Čakáte dievčatko? Aké máte bruško? Ako sa cítite?

katka22r
2. nov 2009

ahojko snad je to tema ktoru mi uz neuzamkne duna ci ako sa vola..rada by som vedela ake mate bruska tie ktore cakate dievcatka a ako sa citite..vraj ked dievcatko tak zena viac pribera na bokoch a gulateje sa,no ja mam brusko skor akokeby do spica a pri tom cakame dievcatko...tak uvidime co vyjde 🙂 a nemate pocit palenia zahy?a co bolesti ste oki?ziadne?dakujem za vase info

katka22r
autor
12. nov 2009

noo jasne cervena je neutralna ...my asi oranzovy este uvidime...

zuzkat1
12. nov 2009

evazvarikova ahoj🙂) no ja musim povedat ze sa kazdy cuduje, ale ja pojedac sladkosti pred otehotnenim teraz cokoladu a jej podobne veci vobec nemusim... skorej mi je po nich tazko tak som to uplne vynechala..zato maso a najma cervene, klobasy a salamy a vsetko nezdrave - masu podobne jem na kila 🙂 zas ale musim povedat ze som bola dost masovy typ aj predtym, ale teraz uplne, mala je proste masozrut 😉

geodetika
12. nov 2009

Ahojte aj ja čakám dievčatko a má sa narodiť 21.12.09.Takže vianočné bábo.Ja som doteraz pribrala nejakých 16kg a ešte to pôjde hore lebo milujem sladkosti to je pre mňa ako droga.Pribrala som hlavne do zadku stehien a samozrejme bruška.Strije mám na nohách aj zadku,ale čo sa dá robiť,hlavne nech sme zdravé.Výbavička pre malú kúpená teda až na kočík,ale ešte ja niesom zbalená do pôrodnice.Pomaly musím začať,aby to nakoniec nezostalo manželovi 🙂 🙂 to by bolo 😀 Teraz mi akosi v poslednej dobe tvrdne brucho je to normálne?Popíšte aké ste si vybrali kočíky pre naše babenky,teda až nejaké máte vybrané 🙂 🙂 🙂

mirip
12. nov 2009

katka bolesti krížov alebo panvy sú v tehotenstve normálne niekoho bolia kríže iného paonva bohužial ked bolí panva je to o niečo horšie aj mna bolievala a to od cca 4mesiaca a stále bola bolesť neznesitelnejšia a občas ako dozvuky ju cítim aj teraz.......o sa týka bruška vraví sa o gulatom alebo o špicatom brušku ale to nemusí platiť ja som mala tiež špicatzé a nakoniec dievčatko a hovoril mi to ešte v tehotenstve každý a ja že ako to viete.......na tvare bruška nezáleží ale ako priberáš lebo ked priberáš len na brušku a sa ti rizšíri panva tak je to jednoznačne dievčatko ale ked priberáš a sa to nalepuje všade tak chlapček mne už na začiatku tehotenstva ked sme nevedeli čo to je len začalo bruško rásť stará mama a aj iní z rodiny povedali hned že dievčatko a teraz nedám ju za nič na svete lebo ako sa hovorí, chlapec je hrdosť--lebo ked sa narodí sú nanho všetci pyšní ale ked vyrastie a ožení sa ide od rodičov preč k manželke a o dievčatách sa hovoríí že dievčatko je radsť- jebo vždy má dievčatko o trošičku bližšie k svojim rodičom ako chlapček

zuzkat1
12. nov 2009

geodetika ahoj... ja som uz pisala ze oranzovy, a je to cam mb x6 velmi sa mi paci a pocula som ze je aj dobry..tak dufam ze bude... najviac ma chytilo ze je to taka naklikavacia trojkombinacia teda iste tam bude mat aj vo vanicke teplucko kedze sa ma narodit v januari🙂

stupidq6
12. nov 2009

Tak už čakáme chlapčeka presne ako som si myslela 😅

zuzkat1
12. nov 2009

stupidq6 to kto ti povedal? ten isty lekar? ale snad nevadi nie? ja by som strasne chcela chlapceka... jasne ze sa tesim aj malej..

ivana2301
12. nov 2009

ahojte,takže aj my čakáme malú herečku.Bruško mám riadne guľaté.Termín mám na 2.1.2010.Dosť som pribrala asi tak 27kg,čo je strašne veľa - ja viem..Som aj dosť vysoká,takže sa to trošku stratí..Pred otehotnením som bola dosť chudá- diéty a pod.A teraz jem všetko čo my príde pod ruku.(no skoro,lebo ked zjem nečakú väčšiu porciu jedla už aj je my zle-záha)A záhu mám dosť veľkú, a aj chuť na sladké mám väčšiu.Na slané mám chuť málokedy...A aj panva pobolieva...Ale ako čítam,ostatné žienky majú podobný problém zo záhou a aj s panvou...

katka22r
autor
12. nov 2009

noo zaha trapila aj mna ale od kedy som vysadila sladke a papriku musim poklopkat ze ma to preslo 😉 nastastie lebo sa nedalo ani spinkat...mne teraz robi problem spanie uz ma nebavi spat na chrbte lebo ma zacnu boliet krize a ked som na boku mala hned bojuje...hm ale vsetko pre moje male zlaticko 🙂

katka22r
autor
14. nov 2009

babenky ako sa vam spinka s malickou v brusku?ja ked som raz na lavej strane kopne na pravej kopne a tak lezime na chrbate sice spinkame obe ale mna potom bolia krize...inak aj vy sa v noci budite?mne sa bud sniva o porode alebo vstaneme len tak...a to pravidelne o pol 12 a tak o pol 3 vraj sa bude malicka tak budit aj ked sa narodi je to pravda?

tarra
14. nov 2009

ahojte tehulky, u nas to bude tiez dievcatko a som velmi rada uz mi to styrikrat potvrdili tak mam vsetko nakupene pre bambulku 🙂dufam, ze sa nezmylili 😀
katka: ja v poslednej dobe tiez velmi zle spim, kazde dve hodiny beham na wc a ked sa snazim zaspat tak ma zacne malicka kopkat alebo manzel chrape..no proste vzdy daco uz to neni sranda s tym bruchom uz sa tesim az porodim... 😉

ivana2301
14. nov 2009

Katka22r.Aj ja sa budím v noci asi tak 3-4 krát.Budím sa že musím ísť na Wecko a budím sa aj preto,že keď ležím na boku strašne ma tam začne pichať cítim bolesť a potom sa musím otočiť na druhý bok a potom zase to isté začne ma tlačiť tak sa musím prehodiť.No a kým sa prehodím na druhý bok tak stonám ako taký starý chlap :- . Na chrbte sa bojím spať, že vraj je dieťatku zle v brušku že keď žena spí na chrbte,ked je vo vyššom štádiu teh.To som čítala tunak niekde vo fore na modrom kon....Ale tešíme sa už moc na našu babuľku,takže tieto veci my až tak nevadia...

evazvarikova
15. nov 2009

katka22r, ja so spávala tiež podobne ako ty. pravidelne o 1 hod. hore potom o 3.hod o 5.hod. vyspatá už o 7.hod. Poobede som si vždy zdriemla 1-2hod. Potom som spávala v noci normálne už so sa budila len na WC to som bola strašne rada. a zase mi to začalo. Zase zle spávam v noci sa budím malá už strašne kope a prelieva sa.
Už ma začína dosť bolieť pod bruchom mávam take tlaky ako na menzes tak uvidíme.

tarra
15. nov 2009

tak neviem babenky ale ta moja cez den sa pohybuje minimalne ale ako odbije osma hodina vecer tak sa tam vrti ako sidielko az do takej desiatej-jedenastej vecer 😝 dufam, ze sa jej ten biorytmus po narodeni zmeni lebo ja si planujem ze ju budem davat spinkat o siedmej-osmej snad to bude bezproblemov 😀 pri prvej dcere som mala taky rezim a vychadzalo to vyborne sice som mala kazdy den rovnaky ale od siedmej som uz mala cas pre seba 🙂

katka22r
autor
15. nov 2009

noo ktovie ako to bude po porode ne?inak babenky uz mate vsetky pupok vonku?ja nie,to nemusi vyjst?mam ho troska mansi ale vonku nieje

tarra
15. nov 2009

Katka,no ja ho sice mam taky vypukly trosku ale to nemusi vyjst kazdej, ved kazda ma iny pupok 🙂 ani strie zatial nemam, dufam, ze sa ani neobjavia 😝

eliotis
15. nov 2009

strie nemám ani ja 😀 a dúfam, že sa už ani neobjavia 😀 pred tehu som bola lajdák na krémikovanie, ale teraz poctivo po každom kúpkaní/sprchovaní sa natieram, aj keď sa mi veru niekedy nechce 😝
a pupok... to nemusí mať každá... mne možno do konca tehu sa vytočí naopak 😀 však uvidíme....
aj mňa najviac rozčuľuje to chodenie na wecko v noci, lebo doteraz som nič také nepoznala a nedajbože, že potom nemôžem zaspať, tak to je fakt na nervy 😠 inak žiadne problémy nemám, len teraz bývam dopoludnia viac unavená...

tarra
15. nov 2009

baby a kolko ste pribrali ja zatial 8kg 😎 pri prvej dcere to bolo 9kg horsie to bolo s mojou vahou ked som zacala kojit to som trosku nabrala...ale mliecko si to asi vyzadovalo 🙂 myslim tie tuky navyse 😀

eliotis
16. nov 2009

no ja som doteraz pribrala zo 48,1kg na 57,3kg, lenže teraz má akosi čoraz viac chytá pamlskovanie, takže určite ešte niečo priberiem na váhe 😀

vichy77
16. nov 2009

Dobre ranko dievcata.
Ja som mala tuto noc hroznu. Od vecera mi tak stvrdlo brusko, ze som mala len taku hrcku. A k tomu ma bolelo v podbrusku ako pred menstruaciou. Potom mi opuchli prsty na rukach a boleli krize. A to trvalo zhruba od 19 do 23.30, potom som uz zaspala. Dnes rano sa mame uz v pohode, az na tie opuchnute prsty. Stava sa vam nieco podobne?
No ja som pribrala zatial 10 kg, zo 44 na 54, ale isto sa to tzm neskoncilo. Brusko poctivo natieram, zatial strie nemam, ale aj tak mam trosku strach, ze sa este vytvoria.
A s tym mocenim som na tom rovnako, cez den v noci stale som tam a to len crknem a idem s pocitom, ye sa idem pocikat..
A pupok uz mam vypuceny do von.

evazvarikova
16. nov 2009

ahoj vichy77, ja v noci málo spávam 3-4 hod. pobobede niečo úplne malinko. Ja som pribrala 18kg do pôrodu dám 20kg dúfam,že nie viac. Mne puchnú nohy a ma aj bolia. pupok nemám vôbec vypučený je vnútri. Na brušku tiež nemám strie,ale na zadku a stehnách nehorázne /dosť som pribrala,ale prestala som fajčiť/. užívam aj manezko na tie nohy ,ale,že by to pomáhalo nemôžem povedať!

katka22r
autor
16. nov 2009

ahojte ja som pribrala 11kg mozno to je vela ale ja sa citim v pohode,aj ked chodim ako kacka ale to kvoli tej panve,ktora ma boli 😉 dnes sme boli na uzv a malicka je podla gynek.vraj baculka 🙂 hmm,no co uz,hlavne je ze je okik nie?a strie ja mam asi 3 na jednej strane a 1 na druhej a po bokoch,aj ked ich olejujem nie vzdy sa mi to podari lebo sem tam zabudnem....takze s pupkom niesom sama ze?uz som sa zlakla ze preco neni von ale to asi nemusi 🙂

katka22r
autor
17. nov 2009

babeny kde ste vsetky?

tarra
17. nov 2009

vichy77, no to iste sa mi stava ked sa rano prebudim mam opuchnute prsty ale inac nic cez den to ustupi, tak neviem co to znamena...sme skoro v rovnakom tyzdni tak fakt neviem..

vichy77
17. nov 2009

Caute baby. akurat som si citala forum o tom malinikovom caji {ostuzina malinova}. co na to hovorite? ja si dnes asi pojdem kupit, ved ak nepomoye nic to a uskodit neuskodi.. mate nejaku skusenost? a este nieco pisali o masirovani hradze poculi ste o tom?

vichy77
17. nov 2009

tarra a tie opuchy, to sposobuje vela vody v tele. niektore baby maju aj opuchnute clenky a lytka a najma v lete. tak sme este na tom dobre. Uz ste niektora zbalena do porodnice? ja to stale odkladam, ze mam nejak cas 😅 Ale zacala som uz s kupou vianocnych darcekov, lebo keby porod prisiel skor tak by blizky ostali bez nich a s malou v kocari neskor asi toho vela neobehnem

tarra
17. nov 2009

vichi77, mas asi pravdu lebo ja musim vela vody pit, mam dost hustu krv a picham si aj Fragmin. Veci do nemocky mam v jednej policke v skrini a ked bude treba tak mi to jednoducho manzel nahadze do tasky a ideme..pre malu mam vsetko strcene vo fusaku zase aby muz v tom nemal zmatok, co ma priniest ked pojdeme domov 🙂
Darceky by som chcela kupit este tento tyzden lebo chodenie po obchodoch je uz take namahave 😒

katka22r
autor
17. nov 2009

babenky tak pozeram ze vy este nepobalene a my v teme januarovky uz skoro vsetky 😀 ja este nie len mam pokupene vsetky veci do porodnice co mi chybali a dnes sme boli kupit plienocky pre malinku🙂noo s tou vodou v tele je to tak...ja beriem od zaciatku tehu vapnik horcik zinok a nastastie nemam s opuchmy problem..mozno sa dostavia ale to by som nerada

valria321
17. nov 2009

vichy77 jej aj ty budeš mamina za chvilku a si zo Žiliny dobre vedieť..a meno prezradiš??🙂

eliotis
17. nov 2009

no Žilinčaniek je nás tu niekoľko, bejbyna (tá už bejby má 😀 ), evazvarikova, vichy77, ty valria321, ja a ešte v jednej téme sa stretávam s betynou8 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre