Depky počas tehotenstva

muriel293
1. júl 2008

Ahojte baby,tak ja hneď na začiatku môjho tehotenstva riešim ten problém,že som hneď začala byť hrozne náladová,často sa mi chce revať,mám depky,niekedy ani neviem prečo a niekedy som zúfalá z toho keď si pomyslím na to,že si o pár mesiacov nebudem mať čo obliecť,že sa nebudem páčiť svojmu mužovi a pod. Lomcujú mnou hormóny,som z toho nešťastná a niekedy vyzerám ako keby som sa na bábo ani netešila a pritom keď som sa dozvedela že som tehotná tak to bol najkrajší deň v mojom živote! Naozaj tomu nerozumiem a moc ma to trápi! Máte aj vy takéto problémy???

muriel293
autor
14. júl 2008

mywiel: 😀 😀 😀 😀 hm,to si neviem predstaviť,asi by ma už porazilo z tolkého čakania,však ak ťa to náhodou chytí tak nám tu nechaj aspoń ešte odkaz,že baby už idéééééééééééém na toooooooooooooo 😀 😀 😀 to budeš určite stíhať! 😀

muriel293
autor
19. júl 2008

ahaaa mywiel tu nevídam,hádamže to už na ňu konečne došlo 🙂 Inak mám super novinku,začínam si to tehotenstvo užívať,hlavne preto,lebo kam idem,tam sú všetci nadšení a milí ku mne čo ma poznajú,obdivujú a závidia bruško a to mi robí dobre 😀 konečne mám z toho dobrý pocit,to ma moc teší! I keď dnes som sa o mimi bála,takmer sme havarovali a bol to dosť nepríjemný zážitok.... ☹

muriel293
autor
21. júl 2008

eeeh mne asi stále niečo musí kaziť radosť z tohto stavu!!! zas som začala mávať blbé sny,napríklad sa mi snívalo o nákupnom košíku plnom mŕtvych novorodencov a túto noc sa mi snívalo že som išla rodiť a celý sen som mala z toho hrozný strach-nič moc teda,neviem či len mne sa takéto veci snívajú,ale dosť ma to ubíja! 😢

enynka1
22. júl 2008

muriel, jezis to ma mrzi ☹ hlavne je ze ste v poriadku aj s miminom. A s tymi snami, ja mavam tiez neprijemne sny, ale s babom mam sa mi sniva jedine ze som na porodnom sale a rodim a sade krik a taaak, to uz sa ho neviem dockat 🙂 ale tie hovadiny okolo toho ako vsade strieka krv atd nie su moc prijemne..manzel ma vzdy upokoji ze ved to je len sen, tak sa netrap zlymi snami a vecer pred spanim mysli na nieco pekne, hladkaj si brusko a rozpravaj sa s babom a uvidis bude sa ti lepsie spinkat.

muriel293
autor
23. júl 2008

enyka1:
no ono tie sny asi idú s tým naším stavom a s tým že to mimi máme stále v podvedomí,mne sa už s mimi sníva niečo každú noc a nie vždy je to dobré,žiaľ väčšinou rodím (! a to mám kolko času) a potom som len zbytočne vystresovaná a predstavujem si ako to velmi bude bolieť a že to nevydržím a tak!

mywiel
24. júl 2008

Tak uz sme doma. Malicka je strasne zlata, vobec neplace, usmieva sa ked spi, je to fakt maly anjelik, pekne pribera na vahe lebo kojime. Som stastna ze ju konecne vidim, aj ked kontrakcie trvali 22hodin a mala som ich kazde 3 minuty uz od zaciatku, takze som bola dost unavena a navyse dietatko pocas kontrakcii spalo a vobec nepostupovalo, ale nakoniec sa nam aj tak podarilo porodit normalne aj ked s epiduralkou ktora vobec nezabrala, ale to je jedno ked ju vidim tak za rok zacinam znovu.

adulkababulka
24. júl 2008

mywiel - gratulujem k narodeniu dcerky 🙂 na fotke vyzera zlatucko 🙂 Hlavne si teraz odpocin a uzivaj si malu!

tekvica
24. júl 2008

mywiel,
mala je rozkosna, gratulujem k babetku, drzte sa a budte zdravi 🙂

je dobrucka, lebo ta netrapili ziadne depky pocas tehotenstva 😉

a rodila si vo vode nakoniec?

mywiel
24. júl 2008

Dakujem vam vsetkym. 🙂 Nie ta voda nevysla lebo mala nepostupovala dolu ale nevadi, hlavne ze je tu. 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

enynka1
24. júl 2008

mywiel pripajam sa ku gratulaciam, veeeelmi velmi je peknucka, je super ze ste obe zdravuckee

mywiel
24. júl 2008

Diky enynka. 🙂 No vlastne KAYA vzniklo z mojho a manzelovho mena aj janKA a YAnis... 😀

enynka1
25. júl 2008

heh tak to s tym menom ste super vymysleli 😉

muriel293
autor
26. júl 2008

mywiel: tak konečne ťa vidím,už som bola na teba zvedavá že ako si dopadla! gratulujem ti z celého srdca a trošku ti aj závidím-že to už máš všetko za sebou a môžeš si naplno užívať mimi,už i ja by som chcela tak byť,no čo,bolo to také hrozné ten pôrod? bol aj manžel pri tebe?

muriel293
autor
26. júl 2008

mywiel: no pozrela som aj album: je nádherná,ach jo,aj ja už chcem vidieť môjho drobca ale ešte sa načakám...a tuším nemá ani fliačik po otlačení alebo sa mýlim? 🙂

mywiel
26. júl 2008

Porod sam o sebe nie je hrozny, len u mna bol vycerpavajuci kedze som mala hned kontrakcie kazde tri minuty a trvalo to 22 hodin, mala pri kontrakciach spala a vobec nepostupovala, ale nakoniec sa nam podarilo porodit normalne bez cisarskeho len som nemohla rodit do vody ako som chcela lebo mala nepostupovala, tak som musela vyliezt na stol ale to je jedno. Co sa tyka nastrihu tak som ho nechcela aby ma nenastrihli do svalu nechala som to na prirodu a natrhla som sa len povrchovo takze to sitie nebolo vobec citit a super sa to hoji hned na druhy den som sedela na zadku ako nic. 😉 Takze zaver bolo to dlhe, unavne, ale kontrakcie sa dali predychat ved vidite vydrzala som 22 hodin a ten vysledok za to stoji, je uzasne ked som ju konecne uvidela za rok a pol zacinam znovu mozno skor aby mala braceka alebo sestricku. 😵 Prajem aj vam vela stastia s vasimi babatkami nech to u vas prebehne rychlejsie a nech sa tesite z tych malych batoztekov ako ja. Je fakt uzasne stale ju obzeram a nemozem uverit ze je moja, taky maly anjelik co sa zo sna vzdy usmieva. 🙂 😵

mywiel
26. júl 2008

Muriel a co sa tyka vahy ja som pribrala 12kg pocas tehu a uz som stratila 11kg, takze ziadny stres kvoli tomu... 😉 😀

mywiel
26. júl 2008

Vidim ze sa opakujem uz ani neviem ze som to tu pisala, som nejako mimo... 😀 😀

muriel293
autor
27. júl 2008

my wiel: heeeej? jedenásť kilo už je preč? no tak to je potom brutus dobré! ty si ve´d celé tehotenstvo prežívala v pohode,aj pôrod v pohode,dieťa v pohode...nechceš vynosiť a porodiť aj moje??? 😀

pensadorcallisto
27. júl 2008

MURIELl, ja som v prvom trimestri a potom este asi tak pred troma tyzdnami mala depky z toho, ze si nemam co obliect... Rifle uzke, o ostatnych nohaviciach ani nehovorim, tie som uz nemohla v pase zapnut uplne. Bola som z toho dost agresivna a hnusna. A taktiez som dost vymyslala, skoro nic sa mi nepacilo... Ked manzel chcel ist na navstevu k rodine, tak ja som to ofrflala a ani som sa s nim nerozpravala..nO, bolo to strasne. Az potom prisiel taky zlom, ze som si povedala, ze taka hnusna byt az nemozem... A uz je to 2. alebo 3. tyzden, co som vpohode. Hlavne sa snazim byt v klude, aj ked casto ma to stoji vela sil. Inak, casto sa rozlutostim a dost placem za vselijake somariny, co nie su dolezite.... Hahhaa...

Inak, MYWIEL, blahozelam, naozaj velmi pekne dievcatko. Aj ja by som to uz chcela mat za sebou. Dufam, ze aj ja priberiem max. do tych 12 kg. Doteraz mam +3...
Pises, ze porod nebol hrozny. Tak ja som to prezivala inak... Velka bolest, nemala som ani epiduralku... Povedala som si, ze uz nikdy viac a pozri.... Som hrozne statsna z toho, ze budeme mat babo...

adrioska
27. júl 2008

Mywiel, gratulujem Ti ku krasnej dcerke... nech ste vsetci zdravi! Super, ze to uz mas za sebou! Tak si teraz uzivaj mamickovske radosti! Dnes rano porodila aj bratrancova manzelka, ma synceka Patrika, tak sa vytesujem a zaroven jej zavidim, ze to ma za sebou... 🙂

mywiel
27. júl 2008

Adrioska, Pensadorcallisto diky. 🙂
Muriel psychika vela robi, ked budes nervozna aj babo bude nervozne. Porod nebol uplne podla mojich predstav kedze som nemohla rodit do vody a trval 22 hodin a bol bolestivi, ale ked vidim moju malicku tak to stalo za to. 😵

muriel293
autor
27. júl 2008

drahé žienky,konečne som získala-i keď nekvalitné ale predsa dve aktuálne foto môjho brucha-prosím pozrite si album a pochopíte prečo mám depky.... 😀 ....veľmi na nervy,keď niekoho stretnem a tipuje mi že som tak v štvrtom piatom mesiaci 😖 alebo keď sa ma spýta či nečakám dvojičky! 😠 Inak som aj ja v pohode,lebo vidím že to už nie je špek sám o sebe lebo predtým som vedela brucho aspoň ako tak vtiahnuť a pôsobiť trochu štíhlejšie ale teraz sa to už nedá a furt to tam vytŕča....ešte sa ukľudňujem,že pásiky rozširujú...hehe...ale inak veľmi záleží čo mám na sebe,v niečom vyzerám velmo tehotno a v niečom len tehotno 😀 ale fakt je že brucho už nijako neviem skryť! 😀

renatak
29. júl 2008

Ahoj holky,
taky se přidávám s depkama - nebo spíš se strachem. Mám panický strach, že se něco stane a o děťátko přijdu. Měla jsem jeden zamlklý potrat (absolutně žádné potíže, přišlo se na to náhodou cca po 3týdench od úmrtí embrya na kontrole) a asi mě to poznamenalo víc, než jsem si myslela. Prostě ničemu nevěřím, nic mi není, ale pořád mě straší to, že minule mi taky nic nebylo. Těhu si vůbec neužívám a říkám si, že nevím jak přežiju ještě půl roku. Navíc vím, že tím strachem můžu všechno negatvně ovlivnit a jsem tak v buldném kruhu. Když nejsem schopná na těhu myslet pozitivně, tak se snažím na to nemyslet vůbec, ale nejde to.....

milhaus
29. júl 2008

ja som sa bala nakupovat veci pre malu že keby sa volačo stalo tak aby som nevidela aspon prichystane vecičky

renatak
29. júl 2008

Milhaus - to jsem měla taky, až do minulého týdne jsem se bála i vejít do obchodu s dětskýma věcma, abych něco nezakřikla. jsem asi magor....

milhaus
29. júl 2008

nie, je to normalne, strach proste

renatak
29. júl 2008

Až se odhodlám a koupím nějaké věci, budu to nechávat u rodičů a jsem s mámou domluvená, že kdyby něco tak to automaticky zlikviduje, abych to neviděla.

milhaus
29. júl 2008

ja som si kupila prvu vec pred 5.mesiacom

mokilko
29. júl 2008

ahojte, ja mam skor opacny problem, som v 5. tyzdni a ja sa zas stale smejem, normalne pri nedelnom obede doma som sa zacala z nicoho nic smiat, priatel sa ma spytal, ze co mi je smiesne. a viete co je na tom najhorsie, ze neviem na com sa smejem - az mi slzy tecu potokom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

adrioska
29. júl 2008

Renatak, skus sa o tom porozpravat s psychologom...myslim, ze by Ti to velmi pomohlo...drzim Ti palceky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre