Bude to chlapec alebo dievčatko?

miriam17
30. jún 2006

dobry den 🙂 chela by som sa opytat ako vyzera ta tabulka ci chlapec alebo dievcatko? 😖 dakujem za vase odpovede

lentilka3000
27. okt 2009

Ahojte,mne podla činskej tabulky vychádza dievčatko a nasla som ešte jednu tabulku a taktiez vyslo dievcatko🙂za sladkym sa idem zblaznit a brusko mam take spicatejsie....od zaciatku tehu mam taky vnutorny pocit,ze to bude fakt dievcatko 😵 a zajtra vam napisem,ci ma ten pocit nesklamal,lebo idem na 3D ultrazvuk.....drzte palce 😎

andrema
28. okt 2009

hahaha..no ja mam pocit,ze nemam chut ani velmi na sladke ani na slane...na vsetko akurat...
brusko mi moc dopredu netrci...ludia okolo mna mi hovorili,ze to bude chlapcek,ze som opeknela...podla tabulky mi vychadza chlapcek...ak podla toho kedy som otehotnela planovane by som povedala,ze by to bol chlapcek...ale ultravuk ukazal babu...🙂)) zevraj...tak uvidime,co ukaze 3D ultravuk

ywonnee
28. okt 2009

ahojte kocky mne podla cinskeho kalendara to vyslo presne naopak... ked som cakala dcerku vychadzal mi chlapcek a teraz mi vychadza dievcatko a cakame chlapceka... inak s tym sladkym na tom nieco bude... ja som sa isla za sladkym zblaznit ked som cakala malu.... ved som aj kraaaasne pribrala.... skoro 30kg.... teraz zjem sladke ale len preto ze to jem s malou inak sama od seba si nic take nekupim... hovori sa ze pri dievcatku ma mamina gulate brusko a pri chlapcovi spicate.... verim tomu lebo som mala pri malej gulate a teraz mam spicate.... 😅

ywushka
28. okt 2009

jina co se tyka briska tak mi taky roste hodne do spocata-tak ze se tlaci hodne dopredu uz od zacatku a kamaradka co ceka holcicku ma brisko takove "zaoblenejsi"

ellit
28. okt 2009

tak ja som pri malom neznasala pohlad na cokolvek sladke, aj ked pred tehotenstvom som jedla cokinu na kila. A teraz by som stale chodila s lyzicou v Granku 😀 , milujem cokoladu a velmi mi nejde na chut maso. Ale musim sa krotit, lebo do porodu budem mat sto kil 🙂
tak bohvie co to bude, lebo na ultrazvuku nechce nic ukazat babo jedno 🙂

lentilka3000
28. okt 2009

Tak dnes mam za sebou 3D a je to DIEVCATKO,takze vnutorny pocit ma nezradil 😀 .a s tymi chutami to je asi fakt pravda.lebo je sladke priam milujem 😎

ywonnee
30. okt 2009

ellit ani ja som pri malej nemohla ani citit maso a teraz sa idem za nim zabit... predtym ked nebolo doma nieco sladke tak som vyjedala aspon cukor alebo med... hehe ved aj zato som tolko pribrala 😅 😅 a mala sa mi az do 7 mesiaca nechcela ukazat akoby sa hambila ale mala som aj ten pocit ze to bude baba,dokonca mi pri nej ani raz nebolo zle a teraz pri malom som grcala az do 20 tyzdna az teraz je uz pokoj ale sem tam ma to ece drzi...

strouzek
30. okt 2009

ahoj tak my čekáme na 90% holčičku, ukázal to už 2x 3D utz, všichni mi tipují chlapečka, nic nepřibírám, pleť je asi stejná jako před těhu ani lepší ani horší možná se víc leskne, jím vše normálně jen sladké nemůžu ani cítit.

katja8
2. nov 2009

Ahojte, tak ja som skusala vsetko mozne aj nemozne...podla tabuliek mi vychadza dievcatko, podla chuti a tvaru bruska dievcatko, podla toho ako vyzeram dievcatko 😀, test s prstenom si mozem robit od rana do vecera a stale sa toci o dusu, no a podla sona by to mal byt chlapcek 😉... ale neviem cim to je...nmozno hormony, ale ja mam stale pocit, ze je to fakt dievcatko!!! je toto normalne? kym porodim sa asi zblaznim 😀

pettka44
3. nov 2009

Ahojte, tak ja som mala pri prvom tehu strasnu chut na kysle, vadila mi kava...zle mi bolo az v 5 mesiaci a to len tyzden, na usg mi doktor tvrdil, ze to bude na 100% dievcatko, aj ked sa mi velmi zlepsila plet a vlasy....no a narodil sa mi chlapcek, ktory nosil po dome ruzove dupacky 😀 😀 😀 kedze sme 100%cakali dievku 😀 😀

Teraz od zaciatku zvracam, je mi zle aj pri pohlade na chladnicku, mam chut na sladke, vlasy katastrofa a o tvary ani nehovorim, takze je to ine tehu tak dufame, ze to bude baba, ale hlavne nech je to zdrave aj ked tam bude zase pindurik 😀 😀

anajocka
3. nov 2009

ja som mala pri kazdom tehotenstve rovnake brusko, gulate, pribrala som najviac pri prvom (chlapcek), najmenej pri druhom (dievca), chute cca rovnake, ale pri elle mi najviac asi chutilo sladke, ale zas to moze byt tym, ze bolo leto, vela zmrzlinky, melony, vobec mi ale nebyvalo zle, teraz prve 3 mesiace otras, ale uz je lepsie, chute len poriadne jedlo, dobre sa najest, vraj to bude chlapcek, ale u nas velmi neplatili tieto babske srandicky, podla cinskeho kalendara napr. 3 deti mi sedi pohlavie, ale teraz nie, skoda, radsej by sme babu, ale uz som si zvykla, ze dalsi chalanisko, asi este predsa potom poseldny krat skusime dievcatko, len neviem, dokedy tako budem rodit 😕, treti je tiez chlapcek, ale aky vydareny 😵

livike
4. nov 2009

Ahojte....my čakáme chlapčeka...a mala som aj taky vnutorný pocit od začiatku tehotenstva. žiadne mimoriadne chute, žiadne nevoľnosti, žiadna zmena na tvári...až doteraz som nevedela že som tehu..kym mi nezačalo pomaličky rásť bruško a začal maličký kopkať....Aj podľa kalendára vychádza chlapček...takže sa nemýlil....

norikk
4. feb 2010

kde si mozem precitat zhrnutie tych povier?? chcem aj ja porozmyslat kam by to zapadalo :( len newem podla coho

lindulak
13. apr 2010

ahojte! citam tuto temu, lebo ma zaujima, ci je pravdive to vestenie s obruckou nad dlanou? ja som si to nerobila, ked som bola tehu az teraz mi to ukazala kamoska. Je tu niekto, komu to vyslo zle?

A este k ostatnym poveram... Ja ked som cakala malu, mala som naozaj take rozliate brusko a zo zadu ziadny pas - ako valcek. Byvalo mi hrozne zle skoro cele tehu a co sa tyka sladkeho, to mi vobec neslo na chut, bolo mi z neho zle a to mam inak sladke rada 🙂 Ale mala som aj tehu cukrovku, takze som ani sladke nemohla, co mi teda vobec nevadilo. A co sa tyka krasy, myslim, ze mi mala krasu nebrala, mala som dobru plet, kiez by mi taka ostala 😀

jenie123
13. apr 2010

Ahoj lindulak.. tak mne vobec nic nevyslo.. podla prstienka nad dlanou a podla cinskej tabulky to mal byt chlapcek.. aj vela ludi mi hovorilo, ze to bude chlapcek - podla bruska .. a nakoniec cakame dievcatko.. Jedina vec, ktora mi vychadza, ze to bude dievcatko je, ze mi chuti sladke.. 🙂

pet.s
13. apr 2010

Tak já nevím.Taky se nemůžu dočkat, až nám řeknou, co to je. V létě jsem těhulila,ale bohužel to nedopadlo. Od prvopočátku jsem měla pocit, že je to kluk. V předvečer zákroku na ukončení těhu(kvůli vývojové vadě) jsem s ním pořád mluvila a nešla mi přes pusu holčička. Prostě jsem s ním mluvila jako s klukem. Pitva potvrdila, že to byl kluk.
Ted znovu těhulíme. mám od počátku pocit, že je to holčička. Říkám ji Verunko. Klučičí jména mě vůbec nenapdají. I když muž by si moc kluka přál.(Z minulého manželství má 1 kluka a 3 holky).Mně je to jedno. Já už doma páreček mám. 😀
Prostě mám pocit, že to bude holka. Jo a navíc mi to předpověděla jedna kamarádka tady na MK a taky kartářka. Za 14 dní máme jít na UZ, snad nám už někde řeknou, co to je.
Chutě na sladké mám jen občas, spíš na kyselé.Citrusy, pomeranče, banány.
tak jak je to s tím prstýnkem? půjdu to zkusit 😀

susika
13. apr 2010

ahojte. nahodou ste mi tu zasvietili,t ak vám pišem...ja osm bola v paitok na sone a bolo tam vidieť pipika, tak pravdepodovne to bude chpalček. nejako sa nestresujem, kedže doma mám samé dievčenské veci, až an jednu modru supravičku, ktorú malá dostala, ale vynosíme ju aj teraz, nebudeme čakať na chlapčeka, ved je to jedno....nakupovať snať stihnem niečo inej farby snad aj pred porodom, alebo neskor, po druhom sone v 20-tom tt ak to bude všetko OK. aztail to vyzeralo fajn a drobec ešte o týždne rpedbieha velkosť, tak sa tešim...
ja osm niekde davnejšie čítala, že ked sa dieťa splodí an začiatku ovulacie, tak to bude chpalec, ,koli tomu, ež tie ich "Y"chromozomy nie su také odolné, ako dievčenské "X" a ped koncom sa splodí dievčatko...aj ked som predčasne porodila, tak sestričky hned vraveli, že dievčatká su viac životaschopné ako chlapci, že neskor sa ich niečo chytí...ale česť výnimkám, boli tama j chlapci drobčekovia, ktorí boli uplne v poriadku....
lentilka-nemohla by si poslať link na tu činsku tabulku? ja osm ju niekde mala ale neviem ju najsť. a mala mi podla nej vyšla, kamoška mala mať podla nej dievčatko a má chalana🙂))a ozaj, nedržte sa podla bruška...ja osm pri malej išla do širky a teraz idem rovnako.....sestra bola aj široká aj bruško mala obrovské a chalan ako buk a teraz je znova tehula a tiež vyzerá ako keby mala mať dievku a vraj to vyzerá na chalana....uvidíme...

susika
13. apr 2010

a ozaj. na mna ani tie chute neučinkovali. nemala som žiadne a ani teraz žiadne nemám. iba pri malej som nemala také hrozné nevolnosti ako teraz.držali ma ozaj od prvého dna asi až do 11tt. pri malej ma trošku ponaťahovali asi 3týžden p otehotnení, ale nič strašné a naťahovalo ma pri praženom vajičkua cibulke...ale inak pohoda...teraz stale nepoužívam aviváž ani žiadne vonavky a stale mi všetko vaní, čo je prenikavé...

deni80
14. apr 2010

Ahojte. Tak tu je cinska tabulka...som zvedava, kolkym to vyslo...https://www.modrykonik.sk/fotoblog/deni80/album...

deni80
14. apr 2010

no neviem co sa s tym stalo...skusim to pridat neskor...musim bezat...

deni80
14. apr 2010

tak tu je 😉 Tato tabulka sa cita takto:
Mesiac splodenia dietatka a vek matky pri porode.
Takze piste ci vam to vyslo, mne pri prvom ano ;)

pet.s
14. apr 2010

No jo na začátku ovulace,a le já jsem uměle.-))))))))) podle tabulky mi vychází holka. TAk uvidíme.-))To už ve 14 tt ti řekli pohlaví? My jdeme ted za 14 dní do Podolí na 3D UZ, tak doufám, že už to bude vidět.

pet.s
14. apr 2010

tak se z toho picnu podle téhle tabulky mi vychází kluk.-)))))

akdar1
14. apr 2010

Ahoj. Pokud je to opis cinskeho kalendare, tak tam se to ridi cinskym rokem... Nevim, jestli jsem to dobre pochopila, ale jejich rok zacina jinak nez nas a mnohdy je tam nutne pripocist jeden rok navic...tim posunem...

lindulak
14. apr 2010

Ak je to mesiac, ked bolo babo splodene /a nie mesiac posledneho menzesu/, tak mi to nevychadza, lebo tabulka hovori chlapec a my mame babu 🙂

S tym prstienkom sa to robi tak, ze sa zavesi na nitku a nad dlanou lavej ruky sa necha v pokoji, co bude robit. Ked zacne kruzit, tak bude dievca a ked sa kyve, tak chlapec. Ked stoji uz dalsie dieta nebude... Teda moze ukazat vsetky deti po poradi a ich pohlavie.

Ked je zena tehu, tak si to moze spravit aj nad bruskom. Ked nemate obrucku, tak sa moze pouzit aj ihla alebo krystalove kyvadlo.

Ale neviem, ci je to pravdive. Dosta casto to vychadza, ale asi nie vzdy... Napiste este, komu to nevyslo 😉

pet.s
14. apr 2010

lindu jdu vyzkoušet ten prstýnekm nad břichem a na konci dubna ti řeknu jak se to mýlilo. 😀

pet.s
14. apr 2010

tak lindu zkusila jsme 2x.Kroužil. takže asi holka. No já to taky tak cítím a mám to předpovězené od kartářky. Tak uvidíme.

susika
14. apr 2010

ahojte. tak mne to vyšlo aj pri prvom a vychádza to aj teraz🙂))aj keby pozerám podla datumov posledného menzesu, ale vtedy, ked som to raz niekde našla, tak tam bol datum splodenia babätka...inak celkom sranda🙂)
a s tým kružením ako?my sme tak kedysi blbli na zakladnej, strašne dávno to bolo a ja by osm mala mať 3 divky🙂))ale si myslím, že je to podla toho, ak sa komu trasie ruka....
a včera mi kamoškina malá dcera kukala nejaké čiarky na ruke..ruka vpäsť a tam ako je malíček, vyjdu čiarky...no neviem, podla ktorej sa to posudzuje. kedysi dávno som mala mať 3 alebo dve deti. teraz akosi tých čarok ubudlo. na pravej vychádzaju dve čiarky-dve deti a na lavej jedno...
pet.s-no, ja som tiež boal prekvapená, ale moj gyn ma taký super stroj, že sa mu tot am da dobre priblížiť, aj kamoška sa čudovala, že tam krasne vidieť každý detail na tej fotke...ibaže mi ho odfotil zboku, takže pipika nevidno, iba pupočníkovu šnuru...

lutsine
14. apr 2010

Deni 80 asi aj ano podla tej tabulky, my sme splodili nejako na prelome okt. a november,takze bud dievca alebo chlapec,ale podla utz vychadza na chlapceka.

stojdulka
14. apr 2010

baby tak ja som na pochybách z tej tabuľky 😵 ...prvá mi vyšla podľa nej baba to sedí 🙂 , ale druhá by mala byť podľa tab. chalan a je to baba 😖 ...tak som zvedavá ako to bude do tretice 😉 ,,,dúfam že vyjde pretože by to mal byť chalan a toho by sme strašne chceli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre