Čakáte dievčatko? Aké máte bruško? Ako sa cítite?

katka22r
2. nov 2009

ahojko snad je to tema ktoru mi uz neuzamkne duna ci ako sa vola..rada by som vedela ake mate bruska tie ktore cakate dievcatka a ako sa citite..vraj ked dievcatko tak zena viac pribera na bokoch a gulateje sa,no ja mam brusko skor akokeby do spica a pri tom cakame dievcatko...tak uvidime co vyjde 🙂 a nemate pocit palenia zahy?a co bolesti ste oki?ziadne?dakujem za vase info

kisska
6. nov 2009

Ahojte, tak sa pridavam k vam maminy, co prispejeme svojou troskou k sireniu lasky a mieru po svete(tak hovori moja teta, ked sa rodi vela dievcat 😀 😀 😀 ).
Musim ale priznat, ze oproti prvemu tehu je toto uplne ine - hned od zaciatku som mala (nielen)nevolnosti (celodenne) a az do 5. mesiaca (pri Adamovi zacali az v 16tt a trvali len chvilu), teraz som ovela viac spava, unavena. Akurat v poslednej dobe sa to lepsi. Brusko mam uplne ine ako vtedy - okruhlejsie, capatejsie. Priberat zatial priberam minimalne + 4kg, ale vsetko do brucha. Akurat chute mam podobne - okrem cokolady ma sladkosti neberu, ale za pikantne, slane, kysle by som vrazdila 😉
Mala sa hybe o 100 milych 200, hlavne v noci, nadranom a po cokolade. Alebo ked dlho sedim za pocitacom. Takze si ma pekne skomanduje, ked sa jej nieco nepaci, ale to uz robil a dodnes robi aj jej bracek, takze sa mam na co tesit 😉

katka22r
autor
7. nov 2009

ahojko diduska som rada ze si sa pridala do tejto temy aj vsetky ostatne babulky...co ten krcok maternice?co sa moze stat ak sa skracuje?jto moze zistit len gynek.vysetrenim zo spodu ze?viete mne je cudne ak ma gynek.vobec zo spodu nevysetruje,rau ma vysetril a asi 2 x na pohotovosti preco to robi kazdy gynek.inak?

anarida
7. nov 2009

Dnes do sveta posielame tieto šťastné slová:
krásnu zdravú dcérku máme, prišla radosť nová.
Bianca sa narodila 7.11.2009 o 10:30 váži 3760g a 47cm.
Bejbyne Gratulujeme

katka22r
autor
7. nov 2009

jejeje blahozelam 🙂 super uz to mas za sebou

diduska777
7. nov 2009

Anarida pripajam sa k blahozelaniu 🙂 aby ste boli obe zdravucke a stastnucke 😉 Katka no mne koli tomu krcku hrozi predcasny porod ☹ Takze musime vydrzat 2 v 1 co najdlhsie 🙂 Nasa meta je momentalne vydrzat aspon do 34tt... Tak pevne verim, ze sa nam to podari vydrzat co najdlhsie 😉 Ano, stav krcka sa zistuje vysetrenim zo spodu + meranie dlzky vaginalnym UZV.

anndrea
7. nov 2009

Ahoj Katka, ďakujem za pochvalu mien. aj Laura je krásne meno, vlastne ja nám sa veľmi páčilo. mám dve kamošky, sú z Fínska a jedna sa volala Miia a druhá Laura, sú to fínske mená

katka22r
autor
9. nov 2009

ahojky neni zac ani som nevedela ze laura je finske meno,ale uz viem 🙂 babenky ako sa mate?ja mam stale bolesti vaginy,ja nechapem to bude az do porodu?nema s tym nikto skusenosti?za gynekologom uz nechcem ist,lebo vzdy je vsetko oki...kde ste citili tie bolesti?dnu vo vagine?alebo panvove kosti?je som s toho uz mimo co sa rozumie pod pojmom panvove kosti?dakujem

katka22r
autor
9. nov 2009

babenky kde ste vsetky???

katren
9. nov 2009

Ahojte kocky, pridavam sa tiez....Cakame malu bambulku, je to uz onedlho. Brusko mam pekne do spicu, vsetci hovoria, ze to bude chlapec, ale dr. nam stale potvrdzuje nasu lasku jedinu 🙂 Dominiku. Ja som pribrala 6kg, ale prve 3 mesiace som schudla 6kg/vracala som den-noc/, takze to som sa len vratila na povodnu vahu 😀 . Zaha ma nepali, ale vecer musim zakoncit vianockou natretou nutellou a studenym mliekom aj keby som bola akokolvek najedena a potom mozem ist spat 😅 .

Diduska, ja mam tiez problem s krckom, uz je skrateny od augusta a mam odvtedy aj kludovy rezim. Ale moc sa mi to nedalo, lebo prerabame domcek, aby sme malinku doniesli do novsieho. V tom auguste som necitila nic ze by ma pichalo, ale mesiac dozadu bolo treba zhanat obkladacky a dlazbu a podlahy, tak sme viac chodili a odvtedy ked moc chodim lebo stojim, citim pichanie. Na poslednej poradni nam povedali, ze krcok skrateny na 1,5 cm, takze zasa sa len flakam a gulam v posteli. Izby zariaduje buduci ocinko a ja len ked sa mi da, sedim na stolicke a rozkazujem, kde ma co ulozit, co ako utret a pod. 😵 Ved kolko krat to mozes takto vyuzit, ze ocko robi vsetko za teba 😀

apolis
9. nov 2009

ahojte kocky,tak aj sa pridavam do vasho spolku na Vianoce cakame dievcatko Ninku.doma uz mame maleho sintra na Vianoce bude mat 2roky.Tak ak pride mala na svet tak ako ma termin tak bude medzi nimi pekny dvojrocny rozdiel tomu sa hovori vykon. 😀
druhe tehotenstvo to je uplny rozdiel teraz mam nizky tlak,hoci kedy mi pride zle a uz neviem ako mam spat lebo ma strasne pali zaha uz neviem co mam na nu brat.Aspon som pribrala len 7kg to je jedno pozitivum lebo pred 2rokmi to bolo vo finale 20kg.ale to som nevedela ze som tehotna. tak baby uz len uspesne dobojovat a dockame sa nasich princezien. 😵

zuzkat1
9. nov 2009

ahojte.. aj my cakame v januari malu hanku.. pribrala som v podstate len do brucha aj ked zatial uz 10 kil, brucho mam tiez do spicu a vsetci tvrdili, ze to bude chalan🙂 ale dvaja lekari mi potrvdili dievca, tak snad sa to aj podari, lebo uz mam aj par ruzovych kuskov a na chlapcovi by to vyzeralo divne🙂 musim povedat ze az na prve mesiace je to celkom pohoda, vtedy mi bolo hrozne zle celych 24 hod, ale teraz celkom fajn, az na krize - nijako sa mi neda lezat a teda ani spat.. ale palenie zahy nepoznam a ani nohy mi neopuchaju tlak mam stale dobry, a odkedy som tehotna neviem co je to bolest hlavy, pritom predtym som mavala hrozne migreny 😖

katren
9. nov 2009

zuzkat1, my zas nemame ani jednu ruzovu vec 😀 nam sa s drahym nejako ta ruzova nepaci a sme skor na bledomoddru 🙂 mame take aj auto a vacsinou sa rozhodujeme pre modru, tak sme nakupili aj nasej princeznej bleduckomodre, bezove a zlte....a na je mi jedno, co budu hovorit ini. hlavne, ze nasej bambulke nebude zima!
a inak, ani ja neviem co je bolest hlavy odkedy som tehu, tak dufam, ze to vydrzi aj potom 😉

och
9. nov 2009

ahojte tak mi tiez budeme mat malu mikroslecnu 😉

ja tiez nekupujem nic ruzove, nikdy som na take nebola, aj ine farby su krasne 😀 kocik sme kupili hnedy a oranzovu deku krasna to kombinacia

inak mna nikdy nenaplo a zle, skor tazko mi bolo od prezierania, opuchy nemam, tlak supis normal, akurat beriem zelezo ale to asi vacsina z nas, mna bolievala hlava v 4-5 mesiaci ale neuveritelne, sa mi chcelo zomriet, niec len ticho a tma teraz je to pohoda, palenie zahy poznam a velmi dobre 😝 pribrala som 20 kilo 😀 😀 😀 ale zevraj mi to sekne 😀 😀
som zavisla na cokalade, kolacoch a mnozstve cukru a krupicovej kasi, tiramisu, puding, slivkovy kolac, zmrzlina,HORALKY, sisky, ..... 😀 😀 zacinam citit krize, hlavne vecer 😀 a nevydrzim dlho chodit alebo stat

takze tak inak unavena som nebala skor mam energie za troch a este jedna velmi zvlastna vec 😲 casto ale naozaj casto som mala zalahnute v usiach aj cely den 😀

baruskaaa
10. nov 2009

Ahojte,
tak sa aj ja pridavam, 31.1.2010 cakame druhu princeznu ( Laru, Lilly alebo Gretu)-este sa musim rozhodnut 🙂 🙂 , pribrala som zatial 7kg, co nie je prilis, ale aj tak sa citim ako slonica, kedze moja vychodzia vaha bola trooosku 😉 vyssia ako pri prvom tehotenstve-to sa mi podarilo + 21kg, ufff...od 20tt mam problemy s krckom, mam urobenu serklaz-v 24tt, takze kludovy rezim, ktory sa snazim dodrziavat, aj ked pri starsej dcerke sa to nie vzdy da... uz mi z toho ide sibnut, lebo sa stale pozorujem, ci som v poriadku, ci sa nieco nedeje...uz nech je januar 🙂 Vidim, ze nie som sama, komu robi starosti krcok-tak vam vsetkym drzim palce, nech to uspesne dobojujeme do konca 🙂

katka22r
autor
10. nov 2009

tak tak mi to zvladneme aj ked s bolestamy a niekotore ako ja so strachom 🙂

bifla
10. nov 2009

Ahojte babenky,
aj ja niečo pridám, čakáme tiež babu 3.2.2010 a meno ešte nemáme vybraté voláme ju bublinka. Som v 28tt a doteraz som pribrala 10kg je to prvé vytúžené dieťa. Na začiatku som nemala veľké ťažkosti len bolesti brucha a pŕs občasné krvácanie, závraty, potom začali puchnúť nohy a teraz sa pridali aj kŕče nôh. Ale hlavne je, že sme zdravé. Z pôrodu zariaľ strach nemám, lebo na to nemyslím. Držím Vám všetkým palce aby nám to dobre dopadlo.

zuzkat1
10. nov 2009

katren.. nebyt mojej mami tak ani my nemame ruzove 🙂 ja sama som kupila same bezove, biele a co to aj take farebnejsie ako oranzove a bledo zelene, ale mama ta nabehla a kupila par ruzovych veci. kedze sa vsak rozhodla (nastastie) pre taku jemnu bledu ruzovu tak je to celkom fajn 🙂 inak kocik mam oranzovy 🙂

och... ja sa neprejedam, ani opuchy nemam, ale uz nevladzem dlho sediet nejak ma to potom vsetko tlaci a o pokojnej noci mozem vdaka krizom len snivat.. ale uz sa tesim na matersku o 2a pol tyzdna koncim v robote tak si snad trochu oddychnem, kym pride mala na svet 😉 potom uz asi oddych nebude 🙂

monnaliza
11. nov 2009

Ahojte

aj ja sa pridávam, termín mám 28.1.2010 bude to dievčatko - môj tretí pôrod. Bolo to neplánované, velmi dlho som nevedela že som tehotná. Absolútne mi nebolo a nie je zle, malá čušala ako rybka. Veci mám prevažne ružové - mne sa to páči, ale aj svokra pokúpila a ešte mám odložené po staršej. Pri oboch predchádzajúcich som do poslednej chvíle nevedela a ani nechcela vedieť čo to bude. To prekvapenie mi za tú bolesť stálo, ale pri tejto mi to potvrdila amniocentéza( kvôlo veku) a ani gynekolog sa netajil. Okrem kočíka mám kúpené všetko.
Inak tlak mám nižší a pribrala som 6 kg a som na začiatku 30 týždňa. Držím nám všetkým palce.
Ahojte

katren
11. nov 2009

aj ja som nakupila len bezove, tie bledomodre a nieco zlte a trosku zelene....kocik mame bezovy, bo ak by sa podarilo, chceli by sme druhe babo skor....na toto sme cakali tri roky, manzelik ma problemy so spermijkami, ale podarilo sa prirodzene, takze sa moooooooc tesime. takze kocik, aby bol univerzalny a vecicky v podstate budu tiez 😀
a babky sa pytaju, co nam treba, tak ked nieco, pekne si rozkazeme a nie je nikto sklamany 😉

katka22r
autor
11. nov 2009

presne ja tiez idem za neutralnym kocikom...tak tak moja inak nemate niektora bolesti bruska?

bejbyna
11. nov 2009

Ahojte tak sme domka 😵

katka22r
autor
11. nov 2009

blahozelam k dievcatku krasne meno si mu dala

bejbyna
11. nov 2009

Katka ďakujem pekne 🙂

zuzkat1
11. nov 2009

ja sa na babku z mojej strany a stazovat nemozem... kupuje nam komodu na prebalovanie a uz kopec drobnosti pokupila a takisto prababka (moja babka) kupuje postielku a vsetko co k nej patri 🙂 ..babka z manzelovej strany je trosku vacsi zgrlos a este ju nenapadlo opytat sa ci nieco nepotrebujeme a ani s tym neratam...ale nevadi 🙂 my - teda ja - by sme chceli druhe dieta hned po malej... idealne by bolo keby sa narodilo ked bude mat mala cca 2,5 rokov 😀 no my sme zacali "pracovat" 🙂 na babatku v oktobri a v aprili sa podarilo, takze sme mali vlastne stastie 🙂
co sa kocika tyka..u nas to bolo prve co sme kupili...ale este na nas caka v predajni 🙂 myslim ze oranzova je dost neutralna farba..teda aspon ja by som ju pokojne dala aj chlapcovi

bejbyna
11. nov 2009

Ahojte Ďakujem pekne za gratulácie Bianca je zdravá a riadna baba pôrod som mala super rýchli na sále som bola asi 45minút Bianca sa narodila 7.11. 3760g a 47cm malá a tučná zatiaľ je dobrunká stále len spinká na papanie ju budím pri ňom však zas zaspí a s kúpaním je to to isté zobudím ju no vydrží len chvíľu a kým ju dáme do vodičky opäť spinká nasmejeme sa na papanie ju budím každé tri hodky aj v noci tak máme fajne zatiaľ som veľmi spokojná čakala som,že bude ako jej súrodenci upištaná od rána do rána no je pravý opak

stupidq6
11. nov 2009

Ahojte aj ja čakám dievčatko 😵 😵

evazvarikova
11. nov 2009

Ahojte ja budem mať tiež dievčatko Lianku .Ja som pribrala zatial 18.kg. Ja som v tehotenstve vôbec nevracala,sprotivilo sa mi mäso,klobásy,slanina. A na tvári ani jedna vyraška. predtým som ich mávala dosť často. priatelia mi hovorili,že som skôr opeknela a to sa hovorí,že dievča berie krásu.Tiež mám bruško do špica,záha, sladké čo som predtým vôbec nejedla. Bolesti v nohách ale strašné kôli tomu som ani nespávala, ale už je to lepšie už aj lepšie spím/konečne/.

evazvarikova
11. nov 2009

babky kde ste všetky?

katka22r
autor
12. nov 2009

ahoj evi ja som vcera o takom case uz spinkala a to som bola rada lebo mala bola strasne hyperaktivna ani sa mi nechcelo nic robit...ta som bola rada ze lezim

eliotis
12. nov 2009

Ahojte,
dávno som tu nebola ... 🙂
Bejbyna - gratulujem k malej princeznej!!! 😀
Čo sa týka kočíka, my máme červený, a červenú farbu by sme mali aj keby sme mali mať chlapca, podľa mňa je to super farba a aj ferrari je červené 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre