Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

ivkaivka
8. aug 2009

Deborah, prist to pride urcite, uz sa z toho nevyzujeme 😀 Brusko tvrdne dost casto, prisla som na to,ze najviac ked si lahnem. Vlnka, ja sa tiez bojim toho, ze nerozoznam kontrakcie. Neviem ci je to nieco take, ako tvrdnutie bruska, alebo nieco ine. Mam obavy aj z toho, ze kontrakcie rozoznam az v hodine H a to uz nestihnem volat sanitku, ci dojst do porodnice 😀 . Blbe predstavy 😠
Tiez stale rozmyslam, ako to zacne: ci tou hlienovou zatkou, či plodovou vodou, alebo kontrakciami. Asi najlepšia by bola tá plodová voda, tu hádam rozoznam. No vraj tam už nie je veľa času, treba hneď ísť a ja by som ešte určite chcela stihnúť doma holenie a sprchu 😅 . Mám totiž hrôzu z toho, že ma bude holiť niekto cudzí 😠

vlnka
8. aug 2009

Ivka to holenie je sice najmenej v porovnani s bolestami,ale tiez by som to najradsej zvladla doma.Hmm,lenze ja sa uz tazko dokazem zospodku poumyvat,take mam velke brusko.Sama to uz nedokazem 😢
Takze to budem musiet nechat na nejaku sestricku v nemocnici,no nie som tym velmi nadsena.
Ja tiez mam hlupe predstavy spojene s porodom,je to kvoli stachu.A cim rychlejsie sa to blizi,tym viac panikarim.Ty si pozerala porod a prislo ti zle a ja som len citala vedlajsie ucinky epiduralu a skoro som odpadla,tak mi zrazu bolo nevolno.Dufam,ze to zvladnem,ked to pride.

perla200
autor
9. aug 2009

baby nepozerajte hovadiny na nete...a vôbec sa nestresujte, ja napr. som si nastavila v hlave, že to dopadne dobre a nepripústala som si iné...tak to aj vy robte..... pomáha to, chce to len cvik 🙂

deborah1
9. aug 2009

Ja tiež rozmýšľam,ako to začne.Bojím sa,že sa v noci zobudím a okolo mňa bude plodová voda 😅 Och,som akási posledné dni nervózna,iba vrčím,tak si poviem,že idem niečo robiť,no keď chvíľu robím,už rozmýšľam,či si tým rýchlejšie neprivodím pôrod,no a keď si ľahnem alebo sadnem,zase tie myšlienky na pôrod. 😕Vlnka,aj ja sa bojím aj epidurálu ,ale pôrodu asi viac 😅 😒 Už to musíme vydražať.Keby som aspoň vedela,že vtedy a vtedy to bude. 🙄
Už som si aj povedala,že si budem pozerať fotky bábatiek a myslieť iba na to,že výsledkom pôrodu je krásne bábatko.Chvíľami to zaberie a potom zase myslím na pôrodd 😖
Perla,ty sa máš 😎

zanzi22
9. aug 2009

baby perla ma pravdu,nepozerajte tie videa na nete,kazdy pôrod je individualny a kazda jedna to precituje uplne inac... 😉 len nestresujte....ja si stale hovorim,ze ked to zvladli ostatne mamicky,zvladne to kazda jedna...len si stale opakujte,ze to bude dobré,bude to urcite boliet,vd to babo nejako musi prist na svet 🙂
ivkaivka ja hlavne nad tym rozmyslam,ako to fakt zacne,tak jak ty,ci plodovou vodou,ci zatkou,alebo hned kontrakcie.a s tym holenim mate tiez pravdu 😀 mna uz len manzel,lebo od brucha vobec si nevidim dole 😀 😝
nebojte sa bude to dobre.

olalka
9. aug 2009

ja zatial nestresujem,neviem co ma caka 😉
ale prave som hovorila manzelovi, ze ked to zacne nejako, ze nech ocakava zachvat paniky a revu, ze ja este nikam nejdem 😀
a asi sa mi to uz blizi, krcok uz drzi len tak tak, hlavicka uz nalieha a otvorena som na spicku prsta. a dnes zopar ludi skonstatovalo, ze mi poriadne kleslo brusko 😒
no ale dufam, ze este aspon dva tyzdne vydrzi bambulka, ale asi zajtra definitivne dobalim tasku

ivkaivka
9. aug 2009

vlnka, ja sa necham inspirovat kolegynou a necham holenie na manzela 😀 , alebo sa poobkladam zrkadielkami a nejako to musim zvladnut. Fakt cudziu osobu asi neznesiem. A ten porod nejako zvladnut musime, asi nik to za nas neurobi 🙂 Baby, asi sa nam treba nejako rozptylit nech nemyslime na blbosti. Olalka, ja som zbalena uz asi mesiac, potom to vybalujem, naspat ukladam a neviem, ci este nieco netreba. Neviete za aky cas po odteceni plodovej vody treba utekat do porodnice? Ja len ci stihnem holenie a sprchu 😀

hankaaa1
9. aug 2009

ahojte tehulky,

ja som sa cca do 38 tt tak bala porodu, ze ked som si na to pomyslela, slzy som mala na krajicku..posledne 2 tyzdne sa vsak uplne zmenili, a vravim, ze keby to malo prijst hned tak som neskutocne happy 😵 , len aby som uz nemusela byt tehotna ( lebo prave2-3 tyzdne mi cele tehotenstvo zacalo liezt poriadne na nervy)... no a nevieme sa s manzelom dockat nasho babatka, uz by som ju chcela drzat v naruci... no a tieto nove pocity ma uplne prevalcovali a strach z porodu akosi ustupil do uzadia ... zelam aby ste aj vy zazili pred koncom tehotenstva tieto nove pocity 😉

alexandrah
9. aug 2009

ahojte, ja mam este sice daleko, ale pre istotu uz panikarim aj teraz ... no potom som si povedala, ze v tom predsa nie som sama, aj babatko ma tazky den, a pokusa sa dostat na svet ... sme v tom spolu, a to ma trochu povzbudilo ...ze ma na konci caka ono, tak budem s nim ... ale aj tak bojim ---

ivkaivka
9. aug 2009

na jednej strane už by som rodila, no tak si poviem, že tieto okamihy sa už nevrátia ☹ Chlapi nam môžu závidieť tu stálu prítomnosť babätiek pri nás, tie úžastné kopance...to by som nemenila).
No niekedy by som chcela, aby si to vyskúšali aspoň na 1 týždeň. Si viete predstaviť, ako by sme museli okolo nich behať? 😀 Veď stačí, že majú nádchu a máme pocit, že už konaju 😀 😀 😀.
Proste chlapi by to nezvládli, tak my musíme ešte tých pár týždňov dokopať 🙂

alexandrah
9. aug 2009

ja som sa pytala manzela, ako by to zvladal, on by to asi zvladol (pre babatko vsetko), on ze ais by to bral ako nutnost, co ta proste neminie ... to je pravda ... no aj tak ... ja na porod kukat nemozem, to by som asi odmietla rodit ... viem ze to bude hnusne (sorry za vyraz), ale nech to aspon nevidim predom, a na niekom inom ... no snad ma tam nenechaju na holickach, budem sa musiet zverit zdravotnictvu ... a to mu ja moc nedoverujem ... ani nepoznam ziadneho lekara ...

ivkaivka
9. aug 2009

no nejako to musíme zvládnuť. Ja som tie porody pozrela, že nech viem čo ma čaká, fakt brutál. Teraz čakám to nahoršie a možno to bude super 🙂

alexandrah
9. aug 2009

no asi hej, treba dufat ... asi mi to vtedy bude jedno, len to mat co najskorej za sebou ...

ivkaivka
9. aug 2009

Bratrancová manželka rodila pred mesiacom a hovorila mi, že samotný pôrod trval pol hod., ale tie kontrakcie pred tým boli neznesiteľné-to trvalo pár hodín. Pôrod, je už vraj celkom v pohode.
Väčšinu kontrakcií si aj tak odtrpíme doma, pretože až keď sa opakujú každých 5-6min.treba vyraziť a v nemocnici to už bude malina 😀 -dúfam

alexandrah
9. aug 2009

no sak si vravim, ze nejak vydrzim, aj ked som bola na ovf, tak mi bez anestezie vyberali a prepichovali cystu, tak sestricka, ze som vraj velmi statocna, lebo som ani nemukla, aj ked dost bolelo, ze ine tam kricia ... ze som bojovnik ... dost ma povzbudila, ze mozno aj porod nebude az taky hrozny, ako niekto pise ... ine zase ze sa to da ... a ze horsie je to potom, nevyspatie sa, lietanie okolo babatka ... ze oproti tomu bol porod malina ...

zuzu1980
9. aug 2009

ja radsej nepozeram porody, ani nic podobne. ja som nikdy nezvladala ani porody vo filmoch, staci ze zena zacne kricat a uz prepinam. sice odkedy som tehotna tak sa akosi nebojim, ale to sa urcite este zmeni tie posledne tyzdne, ako sa poznam.

inac som niekde citala ze stres a strach blokuju a spomaluju porod, ze aj zvierata ked zacnu rodit a nieco sa okolo nich deje tak sa zablokuju a porod odlozia az o niekolko dni. takze najlepsie je pohoda, pozitivne mysliet a tesit sa (haha, no opytajte sa ma tak o mesiac 😀 )

ivkaivka
10. aug 2009

zuzu suhlasim. No ak by to bolelo az, az, az velmi, myslim si, ze je celkom normalne to odventilovat krikom. Asi to netreba v sebe dusit. Oni v porodnici su na to urcite zvyknuti.

alexandrah
10. aug 2009

suhlas ... baby, mozno to nakoniec nebude take zle, co myslite????

zanzi22
10. aug 2009

aj ja som tak pocula,ze tie kontrakcie su brutal,brutal...ale ze uz porodit babo je vec pol hodinky,no som zvedava,lebo zatial co okolo mna rodili baby tak kazda jedna,ze 12-14hodin trpeli.... 😕 no tak sa tesim,ale urcite to zvladneme,neee???sak sme zeny hehe.ja neverim inac ze by to musi zvladli,ta to by bola katastrofa,celych 9mesiacov by prefňukali...ale na druhej strane fakt by som to aspon na 1tyzden s mojim manzelom vymenila,aspon by vedel co je to zmena hormonov,ked v jednej minute sa smejes a potom v druhej places.a vtedy len kukaju jak puk,ze "co je s tebou?"no co dodat.

alexandrah
10. aug 2009

baby, sak nebudme az take zle ... ze by to ziaden muz nezvladol ... no mozno by sa nasiel ... aj taki dvaja ... hehe, ale nie, sak su vselijake baby, aj zbabele, aj ubolene, a ked sme kustik silnejsie a statocnejsie, tak to nemoze byt az take peklo ... a mozno to bude trvat chvilu ... 😀

ivkaivka
10. aug 2009

baby, drzme si palce nech to trva len par minut. Alex, moj chlap by to urcite zvladol-pretoze by musel, ine vychodisko niet ak si raz tehotny/a 😀 , no musela by som ho dennodenne obskakovat, ofukovat, obsluhovat a pocuvat ake je to tazke 😀 Dnes rano o tretej ho rozbolela hlava, tak ma zobudil, ci mu nedonesiem ibalgin... chlapi... ja tehotna, sa vykotila z postele a isla mu pre tabletku a vodu, aby nahodou neskolaboval cestou do kuchyne 😀 A to berie tabletky pri najmensej bolesti. Si vies predstavit, keby bol tehu a bolela ho hlava - tam tabletky ziadne sa nedavaju...Proste chlapi

zanzi22
10. aug 2009

ivkaivka 😀 😀 sak o tomto hovorim,keby museli,tak by to zvladli,ale ako.......???to by sme sa zenušky nezastavili ani na minutu.

alexandrah
10. aug 2009

hehe, no to je teda ... moj je v tomto iny... on mava migreny, ale aby vstal, a dal si hned liek, nech mu prejde, to nie ... az ked skuvina 2 hodiny, tak ja ze co je, a idem radsej sama ... inak si to vystihla, aj moj by to zvladol, lebo uz mu nic ine neostava ...
minule mu doslo zle v obchode, tak som od predavaciek pytala vodu na rozpustenie panadolu ... ale zato donesie aj on mne, postara sa ... kazde rano mi rozpusta magne ... (ja beriem ampulky), aby som si pekne dala, ked sa zobudim 😀

ivkaivka
10. aug 2009

aby sa nepovedala, ten moj mi tiez donesie co treba, urobi sem - tam ranajky... (sem-tam to ofrfle, ale v konecnom dôsledku to urobi). No vyplyva nam z toho len jedine: zeny su ovela silnejsie a viac toho vydrzia 😀 😀 😀 (uvidim, ako sa zrutim na porodnej sale, za tie reci 😅 )

alexandrah
10. aug 2009

snad nie 😎
ale napr,. mojho proste tak nevychovali, on ked som chora, nevie, co ma robit, ze caj, vitaminy, lezat ... a ja hned viem ... ale aj ti jeho rodicia su v tomto taki isti ... az ked mu presne poviem ... no uz ma vola, idem, pa ... ävravela som ze vypinam pocitac, a on vola, ...)

maja177
11. aug 2009

ja mam prave jeden nadherny stav 😀 😀 😀 nemozem spat a vyzerem zachvilu asi celu ladnicku....najlepsie aj s obalom hehe

deborah1
11. aug 2009

Maja. a kde sa ti to zmestí? 😀 Ja som včera zjedla jednu žemlu a už som nevládala,ani neviem,kde sa mi teraz nachádza žalúdok 😀 😀

alexandrah
11. aug 2009

veru deborah, ja zjem jedno jablko, a mam pocit, ze mi praskne zaludok ... nemozem sa prejedat, ani keby som chcela, je mi potom fakt blbo ... no aspon na cosi to je dobre, mozno tak nepriberiem ...

mirip
11. aug 2009

ahojte, no ja sa pridávam, po nociach vyžieram chladničku a dohromady nepriberiem nič, od začiatku mám len 5kilo navyše, tiež nespácvam teda spávam ale do nejakej druhej v noci počítam "ovečky" a potom spím do nejakej deviatej desiatej no totálne nafigu režim 🙄 a čo sa týka porodu? panický strach ešte si to nepripúšťam, stále si hovorím že je to ešte daleko 🤐

zanzi22
11. aug 2009

ani ja inac v posledne tyzdne nevladzem papat,zjem chlebik a som totalne plna.a kamosky sa ma stale pytaju,ze kde mam teraz zaludok a creva??? 😀 😀 ta sa smeju,a nevedia to vobec pochopit.ja som dost toho pribrala cca18kg,ale verite ci nei,ze to vobec nevidno,len brusko mi narastlo a trosku boky...a to je sicko.a ani brusko nemam take veeelke.ta ma strasia,ze mala bude veelka,ze mam potom co robit pri pôrode 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre