Bojím sa, či bude všetko v poriadku

taninka
19. sep 2007

ahojte , ja som v 6tt ale som totalny stresak, ze ci bude vsetko v poriadku to je hrozne , som sama taka alebo existuje este nejaka tehulka ako ja ? proste ked sem pridem na stranky pohoda, naozaj je to fajn baby poradia super. ale uz teraz zase stresujem co nieje dobre ze ci budem pocut ozvy babatka v 6tt ci mu naozaj bije srdiecko a tak :(( som hrozna

dudasik
19. sep 2007

Tatinka, viem ako sa citis. Ja som na zaciatku chytila tiez taku fobiu, tie prve tyzdne su fakt uplne napate, lebo sa moze stat bohuzial vselico.
Ale ako to ovplyvnis ? Jedine svojim pristupom a tym, ze budes verit v dobre a nie privolavat zle.
Viem,ze sa to lahko hovori,ale sme prilis bezmocne...aby sme este aj take myslienky mali. Ja sa snazim tiez bojovat, i ked teraz zase stresuje kvoli bolestiam v podbrusku a bojim sa predcasneho porodu, ale fakt takymto zmyslanim si mozeme len a len ublizit.

taninka
autor
19. sep 2007

neboj hlavne klud vsetko je v poriadku. ano mas pravdu bezmocne ved kazda z nas sa urcite boji o babatko ktore je este v brusku ale pevne verim ze vsetko dopadne dobre ako mne aj tebe drzim ti palceky

pistek
19. sep 2007

Taninka, chcem ta upokojit, ze nie si sama, Takych je nas tu viac, ja som pred kazdou kontorlou nervozna, ze co mi povie a vzdy odchadzam stastna, ze je vsetko ok. To mi vydrzi par dni a potom sa uz zase zacne stresovanie, typu ale co ak... Jedine rada je upokojit sa, nesledovat sa prilis, zacat nejaku cinnost, ktora ta odputa od pozornosti na tehotenstvo. Je to takze, ale da sa to. Drzim prsty 😉

taninka
autor
19. sep 2007

ach jaj je to tazke ale snad to zvladnem ked som v praci ani tak na nic nemyslim en na pracu ale obcas sa odtrhnem a rozmyslam..... ale sak nemal by byt problem ze by nepocul srdiecko vsak ? :(( je to mala pravdepodobnost.... ved to by som asi mala ine priznaky nie ? nie ? ja neviem :((

pistek
19. sep 2007

Taninka, inak si si vsimla, ze sa bavime v dvoch temach aj o calibrume, to je sranda, co 😀 ...Nie, neboj, urcite budes vidiet a mozno aj pocut srdiecko. Niekedy ho vsak vidiet az v siedmom tyzdni, takze sa nezlakni. Mysli len na pekne veci, povyraz si s priatelmi do mesta a prides na ine myslienky. Je to tazke, ja viem, tiez s tym bojujem kazdy den. Ale inak tito pocity su vraj uplne normalne na prvy trimester. Ja sa napriklad stretujem tym, ze mi nerastie brusko. Mama mi vysvetluje, ze sa zacne az neskor a ze ona mala velmi male brusko, i moja babka, takze je predpoklad, ze aj ja budem mat male. Ale aj tak mi to vrta v hlave a casto sa sledujem v zrkadle. No snazim sa s tym prestat. Uvidis, vsetko bude ok. 😉

taninka
autor
19. sep 2007

🙂)
no mas asi pravdu ja som si dnes vsimla ze mi tiez nejako nerastie, ale mam ho trosku vacsie ale niesom prave najchudsia to je asi tym ... ale snad bude vsetko oki. ja ti dam vediet ze ako to s nami vyzera ....

bybi
19. sep 2007

taninka, v 6tt je este strasne skoro, aby ti rastlo brusko. To zacne rast az okolo 12-13tt 😉
Ja som pri prvom tehu tiez straaasne stresovala, proste som asi citila, ze nieco nie je v poriadku a ani nebolo ☹ O babo sme prisli. A ked som znovu otehotnela, od zaciatku som bola akasi pokojna a vidis. Uz o par dni tu bude babo s nami 🙂 Vobec to neviem vysvetlit, asi som to zle citila 😒

bybi
19. sep 2007

ale to nechcem nikoho strasit, to len moja skusenost 😉

yonanevi
19. sep 2007

taninka , len nestresuj stresom si len pohorsis , ja som stresovala a ked ma nieco zacolo boliet hned som volala mamke , ze co to moze byt, a nedopadlo to dobre 😒 nabuduce urcite sa nebudem stresovat len pekne pozityvne mysli a bude vsetko fajn 😉

taninka
autor
19. sep 2007

no nic pozitivne :( bybi to je mi luto ale teraz si stastna 🙂
ja zase niesom az taky stresmen skor sa snazim na nic nemysliet. a mame hned nevolam ale aspon ze niesom sama :( idem pozitivne mysliet 🙂

yonanevi
19. sep 2007

taninka len pozitivne mysli to je podstatne 😉

mipa
19. sep 2007

taninka, sa nestresuj i ked to nie je lahke, ja som tiez z casu na cas stresovala ale myslim ze je to uplne normalne bat sa o babenko ked ho za celych 9mesiacov vidis len na ultrazvuku a nemozes ho stale kontrolovat.. najprv stresy ze este necitis pohyby, potom ked konecne ucitis tak stale budes stresovat ci sa hybe dostatocne, potom ked ta niekde nieco pichne alebo zaboli tak ci je vsetko v poriadku a podobne ale to je v poriadku len sa netreba stresovat 24hodin denne, to by si sa do konca tehu zmagorila 😀

maruschka
19. sep 2007

taninka,vieš ako sme prekonávali tieto stresy,ale boli iba ministresy,nákupmi.Sedeli sme hodiny na internete a pozerali si kočíky,oblečká a skrátka všetko pre bábätko.Túlali sme sa po obchodoch a obzerali novinky,ktoré sú na trhu-samozrejme pre mimi.A pri druhom sme do toho zapojili aj 4 ročnú dcérku a tá to teda riadne roztočila.Vždy sme museli ešte niečo dokúpiť,čo jej sestrička ešte nemá. 😵 😵 .Takže sme to prekonali takým veselým očakávaním 😵 🙂

dudasik
20. sep 2007

Veru na rast vasich brusiek je prilis skoro.
Mne srdiecko ani nikto nikdy nekontroloval, a dobre bolo.
A brusko mi zacalo poriadne rast aj v siestom mesiaci.
Drzte sa a hlavy hore

taninka
autor
20. sep 2007

no mne brusko trochu vyslo dopredu ale to je asi tym ze niesom prave najchudsia a mam ho zdute :(( ale zase kazda tehulka podla mna prezivavtehotenstvo inak. Stresovat sa uz nebudem tiez su to skor take ministresy.
maruschka: na nakupy je este skoro 🙂 ved som len v 7 tt 🙂 ale dakujem za radu urcite si nanu spomeniem. 🙂) ja len dufam ze bude vsetko v poriadku

kuko7
20. sep 2007

Ahojte babulky, vidim, ze je tu tema, kt. sa podla mna tyka z casti kazdej tehulky, kt. sa na svoje dietatko moooc tesi 🙂 Aj mna uz od zaciatku chytaju take stress stavy, ze ci bude na dalsom uzv vsetko ok a podobne. Je pravda, ze mi to nepridava, ale je to uplne normalne,....ved horsie by bolo, keby nam to bolo totalne jedno a vobec by sme sa nicoho neobavali 😅 Ja som sice uz vo stvrtom mesiaci a od zaciatku tehu som v pohode, no tieto pocity ma neopustaju a niekedy mam az vycitky, ze co som to ja za cloveka, ked myslim stale len na to najhorsie....no potom si uvedomim, ze to je normalne a den ide dalej....
Inak minule ked som mala ist na uzv, tak som mala u doktorky tlak 140 na 70...no hruuuza, ale to vsetko len z toho stresu 😕 😅 😀

deina
20. sep 2007

Taninka, asi vsetky tehulky sa trochu stresuju a ked sa babo narodi, budeme v tom pokracovat (kde sa tula tak neskoro v noci??? 😀). Ked som sla prvykrat na ultrazvuk kvoli srdiecku, bola som neuveritelne nervozna, ani som sa nepozrela na monitor, kym mi nepovedal, ze je tam a krasne bije. Nastastie sa mi vzdy podari samu seba presvedcit, ze je vsetko vporiadku a aj ked obcas zastresujem, tak sa dokazem ukludnit. Myslim, ze nikdy v zivote som takato kludna nebola.

taninka
autor
21. sep 2007

no mne to vobec nieje jedno ale tiez som HROZNA MYSLIM LEN NATO NAJHORSIE ☹ ale mam vedla seba skveleho cloveka svojho manzela ktory ma kazdy den ukludnuje ze je vsetko v poriadku a bude a ze budeme mat krasne zdrave miminko. Vcera ked som citala nejake clanky na webe stylu zamlknuty potrat alebo ze prestalo srdiecko bit alebo ho nebolo ani pocut tak to bol iny stres. ale potom som si citala radsej ako sa o babatko starat a som kludnejsia 🙂 ale predsa len ta OBAVA to je hroza. ked vecer spim bojim sa aj otocit na bok aby som nieco tomu malemu cervickovi neurobila :((
myslite ze som normalna ? ja teda nie :( ale tak hadam bude vsetko oki ziadne priznaky ze by sa nieco dialo.,

emjee
22. aug 2008

addaa • 1d • Dnes o 23:00
Stres v prvých mesiacoch tehotenstva - Babulky máte s týmto problémom niektorá skúsenosti? Poprípade mi pošlite link, ak sa tu o tom diskutovalo....

addaa
23. aug 2008

A cítili sa niekedy, tak, že bolo úplne všetko v pohode, práca, manžel, rodina....ale...umelo si vytvárali stres, tým, že sa z tehotenstva neviete tešiť, tak akoby ste chceli...potom ste z boli z toho nervózne a stresované, nemohli v noci spávať a mali panický strach, že týmto "umelým" stresom ulížite bábu?

adrioska
23. aug 2008

Ahoj Addaa, nuz ako sa mi blizi termin porodu, tak sa stale viac bojim...ale asi ani nie tak porodu ako toho co bude po tom... ☹ , bojim sa tej zodpovednosti a ci sa dobre postaram o nase babenko...ak mas aj Ty take pocity, tak nie si sama...ale vidim Ti v pase, ze uz mas dietatko, tak lepsie vies, co Ta asi caka....asi by sme na to nemali mysliet...radsej byt pozitivni a optimisti ako napr. moj manzel...on tieto veci a vobec vseobecne hocico moc neriesi (aspon sa tak tvari 😀 )

addaa
23. aug 2008

No najhoršie je to, že viem aký má človek byť a každý to stále prízvukuje a to je ešte horšie, lebo mne to nejde byť optimista. Je to prvý trimester...

adrioska
23. aug 2008

No ani mne to nejde vzdy...cez den vacsinou super a ten strach pride viac-menej vecer, v noci...aj minulu noc som nevedela zaspat, lebo sme boli pozriet jedno novorodeniatko, ktore malo krce a vela plackalo ☹ , no a v noci som nan vela myslela, potom som premyslala o tom, co este musime kupit a ci to stihnem a tak stale dokola...no hroza so mnou a ked som konecne zaspala, take same sny o babatkach...ked Ti pomoze aspon to, ze nie si sama v tomto stresovani, ale je nas vela 😅 , tak aj to je nieco..
skus napr. mysliet na nejaky problem ohladom tehu a skus premyslat nad tym, ze co by si robila, keby sa to stalo, ako by si danu situaciu riesila a tak...no a ked uz mas pripravene nejake riesenie na potencialny problem, tak Ti aj to mozno pomoze, aby si si to zacala brat inak alebo naopak na to vobec nemyslela a vedela sa tesit z toho, ze si tehulka a ze je zatial vsetko OK...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre