Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

jankaw
10. júl 2009

A este ked mi kamosky hovoria ze len sa pekne uč a daju mi ich dieta a cakaju ze budem okolo neho behat a ja ledva lapem po dychu a som rada ze zijem a nie sa este nahanat s detmi 🙂) No ale bohvie ci za rok nebudem robit to iste 🙂)

leri
10. júl 2009

a este sa mi "lubi" ked mi hovoria ako mi babatko nic nedovoli a nic nebudem stihat a budem sa riadit iba podla neho a nebudem si moct nic vybavit..........a mozno to tak bude, ale ja to teraz nechcem pocuuuuuuuuuuut 😀 tato tema sa mi vazne paci 😀

perla200
autor
10. júl 2009

presne tak.... ak ked tak začnú revať a vydupávať si svoje ...a milujem reči - zvykaj si aj tvoje bude revať ako pavián..... a mna to privádza do nepríčetnosti....tak ked bude revať tak bude revať...ale teraz reve tvoje tak si ho utíš.... proste lezú mi na nervy....

ano a leri - ako sa budem nudiť a osprostievať na materskej, ako ma bude musieť muž živiť a ja budem len zhadzovať kilá a nebudem mať chuť na sex, ako nepôjdem na dovolenku roky a na diskotéku ani nehovorím, ako bude simonka mužova, lebo dievčence sú ocinkove.... ako budem mať ovisnuté kozy z dojčenia.... ako budem len medzi 4 stenami a plienkami a kojením.... brrrrrrrrrrrrr

leri
10. júl 2009

perli 😀 😀 😀 😀 a este si uzivaj kym mozes, lebo potom je vsetkemu koniec.....a pockaj ked bude revat, este si spomenies ako ti bolo dobre ked si bola tehotnaaaaaaa, a kazdy koho strenem aj toho koho som stopatdesiat rokov nevidela a ani pomaly neviem ako sa vola, tak : dufam, ze das vediet, ked sa narodiiii, jasne, dam to do jojky aj markizy a este aj do miestnych novin 😀 a poprosim orange aby rozposlal sms vsetkym ucastnikom 😀

bebel
10. júl 2009

perla trafila si klinec po hlavičke : Dobré ráno dievčatá, čaká vás čoskoro peklo 😀 žiadna dovolenka, je to reálny koniec vášho detstva a slobody. 😉 Ale ja som našla odvahu si to ešte pritvrdiť 2 kúskom 😎 v zime....

leri
10. júl 2009

bebel, presne toto sme chceli pocut 😀

perla200
autor
10. júl 2009

asi tak... a hlavne nezabudni poslať sms alebo rovno mms, a poriadne tlač na koze 😀 a nepôjdeš kozmetičke roky ani kaderníčke, budeš len vo vyťahaných teplákoch a rozťahanom tričku.....

jankaw
11. júl 2009

Mna vcera vytocil manzel, mi zahlasil ze dnes kym on bude v robote tak sa nebudem doma nudit ale ze mozem vo wcku namorit taky ram co mame za zachodom. Tak som sa "nasrala" ze ci si mysli ze ja budem sama doma, vyskakovat na spickach na zachodovej doske a dobrym smradlavym chemickym moridlom natierat ram. A to na wcku nemame ani okno tak ze za 5 minut by som bola sfetovana. My teraz trochu prerabame byt kym sa maly narodi a aj tak pomaham viac ako by som mala, ale neda sa len sediet a pozerat sa ako on robi, ale toto ma uz dozralo. Taka som bola vytocena ze som ani spat nemohla, od stvrtej som uz hore 🙂

babullka1
11. júl 2009

Baby ja som myslela dnes v obchode ze ma porazisom nevedela ci sa smiat alebo hnevat...pri pokladni 3 ludia-vsetko chlapy a predavac-chlap sa ma opytal...a kedy ze mate termin?a ja mu ze dnes a on mi nato...a uz ste otvorena,sak to vam moze voda odtiect???a ste si ista ze termin mate dobry ked este nic? 😅 ..no jaky su ty chlapy mudry 🙂

perla200
autor
11. júl 2009

babullka....to je sranda s tými mužmi.....ty kokso...ako keby rodili vkuse....aj to milujem ked mi chlap povie - neboj sa nič to neni, to len budeš tlačiť chvílu a hotovo a minule som isla do kolien ked jeden kamarát povedal "spontánny pôrod sa nedá porovnať so cisarskym, spontánny je ovela lepší" no ktovie odkial to tak vie??????????????????? mna ide drrbbnnúúúťťť z nich......

babullka1
11. júl 2009

ze oni su strasne vymudreny....by clovek nepovedal kolko toho vedia...mne uz dnes lezu na nervy telofonaty...kazdy sa ma pyta ci este nic 😠

seeweed
11. júl 2009

ahojte baby, pridavam sa. mam este presne 2 tyzdne do terminu, ale napriek tomu mi denne niekolko krat zvoni mobil a kazdy telefonat zacina otazkou na opacnom konci linky: "uz???" Ide ma z toho vazne porazit. Uz zacinam byt z toho podrazdena a potom len kazdemu odvrknem, nech mi daju svaty pokoj a ze ak porodim, urcite sa to dozvedia...

babullka1
11. júl 2009

no a to sa tes ked budes mat par dni do terminu 😉 to je jak niekde na ustredni 😠 kazdy aj tak dobre vie ze im dame vedet ale aj tak sa pytaju kezdy bozi den.....niekedy mi to nevadi ale ked nemam naladu....

perla200
autor
11. júl 2009

no nastastie toto ešte nezačalo...ale asi začne ako vidím..... seeweed my sme skoro úplne rovnako na tom s tt🙂

seeweed
11. júl 2009

Perla, tak uvidime, ktora skor 🙂 No naozaj som z toho niekedy na nervy, ked sa vsetci vypytuju...povazujem to za dost netaktne, aj ked viem, ze to myslia v dobrom vsetci. A najlepsie je, ked sa na mna niekto povie a odbornym okom zahlasi: "no to je obrovske brucho, a ako ho mas dole, to uz kazdu chvilu bude..." Hehehe, vsetci su vacsi odbornici ako doktori 😀

evinka1232
11. júl 2009

Tak ja som bola včera celýýýý deň vytočená o život..večer som si išla po ulici a jedna tetka, ktorej zrak ešte veľmi dobre slúži sa ma spýta? "a ty si ešte doma????" a ja jej nato, "teta a vy ma nevidítete???" že vidí, tak potom?? zahambila sa jak sviňa...lezúúú mi na nervy, na city, telefon si vypínam, fakt nech mi už dá každý pokoj, určite ja toto nebudem robiť žiadnej nastávajúcej tehuľke...skutočne...sama zo seba som prekvapená, že ako viem podráždene reagovať, človek proti tomu, aj ked chce, tak nevie bojovať..možno, ked už budem čakať druhé bábo, tak nebudem z toho taká vysraná, lebo už budem čo to o tom vedieť...

perla200
autor
11. júl 2009

a neznasam, ked mi vsetci obchytkávajú bruško.... čo som ja? úplne cudzí ludia, ktorých poznám len z videnia ma chytajú za bruško že ako sa ma mala? a tak...a najviac ma vytáča otázka " ty sa ešte gúlaš?" na nie, ja normalne chodím..... a tiež že kolko ešte a ja že tri týždne a vsetci KOLKO??????????????, ako normalne že sú vsetci zhrození..... ty kokso...vtedy mam tlak na tristo 😀

saska73
11. júl 2009

perla začni ich chytať za brucho aj ty, že tuším ste pribrali 😀

babullka1
11. júl 2009

tak tu otazku milujem aj ja..ze ty sa este gulas...no vrazdila by som za to 😠

perla200
autor
11. júl 2009

a že ako som pribrala....hovorím no a čo? ja to zhodím, ale čo ty?????

leri
11. júl 2009

tak mne vadi ked ma chyti za brucho aj vlastna mama, nikto nech mi ho nechytaaaaaaaaaaaaaa , dokonca aj moj drahy niekedy ked mi ho chyti, tak mu davam ruku prec, hlavne ked lezim, lebo to je dalsia zataz.....ma ju hrozne tazku 😀

perla200
autor
11. júl 2009

no mna môj muž už objíma zozadu, lebo spredu s to nejak nedá len zboku..... on totiž je taký blázonko, on sa skloní hlavu k bruchu a aj ked čakáme pri pokladni v tescu tak sa so simonkou rozpráva.... ludia pozerajú po nás...no čo už...

beruska113
11. júl 2009

Mna sa minule taky pupkaty sused patyl jak sa mi zohyna s takym bruchom a ja jemu kricim, sused asi tak isto ako vam, ale ja ho uz o chvilu nebudem mat. A viac sa nepytal 😝

rencica
11. júl 2009

Ahojte kocky..ak smiem,votrem sa.. 😉
do porodu mam este tiez par dnickov,ale mam pocit,ze to uz nevydrzim..je neskutocna pravda,ze zaciatok tehotenstva je krasny,pokial nemate nevolnosti 😠,no ku koncu to je brutus..posledne dni ma tak boli kostrc,ze sa ledva zodvihnem,unavena som aj z dychania..
Perla sucitim s tebou aj so vsetkymi,aj mna rozculuje,ked sa ma prve clovek spyta :,,a ty sa este gulas??co uz nejdes..,, a podobne co tu zaznelo..som rada,ze sa tu da vystazovat,bo ked sa chcem dakomu postazovat,tak sa kukaju na mna:,,vsak to nemoze byt take zle,ine prezili a nekecali..,, zabit je malo.. 🙄

maja177
11. júl 2009

ja zvas umieram 😀 toto citat clovek sa tak dobre zasmeje 😀 samozrejme plne s vami suhlasim aj ja mam na vsetko nervy, rozrevem sa aj pri dedinskom rozhlase a vsetci mi idu uz hore krkom 😀

perla200
autor
11. júl 2009

no maja...na to je táto téma.... niekedy sa tehulky potrebujú vykričať....

ahoj rencica.... ano presne tak...aj mna príserne bolí kostrč a kolená hlavne ráno ked sa začínam hýbať a musím utekať na wcko.... a ešte ked ti povedia že "čo už nejdeš" akoby som to ja vedela ovplyvniť....nie??? a hlavne tetky ked sa ma pýtajú "na kedy si vypísaná"...to akože na kedy mam termín...tak len dookola mam pocit, že hovorím - simonka, na konci júla.... toto dookola.....

andrejka10
11. júl 2009

Ahojte tehulky. 🙂 Táto téma sa mi strááááššne páči. Nemá chyby. Stačí si prečítať niekoľko príspevkov a hneď mám lepšiu náladu. 🙂 🙂 Babenky, všetky to zvládate na jednotku.
Ja som prišla na to, že čím bližšie je termín pôrodu, tým nemožnejšia som. Nič nevládzem, taká vec ako navariť obyčajný obed je nad moje možnosti. A všetko mi veľmi dlho trvá. Mám pocit, že som nemožná. Potom som z toho nervózna a len vrieskam po deťoch. ☹ Chúdence detváky, to majú teda prázdniny.
A ešte som sa rozhodla, že rodiť budem v 38 t.t.. Musíííííííím, lebo do 40 nevydržím. Zrejme poumývam všetky okná a keď nič tak znova a znova.............

perla200
autor
11. júl 2009

no andrejka.... niektoré babenky sa v tom našli...proste ide o to, že tehotenstvo je krásne, ale nielen krásne.....

luciasvk86
11. júl 2009

ahoj perla tak uz sa ti to blizi mas pravdu tehotenstvo je krasne

perla200
autor
11. júl 2009

je....o tom nepochybuj..... ale aj náročné a ťažké

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre