Doktorka mi nevie povedať, v ktorom som týždni

karamelka14
2. jan 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, či je v poriadku, že mi doktorka nevie povedať, v ktorom som týždni. Podľa poslednej menštruácie by som mala byť teraz v dvanástom týždni (čiže poslednú mens. som mala 14.10.) Keď som ale bola u doktorky 7.12. povedala, že som v siedmom týždni a bábo malo 8,4mm. Potom, keďže som mala slabý hnedý výtok zavolala ma na kontrolu ešte o dva týždne tj. 21.12., a tiež mi povedala, že to vyzerá na siedmy týždeň, ale bábo malo už 11,7mm. Nerobila mi ani žiadne testy len sono a nedala mi ani tehotenskú knižku. Objednala ma na 17.1. s tým, že mi urobí prvé odbery na vrodené vady.
Neviem čo si mám o tom všetkom myslieť - či je zlá doktorka, alebo je problém v tom že bábo proste len pomalšie rastie.... neviem a to je podľa mňa najhoršie, žiť v neistote a v strese. Pls poraďte, či je to normálne alebo či mám zmeniť doktorku. Vďaka 😉

eeffka
2. jan 2013

@karamelka14 no v kazdom pripade je to divne, lebo ja s 1.dcerou som nevedela datup poslednej MS, lebo som to ani nesledovala a mala som raz za uhorsky rok, ale kazdy bl z toho na vetvy a v knizke som mala doslova termin "odhadom a meranim", rozptyl 7-11tt ( namerane a vyratane) co je rozdiel skoro mesiac mi nepride zanedbatelny... co ti na to povedala lekarka? nepytala si sa jej?

papinotata
2. jan 2013

a na ultrazvuku vam nepovedali? tam by to malo ukazat..

karamelka14
autor
2. jan 2013

@eeffka v podstate mi nepovedala nič. Len sa ma pýtala či som mávala nepravidelný cyklus (čo som nemala). No a potom vravela, že akcia srdiečka je v pohode tak že mám prísť až o mesiac na tie krvné testy.

karamelka14
autor
2. jan 2013

@papinotata no, práveže ultrazvuk mi robila zakaždým, keď som tam bola (klasický aj pošvový) a podľa toho len zmerala bábo, zistila že srdiečko bije ale inak nič. A na základe toho mi povedala ten siedmy týždeň - neviem či sa jej zdalo že bábo je moc malinké, alebo prečo to nevedela presnejšie určiť.

zuzi0911
2. jan 2013

@karamelka14 ahoj babatko je asi male na 12 tyzden.neviem je zbytocne menit dr utz nepusti.ak ukazuje iny tyzden s tym nema dr nic.a v 12 tyzdni by malo mat okolo 6 cm.teraz sa lrn musi podrobne sledovat ako sa vyvija a ako rastie.drzim palce aby ste boli v poriadku.

karamelka14
autor
2. jan 2013

@zuzi0911 ďakujem, snáď to bude v poriadku, len som cítila potrebu niekomu nezainteresovanému o tom povedať 🙂

zuzi0911
2. jan 2013

@karamelka14 ja by som urobila to iste 🙂

mamina6410
2. jan 2013

ja mam nepravidelny cyklus a rozdiel medzi poslednym cyklom a ultrazvukom mam 3 tyzdne, cize podla poslednej mrchy by som mala byt uz v 19. tyzdni a som len v 16. tyzdni, cize vsetko je ok, sono proste nepusti, nerob si starosti, babo sa vyvija svojim tempom, treba len sledovat, aj tak sa vypyta na svet, kedy ono bude chciet, ja som knizku dostala az v 10. tyzdni podla sona, cize v 13. tyzdni podla cyklu

jonas17
2. jan 2013

@karamelka14 je to čudné, lebo pokiaľ viem, tak sa zo začiatku stále berie dátum poslednej menštruácie. a ked si mala pravidelnú, tak tie týždne sú akože kde?ja by somišla k nejakému inému lekárovi, nech ma prezrie. urobí to hocikto iný.popýtaj sa známych, ktorý lekár je dobrý a za to nič nedáš. tu nejde o fazuľky, ja by som nebola spokojná, ak by mi niečo vrtalo v hlave a nesedelo...

zmrzlinkams
2. jan 2013

@karamelka14 http://tehotenstvo.rodinka.sk/tyzden-po-tyzdni/...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/tyzden-po-tyzdni/...
skus si pozrieť na sone máš pisanu veľkosť babätka tak si to možeš porovnať podla veľkosti plodu ako pišeš tak by si mala byť v 8tt tehu ale je to velmi divna že dr. ti nevie povedať viac, ja som nemala rok menštuáciu a potom som otehotnela takže mne nevedeli vobec povedať v kolkatom som tt podla mensesu mne to ratali zo sona 🙂 a ja som si na nete tt po tt pozerala že čo sa babätky v aky tyžden vyvyja ake je velke a pod. aby som mala prehlad kedže som bola tehu prvy krát a bola som zvedava čo sa deje v mojom brušku v dany tt 😀

angi07
3. jan 2013

@karamelka14 Ahoj. JA keď som bola na 1.poradni namerali 57mm. Takže skoro 6 cm. Na to mi určil lekár, že som v 13 tt. Všetko pokračovalo bez problémov, keď som išla na odbery na vrodené vady. Prvé testy boli OK, ale druhé, čo sa robilo v 16 tt. my vyšli pozitívne testy na Down. Neprajem to nikomu, chodievali sme na genetiku, na UZV do BA, hore- dole, proste hrôza... je bábo zdravé?? alebo nie??? Potom v BA na morfológií dr.Čunderlík - podľa všetkého najlepší odborník na SR- mi určil , že bábo je zdravé ale posunul ma naspäť o 3 týždne. Takže som nechápala, podľa čoho ma zaradili do toho 13 tt. Je to dosť blbé, lebo však som bola vystrašená jak.... Problém bol v tom, že som mala síce pravidelný cyklus, ale presne pred otehotnením som bola na umelom oplodnení, čo sa však nepodarilo. A krvácala som dlhšie... a druhá vec ovulácia. To nikdy nemáš vtedy, ako je napísané v knihách. Takže asi to doktorka dobre odhadla. Ale na morfológií ti všetko dobre premerajú a podľa mňa presný termín Ti určia len vtedy... 🙂

anjelicek26
3. jan 2013

@angi07 57mm babo je ten 12.tyzden minimalne 🙂 Skor ho tvoj prvy doky zle zmeral 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre