Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

ivkaivka
5. aug 2009

alex, ja u zubara neotvorim usta, ked mi chcu dat injekciu. Ja tu bolest radsej pretrpim, mam totiz taku choru predstavu, ze tu ihlu mi picha az do mozgu 😀 aj u nas sa vraj za epi plati. Ja fakt neviem ci ano, alebo nie. Uvidim, ked to na mna pride, ci budem vobec schopna rozumne uvazovat 😀

alexandrah
5. aug 2009

ach jaj, no ja som toho zubara zacala riesit takto, po tom, co som bola raz na pohotovosti, a sadisticka zenska mi pol hodinu vrtala do zapaleneho krcka ... neodvazila som sa ani pipnut ... 😲 😕 , ze to vydrzite, nei??!!?? tak som si nasla noveho, a bez injekcie ani na krok ... ta injekcia ani neboli, citis len tu prvu, ale potom parada ... mozu mi aj hlavu rezat ... mam sikovneho dobreho zubara ... raz mi aj nechcel dat, ze to je maly kaz, ale uz ma pozna ... inak neni som padavka, vydrzim, ale ked nemusim ... a hlavne take ostre bolesti nemam rada... ako zub, migreny, a pod ... no ale nechcem zabrdnut do takychto blbych tem 🙂

ivkaivka
5. aug 2009

ja sa bojim injekcie kvoli byvalemu zubarovi, pred trhanim mi tak brutalne pichol do dasna, ze som odpadla, potom zacal na mna ziapat-fackovat ma -sa velmi zlakol, ked som to predychala skusal mi zub vytiahnut, no este predtym mi zabudol urobit snimok-skoda-pretoze by zistil, ze mam poprepletane korene. Takze zub mi len obstikal z hora a ked si uz nevedel rady, povedal, ze musim ist na zubnu chirurgiu, ale az na druhy den, pretoze on sa mi rozhodol tahat zub popoludni. Tak si vies predstavit, celu noc s takym dokafranym zubom, bolesti.... a zubna chirurgia - hruza - des, ked mi museli tie korene vysekavat ☹ to som este chodila na zakladnu skolu a ostalo mi to dodnes. Teraz mam suprovu zubarku, isla by som za nou aj do Prahy. K inemu uz nepojdem, dokonca ani na pohotovost-aj tam som mala zly zazitok, na pohotovosti asi robia len masiari 😀
Migreny som pred tehu mala aj ja, tam pomoze len 2x ibalgin 400 a lahnut do tmy. V tehu som mala len raz na zaciatku a myslela som, ze sa zblaznim, pretoze som nemohla brat ziadne tabletky, tak som si len natierala celo, spanky a krk Alpou a ona ti normalne, sice az po nejakych 2 hodinach,zabrala.

alexandrah
5. aug 2009

to je scenar ako z hororu!!!!!!!!!!!! chuuudatko!!!!!!!!! to by si normalne mohla napisat scenar!!!!!!!! fakt, tito skolski zubari, alebo pohotovostni ...
ja som mala migreny aj na zaciatku, a davala som si paralen - cipky, lebo inak nic nezabralo, aj som to konzultovala asi s 4 lekarmi, a povedali, ze ok. inak by som to neprezila . kym si nedam liek, tak to neprejde ani za tyzdne (raz som to skusala, nikdy viac...) inak normalne pred teh. som mavala take silne, ze 2 ibalginy by mi nestacili, musela som mat specialne lieky na migrenu. ale teraz v 2. trimestri to nejak ustupilo, tak snad sa budem drzat 🙂

perla200
autor
6. aug 2009

vlnka nemala som epidurálku, mala som cisarsky rez.... ale ako nie je to sranda,predsa režú 7 vrstiev, ale dá sa to vydržať....a ja som mala aj kontrakcie, ale inak som si to predstavovala...to vám boli také krče do krížov,ale velmi silné....ale aj tie sa dali predýchať....

maja177
6. aug 2009

perla, ja ti tak zavidim, ze to uz mas za sebou... mne sa uz tak strasne nechce cakat 😠 do terminu mam este mesiac 😠 😠 a preco si mala cisarak, ked mozem vediet? simonka je naaaaadherna 😉

alexandrah
6. aug 2009

ahoj perla, ale dali ti lokalnu anesteziu, nie? aj ja chcem vediet, preco cisarak, vraj ho nechcu davat ... tak som zvedava ... ja by som radsej cisarsky ...

ivkaivka
6. aug 2009

Alex, tie migreny nezavidim, vidim, ze moje su slaby odvar. Maji, este treba vydrzat, vraj od 38 tyzdna, uz mozes prepinat sily, aby prisiel porod. Do vtedy sa treba prekonat. Kazdy den, ktory babo stravy dnu je pren +.
perla, mala si narkozu?
Ja mam tiez take myslienky, ze radsej cisarsky, no ked si predstavim, ze po cisaraku hned na druhy den musim chodit, dojcit... taka dorezana, urcite je to bolest. A bolest je urcite aj po case pri zmene pocasia.
Neviete aka siroka musi byt panva, aby mohol byt klasicky porod?

zanzi22
7. aug 2009

ahojte baby.neviem ci som na správnej stránke.mam taky mensi problem a neviem ci mam stresovat alebo ne.v poslednom case ma boli v podbrusku,cisto jak keby som mala dostat menzes.nemate s tym nejake skusenosti?diki za rady.

ivkaivka
7. aug 2009

zanzi, to budu poslickovia, v tomto stadiu to ma uz hadam kazda. Nestrestuj a oddychuj 🙂

zanzi22
7. aug 2009

ivkaivka cooo?poslickovia?takze nemam stresovat?uf diki pekne si ma naozaj potesila.

tami_tami
7. aug 2009

ahojte ja mam este ku koncu tehu daleko no ide mi o tie pocity a nalady vcera ma prepadla taka uzkost ze som sa rozplakala jak male decko... dnes tu uz bucim tretikrat a prenasleduje ma to cely den.. je sice pravda ze som sama od vcera a strazim segre psa u nej doma, no potrebujem radu ako sa rozptylit... budem tu do utorka a nechcem sa zblaznit a tiez sa nechcem deptat... neviem preco som taka citlivka - aj ked vidim jej hafana jak ich vonku hlada a ako ich vyckava pri dverach - normalne sa neviem ovladat ☹ chcem byt v pohode ale ked to pride z nicoho nic a ja neviem co s tym... ☹

vlnka
7. aug 2009

Zanzi ja mam poslickov od 20tt a este nic 😀 ,vobec sa kvoli tomu nestresuj,prist to pride kedy ma.A okrem toho u teba by sa uz vela nepokazilo.Babatko by bolo sice mensie ako v 40tt,ale v ukoncenom 37tt je uz celkom vyvinute..tak sa nemas coho bat.
Tami to su hormony,nic s tym nespravis.Ja som sa pocas tehotenstva naplakala,to ti poviem.A nedalo sa s tym nic urobit.Si teraz precitlivela,to je vsetko.Ja mam tiez psika a bolo by mi luto,keby sa trapil.Mali ho dat postrazit ludom,na ktorych je zvyknuty a ani by nezaregistroval,ze odisli. 🙂

tami_tami
7. aug 2009

vlnka ja len ze ma to chyta tak bez priciny a pride mi to dost divne ako keby som bola blazon + som sama tak by som chcela byt vpohode lebo tym ze som sama a ma to prepadne je to este horsie 😒

vlnka
7. aug 2009

Samota nie je bohvie co.Tiez som stale sama (so psom),lebo manzel vecne pracuje...a taketo stavy na mna obcas doliehaju.Tak vezmi psika a chod k rodicom,alebo za manzelom ci priatelmi.Alebo s nim chod von na vecernu prechadzku,ak vladzes.Aj on ti bude vdacny.Nieco vymysli,aby si sanejako zabavila a nemyslela na to,ze si sama.

zanzi22
7. aug 2009

len mi prosim vysvetlite co su to poslickovia?nechapem

ivkaivka
7. aug 2009

zanzi, to su cvicne kontrakcie. Maternica sa pripravuje na porod. Nic si z toho nerob, ja to mam od polovice tehu a teraz to mam aj 20x za den. Nejako som si uz zvykla. Neboj, 37.tyzden, to uz si skoro za vodou, tak ako ja ci vlnka 😀 uz len kusocek a mame babatka doma 😀
Tami, drz sa ja som takyto stav mala len raz ci 2x. Musis mysliet pozitivne, zober nejaku knihu, chod na prechadzku, alebo si pis s nami na konikovi. Alebo jednoducho sa poriadne vykric do vankusa, vyplac sa a ono sa Ti urcite ulavi. To su hormony. Drz sa

alexandrah
7. aug 2009

ahojte, ja som nevedela, ze ti poslickovia mozu byt uz tak skoro, myslela som, ze az tak posledny mesiac ... tak aspon nebudem stresovat, ked to pride.
vlnka - aj ja byvam sama - so psom ...
inak - ja mam normalne hrozne uzke boky - som aj drobna ... takze to mam aj uzku panvu? alebo je to v pomere k vyske??

vlnka
7. aug 2009

Alex tiez som sa o to zaujimala,lebo som nizka a dostala som taku odpoved:panvu merajú na začiatku tehu tzv. pelvimetrom. Nemusíš byť chudá v bokoch, dôležitý je posledný - predozadný pomer a nie šírka bokov.

alexandrah
7. aug 2009

aha, tak toto mi asi nemerali, aspon o tom neviem, tak ked budem v poradni, tak sa na to spytam ... podla toho sa ide na cisarak? (teda aj, ako jedno z moznosti??) ze ked mam malu panvu ...

zuzu1980
8. aug 2009

vlnka, takze ty si mala poslickov uz od 20 tt, to si ma potesila. Ja uz mam asi 2 tyzdne vkuse, trosku som sa prelakla lebo som si myslela ze to len posledny mesiac...
alexandra, je to mozne ze sa kvoli tomu robi cisarsky, ale to sa fakt teraz neda povedat. Niekedy az v den porodu urcia ako budes rodit. Lebo pred porodom sa kosti posuvaju a klby su povolnejsie, proste nevies ako na tom budes...
u nas davaju epi kazdemu ked mozu, nic to nestoji, nic netreba podpisovat. proste mas bolesti, napichnu ta a pohodaaaa. ja teda urcite neodmietnem, ak si mozem ulahcit tak preco nie. rizika su pri kazdom porode, aj bez epi, clovek nikdy nevie co ho caka...

perla200
autor
8. aug 2009

ja som isla cisarskym preto, lebo mam velmi úzku panvu a malej odhadli v den pôrodu 4200g a mala 4400g....a nevytlačila by som ju ani keby čo...alebo s velkými problémami...tak sa rozhodli pre cisarsky, bola som v úplnej anestéze.... takže žiadna lokálna anestézia či EPI....ale mala som aj kontry ku koncu ale dalo sa to prežiť.... nebjte sa baby....to čo príde po pôrode to je iné kafe...pôrod je malina 😉

zuzu1980
8. aug 2009

perla, co nespis? mala ti nedovoli? 😀

deborah1
8. aug 2009

Babky,ktoré ste už v posledných týždňoch pred pôrodom,myslíte na pôrod-v tom zmysle,že každú chvíľu môže začať?Že čo keď zrovna teraz? 😨 A stále vám to behá v hlave?Alebo na to nemyslíte,iba sem-tam..Ja už skoro stále,a to ešte ani nie som v termíne 😕
Dnes som sa pred manźelom zatvárila,že UŽ to možno ide 😅 ,a on normálne vyzeral,že sa potešil 😠 😀 -tak som ho prekukla,že už je zvedavý na bábatko a asi sa aj teší,že nebudem stále skučať.aká som nemotorná 😀 No veď aj ja sa teším,lebo keby sa dal ten pôrod odmyslieť 😅

zanzi22
8. aug 2009

deborah keďže ja nemám šajnu ako prebieha pôrod,zatiaľ vôbec nestresujem,len sem tam si na to pomyslím.hlavne na to,že sa stanem mamou,čo je úplne nová vec v mojom živote,veľa vecí sa zmení.strašne rýchlo ubehli tie týždne.
ivkaivka dkujem za vysvetlenie,už som bola znepokojena.

ivkaivka
8. aug 2009

alex, ani mne tu panvu este nemerali, neviem kedy to chcu az urobit. Tiez som nizka a pred tehu som mala 45kg, tak dufam, ze ta panva je dost siroka. Deborah, ja si tiez predstavujem, co ked prave teraz. Uz mi mama zohnala tel.cisla vsetkych susedov, keby manzel nebol doma 😀 A ako to, ze este nie si v termine? Uz kludne mozes rodit. Citala som, ze mnohi lekari v 37.tyzdni povazuju babo za donosene a ostatni az v 38. Takze kludne to moze prist kedykolvek. Ja sa uz aj tesim, manzel este vaha, vraj mam vydrzat do terminu a az potom 😀, este sa chce ulievat od otcovskych povinnosti. Zanzi nemas zac. O porode nemam sajnu ani ja, pretoze som vobec nechodila na pripravu, akurat som si pozrela nejake videa na nete a bolo mi z toho dost zle. Dufam, ze na sale neodpadnem 😀

deborah1
8. aug 2009

Ivkaivka,v podstate máš pravdu,bábo už je zrelé,ale nech ešte chvíľku počká 😅 Ja sa bojím,že sa ľaknem,keď to začne a chytím paniku 😒 Tak si stále snažím vštepiť do mysle,že nebudem na to myslieť,mám predsa aj inú robotu,a keď to príde,tak príde,veď raz to prísť musí,len zachovať pokoj 😅 Dobre sa to hovorí. 🙄
Ivka,my sa tuším stretávame v rovnakých témach 😀 .Brucho ti stále moc tvrdne?
Zanzi,to je dobre,že sa nestresuješ.Ja som zase všetkých 3 chalanov mala tak,že som bola už deň pred pôrodom v nemocnici a ráno mi "pomohli",tak hoci som mala nervy,ale bola som tak nejak nastavená.Takže ja zase vôbec nemám skúsenosť s tým,keď pôrod začne spontánne-nečakane. 😕

vlnka
8. aug 2009

deborah,ty stresujes po 3 detoch?Aspon uz vies co ta caka...ja na to myslim neustale a strasne sa toho bojim...neviem v akom rozsahu su porodne bolesti a ci ich dokazem zvladnut aj bez epiduralky.Ty uz aspon poznas pocit,ked mas kontrakcie,tak zarucene ked zacnu,spoznas,ze rodis. 🙂

deborah1
8. aug 2009

Vlnka,no veď,práve že si to dobre pamatám. 😖 Tak len verím,že teraz to bude snáď lepšie,no najradšej by som chcela epidurálku,len ešte ju nemám vybavenú-zaplatenú.A aby mi ju aj stihli dať.
Ja si myslím,že každá inak prežíva pôrodné bolesti,aj každá ich má v inej intenzite. 🙄

perla200
autor
8. aug 2009

zuzu.... no akurát sa mala zobudila na papkanie...tak kedže ona zaspí a ja ešte neviem hned zaspať, tak som bola na koníku!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre