Ako vám tehotenstvo "zatočilo" s mozgovým vnímaním?

vandush
6. mar 2007

Dobry Den Tehulky! Chcela by som vediet, ako vam tehotenstvo "zatocilo" mozgom - popri samozrejme fyzickych zmenach, ci ste spozorovali aj napr. zmeny pamate, reflexov, reagovania, atd?

mamacat
6. mar 2007

Vandush, my to s manzelom volame moja tehu demencia.. 😀
pred tehu som si vedela zapamat vsetko... teraz nic... chodim vsade s malymi listockami, a nekonecnymi zoznammi. zabudnem take veci ako napr. zapnut pracku po tom co som ju nalozila, alebo vybrat ciste (nepamatam sa ci som prala alebo nie).. pred tehu sa manzel vzdy spoliehal na mna ked nieco hladal v byte, ja som vzdy vedela kde co je, teraz veci odlozim a vobec sa nepamatam kam 😅 v praci je to tiez tazke, robim si zoznamy aby som vedela co mam v ten ktory den urobit, potom zabudnem vyskrtnut a nepamatam sa ci som to uz urobila alebo nie... najhorsie je ze mam stale taky pocit ze nieco som zabudla ale neviem si spomenut co...
no sranda! 😎

vandush
autor
6. mar 2007

ja ani tak nemam problem s pamatou, len som totalne optimisticka, proste nic nie je problem, v robote, ked vsetcia chaosia kvoli nejakemu problemu mne je to uplne jedno a proste furt si myslim, ze vsetko sa da zvladnut, a nic nie je problem. tak neviem, ci je to tehu demencia 😀 ale je to super! som zvedava, co nastane po porode, ci budeme stale optimisticki 😵

lucqa
6. mar 2007

Ahojky, ja sa pridavam k tej dobrej nalade 🙂 Tiez v poslednej dobe chodim s usmevom a stale dobre naladena a nic ma nevie rozhadzat 🙂

vandush
autor
6. mar 2007

Lucqa, to je bohovsky pocit, ze? 😀 takto jak ten smajlik sa svetom prechadzat..... vsetcia si myslia ze mi sibe, keby aj oni vedeli, ake je to super 😀 😀 😀

lucqa
6. mar 2007

vandush, je to super pocit a myslim, ze jarne slniecko nam este viac prispeje k tej dobrej naladke 😀 A nech si vsetci myslia co chcu, oni tie nadherne kopanceky necitia 😀

adetka
6. mar 2007

emjee... tak sa mi zda ze toto forum nebude o skleroze, alebo demencii pocas tehotenstva... ale skor o neuveritelnom optimizme, ktory hranici az s lahostajnostou k problemom a tazkostiam... 😀

vandusch... aj ja som mala podobne pocity pocas tehotenstva...koncila som vysoku... a aj ked vsetci spoluziaci stresovali s ucenim a pisanim diplomovky... ja som boa kludna... a hovorila som si, ze nie je dovod sa stresovat... dokonca aj pred obhajobami a statnicami, ked okolo mna chodili vsetci neskutocne nervozni, so siahnutymi bruchami... mne v tej chvili bolo vsetko jedno... a s kludom som jedla chlebicky a zakusky... urcene (aj) pre skusajucich... bol to fakt super pocit...

a zabudanie a skleroza sa u mna vystupnovali az po porode... povedala by som, ze teraz su najvacsie...

lucqa
6. mar 2007

Ja verim, ze do tejto temy sa prida este vela tehuliek, ktorymi "mava" super nalada a staly usmev na perach 😀 Ja mam asi presne ten isty pocit, ako ked som si precitala tie dve ciarocky na teste a chcela vykricat do celeho sveta, ze budeme mat babatko 😀

vandush
autor
6. mar 2007

Adetka dufam ze si statnice obhajila (aj babo urcite pomohlo 😉 )u mna je to mozno aj tym, ze som nikdy nestresovala ako niektori dokazu, no proste bud na to mam alebo nemam a ideme dalej a svet sa nezruti!

A dalsia diagnoza (teda spon u mna) - hovorim vsetkym pravdu do oci - inac to je tiez super, lebo napr v robote proste poviem chalanom ze toto je super napad alebo na hovno myslienka, a oni si myslia, chudaci, ze to hormony, ale to ani nie, skor uvedomenie si ze naco zbytocne plytvat slovami a smiernovat situaciu, ked staci povedat pravdu a vsetcia vieme na co sme 😀 Holt chlapi a ide ego

hanka274
6. mar 2007

ja nie som tehu, ale ked som bola, tiez som bola 😀 a vsetko v pazi. Parada pocit....

susik77
6. mar 2007

Ahoj vandush: mam podobne syndromy 😀 Som dost v euforii, nic si nerobim z problemov, tiez hovorim, co si myslim a viac si verim 😀

sofiela
6. mar 2007

tak teda baby, ja zatial tieto pocity nemam- skor sa mi zda, ze som ustrachanejsia a zamyslenejsia ako predtym. Stastna, ale akoby pesimisticka, hmmm...dufam, ze aj na mna ta euforia uz pride, pri prvom tehu s dcerkou si ju teda pamatam...😉 tak ci tak je to nadherne obdobie...

peha
8. mar 2007

vrchol mojho osprostenia bol vcera, ked sa ma po serii vysetreni v nemocnci asi 3. lekar pytal na vsetko mozne a uz len ako verklik som recitovala a zrazu na otazku kolko mam rokov, som musela premyslat dobrych par sekund, ze som vyzerala ako debil 😀 😀 😀 no ledva ledva som to zratala 😀

vandush
autor
11. mar 2007

haha peha no to je dobre 😀 si sa musela na tom potom rehotat...

danielala
15. mar 2007

Peha,ja sa tak smejem, az mam slzy v ociach. On si asi skor ten doki myslel, ze si jedna z tych, co si uberaju rocky a prave premietas,ze ci mas povedat pravdu, ked si to moze overit v karte...

modrofuzik11
12. jún 2013

zo mna opadol stres. akoby ho moj mozog spracovaval lepsie. bola som kludnejsia, veci ma tak nevytacali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre