Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

perla200
autor
13. júl 2009

no ja som bola cvičiť...a tá teta čo s nou cvičíme mi povedala, že vôbec nebudem rodiť tento týžden..... 😔

babullka1
13. júl 2009

Perla..ja dufam ze tento tyzden porodim 😀 v stredu mam poradnu,hadam cosi somnou bude robit 😠

maja177
13. júl 2009

perla a to ako zistila? 😲

perla200
autor
13. júl 2009

podla bruška maja....ona je stará páka 30 ročné skúsenosti s tehulkami a pôrodmi..... proste to vidí na brušku babám a vie skoro na den presne povedať kedy porodia......

maja177
14. júl 2009

no ja mam brucho este zevraj velmi vysoko, comu sa aj tesim, dufam ze tam babulka vydrzi este pät tyzdnov 😀 a si sa jej nespytala na kedy to vidi?

seeweed
14. júl 2009

Fiha, tak to musi byt nejaka sybila 🙂 Ja by som sa moc nespoliehala na taketo....ved aj doktori niekedy povedia, ze nic sa nedeje a sup sup na druhy den je to tu...

maja177
14. júl 2009

to by som ja tak chcela, ze pojdem trebars naporadnu a doktor mi povie, ze to bude tak o tyzden 😀 a prisla by som domov a uz by to bolo 😀 lebo, keby mi povie, ze za dve hodiny to moze prijst, tak by som bola taka nervozna jak sa poznam, ze by som este aj bolest nohy povazovala za kontrakciu 😀 😀 😀

maja177
17. júl 2009

halo baby, kde ste? 😒

perla200
autor
17. júl 2009

ale tu maja.... asi nevládzeme ani písať🙂

maja177
17. júl 2009

ved uz sa nik ani nepride postazovat... ☹

briketa
18. júl 2009

moj pocit ku koncu tehu je, ze sa mi nechce ist rodit, aj ked viem, ze sa to uz urcite nevstrebe 😀
a este rozmyslam nad tym - ja do nemocnice idem vyslovene uz len na vytlacenie - ako sa budem tvarit doma pred malym, ak by to nebolo v noci ked bude spinkat? nakolko si tie patnasthodinove kontrakcie velmi zivo pamatam, neviem ako sa budem pretvarovat, ze mi nic nie je, aby som ho nevyplasila?

maja177
18. júl 2009

briketa, tak mu to skus nejakym detskym sposobom vysvetlit....a ty nemozes spavat? 😀 asi jak ja, tiez som bola kazdu chvilku v noci hore, co tak malinka trenovala moju trpezlivost 😀

maja177
25. júl 2009

baby, nik sa nestazuje, len ja som furt ufrflana? 😀 😝

zuzu1980
25. júl 2009

maja, uz asi porodili, maju teraz ine starosti 😉
ja by som sa aj pridala, vsetko mi lezie na nervy (lepsie povedane "vsetci"). Ale koniec tehu mam este daleko aj ked uz sa to pomalicky blizi... Inac, super temicka, som sa tu nasla 😀

maja177
25. júl 2009

zuzu, neporodili, bo v inych temach pisu 😠 😠 😀

perla200
autor
25. júl 2009

nie neporodili..... ale neviem fakt sa nitko nestazuje.... ja už ani nemam silu sa sťažovať....

zuzu1980
26. júl 2009

ha, no ja len tera zdostavam tu spravnu stazovaciu naladu, fakt by som niekedy vrazdila 😀 😀 😀

maja177
26. júl 2009

zuzu, pockaj az to zacne vrcholit 😀

olalka
26. júl 2009

tak ja sa zasa postazujem, ked ti to tak chyba maja 😀
v noci zasa skoro nespim, o jednej som sa zobudila na strasnu bolest v krizoch, nemohla som sa nijako ulozit asi dve hodiny. cele dni som sama doma, uz ma to nebavi, hormony sa stupnuju, hocikedy sa len tak rozplacem a neviem prestat. stve ma asi cely svet 😀
staci, ci mam pokracovat? 😀
keby uz bol koniec septembra...

maja177
26. júl 2009

olalka, no hura aspon niekto 😀 ja tiez nespavam bohvie ako, pravidelne o jednej sa zobudim na wcko a potom uz nemozem spat. aj ja som cele dni sama doma, chlapa nemam, a uz som si nejak na to zvykla 😝 a preco konec septembra? mne by stacil zaciatok 😀

olalka
26. júl 2009

nech uz mam porod za sebou, zas na tie bolesti sa nijako extra netesim a na konci septembra uz budem hadam zahojena a budem sa len vytesovat z babiky 🙂
a este k tym staznostiam - ty blba dieta mi dava zabrat, nutn e potrebujem cokoladu, som z toho priam zuriva

maja177
26. júl 2009

aka dieta??? ja jem vsetko, co nezje mna, na co mam chut...ved aj tak vypadam 😀
ja sa porodu nebojim, bez bolesti to asi tazko pojde ale viem ze to bude stat za to 🙂

olalka
26. júl 2009

mam zvyseny cukor, tak nesmiem sladkosti, ovocie iba v obmedzenom mnozstve, jogurty iba biele, takisto obmedzovat pecivo, ryzu, zemiaky cestoviny....vychadza z toho, ze bez obmedzenia iba maso a to zasa ja vemi nemusim, takze nic moc ☹

maja177
26. júl 2009

fuha, tak chvalabohu toto ma nepostihlo 😒 mne teraz dali zelezo a pritom sa vraj nesmie mlieko tak som stoho cela na nervy, ja som si zvykla davat kazdy den aj dve tri salky mlieka, aj vecer pred spanim, a jogurty ani nehovorim kolko som pojedla...a teraz nic 😠

ivkaivka
26. júl 2009

ahojte, mate aj vy teraz tesne pred porodom take pochmurne myslienky? Ja sa zacinam strasne bat, ci to vobec prezijem, hlavne teraz co davali v sprvach o tych dvoch rodickach v BA. Kazdy hovori mysli pozitivne, no mam neskutocny strach z bolesti.

perla200
autor
26. júl 2009

ivka ivka.... ale to je normalne.... úplne prirodzené...strach je prirodzená reakcia organizmu, každej lepí nemysli si.... ale to sa poddá hlavne nad tým nerozmýslaj..... nechaj to tak....

olalka
27. júl 2009

jeeej perla, ty mas dnes termin. a co, nic sa nedeje? takze asi ides rodit prirodzene a nie cisarak, vsak? ta krv je uz v poriadku?
aj ja uz chcem mat termin, uz ma to otravuje, nudim sa strasne, verim, ze drobec ma poriadne zamestna. vsetci su v praci, nemam s kym ani na kafco zajst, nikto sa neozve, fakt mam toho plne zuby.pre malicku vsetko pripravene, upratovat sa mi nechce, vlastne sa mi nic nechce...este aj nasi sli na dovolenku, inak by som tam uz sedela na zahrade nastahovana, je to hrozne ☹

berus222
27. júl 2009

ivka zbytocne sa nestresuj. musis si povedat, ze kolko zien to zvladlo, tak to zvladnes aj ty. a take spravy ani nepocuvaj.
ja som ku koncu tehotenstva mala vselijake pocity, len nie dobre. prenasala som 5 dni, tak som bola z toho na nervy, krvacala a stale mi hovorii, ze este nerodim. 😝 bolo horko, takze som bola naliata, unavena a opuchnuta tak, ze som si nemala ani co obut, tak som bola len doma. a psychicky? uz som chcela, nech to skonci, aj ked som sa bala, co bude potom. teraz sa konecne tesim z drobca. prestalo ho bolietvat brusko, ma uz aky-taky rezim, krasne rastie a usmieva sa. 😀

ivkaivka
27. júl 2009

baby, dakujem za povzbudenia. To hlavne k veceru ma chytia take myslienky. Olalka, mam pocit ze pises o mne, tiez sa mi nic nechce, kolegyne z prace akoby zabudli, ze som -no na par vynimiek-ale to len sem-tam. Pre malu mam tiez vsetko oprate, vyzehlene a len pozeram telku, som na nete a neviem co so sebou. Ani do mesta sa mi velmi nechce, pretoze je brutalne horuco.
Perla, hned by som s Tebou menila 41.tyzden to je super, ako si to vydrzala, ja mam pocit, ze kazdy den je mucenim a tie kopance malickej su uz take bolestive, ake to musis mat Ty? Ja mam druhy termin presne mesiac neskor ako Ty 27.8. a prvy 25.8. No nedbala by som rodit aj dnes.

zuzu1980
27. júl 2009

joj babulky, ked vas tak citam, vidim ze sa mam na co tesit 😉 A to mi minule sloboda bezdetna styridsiatnicka kolegyna zahlasila ze naco odchadzam z prace tak skoro (4 t pred porodom), ze co budem doma tolko robit... No nezabili by ste ju na mieste?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre