Koniec tehotenstva. Stavy, pocity a nálady

perla200
9. júl 2009

ahojte babenky, ste tu také, ktoré ste stastné a v sekunde mate zlú náladu? neviete sa dočkať bábätka a o 5 minút sa bojíte pôrodu???? píste prosím

misskkaa
25. aug 2009

dakuem majka,ide o to ze poznam vela tehotnych a tieto navaly mam iba ja...tak reku ci je to v pohode... ☹ ..moja doktorka ma teraz dva tyzdne dovolenku,tak musim cakat do 8.9...dufam ze mi nieco predpise..

silvuskaa
25. aug 2009

miska to je mormalne...ja som to tiez mavala a aj to este mavam 🙂

misskkaa
25. aug 2009

silvuska a nic ti doktorka nepredpisala?? aspon budem vediet ako sa budem o 30rokov citit...na navaly uz budem zvyknuta... 😅

silvuskaa
25. aug 2009

No ja som to ani lekarovi nehovorila...ale v tychto horucavach to je dost neprijemne. Skus sa spytat lekarky, mozno nieco poradi 🙂

misskkaa
25. aug 2009

doky ma teraz dva tyzdne dovolenku,takze musim cakat..... ☹ ☹

silvuskaa
25. aug 2009

neboj to vydrzis...co nevydrzime pre nasich drobcov🙂

maja177
25. aug 2009

ja mavam tiez navaly, v noci sa na ne budim a nehovorila som to doktorovi ani, nechcem brat zbytocne ziadne lieky ani nic tlacit do seba, ked sa to da prezit...netreba robit vedu zo vsetkeho 😉

vladka8185
26. aug 2009

ahojte babenky no zajtra mame termin a ja stale nic dokonca sa akosi velmi dobre citim...vcera sme boli u dr.tak som otvorena na viac ako 1cm mala je otocena dole hlavckou a ze to ma prijst kazdu chvilku...no nemam ten pocit...juuuj nechcem prenasat ja uz chcem svoje babetko vonku z bruska...ja som mavala navali este v nejakom siedmom mesiaci no teraz tento posledny sa skoro vobec nepotim..tak drzte mi prsteky aby bola malicka poslusna a zajtra sa rozhodla spoznat okolie z vonka 😉

katulka11
26. aug 2009

Vladka, no dúfam že ťa drobec prekvapí a príde čím skôr a pohodovo.... 😀 Ja kým som bola otvorená na 1cm som mala za sebou takých 18 hodín kontrakcií 😖 takže buď rada.... 😉

alexandrah
26. aug 2009

vladka - drzim palce aby si uz mala babo pri sebe!!!

misskkaa
30. aug 2009

katulka 18 hodin? a to si ako vydrzala? a porod si mala potom za kolko?

vladka8185
3. sep 2009

ahojte zenicky tak ja mam krasne dievcatkatko vola sa vikinka na svet prisla 28.8 tesne pred pol nocou a s cim som neratala ani v tom najhorsom sne bol cisarsky.zenicky radsej 10 normalnych porodov jak jeden cisarak:[najprv sme sa trapili na stole takmer 5 hodin a nakoniec oddnznelo ,,sekcia,.sice to bolo rychlo zamnou ale teraz...juuuj.ale sme zdrave a ja som ta najstastnejsia mamicka na svete... 🙂 paaaaaaa

andrea12737
3. sep 2009

Ahojte, tak moje stavy a pocity su uplne katastrofalne, este mam 9tt do konca, no ja sa uz citim na konci zo silami, vsetko ma boli, vsetko mi vadi, uz ma toto tehu ozaj nebavi, neviem sa dockat toho drobca..zaciatok bude sice narocny, ale uz nech prosiiiiim nie som tehu!!!! 😠 ale este musim vydrzat nejake 7tt, a dufam ze sa malinke vypyta na svet, pevne verim, ze nebudem musiet prenasat!! 😲 krasny den vam prajem.
vladka gratulujem 😉

aninka89
3. sep 2009

ahojte baby, ja by som to už tiež mala najradšej za sebou, pretože každým dňom mám väčší strach 😖 😖 😖

maja177
3. sep 2009

vladka, gratulujem, prajem vsetko naj 🙂 🙂

siouxsie
3. sep 2009

mne sa to tiez uz pekne blizi... prave dnes poobede mam dohodnutu konzultaciu so svojim porodnikom, tak som zvedava... mna co najviac teraz ku koncu tehu trapi, su silne tlaky na panvove kosti, bolest chrbtice v krizovej oblasti a caste budenie sa v noci (kazdu hodinu) na cikanie... inak myslim, ze som vcelku v pohode po psychickej stranke. mozno som len trochu napata z toho ocakavania, ze kedy to vlastne pride.

misskkaa
3. sep 2009

ja mam este tiez nejaky tyzden pred sebou,ale keby sa dalo brusko odlozit aspon na jeden den a ja by som si na chvilku pospala a upratala...najviac mam zlu naladu v noci,ked idem do postele z vedomim ze dnes zase nezaspim...a ako bonbonik priatel zacne chrapat a ja uz mam uplne po spanku...vtedy mam chut kricat od zlosti.. 😠 😠

mayka
3. sep 2009

no baby ja sa tiez citim ako keby som uz mala rodit. Normlane nechapem ako uz nevladzem. Pribrala som zatial 8.5 kg a neviem ako by som fungovala keby som pribrala aj 14 kg ako niektore babulky.
Asi by som uz ani chodit nevladala. A strasne ma bolia klby dole na nohach. este ja na prstoch na nohach. 😀
A nespavam dobre uz aj ja. Je to desne. Ale sak uz vydrzime. Ja hovorim ze to nas deticky trenuju na nocne kojenie. 😀

jahoda
3. sep 2009

nejak skoro mayka, nie? 🙂 to ja este rodit nechcem...este je pre malinku priskoro, hoci, dala by som sa ukecat, keby toto bol uz moj 40tt...aspon by som sa mohla pohybovat bez strachu o malu a nie lezat....

mayka
3. sep 2009

jahoda, ja sa tiez cudujem. Ale utesujem sa ze som starsia prvorodicka a roky neosalim. hehe
No rodit este nechcem ani ja ale moc sa na to tesim ked zo mna tie kila opadnu.

katulka11
4. sep 2009

Misskkaa, no po 18 hod. som bola na 3cm a to som si dala pichnúť epidurál, ktorý mi veľmi pomohol oddýchnuť si a za hodinku a pol som sa otvorila naplno 😝 a malá vola vytlačená za 5 minút.... 😀
Baby, so mnou to už je na nevydržanie. Mám už nervičky v kýbly z celého tehotenstva.... Muž mi dnes povedal, že som hysterka zrelá na rozvod... 🤐 ☹ Ani sa mu nečudujem, po mojom dnešnom "hormonálnom" výstupe.... 😅 Aj s vami to tak šarapatí....???

jahoda
5. sep 2009

ahoj...veru, aj so mnou obcas...myslela som, ze hormony so zenou lomcuju len v prvom trimestri, resp. na zaciatku, ale opak pravdou...a to nie som ani v 36tt este ☹ esteze manzel je trpezlivyyy...

katulka11
5. sep 2009

Jahodka, veď aj ten môj je trpezlivý ale toto bolo aj na neho moc... 😒 Veď mi aj povedal, že taký výstup som mala tuším druhý krát za 10 rokov čo sme spolu... 😲 Prvý krát to bolo asi pri prvom tehu.... 😀 😀 😀

to.beruska
5. sep 2009

ajojky!tak ja sa pridavam tiez.tiez si uz chvilami prajem nech uz je koniec a to nam ostava este minimalne 7tt.tiez sa neviem uz hybat tiez v noci nemozem poriadne spavat.manzelik ma vola moj maly sloniki

jenn44
6. sep 2009

Ahojte maminy, tak sa pridavam k vam, citim sa ako slonica, veci do porodnice este zbalene nemam, ale asi si zbalim (keby to mal balik manzel tak sme dosli... 🙂) mame este mensiu postel, tak sa stale vyspi len jeden z nas... (ja to nie som...) vkuse som unavena... aj vy to tak mate? a navaly potu? su dost casto :(( uz nech je koniec... :(

maja177
7. sep 2009

ja som tiez dufala, ze to bude 38tt... 😠 😠 😠

sue250
7. sep 2009

caute baby pridavam sa aj ja potom sa, smrdim 😉 nevladzem som jak slon fucim, a ked prejdem 100m mam pocit ze mi mala vypadne. ja som podsita a v 38tt mam vybrat steh tak dufam ze to potom bude rychle. ale mala este nie je otocena, inak zacinaju slabe bolesti v podbrusku v krizoch ako na MS. takze v strese som stale co ked to zacne rychlo ci stihnem dojst do porodnice.

jenn44
7. sep 2009

no, ja mam take divne bolesti v brusku ked vela makam cez den, alebo ked sa rozculim... tak dufam, ze to nie su kontrakcie... 🙂este je skoro

zuzca80
9. sep 2009

ahojte...tak ja som na tom horsie psychicky ako fyzicky...posledne dni stale placem...zacala som sa zrazu hrozne bat porodu, ze babo nebudem vladat vytlacit ☹...a mam pocit, ze ma nikto nechape...tie matky, coo to maju uz za sebou vravia, neboj, bude to boliet ale nakoniec budes stastna maminka a tie co nerodili povedia, neboj, sak to urcite dopadne dobre...a moj manzel stale tvrdi, ze urcite nebudem mat ziadne komplikacie a pojde to rychlo. ale mna najviac vytaca, ze vsetci okolo mna su taki kludni a nikto ma nechape ☹. inak brucho mi tvrdne uz tyzden kazdych 20 minut...niekedy aj kazdych 8. dnes som bola na kontrole, chcela som si zazmluvnit doktora, ale bol otrasny, 15 minut som pocuvala, ako sa nechce zazmluvnovat a ze si vypne mobil. kazdopadne, som otvorena na spicku prsta, ale ze to zodpoveda presne mojmu tyzdnu. uz mam za sebou aj obdobie, ked som zaspavala o jednej a budila sa 4:30...teraz sa mi dari pospat do siedmej. a ked boli tie tepla, tak som si v noci davala studene sprchy, ale potom sme si radsej dali naistalovat klimu 🙂

jahoda
9. sep 2009

zuzca, aspon si uz 35tt a nemusis lezat ako ja...kazdy ma nieco a je prirodzene, ze sa viac bojime cim blizsie je datum porodu. ja som si povedala, ze to nebudem moc riesit, aj tak sa tam neda nic naplanovat a proste nejak to snad dopadne...skus si pre vlastnu pohodu zazmluvnit dobreho doktora, mna to celkom ukludnuje,...ze ked ja nebudem vediet co robit, aspon moja dr. bude vediet 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre