Čakáte dievčatko? Aké máte bruško? Ako sa cítite?

katka22r
2. nov 2009

ahojko snad je to tema ktoru mi uz neuzamkne duna ci ako sa vola..rada by som vedela ake mate bruska tie ktore cakate dievcatka a ako sa citite..vraj ked dievcatko tak zena viac pribera na bokoch a gulateje sa,no ja mam brusko skor akokeby do spica a pri tom cakame dievcatko...tak uvidime co vyjde 🙂 a nemate pocit palenia zahy?a co bolesti ste oki?ziadne?dakujem za vase info

loss
3. nov 2009

ahojte
takze od januara my budeme mat doma 2 princeznicky zaha ma palila pri oboch hruuuuuuza mam na to zuvacie tabletky trochu to pomaha strasne sa tesim ked nebudem mat brucho lebo stale mi je zle a nie som obratna
kati aj ja mam volesti v slabinach to mama sa tlaci dole takze to uz bude do porodu ☹
meno tak to stale premyslame nie sme rozhodni u Nelly to bolo jednoznacne teraz su mena viacere Mia,Zara alebo Lara

nikush4
3. nov 2009

ja si tiez myslim ze to bude tym ze tlaci dolu... no uz co ine nam ostava len to vydrzat 🙂 ja ked v noci spim tak mavam kadejake bolesti.. malinkej sa asi vobec nepaci ze jej rusim nocny klud 😎

katka22r
autor
3. nov 2009

noo to aj my prezivame a malinka kope najviac v noci neviem asi bude po tatinkovi 😀 ten niekedy rad zuroval,xixi a noo tak tu bolest asi budeme musiet vydrzat az do porodu,ale co neurobime pre svoje baba nie?inak a od ktoreho tyzdna sa ide na CTG?

eliotis
3. nov 2009

Ahojte,
ja som pribrala do stredy minulého týždňa 8,5kg, bruško mám asi do špica, pribrala som len na brušku (nohy a zadok vôbec), chute špeciálne nemám, ani som nemala, záha ma nepáli, vďaka bohu.... som tiež zo Žiliny, budem aj rodiť v Žiline, a rovnako aj my sme pre našu princeznú vybrali meno Laura 😀 kao katka22r

bejbyna
3. nov 2009

Ahoj eliotis 🙂 a ja som sa bála,že nebudem mať s kým kočikovať 😵 😀

katka22r
autor
3. nov 2009

super eliotis dalsia laurinka mne sa to meno paci a aj mnazelovi takze tak,ale na mene az tak nezalezi och keby uz bolo pri nas to malinke stvorenie 🙂

vichy77
3. nov 2009

Caute baby, tak mna panva boli az hruza. Teda myslim kosti, zevraj to sa rozostupuje panva, aby miminko lahsie vyslo na svet. A obcas ma pichne z vnutra vaginy asi niekde v oblasti krcka....

anndrea
3. nov 2009

Katka, to je fakt krásna témička...ja mám dievčatko, Sophiu dnes oslávila 3 rôčky a čakáme dievčatko Miu Emu, takže tatinko bude mať samá babinec. Mna tieť pálila záha pri prvej babulke, a bruško som mala do špica, takže mi všetci hovorili že na 100% čakám chlapca ale to sú len babské povery...

katka22r
autor
3. nov 2009

ahojko andrea pekne mena mas pre dievcatka...uf tak uz mas jedno za sebou,ja mam dva ale nevydarene ☹ a to su fakt asi povery lebo moje brusko je tiez skor do spica ako do gulicky 😀 no uvidime ako to dopadne nie?mozno nakoniec vyjde chlapcek🙂)to by som sa smiala dlhoo...a vichy ale teba bolia kosti alebo vo vnutri?mna skor akokeby vo vnutry vaginy ja neviem s coho to je?ale na svoju babiku sa tesim akurat dnes som dala prat veci po mojom krsniatku ktore mi sestra nechala a aj plienocky sme dali vyvarit aspon nemusim tolko nakupovat 🙂 aj ked niektore veci som nakupila ale nie z obchodu ale zo sekaca,veiete ze sa to aj oplati?

vichy77
3. nov 2009

Katka, mna bolia kosti, potom to nejak rozchodim, a niekolko x do dna ma picha este asi niekde v okoli krcka a z to uz ma boli z vnutra. A ked "dlhsie" chodim tak ma babika tlaci na dno panvy a rozpicha v boku. som zvedava ako sa budem pohybovat o par tyzdnov. To aby som stihla do konca novembra nakupit vianocna darceky....
Pre babo mame od oblecka nakupene az az, sa velmi iniciovala moja mamina so sestrou 🙂

csina
3. nov 2009

no toto je celkom fajn témička.. 🙂 Ja som skoro ako ty katka, hoci mi rátajú viac týždňov, tak myslím, že pôrod bude prvý januárový týždeň...
žáha ma pály ako ďas.. 😒 už asi zo všetkého, čo zjem, či vypijem...bolesti sem tam tiež, ale už menej, v takom 6-7 mes. som ledva chodila, ako ma bolelo všetko odspodu.
som guľatá a brucho mám naozaj veľké, priberám všade, najmä stehná a zadok a tá celulitída!!! 😠 ja ju mám snáď už aj na čele...!! zatial som pribrala okolo 10 kg, snáď to nepotiahnem na 19, ako pri prvej... 😀 vtedy som mala ale východziu váhu oveľa menšiu, ako teraz...
a začala som mať problém so spánkom, najmä uložiť sa..je to bieda... 😒 v noci mám stále pocit, že mi praskne mechúr...
už aby som to mala za sebou, aj keď je pravda, že by mi skôr prospelo dať si ešte tak na 3 mesiace štupeľ, aby som všetko postíhala, čo mi treba 😀

loss
3. nov 2009

no ja som pribrala 12kg tiez som uz dost velka a o zahe ani nevravim strasne uz ratam tyzdne kedy porodim
csina som zvedava ktore meno nakoniec zvitazi 😉

slovakia13
3. nov 2009

ahoj
ja tiez cakam dievcatko Miu,brusko je gulate,ale to zavisi aj od polohy malej,moja bola cely cas priecne az teraz sa otocila 🙂
pribrala som iba na brusko +12kg co si myslim je pohoda a panva boli ,hlavne teraz ku koncu 😝
zle mi bolo tak do toho 13tt ale dalo sa a zaha je iba obcas 🙂
az nam tie nase babule robia iba radost 😵

vichy77
3. nov 2009

baby ja som uz pribrala 10 kg a to mam este pred sebou niekolko tyzdnou,ale ako atk citam je to taky priemerny prirastok.. Len ja som taka krpana..

katka22r
autor
4. nov 2009

ved to na tom nezalezi ci si pribrala a kolko hlavne je ze sa pacis manzelovi a babo je zdravucke potom to niejko zhodime nie babenky?inak nieje tu niektora co rodila v presove?

sakura77
4. nov 2009

ja som pribrala 14kg-ale mam 171 cm,tak sa to nejak strati,ani mi to nik neveri-a brusko mam male a spicate,trci mi tak dopredu 🙂
a inak vsetko ako aj pri prvom-chlapcovi-4 mesiace zle zle zle,vracanie a tak podobne,chute tie iste,pocity tie iste...ziadny rozdiel,akurat teraz sa uz citim tak nejak horsie,ledva chodim 😉

evazvarikova
4. nov 2009

ahojte ja som pribrala 18 cítim sa ako slon .záha strašne páli je to des a strašne ma bolia päty a ledva chodím. V noci zle spanie a ešte ked sa otáčam na pravo malej sa to nepáči, tak na lavo tiež sa jeje to nepáči ja už neviem musíme to vydržať. Ja mám už všetko popraté už sa pomaly balím. a vy?

icerna
4. nov 2009

ahojte,ja tiez cakam druhu princeznu,ale tehotenstvo uplne ine,az teraz ku koncu mam chut na cokoladu,zle mi bolo zo zaciatku,pri prvej az do 6.mesiaca 😠 a tiez tak nevladzem. pribrala som 14kil 😅 😕 a brusko mam tiez spicate a pri prvej som mala viac v bokoch 😒

eliotis
4. nov 2009

mne najviac vadí, že sa v noci budím s tým, že musím ísť cikať 🙂 a pravidelne raz do týždňa sa mi stane, že potom nemôžem dlho zaspať 😠 včera sa Lola hýbala 500, dnes je trochu kľudnejšia, čo je fajn, lebo ma tak tlačila na pľúca, že sa mi ťažko dýchalo a najlepšie sa mi spí na pravom boku 🙂 chute špaciálne nemám vôbec žiadne 😅

gerci90
4. nov 2009

jjajaaaaaj ale nas je co cakaju princeznicky,,,,,už sa neviem, dockat tej mojej a veru ta zaha je na tom najhorsia,,,aj moja malička sa furt hýbe ale to je ok,aspon viem že je v poriadku a s tým spanim veru už aj ja bojujem dost hodnu chvilu..... 😒 držim vam palceký nech sa vam babiky narodia zdravučke a peknucke ako ich maminky 😀 ...

katka22r
autor
5. nov 2009

noo tak s tym spanim mate pravdu ja si lahnem na jednu stranu malej sa nepaci na druhu stranu zasa je zla tak kusa polezim na chrbte zaspievam jej a ona akokeby zaspinkala a tak uz v pohode spinkam aj na lavej aj na pravej strane 🙂 vcera mi to pekne ustedrila kopla ma asi do rebra ale bolelo asi si nieco nacvicovala alebo cvicila ona lebo od 16tej do 17tej som cvicila ja 😀 inak a davate si epiduralku?

eliotis
5. nov 2009

ja vôbec neviem, či sa epidurál u nás v Žiline robí, lebo tu je to tak striedavo oblačno so zazmluvnením anesteziológa, ale vôbec nie som rozhodnutá, ja momentálne riešim, či darovať pupočníkovú krv/si ju dať uschovať pre potreby vlastnej rodiny ....

katka22r
autor
5. nov 2009

ahaa tak my sme nad tym tiez rozmyslali ale nakoniec sme sa rozhodli ze nedame,ide skor o financnu zalezitost a nemozeme si to dovolit ☹ ale o uz snad bude vsetko oki

eliotis
5. nov 2009

no ja ka by som sa rozhodla pre tu druhu variantu, tak to vyfinancujem z toho, čo dostaneme po narodení miminečka, ale uvidíme ...

katka22r
autor
5. nov 2009

noo ved hej kazdy inak ale my mame toho vela ohladom peniazkov taze tak a inak ako sa citis?o chvilku mas termin prve babo?

eliotis
5. nov 2009

citím sa fajn, tehu má naozaj do pohody, len sa teraz musím učiť, lebo ma teraz čakajú skúšky (zač.novembra a koncom novembra), tak už si želám, aby bol začiatok decembra 🙂
no aj my to máme s peniažkami tak natesno, lebo zariaďujeme si vlastné bývanie plus všetky veci pre mimi, keďže nemáme po kom vecičky dediť, nakoľko to bude prvé mimi v rodine po dlhej dobe 🙂 len sa bojím, aby som svoje prípadné rozhodnutie nikdy neoľutovala, keďže dnes je doba taká, že tých chorôb je čoraz viac, a nikdy nevieš, kedy by to mohlo pomôcť

katka22r
autor
5. nov 2009

nooo to aj ja ale snad budeme mat to stastie a nic sa nestane tak drzim prsteky

katka22r
autor
6. nov 2009

haloo babenky a co krize nebolia vas?

eliotis
6. nov 2009

Zatiaľ nie 😀 čo s atýka tehu, ja sa nemôžem na nič sťažovať 🙂 žiadne vracanie, žiadne opuchy ani nič podobné 😉

diduska777
6. nov 2009

Ahojte kocky 🙂 , my tiez cakame malu princeznicku a tiez sa bude volat Lauruska 😉 Palenie zahy mam aj ja strasne, takmer stale ☹ Ja som zatia pribrala 11 kg, takmer vsetko islo do bruska, trochu do zadku a stehien. Brusko mam aj ja skor spicate a kazdy nam tipoval chlapceka, ale ja som bola na 100% presvedcena, ze to bude mala babulka 😉 Tie z vas co ste citili pichanie, neskracuje sa vam krcok? Ja som mala ten isty problem, ked som bola dlhsie na nohach, tak som citila pichanie a tahani zo spodu, a nakoniec som bola koli tomu v nemocnici skoro 3 tyzdne ☹ a teraz mam nariadeny prisny kludovy rezim a spavam ako netopier 😝 Co sa krizov tyka, tak mna nebolia, nemaju ma z coho, zato mam vsak velmi bolestive zapastia 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre