Bude to chlapec alebo dievčatko?

miriam17
30. jún 2006

dobry den 🙂 chela by som sa opytat ako vyzera ta tabulka ci chlapec alebo dievcatko? 😖 dakujem za vase odpovede

cetera
10. jún 2009

my nevieme co to bude....mozno na dalsi tyzden sa to dozvieme....uvidime.....ale brusko mam skor podla mna do špica....pleť kedy ako raz dobre raz zle....a zle mi nebyvalo vobec....jem aj sladke aj slane....tiez kedy ako a hlavne vo veľkom... ☹ a pribrala som zatial len 6 kil....

zuzitka
10. jún 2009

claudianka ... no teda ... ja mam syna ... pri nom mi nebolo vobec zle.

a teraz mi je zle od zaciatku, zvraciam kazdy den zatial .... tesim sa, ze by to mohlo byt dievcatko 🙂
na ultrazvuku mi este nepovedali pohlavie, takze stale dufam 🙂 🙂

podla cinskeho kalendara mam dievcatko, podla krvi, cosa meni kazdych 7 rokov mi vychadza zase chlapec 🙂

plet som mala cistu aj pri synovi aj teraz mam cistu plet 🙂 /vraj dievcatka uberaju mame krasu 😀 /

susisus
12. jún 2009

Všetky moje kamošky mi hovorili, že od začiatku vedeli čo budú mať, že to cítili, ja teda vôbec netuším a drobec sa ani na usg nechce ukázať zatiaľ, ani neviem čo chcem viac... dúfam, že na ďalšej poradni sa ukáže 😵

monika131
12. jún 2009

Aj mne hovorili kamošky, že vedia čo budú mať, vraj to mamičky cítia. Ale ja som asi nejaká iná. A mne je to vlastne aj jedno, hlavne nech je to zdravé, a má to všetko, čo má zdravé bábo mať - dve ruky, dve nohy,....

ivkka
12. jún 2009

Ahojte,mne pri prvom tehu veľmi chutili čipsi,bruško som mala špicaté a zle mi bývalo minimálne a narodilo sa mi dievčatko.Teraz mám tiež špicaté bruško,od začiatku mi chutili jablká a mrkva a zle mi bývalo až do štvrtého mesiaca a mal by to byť chlapec,no uvidíme 🙂

misskkaa
12. jún 2009

no ja uz to mam na 100% ze to bude chlapcek, ale predtym mi vsetci hovorily ze to bude dievka. ale raz mi jedna pani povedla ze som strasne opeknela,a prizvukovala mi ze to urcite bude chlapcek a aby som jej dala vediet ako to dopadlo. jedna moja znama mi tiez kruzila prstenom a povedala ze dievka ,aj ten vypocet datumu narodenia mi vysiel ze dievka. 😵 dokonca som jedavala sladke a vsetky druhy nezdravych jedal. zelenina,ovocie,polievky mi nic nehovorily, a to sa hovori ze cakas chlapca,a teraz mi zas chutia len jablcka a vychladene mlieko takze podla toho dievka 😀 aaaale nakoniec som musela na amnio a neskor na 4D a tam sme videli cvirika,takze naozaj netreba nicomu verit.

pablinka
12. jún 2009

tak mně podle všeho vycházela holčička, podle všech možných testů - prstýnek, čínský kalendář, i podle ovulace... nooo, a podle UTZ z 20.tt čekáme chlapečka, byl tam vidět tak jasně, že nemáme pochyb 🙂... jinak mi skoro nechutná maso, jím samé sladké... zle mi moc nebylo (od žaludku), zvracela jsem jen 3x, bříško mám pěkně špičaté 🙂... jinak si všichni, včetně mě, nejdřív mysleli, že čekám určitě holčičku... i když já si tak nějak vnitřně asi myslela, že to bude klučík... 🙂

monyz
13. jún 2009

No dievčatá, ja mám neskutočný pocit, že budeme mať dievčatko, neviem vysvetliť prečo, ale proste to viem 🙂 Ak sa seknem bude sranda.. 😒 Zvracala som jediný krát, inak sa cítim v pohode, len tá moja energia...proste rada spinkám a veľa. 🙂 Ani chute nemám nejaké náročne..Hmmm...no neviem, počkám si pokiaľ sa ten náš malý pokladík otočí na ultrazvuku tak, aby sme už mali jasno 🙂

inneska
14. jún 2009

ahojte...

moje 1.tehu...chlapec:
-nebývalo mi zle
-vraj som opeknela
-bruško do špicu
-bola som závislá na kyslom(hlavne ocot)
-podla čínskeho kalendára chlapec
-podla prstienka chlapec
-podla veku chlapec

a toto 2. tehu..podla 2 utz u rôznych doktorov chlapec:
-tiež mi nebývalo mi zle
-tiež som vraj opeknela
-bruško mám vraj ešte špicatejšie ako prvýkrát
-chutilo mi a chutí mi všetko od mäsa...sladké mi moc nehovorí...
-podla čínskeho kalendára chlapec
-podla prstienka chlapec
-podla veku dievčatko

tak mne zatial vychádzajú takmer všetky povery 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hathor1231
14. jún 2009

inneska,
da sa to podla toho cinskeho kalendara a veku zistit niekde na nete, alebo to je ako s prstienkom?
ja neviem,ci je to pravda (povery) a hlavne mi vela ludi hovorilo,ze mame chlapceka a je to baba 😀 😀 😀
druhe chcem chlapceka, tak len tak zo srandy skusit,kedy mame zacat s druhym 😀 😀 😀

susisus
16. jún 2009

No ja už neviem... dnes som bola zase na usg a znova sa nechcelo ukázať... 😅 Kurnik šopa, tak stále nezačnem nakupovať 😒
2x sa mi snívalo, že rozbaľujem plienočku a je tam pišulka, ale či to tak aj bude... možno je to len moje podvedomé nejaké želanie... ach ako vám závidím že viete 🙂

ludika33
16. jún 2009

ahojte babule, na tejto vasej stranke som prvy krat.

susisus ja som pri prvom tehu nevedela skoro az do konca, ze co cakame. dva dni pred porodom sa ma lekar opytal, ze ci vieme, ze cakame dievcatko. uzas. dost skoro to povedal, alebo teda uz ani nemusel. bolo by krasne prekvapko, ale ja som cely cas mala take citaky, ze to bude susulka.
vsetko kysle mi chutilo, idealne boli kysle ryby, zavinace a ryby celkovo mi rezali v prvom tehu. nebolo mi vobec zle od zaludka. uplne v pohode som mohla kombinovat vsetko.
v druhom tehu som bola zo zaciatku velmi unavena a byvavalo mi aj tazko ako keby na vracanie, len to ostalo dakde na pol ceste a musela som to iba predychat a chytilo ma to hocikedy cez den. jedla som vela sladkeho, kysle skoro nic ale zato stiplave dokonca aj masovu polievku som si silno korenila. muz nechapal. a bol z toho chlapcek.

inak co je ten cinsky kalendar co sa urcuje podla veku matky a mesiaca kedy ma termin, tak ani jedno mi nesadlo. Natalka mala byt chlapcek a Andrejko mal byt podla kalendara dievcatko. uplne opacne

zuzitka
16. jún 2009

čínsky kalendár je u mna v albume 🙂

kto nepozna .... treba pozret vek matky v dobe počatia a mesiac počatia

pri prvom dieťati mi vyšiel chlapec, aj mam chlapca 😉

katerinka.kr
16. jún 2009

Ahoj, nečtu celou diskuzi,jen jsem se tu postřehla čínský kalendář, mně čínský kalendář vycházel na holčičku, a narodil se nám chlapeček. 😀 😀

susisus
17. jún 2009

Aj ja som na kadekoho deti počítala podľa čínskeho a vyšlo opačne, myslím si, že je to blbosť a úplná náhoda, keď to niekomu sadne...

ludika33 - 🙂 tak to vám veru už nemusel vtedy pán doktor hovoriť nič ! zlomyselník 😀 ja sa podľa chutí riadiť nemôžem, lebo mi chutí úplne všetko, pocit nemám žiaden, len že je to malé zlatučké a veľmi reaguje - a to je nakoniec aj hlavné 🙂 No ale asi budem musieť kupovať neutrálne farby a hlavnú výbavu kúpim až keď sa malé narodí 🙂 a možno mi doktor urobí to čo tebe 😀 😀

ludika33
17. jún 2009

susisus veru uz nemusel hovorit nic 😀 ja som mala pripravenu univerzal vybavicku a potom som dokupovala ruzove ked uz bola Natalka na svete.

je tazko sa riadit pocitmi a chutkami inych, lebo kmotra mala take iste chute a aj zle je bolo pri druhom tehu a bola z toho susulka. takze tazko. a pocity mas ake? ja som mala tusaka pri oboch, len pri druhom som si nechcela pripustat pocity, ze nech som neni sklamana a ked doktor povedal ze chlapec tak ma nezradili pocity

hathor1231
17. jún 2009

zuzitka,
a mne vysiel chlapcek a mame dievcatko. tak ja sa asi budem spoliehat na nahodu 😀 😀 😀

fiona8
17. jún 2009

babenky a ako sa to rata podla krvi?? a ten test s prstenom???

nikucika
17. jún 2009

aj ja by som bola zvedavá ako sa to ráta podľa krvi, my už vieme, že to bude 100% dievčatko !!!

ivkamt
22. jún 2009

ahoj.. tak som sa rozhodla prispieť..nedávno sa mi snivalo o žabách a bolo to také nezvyčajne, že som sa rozhodla pozreť do snára a tam bolo ževraj "ste tehotná, bude to dievčatko" 😎 ...tak ma to celkom potešilo...neskor na sone sa tiež zdalo, že by to mohlo byť dievčatko, tak uvidíme...ale hlavne nech je zdravunke 🙂

vefi89
20. júl 2009

o akom kalendari tu hovorite??mohli by ste ma navigovat prosim?

susisus
30. júl 2009

Ahojte maminky, tak my už koneeečne vieme ! 😀 Bude to dievčatko, tešíme veeeľmi. Ale tým pádom povera že dievča berie krásu neplatí, lebo ja vyzerám ešte lepšie ako pred tehu, ale zato mám guľaté bruško do bokov a to sa hovorí že je dievčatko... 🙂

alexandrah
30. júl 2009

ahojte, ja som bola takisto cela "opacna", ja mam normalne super plet, ale v teh. sa mi zhorsila (asi na mesiac), a vsetci, ze to bude baba, a cakam chlapca, ja som tiez nic necitila, ze co by to mohlo byt ... su to asi fakt vsetko len povery, dokonca som mala chut na sladke, zase, ze baba, a nie 🙂

januzza80
30. júl 2009

U nas to vyslo presne u chlapecka jsem mela briso do spicky a krasnou plet a u holcicky skaredou a brisko do stran

alexandrah
30. júl 2009

no ja mam dokonca aj brucho gulate ... ale je to na 100% chlapec, tak dufam, ze aj vylezie chlapec

slovakia13
30. júl 2009

no ja som bola na 100% ,ze je to chlapec.Mam lepsiu plet a ani som nejak neoskaredela 😀 ,ale amnio potvrdila dievcatko 😵
inak jem same ovocie,tak podla toho by to aj malo byt dievcatko 😉

alexandrah
30. júl 2009

vidis, aj ja jem vela ovocia ... no ale podla morfo je to chlapec, aj ja som to tam videla ... u mna proste funguje vsetko opacne, namiesto unavy v prvom trimestri som trpela nespavostou ...

motylik22
2. sep 2009

baby ja mam male brusko je gulate od bokov a chuti mi vsetko pride na mna chvila ked zjem vela ovocia a inokedy jem cistu kyslu kapustu maso chipsy soletky plet mam normalne ako pretim len sa mi zhorsil stav vlasov a nechtov takze to bolo take pol na pol moja mama hovorila ze ona ma tusenie ze to bude dievcatko ale ja som zase mala tusenie ze to bude chalan...a tak to aj je dnes sme sa to dozvedeli ze to bude chalapček 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garicka
2. sep 2009

ahojte

my čakáme chlapca a vraj chlapci kopú len na ľavej strane... ten môj ešte na pravej nebol, len na ľavej kope a strašne rád kope do močového mechúra a hlavne keď je plný 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre