Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

alexandrah
17. aug 2009

ahojte kocky - marcelka - ale + 7 kg neni vela, neboj, to je ok, aj ked papas malo, tak sa neboj, ze to strasne nabehne ...
zuzka, monika - dala som si cca pred 2 hod. 2 kusky vianocky, aby mi nebolo zle, a pri tretom (mala som odkrojene 3 s maslom) mi doslo zle, ze uz dost, musela som to odlozit ... + v tychto teplach mi blbne dychanie a vracaju sa tetanicke krce, dneska aj vcera je mi dost zle ...ked uz do seba cosi dostanem, snazim sa aspon vyvazene, ze mliecne, celozrnne, zelenina ... ani varit sa mi nechce ... asi si urobim uhorkovy salat so smotanou, to lubim, mozem aj studene, ale nezjem vela, lebo budem mat plny zaludok, a zase zle ... chcela som nieco varene, ale teraz nevladzem ...
inak - tema modelky - tiez individualne, napr. herzigova pribrala malo, ale napr. mila jovovich 30 kg, fakt na to aj vyzerala, a teraz po porode cca po pol roku uz bola opät stihla ... je to asi o tom, ze v tehotenstve zdravo, ale neobmedzovat, a potom nastupi disciplina po porode, cvicenie a tak. co myslite?

marinka
17. aug 2009

alex, to je blbé, že je ti tak špatně a nemůžeš toho moc sníst, 1 kg za pět týdnů je hodně málo, teď by se mělo přibírat tak půl kg za týden. Ale hlavní je, aby mělo správnou váhu miminko, jedna moje známá měla hodně velký strach z přibírání, jedla hodně málo a celkově přibrala jen 4 kg, i když byla před těhu dost štíhlá a miminko mělo jen 2 kg, i když se narodilo v termínu 😒 Tak se snaž papkat, co to jde, i když je mi jasné, že přes nevolnosti to jde blbě, to jsem teď sama poznala, že jsem do sebe nemohla nic dostat..

Co se týká modelek, tak s tebou souhlasím 🙂

alexandrah
17. aug 2009

marinka - dufam, ze babo je ok, na vsetkych prehliadkach dokonca vazilo + 2 tyzdne viac, dozviem sa zajtra, ako na tom je ... snad dobre ... ja som tak najviac pribrala v 4 mesiaci ... ked prejdu tie tepla, tak mi snad bude lepsie, + sa objednam k neurologicke, co s tou tetaniou ... snad budeme obaja v poriadku ... ja sice urcite nechcem vela priberat, ale v tehu je mi to jedno, hlavne nech je chlapcek v poriadku, aj keby som mala pribrat 20 kil, tak to bude potom na mne, aby som to zhodila, ale nech je on zdravy ...

marcela22
17. aug 2009

Zuzi tiež sa občas sťažujem že to malinké snáď nikdy nespí a stále iba kope ale keď náhodou nejakú dobu nekopne už stresujem že či je v poriadku 😀 Hlavne ale kope oveľa oveľa viac ako ma kopkávala malá, takže asi bude hooodne aktívne-a to malá nebola žiadny spachtoš, skôr naopak...no teším sa 😀 😀

Alexandra to ma mrzí že je Ti tak zle, to si neviem ani predstaviť, aké to musí byť nepríjemné najmä ešte v tomto teple....mne teraz býva občas zle ráno čo mi znásobuje aj povinná tabletka železa nalačno, ale keď do seba niečo dostanem tak to prejde. asi by bolo u Teba dobré skúsiť do seba niečo dostať čo najčastejšie keď len po troškách. uhorky so smotanou mám tiež veľmi rada ale sú dosť ťažké na žalúdok, tak asi skús najskôr len trochu. držím palce aby Ti bolo čo najskôr zasa dobre! A neboj malinké určite bude v poriadku, ono si prinajhoršom vezme z Tvojich "zásob" a ty si ich potom doplníš keď Ti bude lepšie 😉

Marinka máš pravdu že by sa malo v období 20-30tt (tuším) priberať 0,5kg týždenne, ale napr. ja som pribrala do 20tt 3kg od 20tt do 27tt 2kg a odvtedy doteraz (podľa dr.31tt) tie ďalšie 2kg. A to vždy dlho nič a potom kilo nabehne počas napr. dvoch dní...teda tým chcem povedať že je to jednoducho strašne individuálne a podľa seba viem že sa to naozaj nedá ani veľmi ovplyvniť. No a dnes mi malinkému odhadli 1600g takže drobec z neho nie je🙂

zuzka11
17. aug 2009

Holky ja ma zitra poradnu, snad bude vse OK....drzte palecky......

Marci - tobe gratuluju k uspesne kontrole, 1600g je krasne! 😉 A obdivuju, ze se nechavate prekvapit pohlavim, ja bych nevydrzela 😀

marcela22
17. aug 2009

Zuzi samozrejme že budeme držať palečky! Ty už si riadne "na konci" to už sa dá čakať všetko možné, však? Cítiš sa už na pôrod, ale myslíš že máš ešte čas? 😅
Je niekedy dosť ťažké vydržať najmä keď som na UZV a stačila by len jedna otázka a vedela by som, kto je v brušku...ale zasa tá chvíla keď som sa po pôrode dozvedela kto sa nám narodil bola náááádhernááááááá 😀 až taká krásna že si ju s radosťou zopakujem a popravde keby som sa nejako popredu dozvedela koho čakáme, tak by som z toho asi bola tak trošku smutná...
a ešte k tomu pred 3 mesiacmi sa z mojej budúcej netere deň pred pôrodom "stal" synovec a doteraz sme to tuším nerozdýchali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a to bolo pohlavie potvrdené dvomi lekármi niekoľkokrát 😀

zuzka11
17. aug 2009

Marci nestras....ja pindika taky videla, uz asi 3x, tak snad se z toho naseho Gyroska nestane holcicka 😉

Ja se citim fajn a jeste potrebuju vydrzet, pristi tyden se stehujeme z Nemecka zpatky do Cech, tak potrebuju uklidit, vymalovat, odevzdat byt a pak uklidit v CR, sice najemnici vymalovali, ale ja chci s mimineckem prijit do cisteho.....a pak to muze prijit, to si to pekne planuju, co? 😀 Ale samozrejme mame nastudovane porodnice i tady.....snad to nebude nakonec na pul cesty - takova dalnice Rozvadov - Plzen 😉

alexandrah
17. aug 2009

ahojte, ja som prave do seba nacpala spagety, a neviem, co je horsie, ci prazdny zaludok, ci plny ... je to peklo, mam nafuknuty zaludok jak balon, az nevladzem dychat ... ale uz mi neni tak zle tetanicky ... vetram na plny plyn, snad sa v noci ochladi
tiez mam zajtra poradnu, tak uvidime 🙂

zuzka11
17. aug 2009

Ali spagety takhle pozde? 😕 Ono pokud cely den nejis a pak s enaprasknes, tak je jasne, ze bricho "protestuje"...ja bych byla pro, uz to nekdo psal....male porce cely den....klidne jogurtiky, jsou studene a "klouzou do krku"......spagety jsou docely syte.......drzim palce zitra na poradnu!

alexandrah
17. aug 2009

no moje brucho protestuje, aj keby som si ich dala o 12, to mam jedno ... no a ja chodim spat tak po polnoci najskor, takze teraz mam taky "obed". aj cez den som cosi jedla ...jem hlavne ked mam hlad ... a o 12 este hlad nemam ani trochu ... mam to cele posunute ...ale nedala som si vela, ale aj tak som na prasknutie ...

marcela22
17. aug 2009

Zuzi neboj, určite budete "v modrom" 😉 Bola to asi len veľká náhoda a prekvapko neprekonateľné 😀 Tak Ty si v Nemecku? To teda malý musí ešte naozaj vydržať, aby bol Čech a nie Nemec, čo? 😉 To som zvedavá či budete mať české alebo nečeské meno 😉 😉 a kde pôjdeš rodiť v Čechách? Nie je to problém keď si nechodila nikam do poradne pred pôrodom? teda tu väčšinou treba chodiť posledné týždne na kontroly do pôrodnice kde chceš rodiť....to len tak zo zvedavosti sa pýtam🙂

Alexandra fajn že si do seba aspoň niečo dostala, aj keď sa to žalúdku veľmi nepáči ale zvyšok tela to určite"ocení" 😉
A zajtra už snáď bude lepšie.l držím aj Tebe palce do poradne, možno by bolo dobré povedať dr že nemôžeš veľmi jesť aby sa aspoň narýchlo pozrel či je bábo O.K. a či rastie ako má určite by si bola kľudnejšia.

Teda, tento týždeň máme poradňu tuším všetky - a to sme tu uplne rozdielne týždne 😵

alexandrah
17. aug 2009

ahoj marceli - neboj, ja mam dobreho lekara, urcite mu vsetko poviem!! ja mam zajtra ja 3D, snad riska uvidim, tak sa na neho tesiiim!!! snad nebude otoceny zadkom, ako minule ... ☹ marcela - ty nechces vediet pohlavie? ale vlastne mozno uz pri druhom ... ja som sialene zvedavy tvor, ja by som nevydrzala ... 😀

marcela22
17. aug 2009

Alex ja som nevedela ani pri prvom🙂 a naozaj to stojí za to, aj keď ma niekedy "naštve" že neviem akej farby dupačky mám kúpiť a podobne 😀 ale je to naozaj pekné a myslím že sa tým človek výborne vyhne počiatočnému "sklamaniu" z pohlavia, ak si teda prial to opačné...už keď to maličké vidíš a pritúliš si ho je Ti jedno či je "ona" alebo "on" 😉
Dúfam že malý bude pekne otočený a riadne sa predvedie, aby si mala z 3D naozaj zážitok. Mne robil dr 3D dvakrát - zadarmo - chcel mi ukázať tváričku vraj keď nechcem vedieť pohlavie nech vidím aspoň niečo...a dodneška som tú tváričku nevidela lebo malé sa vždy otočí zboku alebo zozadu 😀 a to mi robil UZV každé tri týždne....
Budete mať aj DVDčko???

alexandrah
17. aug 2009

hej , budeme mat, ja som bola na 3D aj v 15 t, ale to som videla jednu roku, jednu nohu, ... a zadok ... no moc sa nechcel predviest ... ale na morfo sa pekne rozcapil, tak som videla pindika pekne aj ja 😎 , inak, ja kupujem vsetky farby okrem ruzovej, nie len modre ...v poslednej dobe sa mi strasne paci biela, aj ked neprakticka, ale hned si toho anjelika v nej predstavim, a krasa!!! mne sa zadarilo, ja som si strasne priala chlapceka ... ale vzhladom k tomu, ze sme sli cez ivf by sme sa tesili z cohokolvek 😀 ty uvidis tvaricku za 2 mesiace!!!

zuzka11
17. aug 2009

Ali ja trubka zapomnela, ze ty mas ted poledne, promin 😉 Tak to je uplne OK a jsem rada, zes do sebe neco dostala.....

Marci - jsem nahlasena na Bulovce, domluvena s kamaradkou doktorkou, takze snad bez problemu🙂))A jmeno bude mezinarodni, aby nasim zahranicnim kamaradum znelo a vyslovovalo se dobre a i cechach bylo taky OK a malej nebyl "za exota"......prijmeni mame francouzske, i kdyz je manzel cech 😀

Jinak ja jsem blazen do zelene,sice krome ponozek zatim nic zelene nemam, ale strasne se mi to libi🙂))tak vam sem pak dam fotky maleho rakosnicka 😀 A taky se mi moc libi body modrobile pruhovana a cervenobile pruhovana.......

alexandrah
17. aug 2009

zuzka - 😎 😀 , ja budem pekne este mozno do 02 hore ... to by som hladovala ... 😎 🙄 , ale aspon nieco ... manzel je podobne ako ja, ide domov z roboty az teraz, tak mu o 10 varim veceru ...
nad akymi menami rozmyslate?
ja som vcera riskovi kupila taky vrch modrobiely pruhovany, bude v tom krasny ...

zuzka11
17. aug 2009

Ali ja to napisu po porodu, jo? 😉

Modrobily vrsek "zavidim", nic takoveho jsem zatim neobjevila ☹ Ale mam zelenou deku, z te mam nejvetsi radost 😀 Jinak Risko je moc hezke jmeno....my s R nedavame, mame ho i v prijmeni a chudak kdyz by rackoval, tak z trapasu nevyjde 😕

Super, ze mate s manzelem stejny rezim, jinak byste se nevideli, kdyz bys byla ranni ptace 😉

alexandrah
18. aug 2009

oki zuzi - tak po porode ...
aj nam sa s muzom risko paci ... no keby bol ranne vtaca, co ide spat o 10, tak to by sme spolu moc neboli 😝
ja som to tricko kupila v nedelu v reserved, v avione - v blave ... mali tam zlavy, aj tak stal dost ... ale bol taky krasny!!! manzel ze hned to bude super vyzerat na fotkach!!! mali k nemu aj tmavo modre mendzestraky, super!!! alebo dokupim rifle!!! bude fesaak!!

zuzka11
18. aug 2009

Dobre ranko!

Tak dneska nemuzu dospat nebo spis spat 😝 , uz to asi zacina, ta nespavost na konci.....a kontrola az v 11,45, to uz budu KO........

Preju vsem krasny den!

marinka
18. aug 2009

Ahojte holky,
Zuzi, já jsme dneska taky vstávála už před šestou, ale vytáhla mě z postele Anička, jinak bych ještě klidně chrupčila 😀 Ale bylo v noci hnusné vedro, tak se nespalo nic moc 😝 Držím palce na kontrolu, pak dej vědět 😉

alexandrah
18. aug 2009

ahojte baby, ja som dnes mala pernu noc, zaspala som o pol 5, potom som vstala o 6, isla na testy na cukor, pekne im tam vsetko vyvratila ... lekar srandoval, ze ked som povedala, ze mam 51 kg, ze no konecne mate normalnu vahu, ja ze to je rozdiel oproti 50 kg spred 5 tyzdnov? on ze no ... a zasmial sa ... bol rad, ze som aspon to kilo pribrala, namiesto aby mi nadaval, a sestra bola ticho 😎 ale babo je uplne ok, idem este na 3D pobede.

marcela22
18. aug 2009

Alex tak Vy ste boli na IVF? Tak to e dvojnásobne super že čakáte malinkého 😉
Na 3D držím palce aby bolo vidieť uuuplne všetko🙂 A super že doktor nenadával a hlavne že malinký sa má dobre, to je to najhlavnejšie!

Zuzi tak to máte dobre premyslené🙂 Inak ja tiež neprezrádzam mená popredu lebo mi potom do toho každý kecá 😀 Takto si jednoducho zvyknú a hotovo 😀 Bulovka je dobrá aspoň čo som počula a je fajn že tam máš známu čo Ti to tam "uľahčí" 😉

Mne švagrinka v nedeľu nabalila veci po synčekovi a je to všetko ako nové tak už ani nemám čo kupovať, mám pre chlapca aj dievča...len niečo na cestu z pôrodnice, to chcem nové a keď tak niečo pre potešenie...to si nenechám ujsť 😀

Marinka tiež ma malá niekedy zobudí hodne skoro, neznášam to 😝

A kde sú jedálničky???? vy snáď ani nepapáte keď nepíšete 😀 😀

Ja dám napr. včerajšok ak si teda všetko zmyslím...
raňajky: rožok so syrom, dve rajčiny
desiata: jogurt (polku zjedla malá) a pár plátkov údeného syra hrozne mi zachutil
obed: zemiaky s duseným mäsom a kyslou kapustou, 3 kúsky rolády
olovrant som nestihla kvôli poradni
večera: v aute po ceste domov - celozrnné pečivo so syrom, šunkový salám, potom trochu zmrzliny po malej a melón🙂

A z toho "rýchlokilečka" je už pol kila dole... 😝

No a dnes zatiaľ:
raňajky: celozrnné pečivo a necelý jogurt (zasa papala aj malá)
desiatu som nestihla
obed? cestoviny s kuracím mäsom, rajčina a uhorka, nedojedený pribináčik po malej a teraz sa chystám na "kúsok" čokolády (ešte stále som u nedojedla...)
A ďalej uvidíme....

zuzka11
18. aug 2009

Zdravim z poradny!

A hlasim, ze jsem blba,blboucka 😔 Taaaak se mi chtelo kolem 10 spat, ale premohla jsem se, jela jsem tam na tech 11,45 a ono to bylo az 13,45....takze jsem stravilá jeste 2 h chozenim po meste........a na poradne? Na CTG kontrakce, dr.bude pry rada kdyz vydrzim do pristiho tydne 😕

Jidelnicek? Asi dneska nesmerodatny.......uplne se vymyka....

Snidane - houska se syrem, cherry rajcata
Svacina - hrozny a corny tycinka
obed - jogurtove piti ve meste
svacina - ted - svestky, marunky.....

A jinak jsem pribrala, uz mam 62,8kg.......ale dr. hlavne rikala, ze je vsehcno v poradku, jen maly je natlaceny dole, hrdlo mekke, prostupne pro prst, ze je videt, ze doma makam......

jmisa
18. aug 2009

Zuzko, tak že by se už chystal porod? 😀
Já porodila 37+4tt. Tak se těším na fotky mimča.

zuzka11
18. aug 2009

Misul - ojoj, fakt trosku chytam paniku, mam jeste tolik veci v planu! Blbin, ale proste jsem si rikala, ze je casu dooooost a najednou mam pocit, ze neni...........

marcela22
18. aug 2009

Zuzi, no páni, tak Ty už nám porodíš??? Dúfam, že sa tu občas ukážeš aj po pôrode, teda ak Ti to malý dovolí🙂 Ale určite bude úžasný 😉
Ja som si minule poradňu pomýlila o celý jeden deň, v utorok som už celý deň stresovala, že na druhý deň tam idem, večer som si oholila nohy a spol aby som bola "kočka" a zrazu som zistila že mám ísť do poradne až vo štvrtok 😅 To by som sa po meste nachodila 😀 Ale dúfam že už si to trošku dospala a je Ti lepšie.
Dnes mám tiež nejaký pracovný deň, mala by som mať kľudový režim kvôli nízko položenej placente a skrátenému krčku ale nejak sa mi nedarí oddychovať. Stále si hovorím že to nevadí, keďže kľudový nedodržujem už dlhšie a nič sa nezhoršilo....len aby ma to neprekvapilo... 😒
Inak vážiš docela málo - koľko si to teda pribrala dokopy???

zuzka11
18. aug 2009

Tak jsem to nedospala, ale zato dojedla 😀 Porad neco placam......

Puvodne jsem mela cca 55,5-56 - ale prvni poradna byla po Vanocich, takze jako vychozi vaha v prukajde je 56,5 😉 Jinak pro uplnost merim 173 😀

Jasnacka, ze se tu budu ukazovat........me pomalinku presla panika, myslim, ze ten nalez jeste vydrzi..........ja fakt nic necitim, je mi fajn......no uvidime........

Koukam, ze "pripravy" na kontrolu mame vsechny stejne 😀 O jak me potesilo, ze nejsem jedina popleta, diky! 😉

marinka
18. aug 2009

Zuzi, neboj, to ještě tak rychle být nemusí 😉 Já jsem měla od prvního monitoru pravidelné kontrakce, úplné kopce a dr. se se mnou vždy loučila, že další týden už se neuvidíme a bylo to až na termín 😀

TAk já teda dneska taky přidám jídelníček 😵 :

snídaně: asi 150 g ořechového závinu
sváča: jogurt Pierot
oběd: ve městě párek v rohlíku (stydím se 😅 😀 )
sváča: koblížek a ještě půlka druhého po malé a ukradla jsem jí pár lentilek 😀
večeře: brokolicové placičky s bramborem a rajčátko

zuzka11
18. aug 2009

Mari dik,ja si to taky myslim, ze plasi........

jmisa
18. aug 2009

Jsem jen ještě chtěla - Zuzko, mně pro změnu dr. říkal, že na porod to rozhodně ještě nevypadá, mimčo vysoko, CS 2 a poradny v porodce za týden jsem se nedočkala. No pravda - kontrakce jsem neměla žádný ani v porodnici.
Takže ty můžeš klidně s kontrakcema chodit dlouho. A tedy Tvá výška a váha, děsný. Hubeňoure. 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre