Kedy vystaví lekár tehotenskú knižku?

adulik16
7. mar 2008

Ahojte, dufam, ze tu taka tema este nie je lebo som ju nenasla. Prosim Vas, kedy zvycajne doktor vystavuje tehotensku knizku?Mne doktor pred par dnami potvrdil tehotenstvo, vtedy som bola v 5+5 tt. Videl zatial iba ten vacok v maternici, takze knizku mi zatial nedal. Objednal ma na kontrolu az o tri tyzdne, je to prosim v poriadku?Nic viac mi k tomu nepovedal, mavam uz aj nevolnosti, neviem, ci mam zacat uzivat nejake vitaminy, mam biely vytok, v noci zle spim, vyzeram uz ako matoha...no hroza, som dost zmatena, keby nebolo internetu, tak ani nic neviem.

stella6
8. aug 2013

Ja som dostala v 9tt keď videl srdiečko a pohyby 🙂

lenka910
23. jan 2014

ja som v 5t+4 a povedala mi ze v 8 tyzdni uz dostanem knizku 🙂

lucymalicky
24. feb 2014

Výtok je v pořádku-může trvat celé těhu..vitamíny klidně ber.Já mám onemocnění štítné žlázy,takže jsem nemohla nic jiného než kyselinu listovou..pak dále jsem měla málo železa-tak ještě to..vlastně obyčejný B-complex 🙂 průkajdu jsem dostala někdy kolem 11tt-12tt,už nevím přesně ;)

olinka1986
24. feb 2014

knizku dava lekar az v 8 tyzdni tehotenstva 🙂

landrada
5. jún 2014

Ahoj taku otazku, gynekolog si znaci do knizky tyzdne podla coho?.... mne napisal ako 11t, a pritom podla dna poslednej meenstruacie mi vychadzal 13t. .... pise to asi podla skutocneho oplodneneia? Cize fetalny vek baba?

lucia_ma
27. jún 2014

ahoj ja idem na druhu kontrolu bud tyzden budem v nejakom 8-9tyzdni a cakamzemi da knizku-ma sa vystavit ked uz je vidiet srdiecko, takze nie je to rozhodnutie doktora len-budem si ju pytat lebo to xcem hned aj v robote povedat-si potom hned v ochrannej dobe
co sa tyka vitaminov -odporucam ti si precitat odbornejsie clanky a poradit sa s doktorom v tomto si nedaj ordinovat od mamiciek..predca vitam doplnky su umela forma napr vitamin A zelezo atd sa maju uzivat pod lekarskym dohladom lebo vo vacsej forme mozu uskodit-ja prave tiez vaham a xcem sa s nim poradit ak nebude sxopny konzultacie take menim doktora-lebo tento moj je mily atd ale stara skola..
a este-tehotnej radit colu-nieee tiez si precitaj co obsahuje cola paneboze!!

christin3
16. júl 2014

Mne ju dal v polovici 8 týždňa.

dominikav123
18. sep 2015

Mne sa vcera stala taka "vtipna" vec, dostala som knizku v 9 tyzdni, nepytala som, proste mi ju sestricka dala a vcera na prvom odbere krvy na mna ina sestricka vybehla, ze preco uz mam knizku, ked este len koncim 10 tyzden, sak to sa mi moze este hocico stat, a da mi ju az na najblizsej kontole. Taka podpora ze konec...

vydrnik
18. sep 2015

Pri oboch tehu som mala tehu.knizku vo 12 tt.a ked citam prispevky cudujem sa ze lekari nekde davaju tak skor

kladina
18. sep 2015

Ja celkom nechapem tento system. Ak je zaciatok tehotenstva najzranitelnejsi, tak prave preto by sme mali mat nejaky doklad pre pripad autonehody, alebo v pripade, ze odpadneme niekde na ulici... Niekedy si myslim, ze im ide o tych par centov co daju na ten kusok papiera... Mne dal v 7 tt. 😉
@dominikav123

permanentka
22. feb 2016

ja som v 10 ci 11 tyzdni a stale nevystavila a uz by sa mi celkom aj zisla nakolko potrebujem dat pisomne vyjadrenie zamestnavatelovi. Zajtra idem na odber krvi, myslite ze mozem normalne poziadat o jej vystavenie? ci ako to chodi? nechcem byt zase drza ze ja diktujem alebo co 😀

girlie_konik
22. feb 2016

@permanentka Jasne, kludne ho uz popros 🙂

permanentka
22. feb 2016

@girlie_konik dakujem za radu 🙂

vercik1987
1. dec 2016

Cau takze skvor ako v 10tyzdni ju cakat nemam

autumn11
14. okt 2017

ja som dostala tehotenskú knižku až v 12 tt. Dovtedy bol môj lekár opatrný.

ukulela
14. okt 2017

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre