Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

dai
9. mar 2011

sonkaaa,
u mna to nie je o dareni, skor o nevyhnutnosti - akonahle zostanem trochu hladna, zostane mi hned zle a musim vracat... takze ja mam pocit ze jem priebezne cely den vkuse a stale len trosku, lebo zas ked zjem vela, tak mi je tazko 😠
ja mam pocit ze to priberanie, pokial clovek nezadrziava vodu o prezierani aj je... aspon u mna 🙄 jem strasne vela sladkeho, robi mi to teraz dobre ( cakam na cukrovkovy test, hadam ked nedopadne dobre, tak sa podobne ako pri malej urozumnim 🙂 pri nej som pribrala celkovo velmi malo, ale hlavne vdaka vracaniu na zaciatku tehotenstva a gestacnej cukrovke ku koncu - to som si musela strazit jedlo a jest naozaj zdravo...) - na druhej strane bolo super ist z porodnice v normalnych veciach , ktore este na mne viseli ( vazila som asi o 4 kg menej ako pred otehotnenim - akurat brusko chvilu potrebovalo, pokial splaslo...)

yuuki
9. mar 2011

@abika26 tak ok 😉 papám normálne neprejedám sa a nikdy nie som hladná 🙂

yuuki
9. mar 2011

@abika26 tak ok 😉 papám normálne neprejedám sa a nikdy nie som hladná 🙂

@petra1004 doktorka nič nevraví tak asi to je normálne teda .🙂) babätko rastie 🙂 a všetko tak ako má.. asi ešte priberiem teda pravdepodobne 🙂

@tajemna30 uau 🙂 tak potom som už úplne pokojná :D

petra1004
10. mar 2011

tak ak doktorka vravi ze je to ok tak sa nicoho neboj bude to ok uvidis a este aj priberes 😎

sshiva
13. mar 2011

moja skúsenosť: pri 1. tehotenstve som pribrala 18 kg, z toho 6 kg hneď 1. trimester!!! Začínala som na váhe 58 kg a po porode sa mi váha asi po roku dostala na 57 Kg, pritom nešportujem ani nijako nesledujem váhu 🙂
No a pri druhom tehotenstve som zatial pribrala 2,5 kg, som v 18. týždni, tak uvidíme koľko toho ešte na seba nabalím...najviac sa toho na mňa lepí na zadok a na stehná ...no čo.. 😅

smazja
15. mar 2011

Tak vás vítam 🙂 som tu prvý krát.......som v 16tt aj 4dni a pribrala som 0,40kila......nejak mi nejde priberanie...a pritom niesom chudý typ človeka...ani tučná síce ale som taká cicirici 😀 ale tak ekď niesom tehu tak priberám jedna radosť 😀 ale teraz aj keď papám tiež mám hrozne obmedzené chutte....proste viac do mňa nejde....je to v poho? zajtra idem na sono tak som zedavá a spýtam sa nato......

angelsgirl20
15. mar 2011

ahoj ja som v 18tt a tiez vobec nepriberam,ani brusko mi este nerastie....a tiez papam normalne ako som jedavala pred tehotenstvo...moja znama mi vravela ze ona zacala priberat okolo 24tt takze vraj to je normalne.

tehuli
16. mar 2011

holčiny kolik jste nabraly do 15.tt?díkec za info a kolik nejvíc ve II.trimestru nebo až ve III.díky.. 😎

peony
16. mar 2011

ahojte, no ja sa s mojim priberanim trosku trapim.Vzhladom k tomu,ze som po 30tke zacala priberat,tak pred tehu som sa dopracovala k vahe 90kg,ale nedrzala som diety,lebo som sa snazila 16 mesiacov otehotniet.
Dnes som sa vazila a mam + 8 kg,co je pre mna katastrofa 🙄 lekar povolil pribrat za cele tehu 12kg a to nejem vyprazane,mastne,biele pecivo.Ak mam chut na sladke,tak si dam celozrnny chlebik s medom....
pri prvych dvoch dcerach som take starosti nemala,ale to som bola teda podstatne mladsia 😉

sussanah
16. mar 2011

@tehuli jsem v 15tt a zatim mam 1kg dole 😅 Bricho uz mam docela velke, uz to jde na me normalne poznat, ze jsem tehu a ne jen prejezena, ale na kila jsem porad v minusu. Mela jsem to ale tak i u prvniho, to jsem zhubla v 1.trim cca 3kg, mezi 6.-8.m jsem pribirala nejvice a na konci jela do porodky s 20kg navic 😝
@smazja fakt bud v klidu, dulezite je, ze roste mimco a ne ty 😉 Me dr rikala u prvniho tehu, ze 1.trim se muze i hubnout, pokud to nei vic jak 10% vahy, ale od 2.trim se ma jen pribirat nebo minimalne stagnovat, 3. trim se musi neco pribrat. Ty jsi "jen" 16tt, na pribirani mas jeste casu dost 🙂

Jinak kamaradka za cele tehu nabrala asi 5kg, mala mela 2,9kg a vsechno bylo naprosto v poradku. Proste ma jen rychly metabolismus a to je spise jedlik nez ze by drzela diety 🙂

silvia_
17. mar 2011

Ahojte, som na začiatku 21tt a priblala som už 8 kg. A to sa naozaj zdravo stravujem. Lekár mi povedal, že mám menej piť vodu, že stačí tak 1,5 litra denne. Lenže od kedy to praktizujem, zdá sa mi , že priberám ešte rýchlejšie! Neviem sa zbaviť toho pocitu, že musím priberať pomalšie, viem, že hlavne že sme obaja v poradku, ale stále sa musím kontrolovať. A pritom bruško mi ešte stále nie je vidno...
Priberania sa bojím hlavne preto, že som pred pár rokmi schudla z poriadnej baculky (73kg) na krásnych 58. Teraz mám depresiu, že budem zase tam, kde predtým... 😢

abika26
17. mar 2011

@silvia_ kazde tehotenstvo so sebou prinasa riziko ze tvoja postava uz nebude ako predtym,ale teraz by si sa tym vobec nemala trapit.ked sa ti podarilo tak pekne schudnut predtym tak sa ti to urcite bezproblemov podari aj po porode.tak drzim palce nex vsetko dobre dopadne

marsi28
17. mar 2011

ahoj tehulky, ja som momentalne v 31tt a pribrala som 10kg. Mam pocit ze to mohlo byt ovela menej ale mam take zachvaty po sladkostiach. Viem ze by sme nemali nejako riesit vahu ci hlavne postavu, ale ked mne sa krvopotne, pred tehu podarilo zhodit 10kg a teraz su spat tak lahko. No na moje babo cakam 8 rokov, tak ma vaha nerozhodi, no nie?

Kazda sme ale individualna a aj keby sme sa stravovali rovnako, urcite by sme rovnako nepriberali. Moja sestra pribrala pocas celeho tehu 7kg a mala vazila 4130g.

silvia_
17. mar 2011

@abika26 ďakujem za povzbudenie... 🙂 viem, že máš pravdu, že teraz by ma takéto veci trápiť nemali. Ale moc sa mi nedarí...A hlavne preto, že občas si ani neuvedomujem, že som tehotná...ani raz som nezvracala, nemám žiadne čudné chute, bruško je "neviditeľné" .. keby sa mi občas malinké v brušku nezavlnilo, ani o ňom neviem. 🙂
Tak potom jediné čo ma vždy vyvedie z miery je tá váha.. ale ako tu vidím, ani nie som sama. Nie každá priberie tie ideálne "tabuľkové" kilá. Myslím, že tie, ktoré sa zdravo stravujú a nerobia nočné výjazdy na chladničku by si nemali všímať koľko by sa malo kedy priberať. Asi si to telo tak žiada..

bambi9
17. mar 2011

@silvia_ ja ta chapem.. pred tehu som schudla krasnych 15kg a citila sa uzasne... kratko na to som otehotnela, za co som vdacna... no a uz mam cez 10kg hore... jem uplne normalne, aj ked niekedy si doprajem viac sladkeho napriklad, inokedy vobec... ale hned ako som otehotnela vyhupli mi dve kg hore... myslim ze telo si to ziadalo a tak to ma byt...
tiez s tym v mysli "bojujem" ale pritom viem ze nic s tym nespravim.. nadalej budem vdacna za to ze sa mi narodi zdrave babatko a chudnutim sa budem zaoberat az neskor... dokazem to tak ako aj predtym 🙂
takze si to vychutnajme kym mozme ,ok? 😉
a este podotykam ze brusko nemam vobec velke, v tvojom tyzdni este nikto poriadne nevedel ze som tehu.. niekedy ani teraz si to nevsimnu ked mam bundu 😅
drz sa a vychutnaj si vsetko na co mas chut a ziadne velke obmedzovanie... vsetko s mierou 😎

zufzufmeister
21. mar 2011

@peony nič si z toho nerob 🙂 ja som v 27 týždni a na sebe už 12 kg... :( som zvedavá čo bude ďalej...

peony
21. mar 2011

@zufzufmeister no to ja ked uz budem v 27.t,tak ta urcite dobehnem.Ale zacinam sa s tym zmierovat,neprejedam sa,tak snad to nebude take hrozne,mozno mame v tele vela vody 😉

pajinkaa
21. mar 2011

Ahoj holky, i mě tohle téma trápí... jím asi víc, ale zas, že bych se přejídala, to ne. Hodně piju, hlavně vodu. Jsem ve 33 tt a už mám 16,5 kg nahoře!! Hrůza, ale co nadělám.. teď už to nějak vydržím, ale jde váha nahoru, než v prvním těhu a to lítám kolem prcka...
Minulé těhu jsem přibrala cca 19 možná 20, poslední týden už jsem se nevážila.. tak teď to počítám bude tak o 2-3 kg víc.. ale co už.. 😖

4 měsíce po porodu jsem měla už jen 2 kg navíc a 6 měs po porodu už jsem byla na svých...a to jsem necvičila, jen kojila, pila a starala se o prcka + procházky. Pak zas těhu. Tak snad to půjde takhle rychle dolů... to bych byla fakt ráda, tahle šílená váha mě fakt nebaví... 😉

dulkagabulka
21. mar 2011

@pajinkaa neboooj
ja som pribrala pri prvom tehu 11, pri druhom 17 a pri tretom 19..a vzdy som do polroka schudla na povodnu vahu rovnako ako ty... 🙂 teraz si uživaj tehu- toto ta fakt nemusi trapit...

e.lle
22. mar 2011

ahojte, no u mňa sa to najviac "rozbehlo" v druhom trimestri, hlavne teda na konci. najskôr to išlo pekne pomalinky, ale teraz tuším sa na mňa nalepí všetko 😒 som v 29tt a teraz mám už tých 9-10kg hore...začínala som na 56kg, teraz tých 65, niekedy mám ráno aj 66kg... čo už, ale pevne verím a dúfam že neprekročím 70kg 😖 😖 ale ako hovoríte, hlavne že bábenká sú v poriadku, to je úplne jasné!!! ale je to zase o pocite, no ja sa takto moc dobre necítim, mám tie kilá v zadku, nohy, tvár :( chcel by to nejaký pohyb, ale čo? prechádzky je málo podľa mňa...

zufzufmeister
22. mar 2011

@vivien11 ja som tak isto na tom 🙂 a už to aj cítim, som taká nemotorná nejaká :D ale čo už, nemám pocit, že by som sa nejako prežierala, tak snáď sa to ukľudní 🙂

vivien11
22. mar 2011

@zufzufmeister hmm mne uz je do plaču s toho:( nech robim čokolvek ani to cvičenie nepomaha proste mam pocit ze aj zo vzduchu priberam a nemozem prestat obmezdit jedlo alebo hladovat pretoze malinka to potrebuje ja uz fakt neviem:(( 😖

silvia_
23. mar 2011

Ahojte, baby ja mám pocit, že my priberáme práve preto, lebo sa tak stále kontrolujeme. Niekde som čítala, že čím sa maminka viac bojí o to, že po pôrode to nepôjde dole, tak to potom naozaj ide ťažko, lebo telo má pocit, že bude hladovať a následne si robí zásoby tukov...
Ja som pribrala za 1 deň 0,5 kg a to som večerala o 18:00 a pila som menej asi o pol litra. Veď to nie je normálne. Tiež sa mi všetko ukladá na zadku a stehnách, ale ešte stále nosím zopár sukní , ktoré boli bedrové, tak na to, že mám o 8 kg navyše a zajtra začínam 22tt možno vyzerám ako by som pribrala minimálne.
Váha ma ale asi trápi aj preto, lebo môj lekár (je z rodiny) mi práve povedal, že mi dovolí pribrať max. 13 kg. Len neviem ako to chce dosiahnuť, keď ja sa naozaj neprejedám, jem toľko ako aj pred bábom a priberám závratnou rýchlosťou. Mne to vychádza tak na min. 16 kg 😀

peony
23. mar 2011

@silvia_ presne aj mne lekar povedal,ze mozem pribrat maximalne 12kg,uz teraz mam +8kg...a to naozaj jem normalne,ziadne nalety na chladnicku 😒 Je pravda,ze pohybu mam menej,ale je to tym,ze po 16tej hodine som fakt utahana a nemam uz sil na nejake cvicenie.Uz ma bolia poobede krize a aj brucho taha...tak ja neviem.Dnes idem do poradne,tak som zvedava,co mi povie lekar 😖

zufzufmeister
23. mar 2011

@vivien11 Ufff, no a ja sa neviem prinútiť ani k cvičeniu, som sa rozhodla, že idem aspoň na orbitreku takým voľným tempom každý deň chodiť, lebo inak mám sedavú robotu, takže aspoň nejaký pohyb... Asi fakt treba kašlať na to a tešiť sa, že sa môžeme najesť a priberať... Ja mám 12 kilo už na sebe a vidím, že to dotiahnem na 20-25 do konca.... Iba že by sa stal zázrak... 🙂 Čo už potom budeme zhadzovať ako sprosté... Snáď nám to pôjde dole po pôrode samo 🙂

vivien11
23. mar 2011

@zufzufmeister asi tak:D nooo skus cvicit ono to nie je dobre ani tak ze schudnes to skor nie ale tie tvoje svaly sa spevina a uvidis ulahci ti to potom aj samotny porod:D ja mam ritku pevnu na dotyk tak som rada :D a to mam len s toho cvicenia:D ktovie toto tehotenstvo je cela veda a priberanie je asi zahada co k tomu patri jedna tak druha tak :D poznam jednu babulku co mala 90 kil a bola ako prutik len bruško:D takze neviem neviem vsak daj nejake fotky nech posudim ak chces ja mam fotky v albume a ja uz mam teraz 82 kilo a zacinala som na 66 tak si to zober:D a ked som mala 66 kil tak som bola ako prutik a to mam vysku len 167(svalova hmota dost som cvicila predtym:D ) takze je to asi specificke ...ja sa snazim s tym papanim krotit ale nie vzdy sa to da vcera mi kamoska dala bonbošku za sluzbicku čo som pre nu spravila no nebola do vecera vo mne:D

zufzufmeister
23. mar 2011

@vivien11 nooo, ja som tesne pred tehotenstvom schudla, ale tak pekne postupne a začínala som na 74 pri výške 175 cm a teraz už mám 87 🙂 takže 13 kg hore.... A aké cviky cvičíš? Ja som aj lenivá, aj sa bojím, aby som neublížila malému... Ale určite ten orbitrek oprášim, lebo to nie je dobre, vidím už aj celulitídu :( no horor, ale tak ja som nikdy nemala nejakú super postavu zase.... Tehu fotky musím porobiť, zatiaľ nemám žiadne a pridám, mne sa zdá, že ty si celkovo na tých fotkách štíhla, akurát bruško máš... Doktorka mi povedala, že mám jediné šťastie, že som taká vysoká, inak by som vraj už bola ako pampúch :D Ale fakt je, že to cítim na sebe... No ja tiež to sladké si neviem odpustiť a pritom je to blbosť, veď bábo z toho nemá nič, akurát sa mi to na zadku a stehnách ukladá 🙂 ach jaj, keď tu čítam niektoré príspevky, že pribrali do 25 týždňa kilo - dve... fúúúha 🙂 U mňa sa to spustilo hlavne teraz posledný mesiac + 6 kg, tak ďakujem pekne, čo bude dokonca :D

vivien11
23. mar 2011

@zufzufmeister presne tak aj u mna v decembri som bola u dokycho krasa len 70 kil cize do stvrteho som pribrala 5 kil no a ked som prisla v januari na kontrolu tak bum 6 kilo a teraz naposledy vo february dalsich 6 kilo no preste katasttrofa . nevysvetlis to. Hej so sladkosti babo nema nič ale ty mas teba to ukludni nie??aspon mna cokolada strasne ukludnuje a mam po nej dobru naladu ale uz som ju nahradila za kakao:D a za nesquick alebo ine take cerealie ked mam chud na sladke a za fit tycinky:D Cvicim Zora baby. Neboj sa babu neublizis mojej malej sa to dokonca pači normalne ju uspavam tym:Da cvicim pilates pre tehotne ten sa da stiahnut aj z netu :D vobec nie narocne a velmi prijemne uvidis ze ked sa odhodlas tak ta to zacne bavit a budes pravidelne a nie kvoli chudnutiu ale ze sa budes potom citit fajn je to ako droga:D ako ta cokolada:D ja takto ficim uz mesiac aj dačo tak som zvedava na najblizsej poradni ze kolko som pribrala a ze cisa moja metoda osvedcila.Dakujem ale nie mojka ja som taky pampušík:D ale nevadi vsak tehotenstvo je krasne a istym sposobom sme pekne aj s kilami no nie:D a ty mas fakt usper vysku pri tvojej vyske by som si nerobila starosti:D 🙂 🙂 🙂

zufzufmeister
23. mar 2011

tak idem aj ja cvičiť, mala som dojem, že je už neskoro, ale tak lepšie neskôr ako nikdy... Nemáš náhodou link, odkiaľ si sťahovala ten pilates? Čiže koľko si vlastne dokopy pribrala? Nooo, výška nevýška, ale vidno to a hlavne to cítim... Už som ozaj ako taká guľa 🙂 Včera som si chcela ostrihať nechty na nohách a nalakovať 🙂)) fúúú, fuška cez to brucho 🙂 Ale kašlať na to, teším sa veľmiiii 🙂 už nech je to všetko za nami a snáď to budeme zvládať a popri bábu sa možno ani najesť nestihneme a bude 🙂 a ty ešte chodíš do práce?

silvia_
23. mar 2011

@peony nooo, ani ja toho pohybu moc nemám. Mám sedavé zamestnanie a domov chodím už okolo 15:30, potom nejaká tá telka a medzitým len niečo poupratujem - podľa toho kde sa ocitnem, tam trošku upracem, požehlím...Prechádzky by pomohli-chodím s manželom len tak 1-2x týždenne, lebo on chodí domov neskôr a už sa mu nechce. A mne sa nechce zase chodiť samej. Ale najlepšia je sobota..vtedy sa pustím do celého domu-snažím sa vysávať kolenačky 🙂 - s tým úzkym nadstavcom - je to makačka, a keď sa po piatich hodinách zastavím, zvalím sa na gauč a už sa ani nepohnem. Ale stojí to za to. Aj ty priberáš už od začiatku? Lebo sa hovorí, že prvé mesiace nič a potom to ide...ale ja som pribrala hneď 2 kg (ani raz mi nebolo zle) a potom 0,5kg týždenne mi ide, aj keď sa to snažím dať aspoň na 0,4kg ale nechce sa to spomaliť...asi by sme mali aj my skúsiť to cvičenie pre tehotné. Ja mám Zoru pre tehotné, ale cvičila som to len 1x asi v druhom mesiaci a prišlo mi to pomalé a neúčinné, nakoľko som bola zvyknutá na zumbu. Ale asi to CD oprášim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre