKAL MI TO I ZNÁMÝ DOKTOR, ŽE MÁM JÍST HODNĚ ZELENINY OVOCE A SPÍŠ JEN DRŽET TO ŽELEZO,VÁPNÍK A HOŘČÍK TAK TO TAK DĚLÁM..SEM TAM TO SEM TAM ONO🙂 A DO TOHO ZELENINKOVÝ SALÁTKY, OVOCE NA SVAČINKY, TED PAPAM JAHODY S TVAROHEM🙂 ODPO BANÁNEK🙂MYSLÍM, ŽE TĚLO SI ŘEKNE CO CHCE, NĚKDY MÁM BRUTÁLNÍ CHUT NA ŠOPÁK A JINDY NA TVAROH.KNEDLÍKY NEBO NA STEAK...POSLOUCHÁM TĚLO, KDYŽ CHCE ČOKO DÁM MU ČOKO🙂 KDYŽ SLANÉ DÁM MU SLANÉ..TŘEBA SEM DŘÍV NEJEDLA TYČKY A CHIPSY..A TED SI OBČAS DÁM S PŘÍTELEM NA PŮL PRINGLES🙂NEBO KOUPÍM TEN MALÝ BALÍČEK KRABIČKU NEBO CO TO JE🙂 TY NEJSOU TAK MASTNÉ...A JSOU AKORÁT SLANÉ🙂NEBO TYČKY SLANÉ A JSEM SPOKOJENA🙂))

tehuli
11. máj 2011

@tepka Ahojky a ty si přibrala nějak hodně?nedočetla jsem celou diskuzi🙂 😅

tehuli
11. máj 2011

@madormi ahojky tak to jsi jako kámoška ta je teda teprve 22.tt a má už 9🙂 ale při prvním těhu taky nabrala nejvíc do 28.tt prý a pak už jen asi do porodu 2kila...tak třeba to tak budeš mít taky..je to individuál...kámoška z práce nabrala s holčičkou asi za první tři měsíce už 6kg pak za další tři asi 4 a pak už jen 2🙂 a známá zas naopak ta asi di pátého nic...jen kilo a pak od páteho do 7 skoro 8 a pak jen 2 takže cca 13celkem což je tak normál po porodu ji zbyly tři kila🙂

tepka
11. máj 2011

@tehuli Ahojky neviem asi ani nie ja som priberala hlavne prvé mesiace ked som nevedela o tehotenstve cca 5kg naraz a nevedela som čo sa deje behala som po štitnej žľaze lebo vtedy mi povedala že nie som tehotná..bolo mi to divné lebo som cvičila a všetko 😒 no a potom vlastne teraz za cca 2 mesiace mám tak 2kg navyše no..myslím že je to ok.. 😉

tehuli
11. máj 2011

@tepka jj to je o.k...já začla nabírat od toho 17.tt tak 2,5 až 3 za měsíc🙂

madormi
11. máj 2011

@tehuli no já doufám, že se ten nárust kil taky trochu pozastaví, abych němela před porodem nahoře 30 kg 🙂

tehuli
11. máj 2011

@madormi určo jo..🙂 a na cukrovce si byla..?a jak se tak stravuješ přes den?já toho sním docela dost🙂 a jednou denně tak čokoška celá tabulka většinou nebo minimálně dva koláčky a odpo snickers nebo nanuk🙂padne..

madormi
11. máj 2011

@tehuli na cukrovku jdu někdy za týden, v pondělí jdu na kontorlu, tak mi dá asi doporučení. No mě právě přijde, že nejím tak hrozně. Od začátku těhu nejím čokoladý atd přestali mi chutnat. ráno si dám cereálie s mlékem, v poledne klasika oběd ( někdy lehčí dělaný v pářě, někdy těstoviny, někdy omáčka, prostě klasika) odpo si dopřeju koláč, nebo puding nebo tak a večer celozrné pečivo, šunka sýr, zelenina, občas před spaním jogurt. málokdy v týdny si dám nějakou tučnou bombu, možná tak jednou za 14 dní zmrzlinu nebo margotku

marketnieuw
11. máj 2011

@madormi nemej strach z pribirani 😀 .. asi je to v genech
ja pribrala 21.6 kg ... a taky jsem se nijak neprejidala - ze sladkeho pouze 1x denne nanuk 😀
jinak ja jsem byla hodne zavodnena - ke konci tehotenstvi jsem mela hrozny otoky
no a tyden po porodu uz jsem mela minus 13kg a ted shazuju tak 0.5kg tydne

madormi
11. máj 2011

@marketnieuw no tak to si mě potěšila, doufám, že mi to taky pak půjde dolů. ale co říkám si hlavně ať je malá zdravá, to nevadí, že já budu jak slonice 🙂

katka37
12. máj 2011

ahoj holky já jsem dnes 15+4,zrovna jsem se vážila a od začátku jsem nabrala z 54 na 58kg,je to hodně nebo málo?u prvního syna jsem nabrala 12kg u druhého jen 10kg,no ted mám obavy,že budu jako tank,asi je to i věkem už je mi 36...jenže se bojím jak budu pak vypadat..... 🙂

smejkop
12. máj 2011

Ahojte tehulky...Ja som v 34 tyzdni a pribrala som 18 kg...myslim ze je to vela , ved dokonca mam este 6 tyzdnov...ale povedzte mi ze ako viem ci som taka pribrata alebo som naliata vodou, opuchnuta? Clenky mam poriadne opuchnute a nohavice co som nosila predtym navleciem po kolena...dufam ze to nieje vsetko tuk, aj prsty mam hrubsie, ruky ako boxerista 🙂) ale nech je maly zdravucky, a ked uz bude konecne tu tak sa dufam dako dokopem aspon behat 🙂

hannah27
12. máj 2011

ahojte, ja som tu nova, som teraz v 23.tyzdni a pribrala som brutalne - vazila som 45kg ked som otehotnela a lekar mi vravel, ze je potrebne dostat sa na "normalnu" vahu - na zaciatku som jedla hrozne vela, bola som strasne hladna a bala som sa nejest, aby som neublizila alebo nejako neukratila babatko. ale teraz som uz dost az na normalom a nejako to neviem spomalit, som vegetarian a zdravujem sa velmi zdravo, aj napriek tomu stale vela priberam. zijem v irsku, takze lekari su voci tomu dost lahostajni, vzdy ked to spomeniem, povedia mi, ze je to ok. vie mi niekto poradit?

zora256
12. máj 2011

@tepka Ahoj!
Ja mám termín 12.7.2011,teraz som v 32tt.A ty nakedy máš termín?A vkoľkom si týždni?

marketakra
12. máj 2011

@hannah27 jak jsi vysoká a kolik aktuálně vážíš? přibrat "vela" je strašně relativní 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre