Čakáte dievčatko? Aké máte bruško? Ako sa cítite?

katka22r
2. nov 2009

ahojko snad je to tema ktoru mi uz neuzamkne duna ci ako sa vola..rada by som vedela ake mate bruska tie ktore cakate dievcatka a ako sa citite..vraj ked dievcatko tak zena viac pribera na bokoch a gulateje sa,no ja mam brusko skor akokeby do spica a pri tom cakame dievcatko...tak uvidime co vyjde 🙂 a nemate pocit palenia zahy?a co bolesti ste oki?ziadne?dakujem za vase info

matula1194
17. nov 2009

Babenky a mená uz mate vybrate? my sa s manzelom nevieme nejako dohodnut :(

katka22r
autor
17. nov 2009

no matulka myslim ze dakde sme to pisali ak nie tak my mame laura a misko

vichy77
17. nov 2009

no teda pozeram, ze zo ZA nas je tu dost. i ked ja som tu len nedavno pristahovala, som rodena ruzombercanka. a kde chcete rodit? tu v ZA? aka je tu porodnica?

valria321
17. nov 2009

vichy77 ja budem rodiť tu v Žiline klasika myslela som že pôjdem do Čadce ale nakoniec som teda dala prednosť Žiline.....a ty chceš rodiť kde???no veru ani som nevedela že buducich maminiek zo ZA je tu tak vela🙂)

evazvarikova
17. nov 2009

Ahojte žilina je nás tu dosť ja idem tiež rodiť do žiliny. Vichy77 ja mám termín 14.12.2009 možno sa aj stretneme. 😀

baruskaaa
17. nov 2009

ahojte, aj ja som zo ziliny 🙂 ..rodit by som sla rada do cadce, dufam, ze tam stihnem dobehnut 🙂

katka22r
autor
18. nov 2009

babusky tema porod v ziline je v teme porod 🙂 dufam ze sa nehnevate...a ako prezivate malinku v brusku?

katka22r
autor
19. nov 2009

babenky ste sa pohnevali ci co?

katka22r
autor
8. dec 2009

halooo je tu niektora co caka princeznu alebo nedavno porodila? 😒

kajka26
8. dec 2009

ahoj ja cakam dievcatko 🙂

narcisa
8. dec 2009

katka22 - ja mam doma babinec, druhu som rodila v juni....

narcisa
8. dec 2009

kus mi aj chyba brusko aj ked na jednej strane som stastna ze uz je vonku...posledne dni boli brutalne....cakala som ju na jar a narodila sa prvy letny den 😀 😀 😀 takze je to letne dieta tak ako prva...ta je augustovka...cize najtucnejsia som bola vzdy v lete a dalo mi to zabrat v tych horucavach....

teraz to mate lepsie, decembrovky atd....myslim to tehulkovanie vo finale....ale co sa tyka babatka...som rada ze som ich mala v lete...dalo sa byt dlho vonku a rastieme postupne do tych mrazov....

mija777
8. dec 2009

Ahojte 🙂 Aj ja cakam malu kvetinku.Co sa tyka tych horucav,je to velka vyhoda,ze teraz mam najvacsie brusko v zime a nemusim funiet v najvacsich teplach 😝 Ale za jedno aj nevyhoda,lebo na druhej strane ani neviem,co si obliect 😖 Vsetky bundy uz len tak tak zapnem.A chcela som si aj druhu kupit,ale ked som vybrala taku,aby som sa v nej netopila a nemala rukavy po kolena-na brusku som ju zapla len tak tak 😀 A pritom ho nemam nejake velke.No kaslem na bundu,ten mesiac aj daco volaco znosim 😀
Inak mna od vcera vecera pali zaha strasne,neviete co na to pomaha?

katka22r
autor
8. dec 2009

ahojte kocky som rada ze sa opat nasli nove tvaricky 🙂 ja by som sa rada spytala tych co cakali dievcatko ci je podla nich normalne ze mam male brusko,nato ze som prvorodicka po 2 potratoch mam brusko ako keby som bola v 20tt v porovnani s inymi babenkamy v 35tt hm...ono je to lepsie lebo sa nemusim tak namahat pre brusko ale je to podla vas oki?noo mija mna palila zaha vzdy ked som zjedla nieco sladke keksy som mohla ale cokolady nie alebo som vypila 100% dzus vtedy som nevedela co robit...a tak som sa tych sladkosti zriekla...teraz ma tak troska trapi pichanie pod bruskom neviem od coho to je...a zasa mi zacali vytoky....v pondelok idem na ctg aj do poradne tak som zvedava co na to gynek.povie...ale nastastie ma uz prestalo taaak velmi boliet zo spodu a noc mam o nieco lepsiu 🙂

mija777
8. dec 2009

katka22 ja mam kyselinu asi po zemiakovo-cibulovom salate...Ako som ho zjedla vcera na veceru,odvtedy to zacalo.Asi ho viac uz neebudem,lebo ma porazi z tej zahy.. 😖 A to ze mas male brusko,to nevadi.Ja som sa donedavna mojho tiez nevedela dockat,niekto by ani v 20tt nevedel pomaly,ze som tehu 🙂 Ked som mala cierne tricko alebo co,tak si to nikto ani nevsimol 🙂 Ani teraz ho nemam v porovnani s inymi babami nejake velke na to,ze za par tyzdnov rodim.Vraj je mala asi viac v krizoch.Aj ty si mala bolesti?Ja som tak v posledne dni zaznamenala akoby ma mala tlacila na spodok a niekedy taka intenzivnejsia bolest sa objavila na chvilocku.Aaaa potom zas nic 🙂 Vytoky vraj pred koncom tehu byvaju normalne,aby sa potom ulahcil porod.Myslim,ze sa nemas coho bat 😉

apolis
8. dec 2009

ahoj katka22,to je normalne ze mas take brucho ake mas zvlast u dievcat sa to tak stava a pokym ti pojdes rodit este ti vypukne brucho.ja ked som cakal 1dieta chlapca pred 2rokmi tak som bola o takomto case ako taky kotuliaci sa sud ledva som sa hybala a funela ako lokomotiva,ale teraz cakam dievca zas na Vianoce a mam take brucho ako keby som bola na zac.7mesiaca niektore baby co poznam maju termin vmarci a maju take brucho ako ja teraz pred porodom.to nemozes porovnavat s ostatnymi babami kazda sme ina a kazda preziva tehotenstvo individualne.tak netrap sa hlavu hore a mysli naten tvoj poklad ktory pride onedlho na svet. 🙂

narcisa
8. dec 2009

ahoj katka

pri prvej sme do 6 mesiaca mohli kludne zatajit ze cakame mimi....a prve mesiace vdaka nevolnostiam som vazila este menej nez ako som pocala...v 7.mes uz daco trcalo spod pulovra a koncom 8mes. sa to rozbehlo tak ze som vyzerala ako vlak...vsetko slo dopredu a popraskal mi cely pupok aj som sa natierala....vtedy sa vsetci cudovali ako som k tomu bruchu prisla ci necakam nahodou dvojicky

no a pri druhej bolo brusko uz od zaciatku vacsie ako prve tehu....tak sme si mysleli ze bude zmena pohlavia....no a nedali sme si to povedat....a nabrala som o 3kg viac ako prve tehu a brucho bolo 2x take velkee....no a mala bola skoro o 1kg mensia nez ta prva....takze vsetko je relativne....

neboj sa vsetko je v absolutnom poriadku, naberies posledne tyzdne....no a keby sa nieco dialo s vahou mimi , urcite by ta na to na sone upozornili a zacali to riesit....takze v pohode....neboj, malinka bude mat modelkovske miery uvidis, bude take idelalne babenko!

mija777
8. dec 2009

Ahoj narcisa,to s tymi poslednymi mesiacmi mas pravdu.Sice mam termin este neskor ako Katka,ale brusko mi len v poslednom case viac vybehlo.Aj ked este nieje neviem ake velke zase..No citim sa ze viac priberam,teda skor by som povedala,ze dost zadrziavam vodu.Aj dr. mi povedala,ze to vyzera na zavodnovanie.Tak snad este do toho januara neskoncim ako slon 😅

katka22r
autor
8. dec 2009

noo dakujem babenky za rady...mozno este vykukne vonku,aj mne niekto vravel ze moze byt ze je v krizoch a tie bolesti zo spodu to bude asi tym ze malinka tlaci na mechur a pripravuju sa porodne cesty ako mi narcisa pisala do ip...inak dakujem...juuujky ono sa aj tesim na porod a zaroven sa aj bojim...xixi inak babenky ja beriem este magne B6 ale nie kazdy den lebo mi az tak velmi netvrdne brusko ale chcela som sa spytat na medovinku..neviete ci by som z nej mohla aspon troska okostovat?ja som ju minuly rok mala na trhoch skoro kazdy 3 den ale len po pol deci nemyslite ze som alkoholicka 😀

step13
14. dec 2012

ahoooj ja cakam dievcatko aprili pribrala so 25 kg zahu uz nemam som stasna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

djenna1978
24. mar 2013

@katka22r ahoj ja tiez cakam dievcatko a brucho mam do spicky

sabi777
25. mar 2013

Ahojte baby 🙂 aj ja cakam dievčatko.. teda dufam . ( robili mi testy v genetone a vyslo dievca, na sono nebolo dobre vidiet ale doktorka povedala ze to vyzera na dievcatko ) bude to nasa druha dcerka 🙂 meno mam vybrate Zara 🙂 Bruško mam do špica, aj pri prvej malej bolo špicate. Všetci hovorili ze ked je spicate bude chlapec... ale nebol !!! Strasne rada v tehotenstve papam sladke..!!! zaha ma zatial nepali ale viem ze to pride neskor. teraz som v 21 tt. Pribrala som cca 4 kg 🙂

andrejka2016
17. nov 2017

Ahojte babi kcela bi som sa na nieco opitat robila si niekto zvas test s bikarbonov jedlov??a komu visla ??alebo je to iba zart???

andrejka2016
23. nov 2017

Ahojky dievcata kcem sa spitat je tu nektora co ma ties ten problem alebo mala v tehotenstve??ja som 33tt a kcem sa spotat komu vislo pohlavie z 3de utrazvuku?lebo ja som bola uz 13 tt vtom ze cakam dievca a aj sa mi potvrdilo ze je to tak. Nakoniec v 8 mesiaci sa fozviem ze chlapec.je nievo take mozne mozu sa zmilit na 3 de ultrazvuku alebo na klasicke sono?vie mi nekto nieco ktomu dodat ?dakujem.

obsadenemeno
23. nov 2017

@andrejka2016 ja by som ti k tomu dodala pravidla slovenskeho pravopisu 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre