Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

maja177
12. júl 2009

hej ved ja som tiez netrpezliva a v jednom kuse sa len stazujem jak nevladzem jak ma boli to a ono a neviem co...ale obcas sa aj takto zamyslim a poviem si ze mozem byt rada 😉 a celkom dobre to padne 😀 ale tiez mi padne dobre ked sa mozem fajin vykricat a vynadavat ze uz ma t onebavi 😀

perla200
autor
12. júl 2009

ale to sme každá vdačná za bábenká....a vsetko to vieme....aj si to uvedomujeme.... ale proste niekedy sa potrebuješ vykričať.... nie????

maja177
12. júl 2009

ved jasne ved hovorim ze aj ja kricim a nervacim 😀

seeweed
12. júl 2009

Tak ja dnes zase nervy po rodinnej navsteve...poznamky typu "ved vobec nie si taka slonica a ved vobec nie si taka tucna" ma vytacaju do nepricetnosti. Ale perfektne ma manzel dnes podrzal, uplne vsetkych zotrel a tak, v duchu som sa chechtala 😀 Baby, ja este dva tyzdne a tiez ma nervy chytaju...ale na druhu stranu mi uz tvrdne niekolko dni brucho riadne a ked to neprestava, len si hovorim, nech este mala vydrzi. Lebo podla mna, kazdy den, co babo vydrzi v brusku, je dolezity a pre babo dobry...

majusqua
12. júl 2009

ahojte dievcata 🙂 ja som mala problem s otehotnenim a po 10 rocnom snazeni som sa zacinala vyrovnavat s tym,ze uz mamina nebudem.celych 10 rokov som denno denne myslela na babetko a casto som koli tomu plakavala a bola som az hystericka.ani lekary mi nedavali velku sancu othotniet.jedneho dna som uplne necakane zistila,ze som tehotna.doteraz nechapem tu reakciu a ani moj priatel,pretoze som mala taku tuzbu po dietatku,za cely ten cas,co som nemohla otehotniet a v momente,ked mi oznamili tehotnost,som sa rozplakala a utekala som,kde ma cesta viedla.ale nebol to plac radosti,ale strachu!!!hanbim sa za to,a priatel mi doteraz pripomina,ze si myslel,ze budem najstastnejsi clovek na svete a bol z mojej reakcie smutny.,sice trvalo mi dlhsie pokial ma presli stavy uskosti a strachu,ked ma babo zacalo steklit v brusku,bol to ten najkrajsi pocit.teraz som v 28tt a nevieme sa nasho chlapceka dockat.pretoze zijem v zahranici,obcas ma prepadne stav strachu a samoty a ako to vsetko zvladnem,ked sa babo narodi,ale uz to beriem tak,ze je to asi normalne a ze po nejakom tom placivom obdoby budem zase stastna,ze to male vytuzene je uz na ceste 🙂 🙂 🙂

leri
12. júl 2009

majusqua, desat rokov cakat na babatko je hrozne dlhoooooooooo, je super, ze to vyslo 🙂 podla mna ale tie stavy obcasnej paniky a strachu su normlane a nemaju nic spolocne s tym, ci chceme alebo nechceme alebo ci sa tesime na babatko...........kazda sa tesi, ale prave ten pocit zodpovednosti sposobuje tie nase stavy a urcite aj nervozitu........ja sa tiez velmi tesim, ale obcas ma chyti panika, napriklad vtedy ked treba ist nieco surne vybavit, behame, riesime, lietame po uradoch a potom si poviem, ze boze........za mesiac tu bude alex a ako to potom vybavim..........alebo sa ideme vecer prejst, niekedy sa zamyslim a poviem si ze mi to nebude chybat a budem rada doma s alexom a niekedy sa bojim, ze mi to bude liezt na nervy.....v jednej chvili chcem ist rodit a v druhej si poviem, ze nie je este spravna chvila a ze treba vydrzat.........tie nase starosti sa podobaju velmi, kazdu trapi plus minus to iste 🙂

majusqua
12. júl 2009

dakujem leri. 😉 som rda,ze to neni na psychiatra a ze to mavaju aj ine dievcata.ale ja mam strach aj z toho,aby bolo babo zadrave.lebo prave koli potratu,som nemohla 10 rokov otehotniet.moje prve babo zomrelo v prvom trimesti a ja mavam strach aj z toho,ci mam tam v brusku vsetko v poriadku,lebo casto mavam pocity stahovania v brusku a niekedy mam z toho panicky strach.potom sa bojim,aby sa babo narodilo zdrave 😒

maja177
12. júl 2009

majusqua...my sme tiez chceli babo, hrozne som po nom tuzila snad od 15-tich rokov... nebavilo ma chodit na diskotejky, "ozierat" sa s kamaratkami a kazdy tyzden mat noveho chlapa a tvarit sa ze je to nesmierne cool... ja som bola nejaky ten opak mojich rovesnicok a vzdy som tuzila po babetku, ako by som sa mu venovala kazdu sekundu, milovala ho, mojkala, vzdy som chcela aby moje dieta bolo ako moj/a najlepsi/a kamarat/ka. potom ked sa mi to s priatelom podarilo (on je o 15 rokov starsi) by nik nepovedal ze spravim to co spravim. dozvedela som sa to tak povediac nechtiac, netusila som ze som tehotna, a uz vobec nie v tretom mesiaci, menzes som mavala pravidelne, ziadne priznaky...az u lekara, ked si mysleli ze mam slepe crevo a kvoly tomu stale zvraciam, mi povedali ze som tehotna..a moja reakcia? chcela som ist na potrat, plakala som ze sa nebudem vediet o babo postarat, ze ho nebudem vediet lubit... a teraz som rada, ze mi to s tej mojej sprostej hlavy odhovorili (na rozhodnutie som mala dva dni, potom by uz bolo neskoro) a na babo sa tak neskutocne tesim az to pekne neni 🙂 takze neboj nic, ja som prezila daco podobne a tiez som si myslela ze to je na psychiatra 🙂

maja177
12. júl 2009

mna dnes sere cely den asi cely svet 😀 najskor bracho, ze preco som cele dni vyvalena na tej sedacke a nic nrobim 😠 a to lezim uz dva mesiace, kvoly krcku, takze o tom vie a furt ma stakymito recami provokuje...ze mam ist vysavat, kosit zahradu a neviem co a mysli si ze je nesmierne vtipny, no ja by som mu asi rozkopala zadok najradsej...a o chvilu zas, ze ci nejdeme na zmrzlinu... 😠 😠 😠 vrrr

majusqua
12. júl 2009

ok Maja1777,budem uprimna,aj mna,co napadlo,ked som to zistila v necakanej chvyli,bol potrat a drzalo ma to asi tyzden,aj ja mam priatela o 12 rokov starsieho a povedla som mu to.potom sme spolu plakali.ja preto,ze som mala depky a on,ze bol nestastny zo mna,a z mojich umyslov.bolo to hrozne.aj ja som bola hrozna.ale ako citam,skoro kazda druha tym presla.je to asi normalne.aj moja svagrina robila stojky na hlave po sexe,aby sa jej ejakulat udrzal a po nahodnom zisteni tehotenstva mi plakala na pleci a teraz ma malu TSUNAMI krasnu ~Lianku.........moje slniecko 😉

maja177
12. júl 2009

moja kamoska robila to iste 😀 ze stojky 😀 to som sa natom dobre pobavila 😀 😀 ja som sa sice s priatelom rozisla, a nemam v najmensom umysle sa snim davat dokopy, napriek tomu sa na babo strasne tesim a viem ze ho budem lubit ako budem najviac moct aj ked mam 19 rokov a ostala som na vsetko sama 😠

olalka
12. júl 2009

ahojte baby 🙂
akoby som to ja pisala, vsetky tie pocity a tak. nenormalne sa na tejto teme bavim 😀
inak majusqa, ja na to moje vysnivane babo tiez cakam uz 10 rokov a strasne sa tesim, ale zo zaciatku boli tie pocity tiez vselijake, takze hormony si s nami robia svoje 😉

majusqua
12. júl 2009

uuf baby som rada,ze ze som neni taky magorko depresivny sama,ale je nas viac.viete ako ste ma potesili a zahnali dalsie depresie????!!!!!!?????? 😎

olalka
12. júl 2009

majusqua, ja si myslim, ze to ma spusta tehuliek, ja som to riesila aj s mojim dr, ze som depkovita a tak, a fakt je to normalne. mala som take blbe obdobie v 3-4 mesiaci, teraz si to uzivam, ale uz to zacina byt pomaly nepohodlne, nespim dobre, vsetko boli, tlaci a picha, tak uz som trosku unavena z toho vsetkeho, obcas si aj poplacem. uz aby sme mali tie nase lasocky pekne domka pri sebe. a potom budeme spominat ako nam bolo dobre, ked sme ich este mali v sebe 😀

majusqua
12. júl 2009

olalka aj ine dievcata,ja normalne zacinam mat pocit,ze kazda tehulka ma do slova a do pismena take iste pocity.ja zijem v zahranici a nemala som sa do teraz o tom s kym porozpravat,akurat sem tam so svagrinou cez telefon, a som rada,z e som sa sem prihlasila a teraz viem,ze mi tu kedykolvek ma kto poradit ,podporit ma a hlavne ukludnit so spolocnymi ROVNAKYMI problemami.priatel mi tak neporadi,je anglican a tu maju na vsetko ine odpovede.aj teraz si mysli,ze mam depky,lebo pisem zo slovenskom,a nemozem mu vyvratit,ze som stastna,lebo pisem zo slovenskom!!!!!!!!!!zo slovenskymi tehulkami!!!!!!

olalka
12. júl 2009

no vidis, to ti bolo treba od zaciatku 😉
a urob si pas, nech aj my vidime, kedy pride tvoj drobec na svet 🙂

perla200
autor
12. júl 2009

no čaute kočky, teším sa že táto téma krásne prosperuje...olalka...my sa poznáme z druhej témy že?
majusqua - obdivujem ťa že si to 10 rokov vydržala pri zdravom rozume, lebo my sme sa snažili rok a ja som bola už psychicky na dne.... takže klobúk dole pred tebou...

samozrejme, že aj ja mam také stavy a pritom som rok čakala na // a ked som ich objavila chytila ma strašná panika, že to určite neni pravda, že to sa mi len zdá tá druhá / a že čo teraz???? preboha? postaráme sa on? a tak....takže každá presla tým istým .....

maja - tak to že si sama ťa obdivujem, ja osobne by som to nezvádla bez muža a priznám si to.... to by som bola asi úplne zúfalá....

olalka
12. júl 2009

ahoj perli 🙂 uz sa ti to blizi, o chvilu ti budem zavidiet 😉 uz vies ako budes rodit?
inak to aj ja obdivujem, bez chlapa by som to nedokazala, nielen tehotenstvo, ale aj vsetko, co pride potom ☹
takze maja- klobuk dole

maja177
12. júl 2009

ja si nemozem povedat ze to nezvladnem...taku myslienku jednoducho nepustim do hlavy a hotovo 😀 budem silna, budem bojovat a robit co sa da... vydrzali ine, vydrzim aj ja 🙂

radkatt
12. júl 2009

pekna tema 😀 , pri citani som sa nasmiala a mam podobne skusenosti...
O dva tyzdne mam termin, a mama mi vola min. 8x denne,/byvame v tej istej dedine/ a ked jej nahodou nezdvihnem mobil, tak si uz mysli ze rodim, takze hned vola manzelovi a ostatnym ci uz rodim... 😀
Dalej ma vytacaju velmi caste otazky kolko som pribrala, hlavne sa ma to pytaju taki ludia, co maju vyssiu vahu odomna aj ked nie su tehotni... 😅 .
Minule mi jedna z rodiny hovori, "no ale pockaj, v poslednom mesiaci priberies uplne najviac"... a to ona ma 2 roky po porode a je vacsi slon ako ja teraz 😅

olalka
12. júl 2009

pre mna najhorsia otazka: si si ista, ze to nebudu dvojicky? a pritom som pribrala 10 kg !!! ano, mam velke brusko, ale som tehotna a a kazda sme nejaka ina.
a presne to, ze teraz budem najviac priberat. ale mne je to fakt jedno, ja som na to babo cakala 10 rokov a ked priberiem aj 30 kg, nikoho do toho nic. neznasam to porovnavanie, moja svokra mi pri kazdej navsteve povie, ze ona pri dcere pribrala iba 3 kg. 😠 no a?
inak vidim, ze viacere tehulky trpime nespavostou 🙂

maja177
12. júl 2009

veru ani mne sa nechce spat... 😠

olalka
12. júl 2009

mne uz aj hej, ale nerada idem spat, lebo ked zalahnem, kazdu hodinu som hore, beham na zachod a potom zasa nemozem zaspat. o stvrtej rano som uz vyspata a citam knihu. potom zalomin este tak na hodinku a dospate ☹ . dufam, ze drobec to nebude potom napodobnovat 😒

maja177
12. júl 2009

ja idem racej neskoro spat, a potom dlho doobeda spim, aj do jednestej, aspon mi tak rychlejsie ubehne den 😀 ale tiez choidm kazdu chvilku na zachod, a obcas mavam take sny ze toho tiez moc nenaspim... 😒

olalka
12. júl 2009

no, ja niekedy pospim dlhsie, ale vynimocne 😒
ale asi uz idem pomaly, zajtra idem do poradne, uz sa tesim, ze uvidim malicku 🙂
tak dobru nocku

maja177
13. júl 2009

olalka daj vediet ako si dopadla 🙂

andrejka10
13. júl 2009

Joj, tehulky, no mne sa dnes nechce ani pohnúť. Strašnééééééé. Fučím tu, "zožrala" som štvrťku melóna. A rozmýšľam, ako sa vyvliecť z dnešných povinností. ☹ Potrebujem niečo dovariť, prezliecť postelné, žehliť malej Sáre,potrebujem ísť na úrady, konečne zistiť, čo potrebujem, aby mi vyplácali rodičovský, ísť po prihlášku do zdravotnej ...... a bla bla bla. A k tomu tie horúčavy a to dusno. ☹ ☹ ☹ Však nie som jediná, čo som tak stráášne lenivá.

maja177
13. júl 2009

baby vy nemavate take divne sny v noci? 😒 mne sa stale sniva, bud ze ma niekto nahana, alebo ma chce niekto zbit, alebo ma prepadne...najnovsie sa mi sniva o porodoch, ze uz rodim a porodim predcasne, malinka je drobucka a vselijake blbosti, alebo o cintorinoch.. 😠 casto sa v noci na to zobudim a potom nespim aj do rana...je to normalne ci mi sibe 😢

olalka
13. júl 2009

maja, tie sny v tehotenstve su vraj normalne, ja to zatial nastastie nemam, dufam, ze ani nebudem mat.
inak poradna nic moc, zistili mi cukor v moci a dost vela, takze hned som sa musela objednat na diabetologiu, pritom pred dvoma tt bolo vsetko ok, dufam, ze to bol len nejaky omyl a vsetko bude ok.
prietoky sice zatial v norme, ale vraj uz tiez hranicne hodnoty, takze zajtra na sono zasa na premeranie, ale zaroven mi zajtra urobi aj 4D, tak sa tesim.
tak som sa vytesovala, ze mam vsetko ok, po vsetkych tych problemoch, co boli predtym, a uz sa to zacina kazit ☹ . dufam, ze bude vsetko ok, lebo sa z toho zblaznim

maja177
13. júl 2009

ja idem v stredu na UZV tak som zvedava, dufam ze bude vsetko v poriadku, uz som dlho nebola, mne robia len 3x za cele tehu, a ked chcem na vyse tak si musim aj zaplatit...tak teraz idem po dvoch mesiacoch, som zvedava ako sa malinkej dari, a hlavne aka je velka 🙂 dufam, ze bude vsetko v pohode 🙂 drzim ti palceky, neboj, ochvilu ich budeme mat tu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre