Bude to chlapec alebo dievčatko?

miriam17
30. jún 2006

dobry den 🙂 chela by som sa opytat ako vyzera ta tabulka ci chlapec alebo dievcatko? 😖 dakujem za vase odpovede

danika12
2. sep 2009

Ahojte,
tak ja ako som ostala tehotna, mne vobec nechuti sladke, co predtym som bola addict, som kazdy den musela mat nieco sladke, to som neverila ako sa tak chute mozu zmenit. Predtym som chipsy vobec nemusela, teraz ich priamo hltam, a velmi mi ide kysle, hocico ovocie, jogurty-kysle, kapusta. Plet mam teraz perfektnu. No a na prvom ultrazvuku nam uz povedali co to bude. Ja som bola dost prekvapena lebo som bola 14 t a 5 dni a ze ci chceme vediet, ak to uz vidi. Ja som nechcela este, lebo sa mi to zdalo este skoro ale manzel chcel, tak ze vraj cakame chlapca. No mne by to aj vsetko sedelo na chlapca, ale neviem ci mam tomu verit tak skoro? Kedy vam povedali co to bude??

lila794
3. sep 2009

Mna Davidko veru kopal vsade 😀

Danika, tiez som mala pri Davidkovi podobne chute - kapustnicu som musela kazdy tyzden 😀 plet som mala tiez peknu a brusko velmi spicate, take dopredu nie do bokov. Teraz este nevieme, co bude, ale byva mi strasne zle, co pri Davidkovi nebyvalo, plet mam otrasnu, tak uvidime, ale kysle mi ide furt 😀 😀

Ja si myslim, ze urcite veci sa daju zovseobecnovat, ale existuje veeeela vynimiek, takze len USG to potvrdi 😀

mamoo
3. sep 2009

Tak aj u mna sa cinska tabulka a vek krvi zmylili 😠 bola som skalopevne presvedcena, ze to bude dievca, lebo to tak vychadzalo a bude to chlapec a to na 100% 😉 a mate pravdu- kope nalavo, ale poveram uz neverim a basta.

kvakulka
3. sep 2009

Tak my čekámě chlapečka, tušila jsem to hodně silně asi od 3. měsíce- ostatní mi tipovali kluka, protože jsem prý zhezkla. Myslím, že nejvíc se dá poznat právě podle intuice matky. Pohlaví nám ale doktorka řekla až ve 29tt- Jáchymek nám ukázal ochotně pytlíka- nestyda 😀

motylik22
3. sep 2009

mne cinska ukazovla dievcatko podla 7rocnej krvy chlapcek a podla dalsich vypoctov a tabuliek dvakrat dievca a dva krat chalan.......a je to chlapcek

ikke
8. okt 2009

zabka4 • Dnes o 15:45
ahojte kocky,
chcem sa spýtat, ci je pravidlom akeho tvaru budem mat brusko tak to budem cakat? mne doktor povedal ze absolutne nie, pretoze pohlavie nemoze v ziadnom pripade ovplyvnit polohu babanka v brusku. lebo baby ma v praci stale presviedcali ze budem mat chlapceka lebo mam take a take brusko a mam chute na sladke a pritom vnutorne citim ze to bude dievcatko.mate s tym niekto skusenosti?

luka04 • Dnes o 15:48
no ja ti neviem ako to je, ale asi je blbost dedukovat to podla pocitov a chuti a tvarov. lebo ja cakam dievcatko a sladke papam na kvanta... napriklad...

zabka4 • Dnes o 15:49
no ja tiez papam len sladke kazdy den musim mat čočoladu alebo nejaky keks.a v ktorom tyzdni ti povedal na stopercent co cakas?

monikapd1 • Dnes o 15:52
zabka ono sa vrvi, ze ked bude dievcatko chuti viac sladke a ked chlapcek tak zas slane a zeleninka. a som este len na zaciatku tehu za sladkym sa idem zblaznit a kamka je v 12tt a ta napr. zas za slanym. je to individualne a zas sa asi neda podla chuti prsne urcit co to bude

zabka4 • Dnes o 15:54
no ja som mala na zaciatku tehu asi tyzden dva chut na pikantne a teraz od piateho bych zrala len sladke. a dost mi chutia hranolky...

luka04 • Dnes o 16:02
ja zas na zaciatku tehu totalne nechutenstvo, sladke ani vidiet a od 7 mesiaca len sladke

zabka4 • Dnes o 16:15
na zaciatku som nemohla ani chladnicku otvorit, napinalo ma ked som tam citila salamu alebo surove maso....fuj....ale moc som nevracavala asi len 4 krat a z toho 2 razy ma naplo zo zubnej pasty, tak som si musela kupit tie detske s prichutou tutti fruti

anawi • Dnes o 16:24
mne podla toho ake mam brusko vsetci hovorili ze to bude chlapcek az som tomu nakoniec uverila a v utorok na 3D ultrazvuku som sa dozvedela ze cakame dievcatko a za sladkym sa idem zblaznit, papam na kila

zabka4 • Dnes o 16:28
TAKZE Da sa povedat ze cakam dievcatko? aj doktor mi to povedal v siestom mesiaci, nebolo to na sto pro ale chobotik tam nevidel. 21. 10 mam ist na ultrazvuk a som zvedava ako to tam vyzera...ja tiez jem strasne moc sladkeho a ani zatial moc nepriberam. asi si to male pyta lebo v septembri som jedla same sladkosti a pribrala som za ten mesiac len kilo.a hranolky si nemozem odpustit....som rada ze na ne som nestratila chut

janula.k • Dnes o 16:35
ahojte ja som tiez od zaciatku tehu mala pocit, ze v brusku nosim dievcatko, jedla som vela nezdravych veci, ako su pastety, sunka, klobasa, hranolky, slanina...neskor mi velmi chutilo ovocie a polievky. No brusko mi rastlo a aj rastie dopredu, doslova trci a mame uz dva krat potvrdeneho chlapceka
A moja znama ma presviedcala, ze vacsina zien, ktore cakaju babu, na zaciatku tehu vela zvracaju...ja som nezvracala ani raz..mozno na tom nieco je...ale aj tak je to vsetko velmi individualne.

luka04 • Dnes o 16:38
no a zas ja som nevracala ani raz a cakam babu... a kamoska vracala do polovice a ma chlapceka...takze vidite ze to je upne nahoda..

janula.k • Dnes o 16:41
hej presne..aj moja sesternica zvracala velmi dlho a ma chalana...je to fakt nahoda.

zabka4 • Dnes o 16:46
mne doktor povedal ze brusko ked trci neznamena to ze to bude chlapec pretoze prvorodicky este nie su tak vytahane v maternici ako viacrodicky a preto tym kto caka druhe a viac brusko viac padne. moja mamina mala pri najstarsej sestre brucho az v siedmom mesiaci a rit ako televizor, mala ju ulozenu viac v chrbtici, pri strednej sestre mala malinke brusko aj v 9 mesiaci a pri mne mala velikanske brucho potom dlho dlho nic a az potom bola ona a vsetko sme boli baby...asi je to fakt individualne

ellit • Dnes o 17:23
keby sa to takto dalo urcit.
mne pri malom bolo hrozne zle prve 4 mesiace, niekedy az tak, ze ma manzel musel nosit do postele, co som sa nevladala postavit z toalety a prejst do spalne.
Nechutilo mi absolutne nic sladke, pri pohlade na cokolvek co ma cukor ma napinalo. Aj sladke vone, kvetiny.....fuuuuuj.
Teraz mozem jest cokodu od rana do vecera a je mi super. Bolo mi zo zaciatku trosku zle, ale neda sa to porovnat s tym prvym tehu. Tak uvidim, co to bude. Ale jem vsetko co predomnou neutecie 🙂))))

majkoalucka
9. okt 2009

ahojte baby ja som tiez velmi zvedava co sa mi narodi lebo prveho mam chlapca ale na to si musim este par tyzdnou pockat....

zabka4
9. okt 2009

ahoj majkoalucka, tak ty si v 13 tt?no to si fakt musis pockat mne zistoval pohlavie uz na zaciatku 6 mesiaca ale nevedel to na 100%, ja som tiez zvedava, na dalsie sono idem 21 oktorbra tak tam mi uz hadam povie co to bude.

jakelina
10. okt 2009

Tak mě se doktor ve 13 týdnu zeptal jestli chci vědět co to bude, prý to je krásně vidět, ale já nechtěla. Čekám na výsledky amniocentézy, tak to budu vědět alespoň na 100 %

xaverov
10. okt 2009

Jakelino, a to jsi byla na tom utz, jak se meri NT hodnoty a biochemie? Resp. to uz se da opravdu ve 13tt vedet, co to bude? 😕 Ja si opet asi nenecham rict pohlavi ditete, takze abych kdyztak vedela, ze mam pri prohlizeni dolnich partii miminka na monitoru pri NT odvracet hlavu 🙂

jakelina
10. okt 2009

Ano byla, ale fakt jsem si to nenechala říct, ať to vím jistě až po té amniocentéze. Teď toho trochu lituju, ale nechtěla jsem riskovat, že se doktor splete a budu se těšit zbytečně na nějaké pohlaví a třeba taky nevyjde ta plodová voda a tak se nechci zbytečně radovat. Každá maminka se chlubí bříškem, jenom já čekám až jak to dopadne, pak dám vědět.

vibeke
13. okt 2009

ja som citala v jednom casopise, ze v pripade chlapca, telo produkuje testosteron, ktory je viditelny od 10 tt. ale ako viditelny mysleli,, tak to teda neviem.. ☹

vejula
13. okt 2009

Čavte :D Ja ako sm zistila že som tehu mala som pocit že bude dievčatko... Ale v podstate mi je to jedno, jasne že hlavne nech je zdravé. No ale robila som si to s tým prstienkom a vyšiel mi chlapec. No a podla tých tabuliek všeliakých čo ste sem hodili tiež chlapček... No a som v štvrtom ale bruško mi napriek tomu ide do predu a chutí mi mäsko syry a také veci... tak asi môj počiatočný pocit bol klamlivý... Len na chlapca ešte ani meno nemám... Ale je to jedno... Hlavne nech je zdravučké :D
Inač s tým prstienkom je to vraj spolahlivé :D :D :D Zatial to všetkým vyšlo čo som počula.

andy75
13. okt 2009

ahojte
tak ja podla prstienkovej metody a aj podla tych chuti, by som mala mat chlapca ako buk 😀
moj MM tomu aj uveril a potom bol trosku sklamany,ze to je zase baba 😀

jakelina
13. okt 2009

Mě to s tím prstýnkem nevyšlo, dělal kroužky a byl to kluk. Ale přála jsem si holku, tak to možná člověk ovlivní a ruka dělá co chce hlava.

vejula
13. okt 2009

:D No mne to pre istotu s tým prstienkom robila jedna známa, takže som si to moc ovplyvnovať nemohla :D Ale už som tomu uverila že to bude chlapec, aj ked od začiatku som bolav tom že budie dievčatko, aj meno máme len pre dievčatko :D Ale je to fuk, je to prvé, takže nech je to čo chce :D

xxveronikaxx
13. okt 2009

Ahojte,mne v 20týždni povedali že budem mať dievčatko v 36 tak isto lebo bolo vidno na ultrazvuku vaječníky a narodilo sa nám dievčatko. 🙂

majkoalucka
14. okt 2009

ahojte baby aj mne to vynslo s tym prstenom uvidime ci aj teraz to vynde mame mat dievca aspon podla prstena........

samuelkas
16. okt 2009

ahojte -tak mne vysli podla cinskej tabulky aj prstienka dvaja chlapci,teraz dufam ze to bude dievcatko-vychadza nam tiez-tak pevne verime-ja chcem hrozne dievcatko 😉

atrami
16. okt 2009

samuelkas,
aká čínska tabuľka?
U mňa jedine platilo, že ak bábo kopalo moc- vyrástol z neho divoch. A ak bolo pokojné v brušku, tak aj potom.

jakelina
19. okt 2009

Čínká tabulka se dá najít na internetovém vyhledávači, stačí napsat Čínká tabulka a srovnat věk s měsícem otěhotnění. U mě to vyšlo jen u někoho. Takže věřit se tomu nedá na 100 %

gaviota
24. okt 2009

ahojte v 6 mesiaci som bola na sone a doktor mi povedal ze cakam dievcatko s manzelom sme sa tesili lebo mame chlapceka a teraz v 8 mesiaci som bola na poslednom sone a doktor mi povedal ze mu narastli vajicka a ze to bude chlapec a viete ten pocit celi cas cakate ze to bude dievca a teraz ta rana no ja neviem co si mam o tom misliet ako mu mohli dorast co si o tom mislite

matula01
24. okt 2009

🙂 Tak podla cinskej tabulky som mala mat 3 dievcata...Teraz cakam tretieho chlapca 😝
A podla prstienka mi vyslo, ze posledne bude stopro dievca...
Takze u mna je 100% neuspesnost 🙂
Podla nevolnosti sa to tiez nedalo urcit, pretoze pri kazdom mi byvalo inak zle...Musela som fakt az na 3D pockat a tam sa to dozvediet.

jakelina
25. okt 2009

Holky já čekám čtvrtého kluka, vím to na 100 % a taky jsem už na ultrazvuku slyšela, že to bude holka, pak zase kluk. Fakt záleží na tom jak se natočí a co ten doktor má za přístroj. Těhotenství jsem měla každé jiné a chutě taky. Jediné co u mě fungovalo, byla poloha mimi v bříšku. Vždycky byli uložení na mém pravém boku a kopali do levé strany bříška, ale v diskuzi co tu ny koníkovi byla, holky psali, že u nich to nefungovalo. Takže se těšte na to co to bude a milujte svoje dětičky bez ohledu na pohlaví.
Různé tabulky, taky selhaly, takže je to věc náhody a někteří chlapi asi fakt umí jenom určité pohlaví. Viz můj manžel a Kája Gott.

romy01
25. okt 2009

baby ja som len na zaciatku tehu a aj ja aj cela rodina a dokonca baby na konikovi tipuju ze budem mat chlapca- nechapem preco, ale cele roky co tuzime po babatku sme s mm chceli dievcatko a teraz ked sa to podarilo mame pocit ze to bude chlapec, - je to divne, že ?

katinka004
25. okt 2009

ja mam chut na kysle ale podla brusina to vypada na dievcatko aj vyrazky sa mi zacali objavovat viacej na tvari....priatel by vicej chcel chlapceka ale hlavne nech je zdravucke..no pre dievcatko este nemame meno bo sa nevieme dohodnut chlapcek je uz isty

ywushka
25. okt 2009

romy: Nez jsem se dozvedela co vlastne cekame,tak jsem mela takove tuseni na chlapecka,pan dr. mi vzdycky rikal,kdzy jsem byla na UZV zvedava co to je a on mi porad rikal,at si pockam, ze zena ktera je alespon trosicku vnimavejsi,tak hned uz od prvopocatku citi co to je.....asi neco na tom bude,protoze ja jsem ten pocit mela taky!!!

to.beruska
25. okt 2009

ajojte!tak podla cinskej tabulky by sme mali mat chlapca,aj nam 3 rozny dr.potvrdila ze chlapec.Tak nam to asi vyslo.aj podla bruska vsetci hovoria ze chlapec.tabulku sme robili tiez na 4 mamickach co uz deti maju a veru vyslo im to.ale co sa tyka ze ked je chlapec nechuti ti sladke tak u mna neplati.ja jem sladke na tony asi

andrejusa
27. okt 2009

ahojte 🙂 , my ešte stále nevieme čo čakáme, lebo bábo bolo stále nejak zle otočené, tak si musíme počkať do 30tt. Podľa čínskej tabuľky nám vychádza dievčatko a keď sme si dali prsteň na retiazku, tak chlapček. Tak som zvedavá, nám je ale úúúúplne jedno čo to bude, len ench je to zdravé. Ale kamošky tiež typujú, že to bude chlapček podľa brucha, mám ho také moooc guľaté 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre