Ako zvládať nervozitu a zlosť v tehotenstve?

vericka.k
28. feb 2009

Ahoj, chcem sa spýtať na nejaké dobré rady ako zvládať nervozitu a zlosť v tehotenstve.. Som na začiatku, asi tak 7tt a všetko ma dosť vytáča. Moc sa s nažím a moc ma to mrzí, že som ako parný hrniec pred výbuchom ☹ Prosím máte s tým niekto skúsenosti? Mozete mi niekto pomocť? Nechcem mimi ublížiť, tak moc ho chceme a tešíme sa, nechápem, prečo si to neužívam 😖

mucka2505
16. júl 2010

Ahojte, som tu nova tiez sa pridavam do klubu... som 17 tt a tiez mam uz toho bohate za sebou.. potrebovala by som poradit bojim sa o svoje babo...na zaciatku tehu cca 6 - 7 tt som mala problemy s partnerom tiez to boli len hadky ,stresy, prehnana citlivost a strasny plac..potom sa to dalo nejak dokopy.. obaja babo velmi chceme je nase vytuzene...teraz som 17 tt ale stane sa ze pezivam velmi citlive dni placem nervacim sa... hoci to chcem strasne potlacit ale neda sa je to silnejsie ako ja...bojim sa o drobceka ako to moze nan vplyvat, ci sa nemoze narodit poskodene alebo ake bude...pocula som, ze zeny ktore maju take stavy v tehu ze sa im mozu narodit zle chore deti ? neviem si rady...inak snazim sa taketo veci si nepripustat... potesim sa za kazdu odpoved..dakujem

medyna
23. júl 2010

ja mam nervy vacsinou z partnera.... ma dokaze tak strasne vytocit a cim sa snazi byt ohladuplnejsi (aspon podla neho), tym viac sa vytacam. A potom napriklad nemozem zaspat, len sa prevalujem na posteli, zadriemem na chvilu a snivaju sa mi hrozne sny.... 😒
Snazim sa kontrolovat kvoli babu, aby nebolo vystresovane, aby necitilo v brusku strach.... ☹

tilda
2. aug 2010

@mucka2505 aaale. to su babske povery, nemaj zbytocne strach, fakt bude malicke potom bojko 🙂
hlavu hore... to ze sa hadas s chlapom sice nie je prijemne, ale ber to tak, ze babo urcite citi aj to ako moc ho lubis 🙂

drz sa a nevyrabaj si dalsi stres*
(ja som mala strasne tehu a babo je uplny anjel, dnes sme napr spali do 9.30 🙂

mucka2505
3. aug 2010

ahoj tilda, dakujem ti velmi pekne, povzbudila si ma 🙂 tiež si mala niečo podobne ako ja, či ineho charakteru? noooo tak to maš ulny pokladik, prajem Elenke aj tebe vela vela zdravička :O)

smihovicova
12. sep 2010

Ahojtee,
Som strasne rada že je niesom sama, skutočne.Každy mi hovori len ako od seba takouto naladou všetkych odhanam.Normalne ma nik asi nechce pochopit.... 😖 Neviem ale tie vybuchy placu a nervov mam na dennom poriadku....už to aj mne ide na nervy a bala som sa ze male babo bude nervak ako mi vsetci hovoria.
A niekedy dokonca ani neviem ci ho ozaj chcem lebo som musela so vsetkym co ma bavilo musela prestat.... ☹
No uz ale snad to bude lepsie lebo mam okolo seba stale dusno.

alexandrah
14. sep 2010

smihovicova - ahoj, je to uplne normalne, vsetko, co pises ... aj to, ze riesis, raz ho chces, potom nie ... ked to babo pride, uz to nebudes riesit ... aj ked si obcas urcite povies, ze by si chcela trochu kludu ... dolezite je nezatratit vsetko, co si robila predtym, neni to nutjne, ak sa da obcas nejaka babka, aby postrazila, alebo tak, clovek sa dobije energiou, a hned ma viac trpezlivosti na toho maleho cloviecika ... a neznamena to, ked si nervozna, ze aj babo bude ... to je blbost ... to len ludia hovoria, aby si sa ukludnila ... hlavne muz nech to proste vydrzi, my vydrzime cele tehu, a porod, a kojenie, tak nech si aj chlapi trosku "uziju" ...

janikak
14. jan 2011

Ahojte, ja som na začiatku tehu a mávam tiež hrozné nervy. Aj ked sa nič také nedeje, tak stále rozmýšľam nad tým, ako by som komu vynadala. A ked sa rozprávam s partnerom, tak to často po dlhšom rozhovore prejde do hádky. Ja už chvílami neviem, čia je to vina, lebo si hovorím, že nie vždy musím byť ja na vine... Dnes som mu rozprávala o šéfke, ako sa na mna osopila a on mi povedal, že všetko je moja vina, lebo on ma pozná a ja všetko prežívam. To, že veľa vecí prežívam prehnane, to je pravda, ale pravda je aj to, že sa neprávom na mna osopila, tak prečo mi nemôže dať za pravdu, ked proste v tomto prípade to pravda je a o mojej šéfke to vedia všetci, aká je... No a už sa zase štartujem... 😀
Nevie niekto nejaký zaručený recept, ako sa treba ukludnovať? teda okrem medovky, lebo tu pijem pomaly na litre. 🙂)) Už ani ked si predstavujem lúku plnú kvetov, ani to už nezaberá... Tak neviem, nechcem tiež stále nervačiť, tiež si leziem na nervy, ale zase nechcem, aby si niekto myslel, že mi môže skákať po hlave...

amarelka
16. jan 2011

@janikak hmm tiež som na tom podobne..ja sa ukludnujem pitím vody, ale vela..lebo ja som podráždená napr. aj vtedy, ked som dehydr., ale asi je to hormonálnymi zmenami, tak čakám, kedy už skončí tretí mesiac a príde to lepšie obdobie..
😎 a ešte sa snažím dýchať zhlboka a schovať sa nech som sama, hoci ťažko, kedže mám malého synčeka

sonika1901
28. jan 2011

ahojte babenky.Ja som na tom podobne aky vy,som v 10 t.t a som hrozne nervozna,moj partner ma vobec psychicky nepodrži,prave naopak,podkopne mi nohy a to ma potom ešte viac ubija,potom iba revem.....najviac ma trapi,že tu moju nervozitu si vybijam aj na mojej dcerke,je mrchava teraz a nereagujem tak ako by som chcela,len po nej kričim.myslite že pomože šumive magnezium?

ferihegy
25. mar 2011

Pridávam sa k nervóznym tehulkám, som ako časovaná bomba 🙂

radusanight
12. aug 2013

práve máme 4 tyzden a ziež to somnou nieje ružové už som aj priatela poslala kcertu len on to nechape uplne mi začína šibať ja si to uvedomujem ale neviem stým nič robiť

darja12
4. jún 2015

baby a myslíte, že tieto nervy majú veľký vplyv na bábo v bruchu? ja mám veľmi veľký problém so susedovým kohútom a pávom.. budí nás o 4 ráno a ja som z toho tak na nervy, že by som im najradšej tie zvieratá podrezala.. a to mám zvieratá veľmi rada a som prírodniarka, ale toto čo sa deje ma dovádza už do šialenstva a neviem, čo mám robiť.. slubili, že kohúta zarežú a že páva skusia predať ale kto vie, či sa to podarí.. je to hrozné.. nedá sa tu existovať.

weewe
15. jún 2015

Chcela by som sa podeliť svami aj ja o moje skusssenosti som v 27tt. Nervy mam stale za všetko plačem... 😒 viem že tým ubližujem babetku ale neviem si pomôcť mala som velmi zle obdobie lebo otehotnela som v období ked ma mama vyhodila z domu, nemali sme kam isť na to všetko sme si našli byt asi 200km od rodiny bolo to tažke odtial odysť opustit kazdeho... potom ked som bola asi v 5 mesiaci ocino mi tazko ochorel a teraz som sa dozvedela ze je na tom velmi zle.. potom som zacala velmi ziarliť na priatela ale to uz podla mna kvoli vsetkemu tomu som bola moc precitlivena.. teraz sa to vsetko zacina ukludnovat somnou snazim sa vsetko brat s usmevom aj ked nie vzdy to ide ☹ Stale som plakala po každom kričala s priaťelom som sa na všetkom povadila... nespavala som po nociach lebo som bola nervozna.... ale musim Vám povedat že už som v 7 mesiaci a konečne sa to všetko začína mneit na dobre 🙂 🙂 🙂

lussy211
8. apr 2016

Mne ppomáha kamilkový čaj s medom, také nervy mám niekedy že ma ide rozdrapiť ale to je taká divná vnútorná nervozita , naptie až skoro úzkosť...proste až pocit na zbláznenie:/ale mala som to tak aj predtým ( síce trochu miernejšie) a prešlo to resp kvapku sa to zmiernilo..držím vám všetkým palce dievčence

nicollettka
8. apr 2016

@lussy211 kamilkovy caj je veru dobry, ja som ho tiez pila a vedel ma ukludnit, ale celkovo aj ine bylinkove cajiky 🙂

svataj
11. júl 2016

@whitelily u mňa to isté dom výbušná všetko na vytáča... Nechápem dve teho v pohode len mi tvrdili bruško ale povaha sa nezmenila tetaz som unavená v noci nespím cez deň nervy krása...

margotka112
11. júl 2016

Síce ja niesom tehu, ale ked mám pred Ms tak lietajú okolo mňa blesky hromy. Doma v robote všade. Ja to riešim tak ,že si dám obyčajnú gumičku na zápästie a ked už cítim ,že sa chystám vybuchnúť proste ju natiahne a pustím. 😀

luluapali
11. júl 2016

@margotka112 a pomôže ti to?

margotka112
11. júl 2016

No asi tak 90% mi to pomôže. Ked ma to zaštípe asoň si uvedomím aby som nevybuchla. Tých zvyšných 10 je ked vybuchnem skôr ako potiahnem 😝

luluapali
11. júl 2016

@margotka112 to asi vyskúšam 🙂 môj PMS bol ako píšeš. Doma peklo, v robote peklo. Všetko ma vytočilo do vývrtky. A teraz počas tehotenstva, mám dni kedy som zlá...

eny79
30. júl 2016

Daj si banán, ukľudnuje.

ludmilusik
1. aug 2016

Ja by som sa vsak chcela spýtať vás maminky ktoré ste tiež tak citlivo prežívali tehotenstvo ake to bolo po pôrode. Počula som ze po pôrode je to ešte horšie. Mali ste to tak aj vy? Neviem si to predstaviť. Uz teraz nemôžem vydržať sama so sebou! 🙂🙂🙂 som ako bomba pred odpálením! B-)

jana_eyre
1. aug 2016

@ludmilusik pri prvom bohuzial ano - zo zaciatku som nervozna vobec nebola, stupnovalo sa to az ku koncu tehotenstva, ale bolo to sposobene aj tym, ze u nas este byvala sestra s detmi a manzelom /stavali si dom/ doma uplna ponorka a ja som bola kopka nervov.. stahovali sa dva tyzdne pred mojim porodom a potom som bola nervozna z toho, ze sme museli zariadovat vsetko na rychlo.. po porode to bolo este horsie, ale len prve tri - styri mesiace - podla mna ale tiez sposobene okolnostami po porode a velkou zmenou z prveho babatka..

pri druhej som mala takmer ukazkove tehotenstvo, ukazkove babatko po narodeni, to som nervozna ani nebola..

teraz som ako sopka cele tretie tehotenstvo, velmi ma to mrzi a trapi... dufam, ze nebudem podobna ako pri prvom synovi, lebo to bude len o to tazsie, kedze budu obe deti doma s nami..

podla mna to ale nemusi byt pravidlom, ze si nervozna pred, tak aj po.. drzim nam palce aby to tak nebolo :D :D

mima283
1. aug 2016

Prve tehotenstvo som bola kludna a potratila som v 11tt, druhe som bola zuriva jak pes, amoky ma doslova brali, dokonca som aj napadla fyzicky priatela 😄 teraz uz sa na tom utoku nastastie smejeme. No a maly je uplny pohodak hravy, ziadny uplakanec ani nic a kludnucky 😊 takze obavy z nejakeho potratu kvoli nervozite si tiez nepripistaj

dahra
1. aug 2016

@ludmilusik
@jana_eyre - ja som bola prvé dve tehotenstva ok. Po prvom porode ako besny pes prvé dni, ma aj moje dieta vytacalo, strasna hanba - ale to bolo problemami po porode. Po príchode z porodky som bola uz ok. Tretie tehotenstvo zlostná ako borsok, obe deti ma rozculovali niekedy uz len svojou pritomnostou. Zasa hanba ... Ale akonahle sa mala narodila,ja stastna,deti ok. Jasne, že sa sem-tam nahnevam, ale ten neustaly pocit nervozity a hnevu a nepokoja uz vobec nemam. A inak, mala uplny kludas,dieta ako za odmenu 🙂 , čo som si ani nezasluzila... 😒

jana_eyre
1. aug 2016

@dahra jeej, keby to tak bolo aj u nas, velmi si to prajem.. hrozne mi je luto aka som nervozna na deti, aj ked sa snazim predychavat, nejde mi to.. nech sa dari.. 🙂

simonka121
3. sep 2016

zdravím žienky ja mám ten istý problém som v 10 týždni.... stále som nervózna podráždená no mojou príčinou je 2,5 ročný syn....momentálne má také vzdorovite obdobie čiže ma vie stále niečím vytočiť.... snažím sa to nejako predychat no nie vždy sa mi to darí..... Už som Z toho zúfalá..... :'( :'( :'(

ludmilusik
3. sep 2016

@simonka121 och veľmi držím prsty snáď to skončí s 12tt. Mne to trvá celé tehotenstvo a uz rozmyslam či je to tehotenstvom keď ja som vo všeobecnosti taká neurotickejsia povaha. Nechapem ze niekedy som ako med a potom zrazu mi vadí aj keď niekto hlasno dýcha vedľa mňa. Tiež má to trápi a najradšej by som bola pokojná a vyrovnaná skvelá maminka. Kus pomáha čaj z medovky tak skús či ti nebude lepsie! Inak držím prsty a pevné nervy! 🙂

simonka121
3. sep 2016

@ludmilusik Ďakujem pekne dúfam, že to nejako zvládnem 😀 😀

havra
21. sep 2016

@simonka121 presne viem, ja ma tiez 2,5 rocneho syna, je to zlatusik, vie aj vytocit, ale teraz ako som tehotna, tak kazde jeho vymyselnictvo, napr. Mama pi caj, ja ze nie dakujem a on mi ho nasilu chce dat, ze nim vsetko obleje, ma tak vytoci, ze uz len penim, ale v poho to predycham, za 5 min dalsia vec, hovori, mama papat ja, no a ja ok tak pod papat a on nie spinkat, ja fajn tak ideme spinkat a on zas, nie papat no a takto asi 5 krat dookola az som v tom tak vybuchla, ze som zacala ziapat, kricat, revat a vsetko co som chytila do ruky som najprv co najsilnejsie o nieco treskla a vsetko som 1000 krat robila hlucnejsie a agresivnejsie, samozrejme maly hned do revu, tymi ockami na mna kuka, ze co sa mi deje a co sa vlastne stalo a este medzitym chudacik schytal o do mna aj po zadku.

A teraz spi, ja najviac unavena a zlostna teraz sama na seba, sedim a pisem vam tehulky, bo som uplne zufala a nestastna. Nechcem svojimi vykyvmi nalad nikomu hlavne malemu ublizit.

no a takto prezivam svoje druhe tehu a to som len v 6 tt. Bojim sa co bude dalej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre