Kedy vystaví lekár tehotenskú knižku?

adulik16
7. mar 2008

Ahojte, dufam, ze tu taka tema este nie je lebo som ju nenasla. Prosim Vas, kedy zvycajne doktor vystavuje tehotensku knizku?Mne doktor pred par dnami potvrdil tehotenstvo, vtedy som bola v 5+5 tt. Videl zatial iba ten vacok v maternici, takze knizku mi zatial nedal. Objednal ma na kontrolu az o tri tyzdne, je to prosim v poriadku?Nic viac mi k tomu nepovedal, mavam uz aj nevolnosti, neviem, ci mam zacat uzivat nejake vitaminy, mam biely vytok, v noci zle spim, vyzeram uz ako matoha...no hroza, som dost zmatena, keby nebolo internetu, tak ani nic neviem.

ada80
7. mar 2008

adulík mě jí vystavil v 10 týdnu tak se neboj je to v pohodě. 🙂 jinak ti gratuluji k těhu.

danulik
7. mar 2008

mne dr. vypisala tehu knizku v 11 tt 😉

ivulik007
7. mar 2008

Ahoj adulik 16. Mne dala doktorka tehotenskú knižku až po 3. mesiaci tehotenstva. Ak Ti potvrdil tehotentsvo, zrejme je všetko ok. Nemusíš sa báť. Do poradne som od potvrdenia tehotnosti chodila raz za mesiac. Čo sa týka tých vitamínov, určite nie sú na škodu. Ja som napríklad prvé 3 mesiace užívala Calibrum babyplan pre 1. trimester a potom som prešla na Calibrum mami, ktoré sa môže užívať aj počas dojčenia.

jabber
7. mar 2008

já jsem dostala knížku taky někdy až po 3 měsících 🙂 - každou návštěvu jsem čekala, kdy už mi jí konečně dá 😀 . A jedla jsem vitamíny Cemm mimi 🙂

licina
7. mar 2008

Ahojky holky,
já jsem taky dostala těhu knížku až po zdolání prvních tří měsíců....

adulik16
autor
7. mar 2008

Dakujem baby, hned som kludnejsia. Pojdem si dnes kupit Calibrum babyplan.

lanka
7. mar 2008

je to doktor od doktora ale průměr co já vím je těch cca 10TT (ač já ji dostala po potvrzení srdíčka cca 6TT - doktor mi chtěl udělat radost)
s nevolnostmi si časem poradíš nebo zvykneš. Závisí kdy je máš - někomu zabere cola, někomu piškoty ještě něž vstane, někomu nic.
bílí výtok je v těhu normální - vzrušovat a stěžovat si začni jakmile zapáchá a nebo svědí. (je to obrana těla aby se "špína" mikroby a tak vyplavovaly ven a nezůsvávali ve vnitř, kde by mohly páchat neplechy.
vitamíny jestli chceš začít užívat tak už jsi mohla i před otěhotněním - spousta volí právě calibrum babyplan (to proto že calibrum to má rozhozeno na přípravu na otěhotnění + první tří měsíce a pak calibrum mami od čtvrtého měsíce do konce + pro kojící matky)
Ale klidně se poptej v lékárně - nabídnou ti toho víc a když bude příjemná magistra i poradí...

adulik16
autor
7. mar 2008

Dakujem pekne lanka za rady. Este jedna otazka, bola som zvyknuta pit kazde rano caj, niekde som citala, ze by sa nemal pit, existuje nejaky caj pre tehotne?

tehulka4
7. mar 2008

adulik, kedy ti da tehotensku knizku zalezi ozaj iba od lekara...mne ju tiez dal v nejakom 6+5tt,kedy drobcovi videl bit srdiecko..mozno ma chcel moralne podporit, lebo som po 3 potratoch, ale niektore ju dostanu az v 10,11,12tt, to fakt zalezi od lekara kedy to ma vo zvyku..tehotenstva sa neboj..je to obcas makacka, hlavne tie rana kedy musis strasvit pol hodku nad wc misou, ale pohodka..ak by si nahodou zacala spinit alebo krvacat, utekaj hned k svojmu dokimu alebo na pohotovost, vtedy to nie je dobre, ale inak tie tri tyzdne na dalsiu kontrolu su podla mna normal..ten calibrum babyplan ti vrelo odporucam, osobne si myslim, ze je to asi to najlepsie co moze byt na zaciatok, ale mozno kazdy ti odporuci nieco ine..ak by si mala akekolvek otazky, tu na konikovi najdes vsetucko, takze kludne hladaj alebosa pytaj vzdy tu budeme niektora, ktora ti bude vediet poradit alebo odpovedat..a hlavne pozitivne mysli a tes sa s miminka.. 😉

neroriso
7. mar 2008

zalezi to od dr. 🙂 ja som ju mala asi v 7tt

tehulka4
7. mar 2008

adulik, vravia ze by sa nemali niektore bylinkove a cierny..takze skus radsej ovocne, tiez som na ne presla miesto kavy, lebo ta mi prestala chutit, a osobne si myslim, ze sem-tam mozes aj tie bylinkove a aj ten cierny...

ivulik007
7. mar 2008

Adulik, ja osobne som pila čaje počas celej tehotnosti úplne v pohode, ale len ovocné. Určite sa neodporúčajú čaje čierne. Či sú aj nejaké špeciálne pre tehotné, to neviem.

lanka
7. mar 2008

Existuje. Koupíš ho i ve větších obchodech.
Ale - co piješ za čaj že by měl škodit - říká se že vadí silný černý čaj, když ho uděláš občas a bude slabší, neměla bys mít strach. Zelený čaj se pít může, ale zase by neměl být moc silný a jestli piješ bylinkový, tak pak se některé bylinky pro těhotné nehodí, ale zas na druhou stranu, pokud nepiješ dlouhodobě stejný, tak ani z toho si dělat hlavu nemusíš. Pořád je to lepší než kafe.
P.S. - zkus si pamatovat že všeho moc škodí a že nejlepší je střídat a od každého trochu
A pak jsem dostala ještě jednu moc príma radu: Co dělá dobře mamince - dělá dobře miminku, protože spokojená maminka má i spokojené miminko. 😉

alififi
7. mar 2008

udajne sa TK dava cca v 12 tt, asi z povercivosti.

many
7. mar 2008

ahoj holky 🙂 já dostala knížku až v 15.t 😉

tehulka4
7. mar 2008

ono to ani nie je tak z povercivosti, ako ten fakt , ze do toho 11,12tt je to najkritickejsie obdobie..aspon mne to tak doki vysvetloval..vraj vtedy je znizena potratovost az o 60%..

lisounek
7. mar 2008

Ja dostala knizku ve 13 tt, nekomu ji daji uz kolem 10tt, ale dle dr. je to brzy, melo by se to pravdepodobne davat az po preklenuti prvniho kritickeho trimestru.... 🙂

gianni
7. mar 2008

ja som tiež dostala knižku v 3 mesiaci,ale mám kamošky ktoré dostali knižku aj skôr,záleží to od doktora,ja pijem veľa čajov,čierny už nie,ale ovocné v pohode,no a potom originál"čaj pre tehotné",majú ho v lekárňach

petul.a
7. mar 2008

Adulik, čaj přímo pro těhotné je tady: http://www.patro.cz/p/objects/1074737696.html. Jinak platí zásada, že nic se nemá přehánět. Takže občasný čajík nebo slabá káva určitě nevadí 😉 Jo, a těhu průkazku jsem dostala v 11tt.

petul.a
7. mar 2008

Aha, tak koukám, že ten odkázek je špatně, takže jiný: http://www.shopnet.cz/zdravi/teekanne-caj-pro-t... 😉

miksa
7. mar 2008

já jsem dostala těhotenskou knížku 10 týden,

many
7. mar 2008

jinak čaje pro těhotný mají normálně v lékárnách,taky si je kupuju 😉 stojí jeden myslím kolem 20,-

marse
7. mar 2008

ja som dostala knizku az ked som mala vsetky vysledky z odberov a to bolo asi v 10-11tt 😉

katka_25
7. mar 2008

ADULIK mne ju vystavil lekár ked som končila tretí mesiac, resp. cca 12tt. 🙂

meni
7. mar 2008

těhotenskou knížku mám od cca 8tt 🙂

mihanka
7. mar 2008

ja som tiez dostala knizku po odberoch 8-9tt 🙂

kacka.va
8. mar 2008

já ji dostala ve cca ve 12. týdnu

kratoska
8. mar 2008

já dostala průkajdu v 15 týdnu

benitas
8. mar 2008

ja som dostala v 11tt, teda tento tyzden 🙂

dzanka3
8. mar 2008

ja som dostala teho knizko po prvom sono - 8tt - ked bola potvrdena aktivita srdiecka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre