Depky počas tehotenstva

muriel293
1. júl 2008

Ahojte baby,tak ja hneď na začiatku môjho tehotenstva riešim ten problém,že som hneď začala byť hrozne náladová,často sa mi chce revať,mám depky,niekedy ani neviem prečo a niekedy som zúfalá z toho keď si pomyslím na to,že si o pár mesiacov nebudem mať čo obliecť,že sa nebudem páčiť svojmu mužovi a pod. Lomcujú mnou hormóny,som z toho nešťastná a niekedy vyzerám ako keby som sa na bábo ani netešila a pritom keď som sa dozvedela že som tehotná tak to bol najkrajší deň v mojom živote! Naozaj tomu nerozumiem a moc ma to trápi! Máte aj vy takéto problémy???

muriel293
autor
19. sep 2008

babenky aj mńa dosť štvalo že priberám a vyzerám hrozne aj pleť mám zlú ale už na to kašlem,už som sa s tým zmierila,nakúpila som si tehu veci a vytŕčam svoj veľký kotol kade môžem i keď sa ma pýtajú či som už v šiestom mesiaci a pritom rodím až vo februári-tak už mám na háku.Jediné depky ktoré mám a to ani nie je depka ale skôr strach keď idem do poradne a som napätá či je všetko ako má byť. Babenky,držte sa,ok?

ruzzka
20. sep 2008

Ahojte, tak vidim, ze nie som sama depresivna.. Mozno mi to aj trosku pomohlo, ze nie som v tom jedina (nieze by som to niekomu priala). Pre mna je to najhorsie vecer, ked som sama. Citim sa neskutocne osamela, opustena, hoci mam priatela a vsetko klape a babo sme chceli. Zaspavam vsak takmer kady vecer s tym, ze placem do vankusa a mam vycitky, ci bol naozaj teraz vhodny cas na dieta. Ta neistota ma ubija..

adrioska
20. sep 2008

Ruzzka to su len tehu hormony, neskor Ta to urcite prejde a ked zacitis prve pohyby, ked Ti zacne brusko rast a najma ked bude babo zdrave a vsetko pojde tak ako ma, tak sa budes na babatko velmi tesit. Ja som uz stale blizsie k terminu porodu a samozrejme sa bojim, najma toho co bude potom, ako sa o babenko postaram a tak, ale ked vidim nejake cudzie babo, idem si oci vyocit, ake je zlate...Je to urcite velka zmena v zivote cloveka, ale taka, na ktoru si tiez vie zvyknut a uvidis, ze po urcitej dobe, ked uz bude Tvoje dietatko na svete, tak si bez neho nebudes vediet predstavit svoj zivot a povies si, ze to bola ta najlepsia vec v zivote, co Ta postretla...drzim palceky 😉

maca793
20. sep 2008

ja som preplakala celé tehotenstvo pri dvojičkách. mala som strašné pocity a ani terajší ex mi nepomohol len i to zhoršoval.
ponižoval ma....
riešila som to odchodmi od neho na pár dní ku našim, potom som sa vrátila, bolo dobre a potom zase ten istý kolotoč.
radšej som od neho odišla a rozviedla sa s ním.

sysa04
23. okt 2008

ahojte.ja som tu prvi krat a chcela by som sa vas spytat,ze ci ste sa niektora pocas tehotenstva stretli stym ze sa vam viacej zviditelnili chlpky na brusku.mne sa to stalo a mam ztoho taky neprijemny pocit,hambim sa zato,je to normalna vec,mozeto suvisiet aj zo tmenou hormonov? ☹

adrioska
23. okt 2008

Sysa, ak si si to vsimla teraz v tehu, tak je to urcite zmenou hormonov...ale preco sa za to hanbis? ved to je normalne...aj mne vidno a depilujem si to...

mywiel
24. okt 2008

Sysa normalna vec vola sa to latinsky cierna ciara lina negra po porode zmizne, je to zmenou hormonov, nic s tym nerob same to opada, ja som si to epilovala a uz to nemam. 😉

sjju
24. okt 2008

sysa: to neries ja som to zo zaciatku depilovala, no potom ma to prestalo bavit a teraz ku koncu mi vypadali same 😉

petreva
27. okt 2008

Zdravím vás všechny,
vlastně nevím, proč jsem nalistovala tohle téma...už hodně dlouho chodím "okolo" a říkám si, jak je úzkost hrozná a deprese pořád se vkrádající...
Poslední dny je mi skutečně špatně...neumím to popsat...dlouho už dojíždím na terapie, protože jsem měla psych. problémy už roky zpět...a ani Dr. neumím popsat co se mi odehrává v duši. Teď se mi ke všemu zhoršila zácpa (asi hodně lidí řekne ať na to prdim, ale mě to prostě nejde...citím plný břicho, plný střeva, a nějak se mi to pojí s problémama z mládí...)
Miminko jsme dllllouuuuho chtěli až jsme došli do CARu, teď ho mám v břišku. Měla bych být tou nejšťastnější. Já v hlouby duše jsem, skutečně. Ale moje hlava mě prostě neposlouchá a myslí si na co chce...Snažím se s miminkem už teď mluvit, koupím občas maličkost pro radost, ale pořád ta mrcha úzkost někde číhá a prostě po mě sahne ať chci nebo ne!!!!
Nechci se vzdát a nevzdám, nesmírně moc mi záleží na manželovi a miminku, moc si přeju a půjdu si za uzdravením, ale je to poslední dobou nějaké až moc těžké a až moc překážek pod nohy se mi plete...slzy si nedají říct a prostě se kutálí po tváři...
nevím, komu to všechno říct, snad se nebudete zlobit, že sem vnáším tolik negativity...dneska zejména nějak nemohu...

adrioska
28. okt 2008

Petreva a nemozes na to nejake lieky? Ci nepomahaju? Neviem Ti poradit ohladom Tvojho problemu, ked chodis na terapiu, tak Ti najlepsie poradi doktor/ka, ale mozno by si mohla skusit nejake vitaminiky (skup. B) alebo nejake ine prirodne prostriedky na posilnenie nervoveho systemu a na tu zapchu takisto (lanove semienka, cerealie, ...). Plac je tiez dosledkom Tvojho problemu, ale teraz v tehu je zena aj viac citlivejsia, takze aj tym...ja tiez placem...na smutne veci sa uz nemozem ani divat, vsetko ma dojima...drzim Ti palce! 😉

petreva
28. okt 2008

Adrioska, moc ti děkuju za řádky...léky jsem vysadila před plánovaný ivf, brala jsem už jen jednu tabletu...koupila jsem si homeopatika. Myslím, že zabírají, ale musela bych je užívat pořád. Jak třeba týden vynechám, cítím, jak se horším. Chtěla bych tozvládnout nebo chci to zvládnout. Se střevama je to potíž, na gastru mě upozorňovali, že mi těhu přinese problémy a v mém případě nemalé, přesto jsem do toho šla a vydržím to. Semínka si dávám každý den a teď i lactulozu. Trochu se mi fyzic. ulevilo.
Je teď prostě nějaké špatné období. 😢
Koukám, že se ti zakulatilo číslo vedle jména 😉 moc přeju pohodový průběh příchodu na svět vašeho chlapečka!

adrioska
28. okt 2008

Petreva dakujem Ti velmi pekne! Ja Ti tiez prajem, aby sa to zlepsilo...myslim, ze tymi homeopatikami nic nepokazis, to mozu kludne brat aj tehulky. Je dobre, ze mas v sebe tu volu zvladnut to. Ta vola nech Ta neopusti. Ano teraz je zle obdobie, ono aj ta jesen prinasa viac depresie do nasich dusi. Dni su kratsie a ludia smutnejsi. Ale to prejde. Vela relaxuj. Rob veci, ktore Ti prinasaju radost. Dopraj si rozne malickosti. Snad aj tieto drobnosti by Ti mohli pomoct prekonat toto zle obdobie. A samozrejme vyrozpravat sa niekomu, komu mozes doverovat. trebars aj tu na konikovi. Prajem Ti vsetko dobre, drz sa!

petreva
28. okt 2008

Moc děkuju, je to od tebe hezký 😵 Je to celkově takové složitější, ale já se nechci vzdát...někdy je to hodně těžký, ale miminko a manžel jsou moje světýlka v těch nejhorších tmách, abych se mohla zase zvednout a věděla kudy se vydat.
Mějte se všichni tři hezky a brzy se na tebe usměje klučina 😵

sysa04
28. okt 2008

ahojte mamicky.tak dakujem vam za odpovede,teraz sa uz citim lebsie.viete nevedela som ze ci to byva normalne to ochlpenie na brusku,a ked mam pravdu povedat tak mi to bolo take neprijemne aj pred mojim priatelom.ale teraz mi je uz lebsie ked viem ze je to normalna vec.dakujem a majte sa pekne 🙂

petrach
28. okt 2008

petreva drzim palecky at ty chmury brzi odejdou a daji ti pokoj,jsi velka bojovnice jinak bys tu nepsala a urcite to zvladnes!! ono to ted tak pro tebe nevypada ale hormony jsou previti,tak to nekdy byva. nesmis to vzdat,vzdicky se najde nekdo kdo tu pro tebe je,hlavne tvuj manzel a mimi 🙂

nejsi v tom sama!!!!!!!!! 😵

petreva
30. okt 2008

Petrach, děkuju ti 😉 Je pravda, že v těhu se mi paradoxně potíže zhoršili...ale na druhou stranu je řada věcí a minimálně dva lidé, kteří mě hodně drží...Teď už jsem naštěstí "tak daleko", že si umím něja říct, že je horší a lepší období...když je špatně, snažím se myslet na to, že to skutečně jednou alespoň poleví a bude relativně a přijatelně...pořád je důležitý jít směrek ku předu ku zdraví a snad i úplnému vyléčení 😵
Moc děkuju za povzbuzující slova. Jste hodný!

munu
30. okt 2008

ahojte tehulky
ja mam jedinu depku.. vzdy sa obavam o male, ze ci vsetko dotiahneme do stastneho konca, inu nemam... 😒

lenkaaa
30. okt 2008

munu - ja mam tiez taku depku ako Ty - inu nemam, len to ci je mimi v poriadku a ci to dotiahneme v zdravi do konca - ale dufam ze ano 🙂

pensadorcallisto
30. okt 2008

Tak taku depku ma asi kazda z nas.... Ja tiez pocitam tyzdne a vravim si, ze keby sa narodilo teraz, tak uz ma predsa len vacsie sance... A potom mam este 1 obavu... Ked pride ten den, ked sa uz bude pytat na svet.. A my s manzelom nasadneme do auta a vyrazime do porodnice.. A budem sa len modlit, aby sme tam dosli nacas a aby vsetko bolo v poriadku... 😝

munu
30. okt 2008

suhlasim aj s touto depkou pensa..nieco 😀

petrach
30. okt 2008

ahojky holky
jalikoz uz mam jedno ditko,tak muzu rict,ze ten strach o vase mimca nikdy nezmizi,naopak cim jsou vetsi,tim vic nastrah,ale takovi uz ten zivot je a ty nase zlaticka nam oplati velkou laskou

nekdy se holt stava,ze je clovek nespokojeny sam se sebou a nevi proc,pak se trapi a okoli to nemuze pochopit

petreva drzim palecky a zase se ozvi,kdyz budes chtit pokecat

kacenka197
15. jún 2011

muriel293, ja mavam presne take iste pocity ako ty, uplne, stale placem a som smutna, a strasne naladova a hlavne teraz, bo ja mam mesiac pred svadbou, a to uz budem koncit 5 mesiac a zacinat 6, tak ma chytaju depky, ze sa nedam do svadobnych siat, a je to velky den a chcela som vyzerat krasne a vydavat sa v satach, ktore sa mi pacia, a nie v tych, do ktorych sa dam, a som z toho uplne na prasky, ja viem je to asi hlupost, ale mna to tak strasne mrzi, ze clovek sa vacsinou vydava raz za zivot a chce byt tip top, ale v mojom pripade to bude asi pretrpenie a nech to mam co najskor za sebou ☹ Tiez ma tato naladovost nebavi, pretoze tym ublizujem ludom naokolo, ze im poviem nepekne veci a potom ma to strasne mrzi a placem, su to hrozne stavy, tiez by som to tehotenstvo chcela mat uz za sebou, asi by som sa z toho mala tesit, ale ja to mam uplne opacne, strach, nervozita, a tiez k tomu nemam este ziadny citovy vztah, lebo ho este necitim ziadne pohyby nic, tak mi to ani nedochadza ze som tehotna, keby ze brusko nerastie tak ani neviem, ale s rastucim bruskom rastu aj tie depresie ☹ Neexistuje nieco co by tie depresie potlacalo, alebo zmiernovalo? so mnou sa fakt neda vydrzat, a vsetko si odskace moj priatel, chcem ho toho usetrit, ved ja som taka citlivka nebola, hormony ma uplne ovladli ☹

pitinko2
19. nov 2011

Kočky som v 4 mesiaci a trpím strašnými stavmi úzkosti a depkami. začala som brať paretin no zatiaľ nič že vraj dlhšie trvá kým zaberie. Mám rizikovú graviditu takže som doma a aj to mi ide na nervy. Veľmi by som potrebovala nejakú kámošku, ktorá má podobné problémy som z hUMENNéHO. Ak je tu niekto aspon z okolia prosím ozvite sa. Určite nám to skôr ubehne averím že si pomôžeme ked pokecáme o našich problémoch. Ahojte

mimina424
17. jan 2017

@pitinko2 neviem ci este chodis na forum na modrom koniku. Ja zazivam nieco podobne. Som v 10 tt +3. Chcela by som sa poradit ako si to vsetko zvladla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre