Bude to chlapec alebo dievčatko?

miriam17
30. jún 2006

dobry den 🙂 chela by som sa opytat ako vyzera ta tabulka ci chlapec alebo dievcatko? 😖 dakujem za vase odpovede

tlenka
28. apr 2009

ahoj deborah... tak gratulujem k (dalsiemu) chlapcekovi... 🙂 uz mas aj nejake mena pripravene?

mausy21
28. apr 2009

deborah gratulujem aj my čakame dievčatko, a o tom vyhadzovani by som ti mohla porozpravat tiež svoje no hotova katastrofa.a nevolnost?to je čo?ani raz za cele tehotenstvo....

sebestka
28. apr 2009

Deborah,
byla jsem na genetice a tam mně řekli, že čekám holčičku. Přiznávám, chtěla jsem ji.Doma mně každý říkal, že to není pravda, že čekám chlapečka( jsem stále stejná, nebere krásu a břcho jde dopředu-místo do strany), byla jsem na ně naštvaná. Doktor říkal holčičku. Nakonec se mnu vytoužená holčička narodila.
sestřenice je nyní těhotná, přibrala už 5 kgg., bříško nemá skoro žádné, je v 5. měsíci těhotenství, i já jsem poznala, že jde do šířky. Byla na genetice, u stejného doktora jako já, který se od začátku nemýlil. A co tvrdí nyní?
Sestřenice čeká chlapečka, byla tam už 12x a 2x to potvrdil. Takže babským řečem nelze věřit...

sakura77
28. apr 2009

no,ja som mala tiez desne nevolnosti,a bol to chlapcek a teraz sa citim tak isto-akurat ze este o trocha horsie,inak priznaky presne tie iste-a babo bolo splodene presne v den ovulky,tak mam pocit ze to bude zas chalanisko 😅 ale sak pockam si na 3d a mozno budem prekvapena abude to do pariku 😉

inak brusko som mala dopredu dospicata,teraz zatial neviem "tvar"este

valhali
28. apr 2009

tak ja som mala prve tehu uplne super, nebyt toho,ze mi rasti ebrucho,ani neviem,ze som tehula 🙂 Ani ray nevolnost, pekne vlasy nechty a brusko vysoko...a mame dievcatko.
Teraz tiez ziadne nevolnosti, len vlasy mi mastneju skorsie,ako zvykli, tak uvidime. Chcela by som zase dievcatko 😎

martao
28. apr 2009

ja som mala tiež hrozné nevolnosti. Pri poslednom som sa cítila trochu inak, tak som dúfala, že možno dievčatko. Ale máme troch chlapčekov. A som rada.

andrejka10
28. apr 2009

Ahojte babenky. Mám dve detičky a to tretie čakáme. Prvé, po ovulácii, špicaté bruško ..... samozrejme chlapec. Druhé, pred ovuláciou, guľaté bruško ..... dievčatko. No a to tretie, sme ani neverili, že sa podarí ,ďaleko po ovulácii. Najlepšie mi bolo ráno keď som vstala, ináč po celý deň prvý trimester mi bolo neskutočne zle, chute samé sladké, pleť - no to je hrôza, tvar bruška ešte neviem určiť, ale viem , že určite čakáme dievčatko. Takže metoda XY, v treťom prípade absolutne zlyhala. Ale ja sa len a len teším 😀 😀 😀 Takže si myslím, že vždy je šanca 50:50. 😉

miruliacik
28. apr 2009

Ahojte.
Babulky, citala som tu o tej metode s frekvenciou srdiecka. To odkial zistim? Je to v knizke, alebo sa to musim opytat doktora....
Diky.. 😉

aeouliana
28. apr 2009

miruliacik: myslim, ze budu robit echo babatka..aspon nasa sestricka mi to hovorila...

tlenka
29. apr 2009

miruliacik: ja mam napisane v knizke... ale aj ked som bola na ultrazvuku, tak pocuval srdiecko a potom si to zapisoval doktor do pocitaca.. a vsetky ostatne udaje ohladom babatka

misss
4. máj 2009

..tak už máme potvrdené..bude to chlapček..

misss • 17tt • 14. apr 2009 o 13:28
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ahojte..my ešte nevieme, čo to bude, ale mám také tušenie na dievčatko..
1, bruško guľaté, rozliate všade...
2, vyrážky mám tiež všade (tvár, dekolt, chrbát)
3, všade samé fľaky
4, maso nemožem ani vidieť..ani surové, ani varené, ani pečené
5, jem len ovocie, zeleninu, cestoviny, sladké pečivo
6, retiazka ukazuje dievčatko
7, tabuľka podľa veku zase chlapca

..sme veľmi zvedaví, ako to dopadne..

emily3
4. máj 2009

ahojte, tak cakame nase stvrte dieta a neviem vam povedat podla coho urcit pohlavie, lebo kazde teho som mala ine, pri dcerke a druhom synovi som pregrcala prve tri mesiace, pri druhomtehu a teraz nie, to bol syn a tera to vyzera ze to bude dievca, pri dcere som mala chut na sladke, teraz nemam...takze neviem, niektori to odhaduju podla brucha ze to bude chlapec a pod....je to individualne a kazde dieta a teho ine, takze povery a ine veci... 😅 , podla cinskeho kalendara by to mal byt chlapec.....ale chceli sme dievcatko a vyslo to . 😀

nikucika
21. máj 2009

ahojte. ja som od začiatku cítila, že to bude chlapček a aj sme chlapčeka chceli a podľa doktora by to malo byť dievčatko

nikucika
21. máj 2009

na 101% uvidíme o mesiac na 4D, ale tento doktor nezvykol povedať kým nevie na 100%, takže uvidíme 🙂

livi
21. máj 2009

ja už som vzdala všetky príznaky, či chlapec, či dievča..doktor mi nevedel (alebo nechcel) ešte v 20 tt povedať pohlavie a musím čakať až do 30 tt 😒 od začiatku mám tušenie, že to bude chlapec, ale je to len môj vnútorný pocit. podľa tých "babských rád", že brucho trčí, zle mi nebolo vôbec, pleť mám peknú by to možno aj sedelo..ale zas ja mám chuť na všetko - sladké som mala rada aj predtým, takže to neberiem do úvahy a zvláštne chute nemám. len trošku väčšie 😅

livi
21. máj 2009

a svokra keď bola na svk na 2 týždne a bývala u nás, tak mi najprv vravela, že mám bruško okrúhle, že to bude určite dievča a po 2 týždňoch povedala, že mi strašne rýchlo vystupuje dopredu, takže to bude vraj chlapec 😀

zuzkaaaa
21. máj 2009

baby vy to máte super že už viete tak skoro pohlavie, ja som už 36 týždeň a len včera nám potvrdil doky na 100% dievčatko

livi
21. máj 2009

no zuzka, ja už po tých všetkých poradniach, kedy som dúfala, že mi dr povie pohlavie si nie som istá, či aj v tom 30 tt mi bude vedieť povedať 😒

moncicik
21. máj 2009

Ahoj holky,přečetla jsem toto téma celé a jsem zmatená.
1.mé těhu
KLUK
špičaté břicho,chuť na sladké,moc jsem nepřibrala,pleť jako ze žurnálu-bez kazu,žádné potíže,čínský kalendář nelhal.

2.mé těhu
KLUK
velké břicho,chuť na kyselé-citron,přibrala jsem hooně,pleť v poho,nízký tlak,čínský kalendář opět nelhal.

3.mé těhu...............zatím jsem krátce, ale zatím nepřibírám vůbec,chuť mám na pivo,utopence,ovoce,zeleninu,klobásy,pleť mám strašnou,samý pupínek--všude,a kalendář říká že to bude HOLKA.

Tak snad 🙂 ,je pravda,že u kluků jsem měla hned vybraná jména pro kluka a nad holkou jsme váhali,a teď už zas mám jasné jméno pro holku a nad klučičím nápad nemam.
Takže uvidíme 😉

nanabc
25. máj 2009

veľmi by som chcela chlapčeka...mám dve dievčatká a obidve tehotenstvá som prežívala katastroficky....a po prvej hned za štyri mesiace po pôrode som čakala druhú dcerku. ale majú už 5 a 6 rokov a mne sa žiada nejaký synček. dúfam že mi to vyjde a budem štastna ako všetki ktoré ste na tejto stránke.🙂

nikucika
27. máj 2009

Ja som už zistila, že tie vnútorné pocity sú nanič.

mirip
27. máj 2009

my sme tušili že to bude dievčatko a nám to aj potvrdili v pondelok 😵

nikucika
27. máj 2009

gratulujem vám aspoň niekomo sa to podarí !!! 🙂 🙂 🙂

tlenka
29. máj 2009

mirip.. tak gratulujem... mne zas doktor 2x povedal, ze dievcatko, v na druhom 4D co som bola a pred mesiacom v 22+4 tt na obycajnom uzv... teraz idem 3.6. na 4D, tak verim, ze tam to uz uvidim na vlastne oci, ze to bude dievcatko... lebo co som tu kadeco precitala, tak najmenej 3 pripady, dokedy doktor tvrdil, ze bude dievca a naraz v 32 tt bol uz chlapec...

ava
29. máj 2009

holky, já jsem měla vnitřní pocit, že budu mít holčičku, ale nenechali jsme si to říct. Bylo nám to jedno, ale všichni mi prorokovali kluka. V těhotenství jsem zkrásněla a bříško měla jako střechu - ještě když jsem rodila, bylo nahoře, nesestouplé, výstavní. Přestaly mi skoro růst chloupky na nohách - a opravdu to bylo tím, že mi někdo vevnitř odebíral testosteron 🙂 Takže moje intuice nulová, máme chlapečka a už si nedovedu představit, že by to bylo jinak. Jsem moc ráda, že jsem to do poslední chvíle nevěděla, bylo to nádherné dobrodružství!

denisa87
29. máj 2009

mirip aj my sme cakali Bianku,aj nam v 21 ttpovedali ze to bude dievcatko ,ale 28tt sme sa dozvedeli ze to bude chlapcek 😀

abrcetle
1. jún 2009

Ahoj holčiny, já jsem si od začátku přála holčičku. Vyšla nám i kroužením nad bříškem a před tím (asi před 4 roky) mně i manželovi když jsme kroužili prstýnkem jen tak ze zvědavosti. A co čert něchtěl, už na 11tt na NT screeningu mi doktor povídal, že jméno Markétka není zcela vhodné 😅, v práci mi zkušené kolegyně taky říkaly, že to bude kluk, protože se pořád cpu melounem nebo masem a taky ve středu se doktrokce mladej 😵 hezky natočil a ukázal pindíka. 😠 No nic, byli jsme na odběru plodovky a i z ní vyšel kluk jak buk 😀 , takže my už na babské pověry asi nevěříme 😀 😀 😀

wacinka
1. jún 2009

tak já jsme od začátku těhotenství měla tušení, že čekáme holčičku. Všichni kdo mě viděli mi taky tvrdili holčičku. Dle té tabulky na začátku diskuse mi vychází chlapeček. Prstýnek nad bříškem i na dlani mi ukázal holčičku a lékaři se shodli na holčičce, tak jsem zvědavá, zda se nespletli. Na genetickém ultrazvuku mi pan doktor tvrdil, že je to holčička na 110%, že se nikdy nespletl a že pokud by se narodil chlapeček můžeme mu ho přijet reklamovat 😀 čemuž jsme se s manželem smáli. Ale co i kdyby se narodil nakonec chlapeček, hlavně ať je zdravý. 😉

nikucika
2. jún 2009

tlenka som zvedavá, čo ti povedia. tak napíš. ja pôjdem na 4D 16.6. tak som aj ja zvedavá či to potvrdia 😉

claudianka
10. jún 2009

No čaute babenky. Tak aj ja idem dať moje skúsenosti.

1.tehu - synáčik NICOLAS má 3,5 roka
- vôbec mi nebývalo zle, bola som veľmi pekná, jedla som skôr mäsko, maly koplal riadne, hlavne v posledných mesiacoch pred pôrodom a teda je riadne aktívny dodnes

2.tehu - vyzerá to podľa sona na chlapčeka CHRISTIAN - termin mám začiatkom augusta
- ale od začiatku som si bola istá dievčatkom
- stále mi bývalo zle, dokonca ešte aj teraz niekedy vraciam, chutia mi nektarinky, čokoláda, mäso mi vôbec nechutí, priberám asi tak rovnako ako pri prvom, na začiatku som mala riadne vyrážky a bruško mám také celkom guľaté. Zo začiatku som sa tešila, že to bude dievčatko, ale poverám teda už neverím.
- keď si skúsim test s prsteňom nad bruškom - tak sa mi riadne točí dokola (takže to malo byť dievča)
- podľa veku - že sa každých sedem rokov mení krv - to malo byť tiež dievčatko
- podľa grafu - podľa dátum narodenia môjho a manželovho - to tiež malo byť dievčatko
- podľa čínskeho kal. - to vyšlo na chlapca
Takže som strášne zvedavá, lebo na 100% uverím až keď sa to narodí, ale doktor sa asi nemýlil a podľa UZV vydia presne čo to je.

Ale v podstate mi to je už jedno, hlavne nech je zdravučké a už nech si ho za chvíľu môžem vyboskávať do sýta.
Tak sa držkajte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre