Depky počas tehotenstva

muriel293
1. júl 2008

Ahojte baby,tak ja hneď na začiatku môjho tehotenstva riešim ten problém,že som hneď začala byť hrozne náladová,často sa mi chce revať,mám depky,niekedy ani neviem prečo a niekedy som zúfalá z toho keď si pomyslím na to,že si o pár mesiacov nebudem mať čo obliecť,že sa nebudem páčiť svojmu mužovi a pod. Lomcujú mnou hormóny,som z toho nešťastná a niekedy vyzerám ako keby som sa na bábo ani netešila a pritom keď som sa dozvedela že som tehotná tak to bol najkrajší deň v mojom živote! Naozaj tomu nerozumiem a moc ma to trápi! Máte aj vy takéto problémy???

mywiel
4. júl 2008

Muriel to su len povery ze sa to dopredu nerobi, aj som nakupovala uz v 3 mesiaci a vo 4tom bol uz izbicka pre babo pripravena. 🙂

pampuliacik
5. júl 2008

caute baby 😉 , aj ja som si zopar veciciek kupila pomerne skoro a potom kupovala postupne. mojej mame sa sice zdalo, kam sa ponahlam, ani nie tak kvoli poveram, ale ze toho bude vela a bla bla. svokra zase do nas hustila, ci uz mame to a ono... pokial ide o povery, neverim na take hluposti a myslim ze je mile kupit si nieco pre ocakavane babenko. sama pre seba som rozmyslala, ci tie veci nieco zmenia ak sa nieco stane- a nie. bude tak, ako ma byt a to ze ma zena doma kociar ci vecicky na situacii nic nezmeni- aspon moj nazor... ja to mam uz za par a velmi sa tesime 😀 a je len plus ked zena v 8 ci 9. mesiaci sa nemusi vlacit po obchodoch a zhanat este posledne veci, na to uz nema ani silu...

muriel293
autor
5. júl 2008

mywiel: no lenže svokrina rodina sa kliešťovito drží toho že sa to nesmie,že do tretieho mesiaca absolútne lebo sa môže všeličo stať a prináša to nešťastie! chápeš? asi si kúpim tajne xixi a čo,ak by sa náhodou-čo by som si teda neželala-niečo aj stalo,darujem to niekomu kto bude mať bábenko...podla mňa si veci kludne môžem po troške kupovať,i tak oblečenia asi veľa netreba,lebo kopu dostaneme a rýchlo to z nich vyrastie,jediné čo zatiaľ nebudem kupovať je asi kočík a tieto väčšie veci..moja mamina sa strašne bojí,že keby sa dačo stalo,tak by som pozerala na tie nakúpené vecičky a rumázgala pri nich...že by mi to bolo ešte viac ľúto...

felixko
5. júl 2008

ja mám veľa vecí po švagrininej malej, ktorá má teraz 2 roky, takže všetko relatívne nové, moderné a zachovalé veci, preto som doposiaľ nebola ani veľmi nútená kupovať vecičky, aby som mala všetko nachystané. inak by som už asi mala tiež dobré zásoby vecí. od 7 mesiaca som začala kupovať veci už aj ja, dovtedy som pre drobčeka nič nekúpila, to skôr budúca babka ma do toho núti, veď ak by náhodou...a mám z tých vecí takú radosť, keď si predstavím drobčeka, že ho v dupačkách budem nosiť na rukách a tie čiapočky, že ich bude mať na tej malej hlávke..

muriel293
autor
5. júl 2008

felixko: eeeh ani nevrav,hneď teraz by som sa rozbehla do obchodu! 😠 🙂

chila
5. júl 2008

Muriel já jsem schopná dát svému manželovi facku a v zápětí se rozbulím jak hysterka a manžel říká že už se těší až bude prcek na světě a já budu zase normální musím říct že má svatou trpělivost. Ze svého okolí snesu jenom málo koho a většina lidí mě považuje za úplnou kr.vu. Hormony se prostě zmocnily mého těla.

felixko
5. júl 2008

chila počkaj a bude to ešte horšie, my sme teraz u rodičov, kde sa veselo prerába, ja som nervózna, všade je prach a bordel, večer sa chystám domov, čo manžel ešte nevie a doma budem tiež nervózna, pretože už si neviem nájsť ani vhodnú polohu na relax a oddychovanie, nemôžem vykonávať poriadne moje obľúbené činnosti, predtým som cvičila, teraz už nedokážem spraviť poriadne ani jeden drep a tiež by som rada čítala, ale keď sedím, mám obrovské bolesti kvôli žalúdočnej kyseline, ktorá mi dobre teraz v tehotenstve znepríjemňuje život, neviem, či to poznáte, ale mám bolesti, ako keď mi zostane zaseknuté v hrtane jabĺčko, alebo nejaký poriadny kus potravy a nejde to ani von ani dnu..predtým som užívala lieky, ale teraz si musím pomôcť inak.

muriel293
autor
5. júl 2008

chila: no ani nevrav,môj muž už to začína ignorovať tie moje stavy a rehoce sa mi-a to ma nerví ešte viac!

chila
5. júl 2008

Felixko tak tu žáhu už znám taky nějaký ten čásek a je fakt dost život obtěžující mě na to pomáhá nealko Birrel pivo nepiju ho po litrech ale když začne mrcha pálit tak vypiju i půlku sklenice.Ty máš termín porodu 18.9 a já 19.9 a kluka i když těžko-pohyblivá zatím nejsem neříkám že nevyžraná ale pohyb mi zatím zle nedělá. Do schodů už ale nevyskáču jako laňka spíš jako těžkotonážní prasnice. Vím že bude ještě hůř zatím mám 14kg navíc a ještě nekončím.

felixko
5. júl 2008

chila aj ja mám termín pôrodu 19.9. - podľa posledného usg vyšetrenia mi stanovila lekárka tento termín. Mne tiež pohyb zatiaľ zle nerobí, hlavne chôdza mi vyhovuje, ale to, čo som dokázala zvládnuť na začiatku tehotenstva mi už teraz robí potiaže. napríklad niečo zodvihnúť zo zeme, alebo vyšliapať niekoľko schodov. cestou domov z práce vždy absolvujem 20 schodov, predtým som ich nemala spočítané, teraz viem, že ich je 20 a len odpočítavam, aby som konečne bola na vrchole. keď si vyjdem, som zadychčaná ako pes.

stvura
5. júl 2008

Depky? No ja furt kontrolujem ci sa drobec hybe, ked sa malo hybe mi to vadi, ked sa vela hybe mi to vadi... Zaha ma pali stale, teraz sa k tomu pridruzila i chrbtica i ked brusko nemam extra velke {pribrala som len 12 kg}...no je to radost.
Muriel293 odporucam zacat chodit v pondelky na cvicenia do MC a uvidis ze sa ti ulavi. Nieco cez hodinku si pocvicis, potom je prednaska a kocky i pani Kalmanova ti poradia...mne to dost pomohlo. Necitim sa aspon ako neschopenec...

evulinkab
5. júl 2008

Holky, já ted zrovna brečím.Jsem sama doma a je fakt, že od počátku těhu jsem lítostivá, mám depky...Nejen proto, že vím, že to budu mít těžky(kvůli otce dítěte, budu bydlet u našich, atd..)To by bylo ještě to nejmenší, vše se dá zvládnout.Jenže já včera dostala zánět močáku a mám nasazený antibiotika, který bohužel brát musím 😢 A já mám strach a výčitky kvůli tomu malýmu, že mu tím ublížím.Dívám se pořád na fotečku z genetického ultrazvuku, hrozně se na své miminko těším, a o to větší mám strach, co když se něco stane.Asi bych to psychicky nezvádla.Do toho mám už druhý den asi nějakou střevní chřipku( no proste když nemoci, tak hned všechny dohromady)...prostě je mi hrozně jak fyzicky, tak psychicky a vážne nevim co dělat...

miyya
5. júl 2008

evuli ako čítam, tak to máš ozaj ťažké, ale hlavne klud. Depky ti už vôbec nepomôžu. Ale držím palce a tie antibiotiká ti neuškodia. ved hádam vedia lekári o robia.

majula009
5. júl 2008

Ja mam depku teraz z toho ze sa malej nechce na svet....uz skacem na fit lopte, dnes som slapala do kopca asi polhodku v kuse, sexujeme, a nič. Co maaaaaaaam robit?
Bojim sa vyvolaneho porodu...vraj to viacej boli.... ☹

mywiel
5. júl 2008

Majula aj ja sa toho bojim ale kamoska co je prvorodicka mala vyvolavany a za 5 hodin porodila s epi uuuuplne ve pohode. 😉

majula009
5. júl 2008

No ja som nechcela ist s epi, ale zvažujem že si ju asi dám.... 😖 teda dufam ze mi ju stihnú dat..

mywiel
5. júl 2008

Majula zbytocne sa nestresuj, ze vyvolany porod a cisarsky atd. uvidis v danej situacii ved dolezite je aby bolo babo v poriadku ako pride na svet nemozme vzdy do detailov naplanovat, hlavne je ze tu bude, nejako uz aj tak bude musiet prist. Teraz nam ostava uz len trpezlivo cakat a povedat si ze vsetko bude tak ako ma byt. 😉

mywiel
5. júl 2008

Evulinkab to ti verim ze to musi byt tazke, ja ked som bola chora a nie tehu uz vtedy som vzdychavala manzelovi ked mi bolo nanic ze zomriem 😀 tak este ked si tehu a chora to nie je sranda, ale zbytocne nestresuj doktori vedia co ti mozu predpisat a snaz sa odychovat co najviac. Drzim palce. 😉

muriel293
autor
6. júl 2008

evulinkab: evuli,ja som tiež už bola tehotná keď som dostala zápal močových ciest ale doktor mi dal antibiotiká ktoré môžu užívať aj tehotné ženy takže sa neboj,malému to vôbec neškodí

muriel293
autor
6. júl 2008

majula009: vraj keď sa dáva epidurálka tak sa so ženou ťažko pracuje lebo nič necíti.....

evulinkab
6. júl 2008

muriel293: a pamatuješ si, jaké jsi měla atb?Protože v těch co beru já, je napsané, že v prvních 6 měsících těhotenství užívat jen pokud je to nezbytně nutné..a že brát jen pokud nelze napsat účinnější a bezpečnější antibiotika...To bezpečnější mě docela zaráží.Navíc mám dojem, že mi vubec nepomáhají, včera to bylo celkem dobrý, ale dnes jsem se probudila, bolí mě ledviny a pálení a řezání se znovu vrátilo. 😖

muriel293
autor
6. júl 2008

evulinkab: fuuuh tak to si vážne nepamätám ako sa volali,skúsim sa pozrieť do šuflíka ale mám dojem že som tú krabičku vyhodila a vieš,keď doktor povedal že to neškodí tak ja som ten leták neštudovala....pozriem sa a ak to náhodou nájdem tak ti napíšem ako sa volali...

muriel293
autor
6. júl 2008

evulinkab: no nenašla som to, určite som tú krabičku vyhodila,takže ti neviem povedať ako sa to volalo,ale tak pozri,ja čo mám povedať,zober si,že som 5 týždňov môjho tehotenstva fajčila ako turek-lebo mi nebolo zle a nevedela som že som tehotná a teraz sa mám tak veľmi báť že mu niečo bude? to by som sa asi zbláznila od strachu a radšej na to nemyslím. Nemysli na to ani ty-ja viem že to nepôjde ľahko ale aspoň skús,skús myslieť na dačo pekné,napchaj do seba niečo zdravé,urob niečo čo ťa poteší ok?

muriel293
autor
6. júl 2008

inak baby,trápi ma jedna vec: doktor pozeral ultrazvukom malého,oznámil mi v kolkiatom som týždni ale sestrička aj netová kalkulačka podla poslednej menštruácie vyrátala že som už až v ôsmom týždni a nie v šiestom ako povedal on-tak ja tomu nerozumiem,ako to teraz vlastne je? mám v tom mierny bordel!!!! 😖

mywiel
6. júl 2008

Muriel to je normalne 2 tyzdne rozdiel medzi poslednou MS a kym sa vajicko zahniezdi trva aj 9 dni takze s tym si vobec nelam hlavu, ja som to tiez tak mala. A co sa tyka epi tak sa da davkovat aby zena predsalen citila tlaky ale bez bolesti takze ziadny stres. 😉

mywiel
6. júl 2008
evulinkab
6. júl 2008

muriel: Tak to nevadí 🙂 děkuji i tak

kuty
6. júl 2008

muriel293:
laska pozdravujem ta nehnevkaj sa uz na mna ja som sa ti nechcel vysmievat ze ti ostalo zle ja som sa len tesil ze si tehotna a ze sa to uz aj prejavuje ja som naozaj tak rad odpustis mi? ☹

mywiel
6. júl 2008

Veru muriel bud rada ze mas priznaky, lebo ked ich mat nebudes tak budes tiez stresovat, aspon vies ze je babo ok, moja svagrina prestala zvracat a bohuzial aj babo odislo... ☹ takze treba len vydrzat a opakovat si ze to tak ma byt a nebude to trvat vecne a na konci budes mas zasluzeny darcek, ten najkrajsi na svete s tvojimi alebo manzelovymi ockami. 🙂 😵

majula009
6. júl 2008

muriel293, no ja som epi nechcela,. ale ak mi budú porod vyvolávat tak to dlhsie trvá a viacej bolí, a hlavne pokial budem rodiť bude mať možno aj cez 4 kg, teraz už má 3700 g. a to este furt nič....neviem si predstaviť ako cez tú moju uzučkú panvu vypláva také obrovské dieťa....takže ak sa mám trápit viac ako 8 hodín tak jedine s epi...nechcela som ju ale teraz asi iná možnosť nebude....
PS: a inak furt nič....už dnes ani tlaky nemám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre