Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bojím sa reakcie maminy na moje ďalšie tehotenstvo

runnerka1
15. sep 2020

Ahojte. Chcela by som sa zdoverit s tym, co ma teraz tazi. Ci sa niekto z vas stretol s rovnakym problemom, mozno nejaku radu... S manzelom sme vzdy chceli mat velku rodinu. Mali sme 2 deti, dlhsia pauza, potom mala dcerka. Pocas materskej som zatuzila este po jednom, nech najmensia nevyrasta sama. Pre moju mamu bolo uz moje tretie dieta nepochopitelne. Vycitala mi ju cele tehotentvo, nadalej ked sa narodila. Sme financne zabezpeceni, deti maju vsetko. S manzelom sice nemame idealny vztah, aj to je jeden z dovodov, preco mama je proti, ale ja si vravim, ze kazdy mame nejake bremeno v zivote a su na tom aj horsie... Mama neuznava mnohodetne rodiny, vzdy ma nejaky hlupy komentar - socka, cigani, chudaci... Momentalne som v 9tt, vsetko tajim, aj pred detmi aby sa neprekecli, len uz vykuka brusko, neviem, kolko sa mi to este bude darit tutlat a uz vobec neviem, ako jej to zdelit. Velmi sa bojim, ze ju to polozi, ze sa bude za mna hanbit, nenavidiet. Absolutne si neviem predstavit jej reakciu. Co vy na to?

lilitela
17. sep 2020

@bluka2 Fakt? Cize neda sa, inymi slovami, marna snaha, marne ocakavania. Dobre, idem este pozriet tie tvoje odporucania na videa, tam je nieco o tom, ako eliminovat takyto vplyv, aby sa to neopakovalo aj u deti? To dieta, co je velebene, to bude mat tendenciu byt narcisticke? a to co je deptane, to zase ze si skor najde narci partnera?

nikuska744
17. sep 2020

jeeej gratulujem ti... podľa toho čo píšeš vyzeráš byt super baba...deti, rodina, krúžky, povinnosti...to je presne to, čo žijem aj ja. Ja mám 3 deti, dcérka ťažko zdravotne postihnutá a ešte stále ma to ťahá k jednému dieťaťu, aby dcérka nebola v živote sama, ale vždy tu bol niekto pre ňu. Keď sa nebude môcť postarať jeden, tak postará druhý, keď nemôže druhý tak tretí...Ale bojím sa tiež reakcie rodiny. Povedia, že mi preskočilo. Ale život je taký krátky, a tie deti sú naozaj najväčšia radosť v živote

nikuska744
17. sep 2020

@runnerka1 môžem vedieť, koľko máš rokov?

bluka2
17. sep 2020

@lilitela pozri si napríklad Tomáš Pour- bezpečná vina. Má videá aj texty. On sa venuje aj tejto téme, čo s deťmi ktoré majú narcistickeho rodiča. Hovorí, že stačí, ak je jeden rodič ok, že pozná to normalne a dieťa bude normalne, psychicky zdrave, bez týchto tendencii. Bohužiaľ ľudia, ktorí sú/boli vo vzťahu s takými ľuďmi, to často nie je náhoda a sami majú pred sebou náročnú robotu na sebe. Že človeka bežne takýto narcisti odradia, ale niektorých neodradi ani kopec varovných znakov. Že sa naučili neveriť svojim pocitom a nejako si to vysvetliť, že však preháňam, však má možno pravdu a ja som ta nenormálna...keď ten narcisticky partner (bežne) prekračuje hranice.

Áno, v podstate si narcista z 99% neuvedomuje, že má problém, takže sa to ani nedá riešiť. Je to spektralne, to znamená, že niektorí sú viac, niektorí menej. Možno ti menej narušení si to dokážu uvedomiť a niečo sa s tým dá robiť, ale o takýchto prípadoch sa ani nedocitas poriadne. Zato o tych, kde jedine riešenie je odstrihnúť sa a nájsť sa znovu, veriť si, veriť svojim pocitom, toho sú plné knižky a internet. Inak týka sa to aj žien, aj muzov, ak som písala v jednom rode...nie je to zámer.

bluka2
17. sep 2020

@lilitela áno, taká je zjednodušená tendencia. A čierne ovce to majú potom istým spôsobom jednoduchšie ako ti, ktorí su akoze bezchybni. Proste, ti sa z toho môžu prácou na sebe dostat

bluka2
17. sep 2020

@lilitela https://www.bezpecnavina.cz/post/2018/06/20/lze... je tam video, videla som ho dávno, ale myslim, že tam máš všetky odpovede

runnerka1
autor
17. sep 2020

@nikuska744 zlataaa🙂. Dakujem za pochvalu. Ano, zijem naplno pre rodinu. Deti su v skole sikovne, to az tak nemusim pomahat, ale vedieme ich k sportu, ja som totiz sama este donedavna zavodila v behu. Takze vkuse nieco treba manazovat okolo deti a to je to, co nas bavi. Este mam aj psa🙂. Klobuk dolu, je lahsie sa postarat o 10 zdravych deti ako o 1 postihnute. Ja si tento kriz v mojom zivote vobec neviem predstavit a preto si vzdy hovorim, ked sa trapim kvoli muzovi, ze su na tom aj horsie. Kamaratka ma takto mladsiu dcerku, tazka DMO a tretie sa im zadarilo, zdravucke a nevie si vynachvalit. Uplne ozila. Mam pocit, ze je daleko stastnejsia ako ja.

runnerka1
autor
17. sep 2020

@nikuska744 v decembri 37

nikuska744
17. sep 2020

@runnerka1 Maminy sa neboj. Zdvihni ešte dnes telefon a povedz jej: "Mamiiii, vieš čo som tehotná. Budeš štvornásobná babka. Tak čo? Tešíš sa?" Len smelo do toho..... Je to tvoj život, tvoje deti a oni ťa budú milovať nadovšetko. Tá láska je proste nekonečná... Moja dcérka ma Downov syndrom a niekedy by som už chcela mať 80 rokov a celý život za sebou.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli