Depky počas tehotenstva

muriel293
1. júl 2008

Ahojte baby,tak ja hneď na začiatku môjho tehotenstva riešim ten problém,že som hneď začala byť hrozne náladová,často sa mi chce revať,mám depky,niekedy ani neviem prečo a niekedy som zúfalá z toho keď si pomyslím na to,že si o pár mesiacov nebudem mať čo obliecť,že sa nebudem páčiť svojmu mužovi a pod. Lomcujú mnou hormóny,som z toho nešťastná a niekedy vyzerám ako keby som sa na bábo ani netešila a pritom keď som sa dozvedela že som tehotná tak to bol najkrajší deň v mojom živote! Naozaj tomu nerozumiem a moc ma to trápi! Máte aj vy takéto problémy???

mywiel
3. júl 2008

Majula rodit spontanne je lepsie ako cisarsky ak deti maju dobre odozvy srdca nevidim problem. 🙂

viiila76
3. júl 2008

Jaj, dievčatá, ja síce nedepkujem, ale držím vám palce, aby vás to čo najskôr prešlo. Ja som úplný opak vás - mám všetko na háku, teda zatiaľ.... Narástli mi prsia (a to som mala predtým 3-ky), pribrala som, aj keď neviem z čoho, keď mi je zo všetkého zle, aj keď nevraciam, stačí, keď sa na jedlo len pozriem. Brucho mávam nafúknuté ako balón, nohavice nosím rozopnuté, čo sa už skoro do ničoho nezmestím, také sa mi porobili faldy na bokoch, začala ma páliť záha... Ale čo narobím... Minule mi sestra povedala, že si všimla, že som sa nejako zaokrúhlila, že nakoniec budem ako Mila Jojovich... 😀 Tak to dúfam, že až také hrozné to zase nebude... 😵 No a keď chcem kričať, tak kričím, trochu stresu ešte nikomu neublížilo, nemajú ma rozčuľovať... 😀
Takže, držte sa. 🙂

campi
3. júl 2008

Na to zlý se prý strašně rychle zapomene. Sousedka říkala, že si vůbec nepamatovala, jak moc špatně jí bylo s dvojčatama, teď je těhotná se třetím miminem a rychle si to připomněla.

petruci6
3. júl 2008

ja si to pamatam stale 😀 teraz ani stat nemozem dlho na nohach,hned sa mi kruti hlava a odpadla by som a to uz nehovorim o tom,ze neviem vobec spavat,ale depky nemam,lebo o babo sme sa snazili 2 roky,o jedno sme uz prisli,tak sa len tesim z kazdeho noveho dna 🙂

fiborka
3. júl 2008

Ahojte kocky, som v 9tt. Zo zaciatku som si myslela, ze jaka som ja brutalna. UPlne v pohode vsetko. Ziadne zmeny nalad, co je na mna az privelke prekvapenie. NArastli mi prsia, comu som sa potesila. Mam zapchu, ale snazim sa ju riesit. Muzicek aj cela rodina sa straaaaaaaasne tesia. Ale tento tyzden to prislo. Mam uz asi po 1000krat zapal mocovych ciest. Ked som si vypocula vsetky tie katastroficke scenare, co to moze pre nase male v 1. trimestri znamenat, a ze ani s liekmi ani bez liekov to nie je uplne koser, tak som sa uplne zrutila. Revala som akokeby ma znasilnovalo cele mesto. V robote, doma, v noci ... Bola som uplne nestastna, oklamana, sama na vsetko. A kvoli urologickemu vysetreniu som sa a este sa aj tak citim. Citim, ze nam to posramotilo manzelsky vztah. Snazime sa obidvaja. Logika je vzdy je len jedna stranka celej veci, na co som upozornila uz davnejsie pri mojich vypadoch manzela. Tak dufam, ze na to pamata. Teraz mam zase stres, ci to male je z tych stresov v poriadku a ci mu nesibne... Je to zacarovany kruh. Dufam, ze ked sa ta blba infekcia poriesi, tak sa budeme znova vsetci spolu tesit. Babetko sme si velmi zelali, tak si nechcem pokazit svoje prve tehotenstvo. Ale niekedy si jednoducho nerozkazes... 😎

adrioska
3. júl 2008

majula, tak to klobuk dole pred Tvojou kamoskou, ja budem rada, ak jedno babenko takto porodim v pohode... 😅

adrioska
3. júl 2008

Fiborka drzim Ti palce,aby to dobre dopadlo! 😉

mywiel
3. júl 2008

Fiborka na zapal mocovych ciest je dobra homeopatia nema vobec vedlajsie ucinky cize sa moze aj v tehotenstve, Cantharis sa vola, no a na vykyvy nalad zas Gelsenium, spytaj sa v lekarni. Drzim palce. 😉

jaja257
3. júl 2008

Ja mam akurat depku z toho ako priberam ☹ a to dost rychlo ☹ normalne sa cudujem ze sa manzel este dokaze na mna pozerat, mam pocit ze som ako vzducholod ☹

muriel293
autor
3. júl 2008

no čafte babenky,tak ja musím skonštatovať,že dnes mi deň ide dosť v pohodičke...žiadne depky ani stresy. Ráno som nabehla do stánku,kúpila som si Petry slimky tie úplne najlajtovejšie,dala som pár šlukov,ostalo mi na prdel,a bola som spokojná. Odovzdala som ich manželovi nech mi dá iba v prípade že budem vyrevovať ako včera :o) Namiesto toho som sa prežrala melóna a kúpila som si krásne červené šatičky v ktorých sa cítim pekne tehotno a teší ma že už môžem mať vystrčené brucho a nemusím ho vťahovať xixixixi...akurát to blbé bolo že sa mi dnes zo všetkých vôní jedla robilo na grc ale inak super.........už sa teším keď budem mať také veľké brucho že sa vyvalím na postel,položím si naň jedlo ako na stôl a budem sa napchávať heheheeeeee-no som zvedavá či ma zajtra chytí depka abo nie xixixixi

mywiel
3. júl 2008

xixi muriel parada. 😉 😀 Ja ked si polozim na brucho tanier tak mi sam nadskakuje... 😀 😵

mywiel
3. júl 2008

Tak som sa vratila od dokiho, robil mi monitoring, kontrakcie ziadne az na tie dnes rano o druhej ale len chvilku, srdiecko baba je v poriadku, uz ma dole nepozeral, zas mam prist na buduce 14.7. cize po termine. Ked som sa ho spytala ze ci uz nemozem rodit skor, tak sa zasmial ze ved hadam ste podpisala zmulu na 40 tyzdnov nemozete vyhnat najomnika 10 dni pred. 😀

darlinka
3. júl 2008

Jaja, a co budes hovorit ked budes mat takych +15kg ako ja a par dni pred porodom... 😀 , to sa este len budes citit ako vzducholod... 😀 😀 a budes fucat ako lokomotiva... 😀

muriel293
autor
3. júl 2008

mywiel: jeeeeej ja som si len teraz prečítala že už máš rodiť,akosi som to nepostrehla....eeeh no tak potom ti držím palčeky a daj nám vedieť ako to dopadlo-samozrejme-pôrod radšej potom neopisuj aby som sa predtým sama nezastrelila...ok? :o) držím ti palčeky a trochu aj závidím že už to budeš mať za sebou....

mywiel
3. júl 2008

Muriel dam jasne. 😉

muriel293
autor
3. júl 2008

mywiel: a urobíš bábenku aj album tuná? ja si furt večer pozerám bábenká aké sú zlaté...aj ty máš tú úchylku? xixixi

mywiel
3. júl 2008

Urobim, ved uz aj dva mam len chyba zatial to babo... 😀

jaja257
3. júl 2008

darlinka: myslim, ze ja budem mat viac ako 15 kg, ja mam uz tera+3 kg 😲 😀

darlinka
3. júl 2008

jaja, to je v poho... ja som tiez zo zaciatku bola stale hladna a stale jedla... 😵, teraz sa mi uz ani dychat nechce a nie este jest... 😉

mywiel
3. júl 2008

Ja mam +12kg a je mi to uuuplne jedno. 😀

majula009
3. júl 2008

Čaute tehule, no ja som dnes išla na dalsiu kontrolu lebo som nejako puchla a mala vyšší tlak a tak mi zobrali krv, robili ultrazvuk, monitor a usudili že sa nič nedeje, okrem zopár kontrakcíí čo sú vraj v pohodke, nález na krcku v poho čiže znamená že sa ešte neotváram. Dolezite je ze malinká sa má ok a ja vraj tiez, aj ked ja sa az tak cool necitim.
Dnes mám od 10tej brutalnu žáhu, neviem si s nou pomoct, uz som skusila všetko a neic nepomohlo, dajte nejaky recept na pomoc....
mywiel ja už mám plus 25 kg a je mi to tiež jedno, aj ked trosku ma to sere ale momentálne s tym aj tak nic neurobim.
PS: Mala ma vraj nieco okolo 3700 g. tak som takmer odpadla.....však to nevytlačím aj keby co bolo.... 🙄

DARLINKA, ja by som jedla jak blazon ale nemozem bo mi je furt zle....mozno na stastie......inak by som mala sto kil...

FIBORKA a z čoho si chytila ten zápal? 😒

majula009
3. júl 2008

mywiel, ja vie že je lepšie spontánne, ale chuda cely cas jej vraveli ze pojde cisarskym a nakoniec ju supli spontanne, ale inak je v pohode, dostala niekolko transfúziek krvi, a tristo litrov roznych infuziek, je unavenco ale vobec sa necudujem....Ked ona porodila dve dítka také velké tak ja musím zvládnut jedno a bez breptania... 😎

mywiel
3. júl 2008

Majula 3700g je v pohode moja bude tiez mat urcite tolko aj ked teraz to uz nekontroluje, neboj ved nema nad 4kg, moja kamoska porodila dievcatko spontanne 4200g a to bez epi, takze ziadny strach treba verit svojmu telu a babu a aj doktori dopomozu ak bude treba. 😉

majula009
3. júl 2008

mywiel a ty chces rodit bez epi? lebo ja by som chcela bez, ale nejako si to v poslednych dnoch rozmýšlam ked pocujem kamosky ake brutus porody mali.... 😖

muriel293
autor
4. júl 2008

babenky a kedy ste začali nakupovať prvé vecičky pre bábo??? Lebo ja som taká ťapa,dneska som vletela medzi kojenecké háby a samozrejme som hneď začala naťahovať také strašne milené dupačky. Bola k tomu aj bundička s kapuckou a prehovorila som mužíka či si to nemôžem kúpiť. Moc nebol nadšený že to je ešte moc skoro a že to sa takto dopredu nerobí,troška sa aj hneval ale som ho ukecala,proste som nemohla odolať. Asi ma zo seba trafí šlak!

dagina
4. júl 2008

Ahojky, před těhu jsem byla hodně citlivá a podrážděná - hodně za to mohlo pracovní vytížení, ale od začátku těhu se cítím hrozně v pohodě, určitě lépe jak před těhu. Zajisté, nějaký ten splín mě také občas postihne, ale jinak mě je moc po psychické stránce fajn 😉 .
Muriel 😵 , no mě už to začíná také chytat, ale říkám si, že nesmím!!!!! Nyní šéf ruší obchod s textilem a mám poslední možnost si nakoupit za levno povleční do postýlky, prostěradýlka....., tak asi neodolám, mám to pak za draho kupovat jinde 😒 ?!

muriel293
autor
4. júl 2008

dagina: ja viem že je to ešte skoro ale tak neviem naozaj kedy je ten vhodný čas začať a keď tie vecičky sú také nádherné také milené že? podla mňa si tie lacnejšie veci kľudne kúp,nepreháňaj to nejako ale kúp si ich...hádam všetko vyjde ako má. Podla mňa je rozumné kupovať veci postupne a nie potom všetko naraz-to nebude dobré ani na peniaze ani na čas alebo sa mýlim???

dagina
4. júl 2008

Jj, příští týden tam s manžou asi vyrazím a koupíme to 😉 . Kdyby se měl člověk pořád jenom bát, tak by se nemohl nikdy z ničeho radovat. To máš pravdu že teď jsou věcičky úplně úžasné, pořád slintám.

muriel293
autor
4. júl 2008

dagina: tak to áno aj ja to stále hovorím manželovi že sa tak strašne nesmie báť a byť taký poverčivý lebo sa z neho asi do pôrodu zbláznim xixi,myslím že to hrozne prežíva,čo sa má stať sa aj tak stane a s tým nič neurobíme...že?

mywiel
4. júl 2008

Majula ja sa spolieham na homeopatiu, akupunkturu a porod do vody... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre