Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kukulinka
3. nov 2010

ahoj holky, díky otokům jsem ve 35.tt na +25kg, no hnus, ale co nadělám....za dva týdny mám nahoře 4kg.....A doufám, že už tolik nepřiberu, to nechci vidět potom 🙂.

veri28
3. nov 2010

Ahoj holky, ja jsem s prvnim miminem pribrala 26kg, ale po porodu jsem mela hned 15kg dole...zbytek byl pryc behem 2mesicu, takze si z toho nedelejte hlavu. Ted zrejme na tom budu uplne stejne...ale hlavne ze bude mimi ok 😉

kiara3
6. nov 2010

Ahojte maminky...ja mám na vás možno hlupu otázku..Neviem kde si to mám na nete nájst tak sa pýtam vás....Som 23tt... Može sa miminku poškodit sluch ked sa pustí hudba ako na diskoteke?Alebo mala som mobil na brušku a asi nahlas mi zahral tak to bol taký kopanec ako by sa zlaklo...može sa mu niečo stat? 😢 To by som si neodpustila....

diusik
6. nov 2010

@kiara3 podla mna sa to neda porovnat s hudbou na diskoteke 🙂 urcite to tvojmu babatku neublizilo,len sa mozno trosku vylakalo 😀 podla mna sa nemas coho obavat

alexandrah
6. nov 2010

ani podla mna sa mu "stat" nic nemoze, len by som asi nemala telefon na brusku, predsa len vibracie, ziarenie neni su moc zdrave ...asi sa len zlaklo, ale sluch mu to poskodit urcite nemoze. 🙂

lenk
6. nov 2010

@kukulinka 😀 tak to seš natom stejně jao sem byla já, taky sem moc přibrala a strašně otýkala, no děs 😖 , s malou sem tedy přibrala 25kg, měla sem 85kg když sem šla rodit a po porodu sem dala dolu jen deset a zbytekk zůstal a je dodnes ☹ ☹ a né a né dolu , takže je lepší se moc nekrmit 🙂

terak
7. nov 2010

No ja uz to tak vidim, ze na konci budu mit 10 kilo kvuli miminu a 10 kilo kvuli neukaznenosti 🙄 Ale ne, ze bych se nejak extremne prezirala, ale proste jsem mivala hlad, takze jsem papala. Kazdopadne pockam po sestinedeli a uvidim jak to pujde dolu a pokud nic, tak prechazim na krabickovou dietu. Nemam vubec zadnou vuli, takze nad sebou potrebuji bic. Takze z porodneho si zasponzoruji 3 mesice krabickove diety 😀 😀 😀 Ale myslim, ze nam pomuze, kdyz se hned po porodu zacneme hybat. Ja uz mam vyhlednutou zumbu a pilates, takze od ledna na sobe musim makat, protoze ty kila nechci rozhodne tahat nekolik dalsich let.

kukulinka
8. nov 2010

@terak ale neboj, to dáme dolů 🙂. Já raději na váhu nelezu, nohy mám hrozný, nevidím svoje kotníky, někdo mi je ukradnul, je to ještě horší než když jsem s tím ležela ve špitále....Takže by váha zkreslovala a já se nebudu nervovat a nechám to až na 16.11. do poradny, tam ať mi poradí, co s tím..ležením to nesplaskne, nic nepomáhá...

terak
8. nov 2010

@kukulinka budeme za sebou behat z kladna do brna jo? Jednou mesicne 😀 😀 😀

aha1
9. nov 2010

Hurá konečne som pribrala 1 kg 😀

mandarinkaa
10. nov 2010

Aj ja uz mam 69,8, takze uz plus 4,5kg takmer 🙂 pomalicky to pojde, papkam teda riadne 🙂

many
14. nov 2010

ahojky těhulky 🙂
já jsem u prvního přibrala 23 kg a teda po dvou letech mi furt 5 zůstalo, ale spíš mám strach teď, čekám druhý a zatím jsem nepřibrala ani kilčo, tak už doufám, že brzo přiberu, nebývá mi dobře, ale až navečer a jím tak normálně, měla jsem kilčo dule, ale už je aspoň na hoře, no mám trošku strach, že nepřibírám, ale možná je ještě čas a jak říkala doktorka, hlavně,že nezvracím 😖

terak
14. nov 2010

@many Ahoj, jeste mas cas, ja jsem zacala pribirat az v 19 tt. Nektere holky mnohem pozdeji. A ted uz mam + 18 😀 😀 😀 Takze mas jeste spoustu casu vsechno dohnat. Hlavne že nezvracíš a cítíš se dobře.

didi07
14. nov 2010

@many - času dost 🙂, je to hrozně individuální. v prvním těhu s malou jsem přibrala 26 kg, byla jsem hrozně oteklá, nosila jsem od půlky těhu je tenisky, prstýnky jsem mohla hodit do popelnice atd., v porodnici jsem nechala 7 kg a pak to šlo relativně rychle dolů, a nijak jsem nehladověla, na to jsem moc mlsná... A teď při druhým mám nahoře celkem 3,5 kg ve 30.tém týdnu...jím normálně, otoky nemám žádný, prostě kde nic, tu nic a nosím předtěhu oblečení - kromě pasu 🙂. Ale mimčo určitě nestrádá, roste normálně a já se cítím naprosto super, takže bych neřešila, že nepřibíráš, i můj dr. říká, že přibrat není rozhodující (a záleží také na počáteční váze).

many
15. nov 2010

jééééééééééééé holky díky moc 🙂 jste mě uklidnily 🙂 takže budu v klidu, protože včera večer jsem se zase trošku cpala a ráno prd, zase stejná váha, ale teď budu v klidu 😀 díky

zuzik28
15. nov 2010

@many Určitě můžeš být v klidu...já teď podruhé jsem ze začátku zhubla 5 kg. Bylo mi zle a zle a zle, jen jsem zvracela, nic jsem neudržela...a v kuse pěkně 3 měsíce 😀 No a teď už mám nahoře 11 kg 🙂 Nemusíš mít strach, že nepřibíráš...někdo přibere až později. O mimčo už vůbec nee. Držím pěsti...

Při Ondrovi jsem přibrala 19 kg, ale všechno šlo krásně dolů. Vůbec jsem necvičila, nedržela žádnou dietu...spíš jsem jedla dost kvůli kojení...a krásně jsem zhubla na původní váhu, a i docela rychle. Jsem zvědavá jak to půjde teď po Kristýnce. Takže se nebojte klidně teď papat, ono to půjde určitě dolů.

many
15. nov 2010

@zuzik28 - díky moc 🙂

vivien11
16. nov 2010

ahojte

ja som len v jedenastom tyzdni cca ale uz moje 30 a 29 rifle na bokoch a stehnach citim ze sutesne a ze uz sa tazko natahuju ja som si myslela ze v tehotenstve sa do noh a bokov nepribera ked si davam pozor na stravu a ze len do bruska ale asi som sa mylila..je to normalne ze sa mi roztahuju boky uz takto skoro??

imzadi
16. nov 2010

@vivien11 naprosto je to normalni, ja uz ve 12 tt zacla nosit tehu kalhoty 😀 telo si uklada tuk proste vsude...je to prirozene...hlavne nedrz dietu nebo tak neco, kdyz nemusis...ja treba musim kvuli cukrovce a to je peklo 😝

dadqa86
17. nov 2010

Ahojte ja by som sa chcela opytat ja som akurat v 14-tyzdni lenze ja nejako nepriberam neviete mi poradit co sato deje? ☹ 😒

sayast
17. nov 2010

@dadqa86 bud v klidu 😉. holt budes mit treba stesti a moc nepriberes a nebo az dyl 😉. ja do 20. tt pribrala 1 kg a do porodu jsem to dotahla na +26 kg 😝

terak
17. nov 2010

@dadqa86 Mela jsem to podobne jako @sayast Do 20 týdne nic a pak kazdy mesic 3-5 kilo. Ted mam krasnych +20 kilo nahore, vypadam jak shrek, mam celulitidu jak krava, strie na brise a uz dva tydny je mi to naprosto jedno 😀 😀 😀 😀 😀

sayast
17. nov 2010

tak ja teda jediny kde jsem popraskala jsou stehna a lytka, nic hroznyho a ted mam 30 kg dole. nicim jsem nemazala,dietu nedrzela. jen kojeni. a pak teda stres 😒

terak
17. nov 2010

@sayast No tak me to bohuzel postihlo cely bricho, jakoby od te ryhy nahoru, kolem pupiku a je to tak cca 5 cm nad pupik. Zesvetlaly ti ty strie potom nejak? Ja je prave nemam jinde nez tady a to jsem si bricho jako jedine mazala od tretiho mesice ☹

many
18. nov 2010

@dadqa86 - taky mám od včera konečně 1 kilčo nahoře 🙂 ale holky mě tu uklidnily, že je dost času ještě 😉 a pak se to teprve rozjede 🙂

many
18. nov 2010

holky já u prvního nepopraskala vůbec a mazala jsem se celý těhu jen dětským olejíčkem a teď už se ním mažu zase, tak uvidíme a budu doufat, že zase ne

sayast
18. nov 2010

@terak jj, zesvetlali, ale trva to dlouho a jde pomalu 😝

zanin
18. nov 2010

Ahojte tak sa s vami idem aj ja podelit o skusenost s priberanim. Pri prvom synovi som od zaciatku po porod pribralam 12 kil. Citila som sa vyborne a po roku som mala este o 3 kg menej ako pred tehotenstvom. Kojila som ho skoro do dvoch rokov, ale musela som prestat, lebo som zistila ze cakame druhe miminko. Teraz som bola na poradni v 30tt a mala som + 10kg. Naivne som si myslela ze dodrzim do konca tak nanajvys s tymi +14kg. Tento vikend boli u nasic hody a to si viete predstavit. Stale som nieco zobkala a nedaj si zakusok a kacku ked ju mas pred sebou. Ked som prisla domov po tyzdni takehoto hodovania tak som zistila ze je to v haji. Za dva tyzdne od poradne som pribrala 5 kil. Ani sa mi to nechce verit, ze uz mam + 15 navrch a este ma cakaju 2 mesiace do porodu. Asi si budem musiet zasit pusu, lebo som taka mlsna. A strie zatial nemam len tie co som mala este v puberte na stehnach. Mazem sa kremom z DM-ky tak ako pri Samkovi a zda sa ze zatial je to OK. Aj ked tych 5 kil za 2 tyzdne to musela koza dostat poriadny sok 😖 .

lulkax5
18. nov 2010

@terak jeeej tak to sme na tom podobne aj s tymi kilami aj striami 🙂 a je mi to jedno tiez 😀

dadqa86
18. nov 2010

@sayast
@terak
@many Dakujem vam baby....No ja som zase dost chuda aspom som bola kym som neotehotnela ked som nebola tehotna som vazila len 38 aj daco kg a teraz mam 43,8 som sa akurat vazila 😀 pribrala som trosku uvidime ako to bude pokracovat,ale dakujem vam za radu 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre