Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

helulicek
16. apr 2009

Naše bejby mělo včera podle UZ 1850g....prý je docela velký, bohužel délku jsme nějak přeslechli, ale je velký po tatínkovi....

kuchy
16. apr 2009

Mandu: asi proto,že jsem trošku víc chtěla holčičku jsem to tušila od začátku, ve 13tt na gennetice řekli vypadá to spíš na kluka a ve 21 tt jsme viděli výbavu ze spodu zadečku,tak nám to mudr napsala i do zprávy: pohlavní orgán mužský 🙂 Tak snad mu do porodu camprdla neupadne, jinak to bude nejmodřejší holka ve městě 😀 😀 😀

hedulicek: já se taky bojím, aby nebyl moc velikej ,tak jsem přestala ted už baštit vitamínky a nasadím až při kojo. A budu doufat,že bude mezi mnou 2800g a tatínkem 3060g....nebo alespon do 4kg 😎 😎 😎

A kalhoty z doby před těhu přes zadek obléknu,ale ne přes břicho,to nedopnu asi o metr 😀 Ted nosím těhu 44, přes břicho a boky akorád a nohy a zadek vzadu jak vyfoklej širokej pytel, rostu hlavně jen přes vrch a boky. 😉

mandula
16. apr 2009

Helulicek, tak to mas podla mna super, ze to mas v brusku, nie? Nemusis sa ani ty obavat a podla mna u Teba v 32tt je uz aj normalne ze mas nieco na sebe.

Baby, inak aj ja sa tohoto dost bojim, ze budem mat velke dieta 🙂 pocula som ze za to mozu vitaminy, tak ja som teraz na pochybach ci ich brat alebo nie. moj problem je len v tom, ze ja mam vseobecne dost malo vitaminov, takze asi by som ich mala brat. Ja beriem calibrum mami - najprv som brala 2 tabletky, teraz 1. Mam brat 2 ako pisu? Co si vy o tom myslite?

A inak, ja mam 177cm a moj ma 184cm, takze az take malinke babo necakame 🙂

Kuchy ja to tak nejak citim, ze je to chlapec, neviem ci preto, ze to tak chcem, alebo preco, ale tak sa mi to zda, ze to bude on. Aj sa k nemu tak prihovaram. Pani, dufam, ze to nepocuje, lebo ak je to dievca, tak mi potom da 😀 😀 😀

helulicek
16. apr 2009

Tak já mám těch 171 a manža asi 187cm, no uvidíme jestli to bude vážně dlouhán po tátovi 😀 Jinak jsem každopádně ráda, že to zatím nemám až tak v zadku a bocích, to býval totiž můj největší problém ☹
Jo a ty kalhoty přes bříško taky nedopnu, docela kus mi tam chybí na dopnutí 😀

Já vitamíny nejím, jedla jsem jen kys. listovou, pak mi Dr nasadila magnésko na tvrdnutí bříška, ale to jsem brala tak nějak nepoctivě, jen když mě bolelo 😉 . Co ovšem jím je chlorella od greenway. Je to na přírodní bázi, brala jsem ji i předtím, je to hlavně na čištění těla, ale jí se i v těhu, to jsem si zjišťovala i u Dr - má všechny potřebný prvky a myslím si, že nejsem tolik zavodněná i díky ní. Hlavně je to přírodní, takže žádný umělý vitaminy atd. do sebe nedávám. Ještě jsem zapomněla, že do sebe občas hodím rybí tuk....

Vidím kuchy, že máš termín měsíc po mě 😀

poradvpohode
16. apr 2009

Já mám 170 cm, 58 kg. Je pravda, že najídlo moc chuť nemám, protože celé dny jen ležím a nemám žádný pohyb. Snažím se jíst pravidelně a hlavně se neomezovat! Na začátku těhu jsem se pořád nemohla dojest, nejvíc mi chutnalo maso a tatarka.............. Mimčo je menší než by mělo být. Snad to pak dožene ...........přiměřeně.

Jinak se snažte holky opravdu jíst!!! Mám kamarádku, která o svém těhotenství neměla ani páru. Celé dny jedla jen jogurty, kouřila, makala od nevidím po nevidím. Mimčo mělo při narození kolem 3 kg, ale v 1 roce vážilo 18 kg!!!
A to si fakt nevymýšlím, viděla jsem ji na vlastní oči. To co mimču chybělo v bříšku, tak to pak dohánělo potom!

helulicek
16. apr 2009

Ty jo, kolik jsi vážila před těhu?
A těch 18kg v 1roce je fakt mazec...chudák mamina tahat takový dítě 😒

poradvpohode
16. apr 2009

Začínala jsem na 51 kg. Nevím jestli to není tím, že jen a jen ležím ☹ . Lýtka a ruce mám jak tyčky na plašení opic!!! Svaly se mi ztrácí. Ty váží víc než tuk.
Někdo se zase zavoďnuje, pak skáčou ty kila.

bertica.h
16. apr 2009

poradvpohode.myslím,že to nieje o tom,ako ama je..naša dcéra mala 3150g ked sa narodila,ja som pribrala počas tehotnestva s nou 18kg a teraz má 3,5roka a hmotnosť 12,5kg..
...

zuza_vyskov
16. apr 2009

ahoj, já mám taky problém s váhou☹Měřím 169 cm a nedávno jsem vážila 50 kilo, každý mi říkal, že se svou váhou nebudu moct mít děti, protože jsem byla moc hubená. Přibrala jsem na 65 kilo a otěhotněla jsem. První dva měsíce jsem o tom těhotenství ani nevěděla,ale nějak jsem přibírala, ačkoliv jsem jedla stejně jako předtím. Ve třetím měsíci jsem přibrala na 69 a teĎ jde váha pořád nahoru a já mám pořád hlad☹( bojím se, že asi prasknu do porodu. Pomoct☹( a Přitom jím hodně zeleniny, ovoce a nejím nic extra nezdravého. A taky docela dost natíkám, je to šíleně nepříjemné. Nevíte někdo,co s tím??? Díky za radu.

katka1981
16. apr 2009

zuza_vyskov, daj si vysetrit stitnu zlazu, ci nemas znizenu cinnost. A bude stitna zlaza v poriadku, je to dosledkom tehotenstva.

zuza_vyskov
16. apr 2009

Na štítnou žlázu mi dělali testy asi před půl rokem, protože jsem docela rychle přibrala...a prý je všechno v pořádku. Doufám, že se ta váha brzo zastaví.

zuza_vyskov
16. apr 2009

Ale přestlo děkuju za radu. A jak jsi na tom ty s těhotenstvím? 🙂

katka1981
16. apr 2009

Mne v prvom trimestri ako prve testy robili KO a stitnu zlazu. Az potom som im povedala ze som sledovana endokrynologickou lebo mam zvysenu cinnost diagnostikovanu ale uz od januara 2008 neberiem lieky lebo funguje ako ma. V prvom trimestri babatko cerpa hormony maminky, potom si ich uz vyraba same. Urcite by si mala ist este raz. Vplyvom tehotenstva sa tieto hormony menia, aj zdrava zena moze mat zrazu nedostatok alebo nadbytok hormonov. Ich nedostatok je pre babatko nebezpecne, nadbytok nie. Vyziadaj si toto vysetrenie.

katka1981
16. apr 2009

zuza_vyskov, ja ked som mala problemy so stitnou zlazou tak som najprv zo 60 kg schudla na 52, potom pribrala na 71. Potom sa ustalila a pekne som schudla do normalu. Ked som otehotnela cakala som ze budem strasne tlasta ako .... Zacala som naberat az v 17.tyzdni alebo 16. Do 30.tyzdna to bolo super, mala som len plus 6,6 kg, ale potom sa to rozbehlo. Uz to nie su 2 kg mesacne ale kilo tyzdenne. Chcela by som sa zmestit do 10kg ale nehrozi. Teraz mam 8,3 plus, a citim ze som stale hladnejsia a zjem viac. A ja sa nedokazem ovladat. Predtym, ked som vecer zjedla menej aj som trolilinku vahu udrzala, teraz nehrozi, a to este nemam zadrzanu vodu. Snad sa mala narodi v 38.tyzdni aby som sa neroztrhala ako emental.

katka1981
16. apr 2009

zuza_vyskov, nechcem ta strasit ale ku koncu sa najviac pribera, prve tri mesiace sa chudne alebo je vaha rovnaka, ale je to individualne, mne sestricka povedala zeniektore uz na konci nevladzu jest, lebo babo tlaci na zaludok a nejake to kilo schudnu, kiezby som k nim patrila. Ale ak ti povedia ze mas stitnu zlazu v poriadku, tak sa netrap. Schudnes ked porodis, su aj horsie veci.

katka1981
16. apr 2009

Baby prosim o radu. Citala som ze zena v tehu pribera do 36.tyzdna. Je to pravda? Poteste ma prosim.

bertica.h
16. apr 2009

katka si nepoteším..ja som priberala myslím až dokonca..ale mnohé baby už cca v tom 36tt prestanu priberat,alebo dokonca schudnu 😵 😵

ja som sa teraz rozbehla..za 2tt 1kg 😠 😠 😀 😀 😀

tehula
16. apr 2009

ahoj Katka1981> mna veru babo tlaci na zaludku, ale skoro permanentne uz od 2trimestra. Mala som dost vysoko brucho....no aj tak uz mam 9kil hore a zacala som 32tt 😠

katka1981
16. apr 2009

tehula, ale ty si modelka furt. Ja som zacinala na tvojej terajsej vahe 😠 Mne tiez asi tlaci ale ja som hrozne hladna, najem sa ide mi prasknut koza, nemozem dychat ale hlad je furt 😠

katka1981
16. apr 2009

tehul, ty urcite nemas strie, ja ich mam uz aj na brusku ☹ a nie je velke este zdaleka a na stehnach tie nabrali dost ale brusko to kryje.

dianka3
16. apr 2009

bene, no ja som bola na sone v 30tt a doki povedal ze vsetko je oki, no ale to ma sestricka tak vystrasila tak neviem ale objednala som sa na sono do heliosu tak sa este popytam.ale myslis si ze je to ok? nemusim sa bat? 😕

jaja avoj, no ano rastie mi?no mne sa nezda , skor si myslim ze je rovnake a ze mi uz ani nenarastie 😲

helulicek
16. apr 2009

to přibírání je hrozně individuální, někdo otíká víc někdo míň, vím, že hodně bývají otoky, když je vysokej krevní tlak. Pokud se jí tak nějak s rozumem a přitom stejně přibíráme, tak s tím holt nic neudělám, ale doufám, že to pak půjde líp dolů...
Taky jsem četla, že od 36tt se už nepřibírá, ale myslím, že to je zas jen individuální.... 🙂

bertica.h
16. apr 2009

a strie ja ani nerozoberám.Mám ich rozdelené na tie "Po Viktroke" a tie Anetkine 😀 😀 😀

ale nevadia mi..
a ja som síce pribrala relat.málo..neviem aké máte váhy vy,ale ja mám teraz 73,5 a hanbím sa za to..vy ste možno nabrali viac kg ako ja..ale stále v globále vážite menej..tak budete radi

pajinka23
16. apr 2009

ja uz nechcem priberat ☹ ☹ ☹ teras sme boli u dokiho a vazime 75kg,takze sme pribrali 26kg 🙄 🙄 a to este niesme na konci tehu 🤐 🤐 🤐 asi si dam zamku na chladnicku...ach jajajjaj

katka1981
16. apr 2009

bertica.h, krasne a mile, pekny pohlad ty si zlata maminka 😀

katka1981
16. apr 2009

pajinka23, ja zakaz vstupu do kuchyne

zuzanka.123
16. apr 2009

pajinka23,a od kedy si zacala priberat?Ja dopadnem asi tak isto ak nie horsie....som 21tta uz mam 1Okg hore

lily1983
16. apr 2009

ahojte, no ja som v 32tt, pribrala som asi 11 kg, co je zevraj celkom ok, ale stale su pred nami dva mesiace, a o dva tyzdne idem na matersku, takze to bude asi horsie, budem asi stale jest 😝 , strie nemam, mažem sa stále
ako besná, aby som vela nemala, tak uvidime ci to pomože 😒 ...a nemam ani nejake velke chute na nieco, akurat ta cokolada, no a snažím sa jest vela ovocia, vecer a tak...ale kakavko mam moc rada 😀

zuzanka.123
16. apr 2009

Lily ako ti zavidim.....ja priberam aj z cistej vody.

alfomilka
16. apr 2009

aj ty?
ja som v prvom tehotenstve pribrala dokopy len 14 kg, ale to kvoli praci, 12 hodin denne makacka, plus asi 3 hod cestovanie, spanok a jedlo minimalne.
A teraz sa nestresujem, od 12tt priberam kilo tyzdenne, lekar na mna od zaciatku zazera a vyhraza sa dietou zatvorena v nemocnici. teraz v 30tt uz mam 18 kg navyse, aach jaaaj. Esteze sa mi nemoze vyhrazat vysokym tlakom, kedze moj standardny tlak je 90/60 😉
uz som zrusila aj druhu veceru (v prvej polke tehotenstva som bola stale hladna, nastastie to uz preslo), aj poobedne nieco male, aj kavicku rusim, aspon cukor, na sladke aj tak nie som. na obedy len polovicne porcie. Tak ja uz neviem, aaale co, uz len par krat k nemu na kontrolu sa pridem hanbit, ako mi frfle a potom uz pride maly na svet a bude pokoj. Ale takto to fakt vyzera na tych 30 kg do konca, aaach jaaaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre