Bude to chlapec alebo dievčatko?

miriam17
30. jún 2006

dobry den 🙂 chela by som sa opytat ako vyzera ta tabulka ci chlapec alebo dievcatko? 😖 dakujem za vase odpovede

miruska21
6. okt 2006

ahojte dievčatá, ako zistím, či čakám chlapčeka alebo dievčatko. som v 21. týždni, no lekár mi ešte nepovedal čo čakám. Podľa obrúčiek mi vyšiel chlapček. Bruško mám viac dopredu, viete mi poradiť aj o iných trikoch? dakujem za odpoved. 🙂

melory
6. okt 2006

miruska a podla tabulky ti co vychadza je tu na prvej strane tusim.

miruska21
6. okt 2006

ahoj melory, kde presne nájdem tu tabuľku, dakujem. 🙂

miruska21
6. okt 2006

danka1, dakujem, podla tabulky mi vychádza dievčatko, no tak uz fakt neviem, ale necham sa prekvapit, ja budem mat rada aj dievčatko, aj chlapčeka, len nech to je zdravé.

danka1
6. okt 2006

ved to je jasne, to aj ja, nebudem sa fixovat na jedno, aby som nedajboze nebola este sklamana, to babatko citi, ked si mamina vysnivala opacne pohlavie, drzim palce, nech su vsetky mimina zdravucke 🙂

emjee
27. máj 2007

vilki • 1d • 26. máj 2007 o 22:20
chcem sa spytat ci neviete ako na to ked chceme dievcatko...pocula som ze existuje nieco take podla coho sa da vypocitat kedy treba mat sex aby ste mali dievcatko a kedy chlapceka...neviete niektora o tom? 😅

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 22:23
vilki, ja neviem a pritom cakam uz druhe 😉 ale ked vies recept na chlapceka, tak pridaj, raz by sme radi skusili...😉
akurat sa vravi, ze muzske spermie su rychlejsie , no ziju kratsie, preto sa zvysuje sanca na chlapca va case ovulacie, dievcatko 3 dni skor, ako ju dostanes, ze vraj, lebo dievcatka su pomalsie , ale ziju dlhsie...ale neviem...

sue • 8tt • 26. máj 2007 o 22:26
No babské rady sú jesť sladké a podobne, ale ja tomu vôbec neverím 😀

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 22:27
sue, ani jaaa...ale niekto velmi...oza, blahozelam k mimi, trosku som citala nejake prispevky niekedy a je to uzasne !

vilki • 1d • 26. máj 2007 o 22:27
hmm, hej hej ak budem vediet tak urcite napisem...pocula som nieco take ze treba datum obydvoch rodicov a z toho to nejako vypocitat, presny den kedy treba mat sex ...ale neviem ako, a ci je to vobec tak...??? 😉

sue • 8tt • 26. máj 2007 o 22:30
Vilki, nejaká kočka to tu má v albume, ale neviem ktorá 😒 ale never tomu... podľa mňa neexistuje fyziologické podloženie správnosti tohto predpokladu...
Escada, ďakujem 😵 (dúfam, že budeme v poriadku...)

skrecok • snž • 26. máj 2007 o 22:33
Joj, to by som aj ja chcela navod na to ako a co treba robit, aby sme mali dievcatko. 😉

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 22:35
vilki, tak take som nepocula...niekto vravi, ze od polohy to zavisi...😉skrecok, ale moj muz vravi, ze dievcatka vtedy, ked nevies, ze "robis" 😉
sue, veeelmi drzim palce a jasne, ze budete ! 😉

vilki • 1d • 26. máj 2007 o 22:36
noo, mne nevadi ak by bol aj druhy chlapcek...ja len tak zo zvedavosti ci neviete niektora...

skrecok • snž • 26. máj 2007 o 22:38
Hmm, tak to tazko. Moja znama nevedela 3 mesiace ze je tehu, pretoze mala normalne menzes a brala HAK. Az jej caste nevolnosti ju donutili ist na sonografiu a hla miminko. A narodil sa jej chlapec 😒 .

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 22:38
vilki- ved jasneee...a vy ste vedeli, co cakate?Ci bolo prekvapko?My sme prve dievcatko nevedeli..

vilki • 1d • 26. máj 2007 o 22:43
my sme vedeli ze to bude chlapcek, lebo som uz dopredu chcela nakupovat postupne vecicky...

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 22:46
nasa prva sa nam neukazala 😉 bolo to zlate, len ja som moc zvedava 😉
skrecok, ved jasne, ze muz len zartoval...😉

skrecok • snž • 26. máj 2007 o 22:52
Skoda, ze nie je taky navod. Manzelovi som nedavno hovorila, aby mi dal usilovne spermie, ked sa snazime uz treti mesiac a nech je to dievcatko. 😀

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 22:54
😉 nam sa Sophia podarila na stvrty....a Kristinka , ked sme si davali pozor 😝 ja si myslim, ze nie pocas ovu, ale par dni pred nou, vacsia sanca na dievcatko...ale ziadna istota

skrecok • snž • 26. máj 2007 o 22:57
No, ja som si doteraz nemerala BT, takze neviem kedy som mala ovu 😅 . Uvidim co z toho bude...

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 23:00
ja som si tiez nikdy nemerala, ale ja som mala cez ovu specificke priznaky...tak som vedela presne

skrecok • snž • 26. máj 2007 o 23:06
Aha, tak to ti gratulujem. Ja sa este v tom moc nevyznam 😕 .

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 23:11
skrecok, kolko mas rokov, ked mozem? Mne sa Sofi narodila, ked som mala 27

skrecok • snž • 26. máj 2007 o 23:13
Ja budem mat onedlho 27.

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 23:14
mne sa to zdal idealny vek...narodila sa mi v aprili, v marci som mala 27...druha sa narodi, ked budem mat 29..

skrecok • snž • 26. máj 2007 o 23:18
Najprv som si povedala, ze by som chcela mat babatko v 26-27 rokoch. Museli sme to odlozit kvoli mojej operacii a mojej skole a robote. Na jesen koncim VS, tak uz nam nic nestoji v ceste. Snad sa nam podari ... 😵 . Uz je najvyssi cas mat prve dieta...

escada17 • 1d, 26tt • 26. máj 2007 o 23:44
rozumieem, ono je najma dolezite, mat spravneho partnera, aby zena nebola na dietatko sama. Ja som chcela deti, odkedy pamatam,ale som rada, ze to vyslo tak, ako vyslo...jeden plan som mala a to plnim, ze dve do 30 😉 aku VS si robila/robis?

emjee
5. júl 2007

toto som nedavno citala: http://www.medicinapropraxi.cz/pdfs/med/2006/05...

Ďalšie predstavy starých Egypťanov v súvislosti s predstavami o moči tehotnej ženy sa používali pri určovaní pohlavia u doposiaľ nenarodeného dieťaťa. Predpokladali, že ak v tele ženy rastie mužský potomok rodu, jej moč bude pôsobiť tak, že urýchli rast pšenice. Vychádzali pritom zo skutočnosti, že pšenica bola v starej egypštine mužského rodu. Žena, ktorá počala potomstvo ženské, jej moč mal pozitívny vplyv na urýchlenie rastu jačmeňa, ktorý v egypštine – v egyptskej gramatike bol ženského rodu (femina)

benabianca
5. júl 2007

vraj,ak je lavy prsnik vacsi pocas tehotenstva-bude to dievcatko,alebo vlasy maju odtien docervena

inak,mne ubral chlapcek na krase a dievcatko mi pridalo,takze to na mna neplatilo ako sa vravi

pri dievcatku mi bolo zle menej ako pri chlapcovi(ale zvycajne to je tiez naopak)

milhaus
5. júl 2007

mne nebrala moja baba krásu

snilko7
5. júl 2007

tak ja teraz čakám vraj dievčatko a bolo mi výdatne zle na začiatku, to pri Paťkovi mi nebolo skoro vôbec...a každý mi vraví že som teraz opeknela 😅

luciaj
6. júl 2007

No tak mi teraz poradte ... na 3D mi doktorka povedala, ze dievcatko, aj podla cinskej tab. mi vychadza dievcatko, nebolo mi skoro vobec zle na zaciatku tehu a jem vela sladkeho ... ale vsetci mi hovoria, ze to bude chlapec, lebo som strasne opeknela a brusko mam spicate a vytrca dodpredu ... a dnes som bola na uzv a doki povedal, ze nevie, co to bude, lebo sa babo nechcelo ukazat 😖

emmy3
6. júl 2007

Ahoj Luciaj,mne vychádzy podľa čínskeho horoskopu chlapček na USG opakovane baba. Jem tiež veľa sladkého, zozadu ani nevidieť, že som tehotná, ale z predu je to ako balón...Pri prvej dcére mi nebolo zle vôbec teraz som na začiatku schudla 5 kíl....

biccy
10. aug 2007

Nemate,niekto este tu tabulku?Hladam ju a nemozem ju najst.Ked ju niektora mate,tak ju sem este dajte. 😅

benabianca
11. aug 2007

luciaj-podla tabulky by som sa az tak neriadila,ja som mala mat podla toho druhe chlapceka tiez,podla ultrazvuku dievcatko a bolo to dievcatko,pritom som opeknela.Pri chlapcekovi som mala akne az do 6.mesiaca pritom.Pri dievcatku ani bodka.Takze ver viac ultrazvuku,aj ked sa druhykrat neukazalo babo.(asi sa hanbilo 😉 ) 🙂 A zle mi bolo pri obidvoch do 6.mesiaca. 😒

adkag
11. aug 2007

luciaj ja to mam podobne, podla tabulky dievcatko,chuti mi sladke strasne od zaciatku,zle mi nebolo ani raz, brusko mam vpredu jak loptu a zozadu nic, na 3D povedali ze je to babenka a v 30tt na UZv ze chlapcek a vyzera to ze to fakt bude chlapcek. a tiez som opeknela vraj,hlavne vlasy mi vobec nepadaju a nemastia sa jak predtym.

biccy
13. aug 2007

Kde ste este nasli tu tabulku?

deina
13. aug 2007

Biccy, mam tu tabulku v albume. Podla nej mi vychadza dievcatko, no ale neviem, zle mi nebyva, iba zriedkakedy a sladke mi prestalo chutit.

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

sstefi
13. aug 2007

Tiež som mala špicaté bruško, žiadne zvláštne chute(nechuť na sladké, čo bolo super), žiadne vône mi nevadili, ani raz mi nebolo nevoľno, vraj som aj opeknela, v tej "čínskej"tabuľke nám vychádzal chlapec a ... máme Ivanku. 😀 😵
Podľa žiadnych babských "oných" sa to nedá určiť a ak sa aj podarí, tak šanca bola 50 a 50, nie?

cubatour
23. aug 2007

ahojte, presne ako sstefi, uplne, akoby ma opisala ... a cakame dievcatko 😀

megie
23. aug 2007

jeeho, sstefi, pekné meno ste vybrali - ja som Ivana 😀 😀

A k tým babský "oným", ja mám špicaté brucho a strašne mi chutí sladké (aj ked ho teraz nemôžem) - tak si vyberte 😀

majina.b
23. aug 2007

na TV spektrum bola relácia , ako zistiť čo čakáme.
Podľa prsteňa na retiazke,krútiacim nad bruchom do kruhu je chlapec, a kmitajúci z prava do ľava je dievča.
podľa čínskej tabuľky, je pravdivá ak si k veku v čase oplodnenia pripočítaš 2 roky - napr. marec 2007 mám 30r, tak hľadám v stlpci s vekom 32.
aj podľa moču, ak k nemu dosypem čistiaci prostriedok, ak do hneda sa zafarbí tak dievčatko.

testovali to na tehotných a po porode to hneď overovali.

megie
23. aug 2007

majina, mne to podla toho čínskeho nevychádza ani tak, ani tak... a ten prsteň...no neviem. Asi vyskúšam ten prací prášok.. 😀 či sa Dr. nepomýlila 😀 Ale to bude asi problem,ja mam len tekutý..-to neva? 🙂

deina
23. aug 2007

Ten prasok to je sranda, to asi vyskusam. 😀 Nieco podobne mali myslim stari Egyptania s dakym obilim...

majina.b
23. aug 2007

megie, skúšala si ten prsteň?
podľa tabuľky sme to v práci prepočítavali a správnosť vyšla kolegyňam na 100%, aj naša mala sa trafila do tabulky, no len ja som sa mala narodiť ako chlapec 😀.

majina.b
23. aug 2007

no stým prsteňom nemáme na kým otestovať

megie
23. aug 2007

nie, neskúšala som, ale príde mi to smiešne..podla mňa sa to vrtí, ako sa dotyčnému trasie ruka..no ale môže to byť pravdivé, nehovorím... 🙂

renika
23. aug 2007

podľa mňa sa nedá zistiť či je to chlapček alebo dievčatko inak ako ultrazvukom. Kamoška má totálne špicaté bruško, každý ale úplne každý jej hovoril, že bude mať chlapčeka. Takže sa už v mysli pripravovala na chlapčeka a potom sa v 30tt na ultrazvuku dozvedela, že čakajú dievčatko. Vraj bola v šoku. Ja neverím špičatým bruškám, chutiam ani práškom na pranie 🙂

megie
23. aug 2007

Aj ja si myslím, že spoľahlivý je jedine ultrazvuk. Ale nasjpoľalivejší je aj tak pôrod 😀 😀 😀

ivetah
23. aug 2007

ahojte, to s tym prstenom je ale tak, ze ak sa toci je dievcato ak kmita tak chlapcek. no a mne to na brusku ukazalo chlapceka a aj na uzv to zatial vyzera na chlapceka 😉 ale uvidime, lebo zase podla cinskeho kalendara by to malo byt dievcatko 😵 ale najistejsie podla mna je to az vtedy, ked sa narodi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre