Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

katka2808
8. jan 2009

ahoj. aj ja sa uz citim ako taka veleryba, a to som este len v polovici ☹

hupcza
8. jan 2009

tehu: nejlíp je poslouchat své tělo ..některé dny pak jím jak vrabec a někdy žeru jak mlejn .... už jsme párkrát vstávala i v noc, když jsme se vzbudila hlady 😀 (a to jsem jedla pře dím v 9 hodin)
prostě mi potřeba jídla kolísá a tak tomu přizpůsobuju jídelníček ..a docela to funguje

tehula
8. jan 2009

katka2808: ja verim, ze tie pocity sa nejako aj s hormonmi upravia. Keby ma teraz cital psychous, tak...... 😅 Ale cakam na obdobie, ked si zas budem pripadat aspon trosku atraktivna 😠
Idem skutocne skresat este sladkosti, budem si cukor kompenzovat ovocim. Inak si myslim, ze jedlo mam ok, pohyb aj nadmieru. Uvidime, ci sa ten naval nejako spomali. Snad aspon po porode to pojde rychlo dole 😀

blka
8. jan 2009

Tehula: nemůžeš tu váhu tak moc řešit 😉 . Vždyť v těhotenství se přibírá. Nejde být těhu a nepřibrat ani gram 😕 . Navíc ty už jsi v 2. trimestru a já jsem na netu četla, že v 1. trimestru se má nabrat cca 1,5 kg. Tak to neřeš. Stejně to nemůžeš ovlivnit. Zkus se vážit jednou týdně a nebudeš mít z toho takovou depku 😉

tehula
8. jan 2009

blka: tych 1,5kg som pribrala vramci 2.trimestra. Celkovo mam uz prirastok 3kg a nechcem sa vazit raz tyzdene, lebo to by ma asi pepka klepla pri takovom skoku 😖

hupcza: ja rovnako, niekedy je hlad vacsi, tak zjem viac, niekedy ale pride den, ked som na ovoci a viac do seba nedostanem.

blka
8. jan 2009

Tehula: aha, to vyznělo, jako kdybys to přibrala od začátku těhotenství 😉 . No, ale přece se nebudeš trápit hladem jenom proto, aby si přibrala co nejmíň 😉 . Já jsem si dřív taky nedovedla představit, že bych se vážila jen 1x týdně. Vždycky jsem se vážila ráno a večer. A vidíš, zvykla jsem si na to a su o hodně klidnější. Takhle jsem tou váhou byla pořád stresovaná 😖

veronika1982
8. jan 2009

tak sa pridavam k vam. doteraz je to 10 kg a pritom sa stravujem normalne a neprejedam sa..

tehula
8. jan 2009

blka: dakujem, aspon ty si mi dvihla naladu. Som sa bala, ze je to uz moc zle, ked na vahu slapem rano aj pred spanim ☹ No budem sa snazit mozno pridat este jedno cvicenie v tyzdni a vykaslat sa totalne na rafinovany cukor. Ak ani to nepomoze, tak uz to vzdavam 😠

blka
8. jan 2009

Tehula: nemáš zač. Ale stejně si myslím, že se to nedá až tak moc ovlivnit 😉 .

katka2808
8. jan 2009

tehula ahoj 🙂 no aj u mna je to podobne, pred otehotnenim som vazila iba 49 kil a vzdy mi zalezalo na postave. ja prave toho pohybu vela nemam, kedze robim cely den na pocitaci... ale snazim sa uz teraz po sviatkoch sa neprejedat a som rada, ze som radsej v praci, ako doma. doprajem si aj cokoladu, ale nie celu tycinku naraz. tiez si myslim, ze po porode budeme take vytazene, ze az... 😖 a ked k tomu pridame kazdodenne prechadzky s babatkom, snad to pojde aj rychlo dolu.

lenkahrehusova
8. jan 2009

ja si myslím, že prebytočné kilá pojdu po pôrode určite dobre dolu. 🙂 Ak sa nebojíte a nebránite pohybu - tak určite. 🙂
Ja som pred tehu dosť intenzívne cvičila na strojoch a určite sa chystám MAKAŤ a všetkého sa zbaviť 🙂
Držím palce v zhadzovaní 🙂

juni
8. jan 2009

holky, tak já mám spíš opačný problém. MUDr. zatím nic neříkal, ale mně to trošku trápí. V prním trimestru jsem kvůli nevolnostem zhubla 5kg a doteď se mi podařilo se sotva vyškrabat na původní váhu 😒 Není to podle tabulek, ale tak si říkám, že když mimi je OK, tak to snad stačí. A přitom se v jídle nijak neomezuju

fodorka33
8. jan 2009

tehula,to je ok ze sa stale vazis,ja sa vazim kazde rano....len davaj pozor aj ake cvicenia a kolko cvicis aby si to neprehnala a nedajboze sa nieco stane tvojmu babetku....a podla mna by si tu vahu nemala tak moc riesit...ja som pribrala 19kg a teraz sa treba obesit kvoli tomu???ked rada cvicis tak absolutne nebudes mat ziadny problem zhodit to...ja necvicim,pekne papam a neprezieram sa....ale pred tehu som cvicila kazdy den,takze po porode planujem makat na sebe...a je jedno kolko priberies-telo a babo si pytaju svoje!

medeana
8. jan 2009

ahjte tehule 🙂 no ked tak citam vase peripetie s vahou, mala by som byt mximalne spokojna.ja som doteraz pribrala len 3,5 kg no moje brucho je take vypucene ako by som uz v 6mesiaci bola. no je mi fajn, v jedle sa nijako velmi neobmedzujem, skor naopak, doprajeme si 😀 ...no je pravda ze v robote mam ako barmanka pohybu dost, takze do cviceni sa velmi nezeniem a aj doki povedal, ze vzhladom k mojej telesnej konstrukcii je to vsetko OK 🙂 tak som spokojna 😵

sarka_k
8. jan 2009

Ahoj, přidávám svůj příspěvek. Já mám nahoře 18 kg a to se fakt necpu, jím normálně. Ani jsem neměla žádné chutě jako kyselé okurky se šlehačkou... Už se ale těším až to shodím. 😉

tehula
9. jan 2009

to katka 2808: som na tom uplne rovnako. Pred otehotnenim som mala 51kg, vahu som si strazila jak postihnuta, velmi mi na postave zalezalo, ale jednoducho s tym viac ako teraz robim viac nenarobim.
Tiez pracujem za pocitacom, ale prekonavam sa a vecer cvicim. Aj vcera, sedela som hodinu na stacionari a makala 😀
Dufam, ze ako to rychlo nabehlo, tak to aj po porode zlezie a ze sa na mne nenalepi vela kil navyse. Uz mi totiz nabera aj trochu tuku do bokov a zadku aj napriek tomu cviceniu, no co uz.
Celkovo hore mam uz 3,5kg.

katka2808
9. jan 2009

tehula, ja prave necvicim, neviem sa donutit, aj ked som si kupila jogu pre tehotne a stale si vravim, ze by som mala zacat aspon to... mala by som si brat z teba priklad 😉. mne tiez trochu pribudlo aj na bokoch a zadku, ono to asi inac ani nejde... ale ak si v 17tom tyzdni a nabrala si 3.5 kila, to je podla mna uplne v norme. 🙂 navyse ak mas pozitivny vztah k cviceniu, urcite sa nemusis bat, ze ti po porode zostanu dlhe mesiace nezhodene kila.

jaja257
9. jan 2009

baby nestresujet, ja som pribrala 21 kg. Vacsinu som pribrala do 23 tt, okolo 15 kg, potom sa to spomalilo, prestalo mi chutit a mala mi vsetko vytlacila von, takze mi bolo zle alebo ma palila zaha. Ono, kazda sme ina, ale chudnutie je zalezitost vole a mozgu, nie len tela. Ked presvedcite samu seba ze schudnete a nebude sa trapit, ze to nikdy nezhodite, tak to pojde. Ale samozrejme cvicenie k tomu patri....

zucha
9. jan 2009

ja som cvicila v prvom tehu a teraz v druhom, akosi uz vecer nemam silu a ani naladu. A priberam uplne rovnakym tempom, ako v tom prvom, takze z tohto hladiska je cvicenie absolutne nepotrebne. Teda pre mna. Ono ale je dobre na udrzanie pevneho svalstva, ale co sa tyka priberania, tak nula bodov

jaja257
9. jan 2009

to cvicenie som myslela po porode, aj ja som chvilu cvicila cez tehu a potom som prestala vladat

kejdoska
9. jan 2009

Ahoj zdravím všechny těhulky. Za prní trimestr jsem přibrala jen 3,5kg, teď jsem celkem na +11kg.. Prostě miminko si žádá své. Nemá cenu se omezovat, mohlo by přijít o nějaké živiny. Podle mě je lepší zaměřit se na hubnutí po porodu, už teď vybíráme kočárek na inline bruslení... Taky si myslím, že je lepší nevážit se každý den - obvzlášť, když to přináší stres 🙂

zucha
9. jan 2009

no z vlastnej skusenosti viem, ze hned po porode sa chudnut neda. Cvicenim sa straca mlieko, pretoze sa don vylucuje kyselina mliecna, co dieta odmieta pit a dochadza k strate. Kojenie dokonca vyzaduje viac energie, ako tehotenstvo. Ja som po porode do dvoch tyzdnov schudla na povodnu vahu a hned som nasledne kojenim pribrala a islo to vsetko prec hned, ako som dokojila. A to do nejakeho tyzdna vsetky kila odisli.

jalka11
9. jan 2009

Ahojky... 😉 Ja to tiež nejak neriešim, do 26 tt som priprala 10 kíl, a to si myslim, že je v norme na to ze som sa o vianociach tak pekne najedla..... V tehu keby ste pribrali i 30 kg tak to je dovolene.. 🙂

hupcza
9. jan 2009

tak jsem dneska zjistila, že jsem vlastně podvýživa 🙂 ...měla bych mít tak 8-12 kg hore a mám 6
ale že bych se nějak hlídala v jídle???? ani náhodou - říklal jsem si, že stejněpo těhubudu muset cvičit alespoň kvůli formě ....no a jestli by k tomu přibylo shazování nějakého toho kilča, to už je fuk, že

jalka - těch 30 je už trošku moc ....protože těhu je záhul pro organismus a takový šílený přírustek taky - tkže mu ordinuješ naráz dva šoky - to ti musí nutně někde vrátit

janika7
9. jan 2009

jalka: Mam dve kamaradky, obe nabraly 30 kg. Jedna to do roka a pul skoro cely shodila a ta druha ma dole jen asi 5 kilo. Obe meli pred tehu takovou normalni postavu a doktor je za to nepochvalil, takovy prirustek znamena riziko i pro miminko. Na druhou stranu, jestli jsi pribrala 10kg do 26 tt, tak to neznamena, ze to poleti takhle rychle porad. Ja jsem pribrala asi 3kg do 14tt (hlavne tim, ze jsem zacala jist prilohy a neomezovala jsem se jako predtim)a pak to letelo jako raketa. Co tyden, to aspon 500-700g. Byla jsem z toho nestastna, protoze jsem se neprezirala, jedla jsem normalne a zdrave. No a ted od 25tt do 32tt jsem pribrala jsen 2kg. Ono si telo dela, co uzna za vhodny. Ptala jsem se doktora a ten rikal, at se tim netrapim a kdyz to bude do 20kg, tak se nic nedeje. Vzhledem k tomu, ze mi do porodu zbyva 8 tydnu a pravdepodobne spis 6, tak si myslim, ze bych mohla celkem nabrat tak tech 15-17kg.

marrrka
9. jan 2009

baby a neopuchate? nezadrziavate vodu? ja mam pocit ze aj preto mi ide vaha tak hore, cela som jak spongia, iba nasavam vodu

vibeke
9. jan 2009

ahojte baby, chcela by som sa vas spytat, v ktorom tyzdni vam zacalo vykukat brusko ? 🙂 . ide mi o to, ze ak sa nam podari 😉 , tak v 12tt budeme mat svadbu, no ci sa teda mestim do siat..?? 😝 .su mi tak akurat na telo. mali ste uz vtedy nejake kilecka navyse?? dakujem...

vov
9. jan 2009

Ahoj Vibeke, 12tt je podle mě v poho, ale je to u každého jiné. Možná budeš vypadat "trochu více najezená", ale do šatů by ses vejít měla.. Já jsem 14tt, +3kg, ale do pár kalhot se ještě vejdu 😉

vibeke
9. jan 2009

dakujem, no dufam , ze to tak bude. mam vpodstate aj dost pohybu, tak nech to ide pomaly hore,, prosiim 😀 😀 😀 😀 😀

gabii83
9. jan 2009

ahojte myslim si ze papajte co len chcete kolko vam dobre padne, ja som pribrala pocas tehu 15 kg a to som bola pasivna maximalne. valala som na posteli na gauci vsade kde sa len dalo, ale ja som mala taky diskomfortny pocit, bolesti vadilo mi velmi brusko....

papala som vela vela sladkeho a kompenzovala som to s ovocim tiez vela som papala, hlavne tie ktore teraz nemozem, ☹ ☹ ☹ mandarinky pomarance mnam

teraz mam 52 kg, 2 kg na mna zostali, a to im aj dovolim, lebo aj tak mam podla BMI menej kg ako by som mala mat. baby papajte ale hlavne na cukor davajte pozor kvoli cukrovke, hocci ako som spominala papala som aj to ozaj vela, a aj v rodine mame diabetika, ale cukor som mala v norme.

vsetko je otazka povahy, a nieco aj v genoch mame, su taky ktori papaju a nepriberu vela, len tak akurat, a taky ktori davaju pozor a predsa len tie kila idu hore
ale ziadnu dietu ... ale to urcite viete

prajem vam dobru noc a pekny zvysok dna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre