Aktívne bábätká v brušku

wien
17. apr 2008

Ahojte maminky,
čakám prvé bábätko a celkom by ma zaujímali vaše skúsenosti. Ak bolo bábätko už v brušku veľmi aktívne, neustále sa mrvilo a kopalo - zostalo to tým vašim aj po narodení? Náš drobček sa každú chvíľu mrví, kope a otáča. V noci, keď musím na wc, je so mnou tiež hore a hocikedy ma nenechá spať až do rána 😅

anatanka
18. apr 2008

Tak tohle me v tehu taky hodne zajimalo. Ale z vlastni zkusenosti chovani "v domecku" a venku zadnou spojitost nedavam.
Miriam byla v brisku prave strasne hodna, vlastne jsem o ni vubec nevedela. Sem tam trochu tukala, ale zadny kopani a mleni se nebo buzeni me v noci.
Jenze pak se z ni vylihnul uplnej tyran, kterej osm mesicu v kuse jen rval a rval. Ted se zase zklidnila a je to zlaticko mazlivy, ale temperamentu ma az moc.
Takze zadny klidny a tichy miminko jak se projevovala v brise...

karot
18. apr 2008

Tak u nás si to s aktivitou vevnitř a následně venku nepamatuji. 😅
Ale co jsme si přenesli z doby těhu na svět,tak bylo noční spaní.Jako těhulka jsem chodila spát mezi 21tou a 22tou a do 3.měsíců Áda v té době usínal a budil se až v 8:00. 😵

mirka8429
18. apr 2008

ahojte no ja som tiez zvedava aky bude môj drobcek..lebo v brusku je veeelmi aktivny ale stale...tak som zvedava ci bude taky aj po narodeni 😕

junovka
18. apr 2008

tak baby, tuto temu som chcela uz davno zalozit, lebo aj mna to zaujima 😉 😀
Tak, Timeika v brusku bola nenormalis aktivna, a teraz je taka vegetacka, krotka 😀
Nely, ta sa ledva hybala v brusku, ale aka bude nadalej neviem, lebo terz je total cert, neda sa nicim ani na par sekund udrzat 😝
Zase, moja svagrinka-syn jej bol kludas, ked bol dnu, ale teraz je...no comennt 😝 😝 😝 😝
Jej dcerka bola aktivna az prilis, a teraz vegetacka, ako moja Timeika.
Svagrova zena-jej syn sa ledva hybal, potom bol nenormalis-zistili mu hyperaktivit, a teraz ked ma 9 rokov, tak je kludas 😉

biba12
19. apr 2008

Hej Wi, pospavam kade chodim. Ale snad sa to niekedy zmeni. Teraz som musela prestat brat Cerazette/ spravili sa mi pigmentove skvrny na tvari, musim dermatologicke/ , tak som zvedava, ci sa nam nepritrafi bracek, alebo sestricka, to uz potom urcite neprezijem. Ja som prve tri mesice tehu bola taka unavena, ze som uz o 18 vecer zaspavala. teraz by mi to krpec nedovolil. Som povedala, ze dalsie dieta bude vtedy, ked nas maly prespi celu noc. Dufam, ze sa toho dozijem 🙂

nellita26
19. apr 2008

Nasa mala bola velmi aktivna uz v brušku a ta aktivita sa po prichode na svet este znasobila. 😀 😀 😀

mirjan
23. apr 2008

wien, môj malý ani tak nekopal, ako sa strašne naťahoval. keď to na neho prišlo, tak ma tlačil na všetky strany, mala som pocit, že mi ide brucho roztrhnúť...a presne je to tak aj teraz. neustále naťahuje nožičky a ručičky... 😲

skolara
23. apr 2008

moja mala bola v brusku velmi kludna len sem tam ma kopla hlavne vecer a aj teraz je velmi kludne babatko 😀 place len ked je hladna alebo unavena aj to len obcas 🙂

katka.m
24. apr 2008

Tak moje aktuálne bábo bolo cez deň aktívne až veľmi, ale v noci spinkalo až kým som ráno nevstávala. Teraz je to presne tak isto, cez deň nezažmúri oka, ale večer a čo je zaujímave, že v tú dobu ako som v teho chodila spať, spinká až do času, kedy som zvykla vstávať.

julca80
24. apr 2008

joooj moja mala bola riadny bojovnik v brusku, uz do 7.mesiaca kopala tak, ze ma to az prichalo. ☹ Ak jej bolo este malo, myslim toho pohoby v jej domceku, tak v inych intervaloch este k tomu aj stikutala. Proste casto sa ozyvala. Nastastie v noci byvala zvycajne kludna, ale ani to nebolo vzdy. 😀

lubkaaa
24. apr 2008

moja Lea v brušku stále kopala a vrtela sa, aj na ultrazvuku skonštatoval.i, že bude baletka (aj pohlavie bol problem určiť, lebo sa vrtela..kopala..) a teraz je taká istá.. všetko musí chytiť, stále kope, hýbe rukami hore dole, hlavu drží zdvihnutú aj pri ležaní.. ostalo jej to.. (to si neviem predstaviť čo budem robiť keď začne chodiť.. 🙂 )

dadkag1
27. apr 2009

pridam sa aj ja sice ja. 🙂
Ja si sice este pockam kym sa nam narodi to nase krasne babatko.Zatial je take kludne by som povedaa,ozve sa nam rano vecer a niekedy cez den ,asi vacsinu casu prespi.NIekedy mam aj strach ci je v poriadku,ale vacsinou ked na to pomyslim hned da o sebe vediet.V noci nemava nejake tie predstavenia 😀 sem tam vystrci nozicku alebo chrbatik,ale spinnkat mozem v pohode.
Tak som zvedava co z nas bude ked sa narodi.

ssissi
27. apr 2009

Ahojte, tak pridám svoju skúsenosť, čo sa týka tej aktivity bábätka počas tehu a potom -
takže moja malá bola v brušku neposed, také tie konštatovania, že večer sú aktívne, neplatili. Maličká sa vrtela a kopkala celý deň, kľud bol len cca od polnoci do štvrtej ráno.
Keď som sa dr. pýtala, či je to normál, že moje bábenko v brušku skoro vôbec nespí, tak ma uistil, že spinká, len sa vrtí aj v spánku 😝.

A po pôrode - prvé dni bola moc unavená z dlhého pôrodu tak spinkala, potom žltačka, takže bola spavá. No a od troch týždňov lámala rekordy v nespaní. Zvládala byť hore aj 14 hodín vkuse ako novorodenec 😲 😅. Od 3 mesiacoch sa to zlepšilo, ale aj dodnes dosahuje tie najnižšie hodnoty v priemernom dennom a nočnom spánku. A čo sa týka tej živosti - nikdy sa nehrala pod hrazdičkou, bola na to moc zvedavé bábätko, nikdy sa nehrala na brušku, posediačky... teraz keď chodí, tak sekundu nestojí bez nejakého pohybu...no také malé živé striebro, takže u našej malej to správanie z bruška ostalo.

zuza.m
27. apr 2009

no mne sa v brušku neskutočne mrvil stale a take kopy že som sa niekedy až skrčila.ani 4d nam nevišlo dobre všetko rozmazane lebo chvilu nebol kludny.a ked sa narodil??spaval celkom fajn ako mimi aj teras pekne spinka ale po pol hodinach sa budi poobzera čo a ako a ked všetko ok spi dalej.
ale inak ako je hore tak srši aktivitou .neobsedi nezahra sa iba by sa nosil premiestnoval ,chodil ,niekam sa štverhal.stale je v pohybe.ani v aute za to nevydrži a ako nahle ma sediet je zle..

vejinka
28. apr 2009

ahojte pridam sa aj ja..moj maly ma od 14tt kopal tak ze som to citila..mala som pocit ze ten drobec tam vobec nespi vkuse som citila kopance...potom silnejsie a silnejsie..nebolo chvile kedy by sa nehybal..len asi dva ci tri krat cez den chrapal..lebo som sa vyhrivala na prudkom slnku a brucho hole..potom som sa strachovala ze som si ho tam upiekla ...no proste hrozne predstavy a po par hodinach stresovania sa pohol..a kopol tak ze to sice bolelo ale ja som bola statsna a povedala som si ze uz nikdy nebudem takto sa opekat...az prisiel cas porodu rodila som cisarom a maly mal zltacku do toho zapal pluc..a potom to zacalo ...cez den nespal v noci nespal..stale len kopkal vrel sa krutil...a to robi do dnes..noci sa zlepsili ale cez den spanku vela neda..aj ked je to uz ovela lepsie..ale zivy je aj za dvoch..my s muzom odpadavame od unavy..a jemu staci desat minut a je nabity na dalsie tri ...ale aj tak ho lubim najviac na svete...je sice sikovny ale nerobi to co by mal..nexce stvornozkovat lozit..len sediet a hrat sa...ale predpokladam ze je to len otazka casu..kedy budem musiet kupit obojok aby som ho ustrazila 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre