Aktívne bábätká v brušku

wien
17. apr 2008

Ahojte maminky,
čakám prvé bábätko a celkom by ma zaujímali vaše skúsenosti. Ak bolo bábätko už v brušku veľmi aktívne, neustále sa mrvilo a kopalo - zostalo to tým vašim aj po narodení? Náš drobček sa každú chvíľu mrví, kope a otáča. V noci, keď musím na wc, je so mnou tiež hore a hocikedy ma nenechá spať až do rána 😅

lyongirl
17. apr 2008

wien - neviem, ako je to s tými aktívnymi, ale môj bol flegmoš už v brušku, vždy som sa vytešovala, keď ma trošku kopol, alebo sa pomrvil a zostalo mu to 😉 . Dosť dlho som nevedela, že ho mám, pokiaľ sa neozval, že je hladný 😀

lencici
17. apr 2008

Júj moja začala kopať trošku neskôr vždy ma doktorka strašila že je to neskoro. ALe potom to dohnala kopala za troch tak ako vravíš niekedy sme nespali ani v noci 🙂 ale to bolo na tom to najkrajšie cítiť pohyby. Asi pred 3 tyždnami začala loziť a teraz ju už nemôžem zastaviť 😀

sue
17. apr 2008

...my sme boli príšerne aktívni... v kuse... a tak je to aj teraz. Už sa pretáčame, nahí aj lozíme a najradšej hopkáme... des a hrúza 😅 ale milujem ho 😵 😵 😵 ale spinkáme krásne a veľa, lebo sa kvôli tej aktivite unaví 😉

biela
17. apr 2008

wien, počula som to tak, že aké je dieťatko v brušku, také bude aj potom. ja som to tak mala, Oliverko bol kľudnučký, a aj teraz je taký. ale neviem, asi to nie je tak vždy, nie je to určite pravidlo.

lencici
17. apr 2008

Tak moju ani ta aktivita neunaví 😒 nespí cez deň a ani v noci..

natal
17. apr 2008

wien nechcem ta strasit, ale ano 😀 Ked som bola tehu, mala bola strasne aktivna. Aj pol dna ma dokazala kopat, mechrila sa. A ostalo jej to. Volam ju maly zajacik duracelko 🙂

lencici
17. apr 2008

súhlasím s natal

nechceme strašiť 😀 ale aspoň sa nebudeš nudiť

biba12
17. apr 2008

No tomu mojmu to ostalo. V brusku sa mrvil skoro neustale, kopal... Ked sa nahodou dlhsie nehybal, tak som si myslela, ze sa uz nieco stalo ... A tak to je aj teraz . Uz v prvom mesiaci nam krpec niekedy nespal cely den, bol hore. A potom zalomil o 17 hod a spal az do rana z troma prestavkami na papanie. Od zaciatku stvrteho mesiaca je to v noci strasne. Budi sa od 3 do 10 krat za noc. Hladny nie je, len chce spolocnost, chytit za ruku. Papa tak 2 krat. Ja som uz tak unavena, ze uz ani neriesim prekladanie do postielky. Spi so mnou v posteli. Zaspi v postielke a potom po prvom kojeni spime uz spolu...Ja fakt v noci uz nevladzem, hlavne ked ma taku super svoju noc. Zaspava tiez tazsie. Teda zaspi cca do 15 minut, ale po pol hodke je hore, ked zisti, ze je sam. Potm pridem, chytim za rucicku, okuka, ze som tam a zaspi do 5-10 minut. A o pol hodku je zase hore. A takto bojujem, az kym nejdem spat aj ja. Inak som sa prestahovala k nemu do detskej, lebo moj muz ma narocnu pracu a musi sa vyspat. Cez vikend vstava rano skor a berie mi ho, aby som sa mohla vyspat trochu aj ja.. A nase dni su take, ze stale musime niekam chodit, pretoze ma rad spolocnost a chce stale nieco nove... Esteze mam auto, sme stale na cestach.. Zacinam s nim chodit na plavanie, snad ho to trocha zmori. A cez den je hore cca 3,5 hodiny a spi 20-30 minut a toto dokola. Minule spal 2 hodky v kuse a myslela som si, ze sa mu nieco stalo, chodila som pravidelne kontrolovat. Ale snad to nebude tak u kazdeho babatka... Ten nas je vazne velmi zive babo. Ved uvidis,podla mna je to individualne. Moja svokra hovori, ze aj my dvaja s muzom mame vrtulku v zadku 🙂 tak, co by sme chceli kludne babo. ja nechcem uz nic, len spat 😉

wien
autor
17. apr 2008

Tak ste ma "ukľudnili" 😀 Keď cítim pohyby je to síce super, ale všetkého moc škodí 😉 Cez deň mi tá aktivita nevadí, ale občas tie noci... no hrúúúúza. Sue, natal, lencici - tak sa potom asi pridám do klubu?!? 😲

lencici
17. apr 2008

biba12 moja robí v noci to iste už asi mesiac ide ma z toho poraziť už niekedy nevládzem ani spať 😀 😀 😀

lencici
17. apr 2008

wien 😀 😀 😀

sue
17. apr 2008

Wien, aktívne detičky sú super 😉 😵

biba12
17. apr 2008

napodobne lenciici, tiez striehnem, kedy zamrnci, ked je toho uz vela a hlavne kazdu chvilu. dnes som ho ulozila o 20 hod a uz bol 2 krat hore...

wien
autor
17. apr 2008

Biba12 - začnem rozmýšlať, či postieľku nedám tesne vedľa našej postele, aby sa stačilo len načiahnuť rukou aspoň pre ukľudnenie - pre prípad, že tú spoločnosť, čo spomínaš, bude vyžadovať tiež. Pospávaš kade chodíš? Moja mama to tak mala pri segre 😎

wien
autor
17. apr 2008

Hm, asi budem často úkolovať tatina a obe babky, aby som neskolabovala 😖

manka76
17. apr 2008

ahoj wien,nasa mala zacala hybat v 18 tyzdni aj ked vsade pisu ze u prvorodiciek to je az okolo 20 tyzdna a zacalo to kopancom na ktory nikdy nezabudnem a odvtedy sa to len stupnovalo 🙂mala sa hybala a kopala vo dne v noci az som mala hrbolate brucho a ked sa jej podaril kopanec tak som az podskocila zo stolicky 😒 ale ked mi dal tatino ruky na brusko a chcel citit pohyby tak nic mala prestala 😅 malej ta aktivita zostala aj po porode uz porodnici si vedela dostat ruky z perinky a ja som jej ich nevedela dostat spat 😖 raz jedna mamina povedala ved take male babo prve tri mesiace len spi tak som sa trpko zasmiala a spytala sa co to je spanok?aspon nasa nevie co to je spat cez den,dve hod. je hore a potom 30 min.spi presne,asi ma v sebe budik 😔 je taka ziva,ked vecer padnem do postele ani neviem ako zaspim,aspon ze sa uz v noci nebudi kazdu hodinu 😔 ved uvidis sama kazde mimi je ine 🙂

natal
17. apr 2008

ja som sa uz pocas tehu pytala doktora ci je to normalne, ze sa tak hybe. Ked robil specialny ultrazvuk, tak nevedel malu ani pomerat, co mu stale "utekala". 😀 Niekedy sa aj cely den mechrila, vecer som ani spat nevedela. A ked som sa rano zobudila, tak nic. Normalne som mala strach, ci je v poriadku. A na obed sa zobudila a absolvovali sme dalsi maraton do vecera. Ku koncu som az plakala. Doma mam natocena videa ako mi "chodi" brucho hore dole. Moj drahy vzdy len zasol ked pozoroval moje brucho 😀 A kolegyne v robote vyskali ked mi sledovali brusko.
Ked sa narodila, tak sme poriadne 3 mesiace nespali. Teda hlavne ja nie. Dokazala byt aj pol dna hore, chvilu pospala a zas bola hore. A zabavte mesacne dieta 😅 Tak sme skakali na fit lopte, to ju vzdy ukludnilo a aj pospala. Ale nemohla som ju ani polozit. Cele dni som presedela na fit lopte 😀 Od kedy vie lozit nestacim ju chytat, uz aj chodime za rucicku. Teda nevydychnem si. A noci radsej nespominam 😝 Od deviateho mesiaca tehu som nespala celu noc v kuse. Uz som asi aj zvyknuta 😅 Ale nestazujem si 😎 Som stastna, ze ju mam a ze je taka aka je 🙂

wien
autor
17. apr 2008

Manka76, to naše koplo 1.x už v 17 týždni a bolo to len také opatrné ťukanie, ale teraz je to beťárisko a aj tatina niekedy mykne, keď cíti tie šupy 😀 Hrboľaté brucho mi ani nespomínaj, drobček bude asi ľavák, lebo stále sa pchá len na ľavú stranu a každú chvíľu mi nožičkou vypučí brucho, až to zabolí. Občas sa mi zdá, že mám v bruchu chobotničku 😅
Aspoň sa malej chcelo aj rýchlo na svet alebo pôrod trval dlho? 😨

jahodka11
17. apr 2008

wien, neboj, moj maly bol najaktivnejsi v noci a teraz pekne spinka 10hod vkuse do min 8-mej do rana..🙂))ak teda nepocitam posledne 2 noci, ale to su zubky, to sa nepocita 🙂
tak sa nestresuj, podla mna to, co a kedy robi v brusku, nema moc vplyv na zivot "potom" 🙂))

wienika
17. apr 2008

wien, ja mam ten isty problem.....v tehotenstve ma stale kopala a mrvila, citila som ju stale. vedela som, ze bude cula aj ked sa narodi, ale az takto.....teraz mi zacala lozit, cez den spi malo, papa malo a stale je v pohybe, pozametala uz cely byt, ani upratovat nemusim 😉 ...akurat nechapem, z coho berie energiu? takze asi bude aj tvoje babo dost zive 😉

lencici
17. apr 2008

biba12 to u nás nehrozí mala zaspí najskôr o pol desiatej a to ju pritom kúpem okolo siedmej... Teraz je hore ale rýchlo sme jej strčili do pusi flašku s mliečkom ińak by sme mali do druhej o zábavu postarané... 😝

slevik
18. apr 2008

Tak pod tohle se můžu podepsat 😀.
Verunka byla v bříšku šíleně aktivní. Vždycky mě dr. na gyndě pobavila, že kdybych celý den necítila pohyby, ať naklušu. Já ji na to odvětila, že bych naklusala, ale kdybych necítila pohyby půl hodiny 😀. Prostě kopala furt, přes den, v noci...
Po příchodu z porodnice jsem se těšila, jak se vyspím, ale malá usnula až ve 4h ráno 😅 . A nevyspala jsem se dodnes 😔 . Teď už sice dlouho spí celou noc, ale vstává nejdýl v 6h a chodí spát nejdřív ve 20h 😠 . A přes den spí už nějakej ten pátek jen jednou 😅 .
No a když je vzhůru, tak ji energie nechybí. Nějak nechápu, kde ji bere, je aktivnější než já 😀 . Je to taková malá tryskomyš 😀

verulka
18. apr 2008

wien, mojim to tiez paradne ostalo...este stale, maju nizsiu potrebu spanku nez ja 😅 no a krpec v bruchu je absolutnybrutal..ale uz som ani nic ine necakala..vsak nemaju byt po kom kludni 😀 ale dasa to zvladnut, len sa treba zmierit s tym ,ze ine deti psia 2x tolko ako to moje 😉

slevik
18. apr 2008

Verulko - teda obdivuju tě 😉. Takových dětí a celkem s malým rozdílem...já si to nějak neumím představit, kdyby byly všechny jako Verunka 😅

gangulienka
18. apr 2008

tak ja som asi vynimka, mala bola v brusku kludnucka len vecer par krat riadne kopla a bolo....a teraz je to certisko...stale sa mrvi vrti uz vie skoro sediet a strasne sa uz chce postavit...niekedy mam z nej fakt dost 😉

mata79
18. apr 2008

Wien, tak nas sa zacal hybat velmi skoro a veru kopkal statocne. Ver mi, ze sa v 7. mesiaci sam postavil, v 8. behal a vsetky hracky isli bokom. Jedine lopty boli to prave. Vedel sa k nim postavit a kopat. To nas bavi doteraz......

wien
autor
18. apr 2008

Vidím, že väčšinou aktivita drobcom zostáva. Tak sa nechám prekvapiť, aj keď - dúfam, že to nebude až také strašné. Nám naštartovanú aj babyšatku, len sa ju naučiť používať... 😅

jandalinka
18. apr 2008

Tak mě malá v bříšku pravidelně zhruba od 7měsíce kolem 21:00v noci kopala "o sto šest"až jsem se i několikrát lekla a po narození jí to zůstalo tak 1měsíc,kdy vždy kolem té 21:00byla hodně čilá a nechtěla spát 🙂

manka76
18. apr 2008

wien,malej sa aj chcelo na svet ale trvalo to dlho do nemocnice som prisla v noci asi o jednej bolesti som mala po piatich minutach a mala sa narodila az o 11:20hod.asi to bolo aj tym ze mala bola troska vacsia 51cm a 4050g 😨

megee
18. apr 2008

tak nám ta aktivnost taky zůstala i po narození 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre